mid-end (C)IEM..

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 15. 8. 2017 21:06

Zdravím,

v blízkej budúcnosti zrejme budem nútený riešiť nákup nových IEM. Momentálne mám Shure 535 a konektor na jednom slúchatku sa začína deformovať, čo občas spôsobí vypadnutie kábla..takže s najväčšou pravdepodobnosťou mi za nejaký čas skončí jedno slúchatko pod metrom :-D

Hľadám nejakú adekvátnu náhradu, a momentálne nemám financie na nákup nejakých high-end modelov ala campfire andromeda.

Takže preferovaný rozpočet cca 8k-15k..

Z lokálnej distribúcie ma zaujali jays q-jays a Etymotic ER4-XR /oboje som už počul/.

Z tej európskej sú to napr customart, ktoré robia CIEM už od 300 EUR a vyššie. Napr EI.3 podľa popisu vyzerajú zaujímavo, ale recenzie zhodne tvrdia, že majú menej výšok, z čoho mám trošku obavy..

Do nákupu z Číny/USA sa mi moc nechce, keďže Clo/DPH/Shipping to predražia o vyše 20% (zatiaľ mi na colnici zadržali audio výbavu *vždy*).

Čo sa týka zvuku, nie som žiadny basshead, mám rád rád hlavne dostatok detailu, vzdušnosť... počúvam však dosť elektronickej hudby, takže nejaký bass by to mať ale malo - ale hlavne aby bol presný.

zdroj zvuku: FiiO X7 AM2

Čo by ste poradili vy?
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 8. 2017 21:44

:love: jednoznačne AKG N40 !
... myslím, že budeš za tie prachy hodne prekvapený ... možno aj zabudneš na nejaké predražené "hi-end" špunty

http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... mit=recent
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 16. 8. 2017 14:20

Popravde som sa chcel už MMCX konektorom vyhnúť, po poslednej zlej skúsenosti a navyše ich nevidím v tradičných e-shopoch na vyskúšanie.
V každom prípade slúchatká samotné vyzerajú zaujímavo, takže zaraďujem do výberu.. ;)
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 16. 8. 2017 14:36

Osobně moc nedoporučuji koupi customů ze střední třídy. Tam jsou možnosti univerzálů dost bohaté a customy naopak né moc vyzkoušené a často takové, no "základní". A hlavně neprodejné.

Doporučím se podívat hlavně po bazaru, tam můžeš sehnat zajímavé kousky z USA/Asie a za pěkné ceny.

Jinak z evropě dostupných, nižší modely Earsonic, hybridní Dunu a Orivety, tam bych se podíval.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 16. 8. 2017 14:55

Ahoj,

tuším mrázik testoval levné customy od customart..

Mohol by si doporučiť aj nejaké konkrétne modely?
V mojej cenovej kategorii to vyzera na Dunu 200 / EarSonic ES2 , ES3 / Oriveti Primacy, ešte niečo?

Inak preletel som head-fi (prvych 8 stran bazaru) a nic lakave som tam nenasiel, to iste plati aj pre bazar avmanie..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 8. 2017 15:39

a) inzerci na HeadFi je třeba sledovat několikrát denně. Hýbe se to tam výrazně víc, než tady a často se objeví něco zajímavého, co je během momentu pryč.
b) nákup staršího kousku ze Států je něco jiného, než nákup nových sluchátek s oficiálního shopu => u jetých kousků je naděje na snížení případných dovozních poplatků, tudíž není důvod při hledání se zaměřovat pouze na Evropu. Osobně jsem už nakupoval takřka ze všech světadílů a fakt není čeho se bát.
c) aktuálně se vyrojila řada různých levných kousků, zvukově zdá se podařených, tudíž zase není důvod se vázat konvencemi a zaměřovat se na relativně známá jména. Pokud budeš bedlivě sledovat trh se špunty, tak poměrně rychle zjistíš, že to co je hitem dnes, je brzy nahrazeno něčím novým.
d) zajímalo by co je určující pro zařazení do tříd? Cena? Počet měničů? Renomé výrobce? Nenech se tím zblbnout. Buď sluchátka hrají dobře nebo hrají blbě. Další důležitou veličinou je vnímání zvuku a preference posluchače/hodnotitele. Nehledě na zbytek řetězce. Cena a počet měničů jsou vodítky, nikoliv primárně určujícími paramatry. Stejně tak i značka.
e) osobně bych zvážil i jaká koncepce uspořádání měničů bude pro mne nejvhodnější. Já např. došel poznání, že vyšší počet měničů mi vysloveně nevyhovuje. Velmi se mi zamlouvá hybridní koncepce, ale kvalitně provedený dynamický měnič má taky něco do sebe. Navzdory tomu se pořád motám kolem tlakových :-)
f) s Tvým rozpočtem bych byl trpělivý a sledoval co se kde objeví. Např. Custom Art má v nabídce i použitá sluchátka od svých klientů, která po připočtení nákladů na reshell nevycházejí úplně blbě a budou v podstatě nová se zárukou.
g) mám-li upozornit na konkrétní kousky, tak doporučuju podívat se na Fidue A91 Sirius, která lze z druhé ruky pořídit v mezích stanoveného budgetu a v přímých srovnáních s řadou špičkových špuntů si vůbec nevedou špatně. Druhým možným kandidátem by mohly být Savanty. CA Fibae vypadjí rovněž velmi zajímavě. Těch možností bude mrtě víc, fakt to chce hledat a číhat.

-- 16. 8. 2017 15:48 --

Zrovna tady jsou třeba čupr sluchátka za ,,pár" šušní:

https://penonaudio.com/Oriolus-Gray
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 16. 8. 2017 15:56

Těch možností bude mrtě víc, fakt to chce hledat a číhat.

Tohto som sa presne bál :-D
Niektoré kúsky som nakúpil presne takto..z druhej ruky, po týždni striehnutia na bazároch... ale nie vždy na to mám energiu, takže pár vecí mám aj nových z e-shopu presne kvôli tomu aby som nemusel stráviť desiatky hodín nalepený na head-fi bazári..
Ponuka CA vyzerá celkom zaujímavo /Fibae 1, 2, ei.3 /, momentálne som celkom naklonený tomu..


Počet meničov - to je mi vcelku jedno - pokiaľ to nebudú nejaké prehnane vysoké čísla.. Počul som vyrcholné modely Astell&Kern , ktoré mali 8 a viac meničov a hralo to vyložene hrozne /minimálne mojim ušiam/

Čo sa týka rozdelenia slúchadiel do tried /mid-end, high-end,../ absolútne súhlasím s tým, že rozhodujúca je výsledná kvalita zvuku, a nie cena, počet meničov atd. Mám už nejaké tie slúchadlá napočúvané, takže viem zhodnotiť, kedy mi daný zvuk ozaj stojí za tie prachy(napr. Fostex T50RPMKIII) alebo naopak, kedy sa cítim vyložene podvedený výrobcom, čo za nekvalitnú blbosť to za tie prachy ponúka (napr. Astell&Kern Angie II)...

Bohužiaľ nie všetky slúchatká sa v týchto končinách dajú vyskúšať na vlastné uši a práve preto som založil vlákno s názvom "mid-end", aby som vylákal tunajších recenzentov, ktorí toho majú napočúvaného viacej ako ja, nech sa podelia s radami.. :)
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 16. 8. 2017 16:07

Myslím, že Mrazík ti to napísal skvele, nezáleží na cene, počte meničov, značke...záleží na tvojich preferenciách, aby sa ti ich zvuk páčil. A hlavne nekupuj slúchadlá naslepo, môže sa stať, že sa trafíš do vkusu, ale väčšinou budeš sklamaný.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 16. 8. 2017 16:10

hanni: Ja nevyberám podľa počtu meničov (ani som to nikde nepisal), a aj rozpočet mám veľmi flexibilný. Jednoducho toľkoto som schopný za slúchadlá momentálne dať. Nemusí to byť ani na najvyššej, ani na najnižšej hranici, hlavne, aby to hralo fajn. Neviem ako inak ako naslepo chceš slúchadlá kupovať, keď v ČR si vieš vyskúšať len zlomok modelov, a v podstate takmer žiadny, ktorý tu zaznel.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 16. 8. 2017 18:40

Za sebe doporučuji EarSonics Velvet za 14,5k. :-)
Žándné in-eary v Audigu.cz(do 25k)nehrají lépe.
Záleží také na tom jakou hudbu posloucháš...
Samozřejmě mají své "nedostatky".Ale které in-eary je nemají?
Dokonce i In-Ear Prophile 8 nehrály dokonale,i přesto,že to byly nejlepší ze všech(zvuk+komfort nošení).
Pokud jde o Astell&Kern Angie II,také jsem byl dost zklamán.Čekal jsem za tu cenu jakýsi "wow" efekt,
ale bohužel se vůbec nekonal.O Westone se raději zmiňovat nebudu. :-)
Pokud jsi z Prahy,mohu poskytnout poslech.
Naposledy upravil pseudomagick dne 16. 8. 2017 19:10, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 8. 2017 19:08

... ja som si AKG N40 mohol vyskúšať v obchode v BA ... a s nákupom som nezaváhal ani na sekundu ... ich hlavný problém bude asi v tom, že sa momentálne okamžite rozchytali ako teplé žemle ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 17. 8. 2017 07:43

Ale klidně si objednej pár sluchátek z Číny. Za těch pár babek můžeš dostat něco s výborným zvukem, o co se nemusíš bát. Čekám na středovýšková URBANFUN HI-FI. Test here https://audiobudget.com/product/URBANFUN/Hi-Fi
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 17. 8. 2017 11:39

pseudomagick píše:Za sebe doporučuji EarSonics Velvet za 14,5k. :-)
Žándné in-eary v Audigu.cz(do 25k)nehrají lépe.
Záleží také na tom jakou hudbu posloucháš...
Samozřejmě mají své "nedostatky".Ale které in-eary je nemají?
Dokonce i In-Ear Prophile 8 nehrály dokonale,i přesto,že to byly nejlepší ze všech(zvuk+komfort nošení).
Pokud jde o Astell&Kern Angie II,také jsem byl dost zklamán.Čekal jsem za tu cenu jakýsi "wow" efekt,
ale bohužel se vůbec nekonal.O Westone se raději zmiňovat nebudu. :-)
Pokud jsi z Prahy,mohu poskytnout poslech.

Prosím ťa kde sa dajú zohnať EarSonics Velvet za 14.5? Na ich oficiálnych stránkach stoja 699 EUR plus shipping, čiže 18200 CZK a viac.
http://www.earpad.fr/store/catalog/inde ... Path=31_36
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 8. 2017 13:20

Podívej se na mojí recenzi "EarSonics Velvet" zde v sekci sluchátek. Tak najdeš i odkaz na firmu Thomann.česko.
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 17. 8. 2017 15:12

pseudomagick asi kúpil Velvety bazárové. Ale ja som ti chcel, ako už chlapi vyššie písali, nekupuj mid-tier CIEM. Jedine, že by si našiel model s "tvojím" ladením. Lebo ak by ti nesadli zvukovo, je to vpodstate nepredajné, resp. obrovská strata.

Ešte ma napadlo, kedy to býva ten Black friday? Či nepočkať na nejakú zľavu...
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků