Náhrada Vsonic GR07

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 21. 8. 2017 16:33

Možná to v komunikaci zapadlo...

Marpa11 píše:A co
- Westone UM PRO 10 Clear
- RHA T10
- Shure SE315 clear
- Fender FXA5
Na cesty - mobil a Sony WH-1000XM3

V práci
Opus#1 a Beyerdynamic T70p

Na doma
Opus#1 a Grado RS2e

Minulost
Vsonic GR07
Vivo xe800
KZ ZS5
Magaosi k3 pro
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 21. 8. 2017 16:45

Moc je neznám a neslyšel jsem ani jedny ale určitě bych ty RHA a Shure vynechal
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 21. 8. 2017 16:52

dazo píše:Nowo... tak to istoooo... Nemoze byt pravda... Pochybujem ze je tam ta absolutna cistota a vernost zvukov... Napr s Gr07, jedna skladba, klasika... Nieco uzasne... Tie husle, nadhera... S rha ma750 uz tam ta cistota a plnost husiel nieje, ako aj s re400... Tak pochybujem ze kazdy cinan do 25€ tam tu cistotu bude mat :-) A aj preto si gr07 stale nechavam :-)


Ja som na GR07 presiel na par hodin z MH1, a co ma nemilo prekvapilo, bola "DEKA"... Ahorsi detail nez MH1. Preto hned sli do suflika, dal som ich potom sestre, ta je na zvuk nenarocna.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 8. 2017 16:54

Nowo ty jsi prostě rebel. Jdeš proti proudu :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 21. 8. 2017 16:57

Ano ony jsou gr07 fakt horší a proto je to u plno pisatelu na headfi etalon k porovnávani s ostatnímy sluchátky. Je to jejich nejprodávanější tehdejší flagship model ale MH1za 500,- je zadupou do prachu.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 8. 2017 17:42

Tak srovnatelný s GR07 by měly být VIVO XE800, resp. maji prý stejný měnič jestli se nepletu a ZS5 jsou zase o dost lepší než VIVO takže jsem asi taky rebel. A četl jsem vícero recenzi na ZS5 kde je srovnávají např. s HE400 apod. a ZS5 vycházely líp. S čím ale nesouhlasím je to že každej Číňan za 20 babek hraje líp. Nicméně najdou se a nebude jich málo.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Svenmeister 21. 8. 2017 20:29

Taky bych se primlouval za Pinnacle P1, pokud chces neco blizsiho GR07. Obzvlast kdyz mas dobry prehravac, ktery je umi vybudit, tak si myslim ze budes urcite spokojen.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 21. 8. 2017 20:42

Pokud bych pristoupil i na sluchatka, ktera lze koupit jen v zahranici pres net tak co byste mi jeste doporucili?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 8. 2017 20:45

Marpa11 píše:Možná to v komunikaci zapadlo...

Marpa11 píše:A co
- Westone UM PRO 10 Clear
- RHA T10
- Shure SE315 clear
- Fender FXA5


Westone 10 a Shrue 315 jsou mizerný.

T10, no, zvukově hodně daleko od GR07 a celkově jejich ladění má k ideálnímu daleko(častý problém RHA)

O FXA5 si můžeš přečíst tady: https://avmania.e15.cz/fender-fxa5--fxa ... robce-test
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svenmeister 21. 8. 2017 22:21

Pokud by tazatel chtel neco jineho jak GR07, ale ne uplnou zmenu ala RHA T10, tak si myslim ze nejake hybridy z bazaru by mohly byt dobra volba. Namatkou za me jsou Dunu DN2000 opravdu super, pro tazatele mozna DN2000J, ktere nemaji takove zvyrazeni subbasu. Vedenim sice nejsou za ucho, ale zaroven se neusazuji hluboko a netrpi mikrofonim efektem, zase jsou ale uz pomerne velke.

Myslim ze oba modely by se daly v bazaru sehnat okolo tech 5k.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 22. 8. 2017 07:06

Bína píše:O FXA5 si můžeš přečíst tady: https://avmania.e15.cz/fender-fxa5--fxa ... robce-test


Tuto recenzi znam, ale jeji zaver me prave trochu znejistuje o kvalitach FXA5...
"A po­kud ne­bu­de čis­to­ta před­ne­su tím hlav­ním po­ža­dav­kem, do­ká­ží FXA5 mno­hým uča­ro­vat svým vel­mi spe­ci­ál­ním po­dá­ním.".
Mam tomu rozumet tak, ze hraji hure nez Pinnacle P1?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 22. 8. 2017 07:57

Objektivně hrají hůře než P1 ve věcech jako je čistota a detailnost, atd. Síla FXA5 je v takovém unikátním podání, což jsem se pokoušel v tom testu vyzdvihnout a zdůraznit.

Osobně bych je moc nedoporučoval bez možnosti si je někde poslechnout/mít jednoduchou možnost vrátit. Ale Fender sluchátka u nás má pár shopů, tak se to dá nějak zkusit :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenak1 22. 8. 2017 11:32

Ak tu bola spomenuta nahrada za KZ Zs5, tak to iba ak ma prehravac EQ...Tiez som ich
zakupil ako doplnok k nudnym GR07Be a na prehravaci Xduoo X10 maju prilis tvrde vyssie
stredy (pocuvam prevazne rock, metal) .Skusal som rozne nastavce,nakoniec som skoncil u najvacsich originalnych. Dost ma to stve, pretoze po pripojeni na mobil Xiaomi Mi3 a
doladeni EQ hraju dost slusne s peknym priestorom, zivo a niektore rockove nahravky
zneju paradne (aj ked nie tak cisto,ako na GR07Be).Len ich je treba trocha vyhulit na
hlasitosti, potichu hraju aj tam zle....
zdenak1
Junior

Odeslat příspěvekod Marpa11 25. 8. 2017 18:22

Dekuji za rady. Mee audio Pinnacle P1 se ukazala jako nevhodna nahrada. Jsou nabasovana a musim si hrat s ekvalizerem, aby se mi pisnicky libily. No a take trochu vypadavala.
Dekuji prodavaci v Audigu za trpelivost a rady, lepsi byla sluchatka Shure 425, ale ta me v uchu tlacila :-(
Takze jsem stale bez sluchatek. Vitam dalsi rady. Dekuji.
Marpa11
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků