Sluchátka - otevřená - durabilita

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VashCZ 15. 8. 2017 20:26

Zdravím.

Potřebuji pomoci s výběrem sluchátek. Dosti specifickými.

Pracuji jako skladník a ráno cca 2 hodiny, kdy vychystáváme zboží do krabic do aut, máme tolerovány sluchátka. Stejně tak když se naskladňuje větší mnošství podobného zboží, můžeme poslouchat.
Tak nějak se stalo, že mám 3x Koss Porta pro, jedny ještě z 90. let. Už u dvou mám ale vyměňovaný kabel a u stejných dvou je kabel opět v háji. Jasné, vždy u jacka. Jedny měly kabel klasický gumový tenký, druhé dvojkábl tuhý. Ty třetí jsou růžové a nemůžu je teď najít :-D. Nechám si teď kábl zkrátit a dát tam samici a posere se jen ta prodlužka co tam budu dávat, tak to pořád nebude muset kamarád pájet.


No a k věci.
Sluchátka chci otevřená, občas mě někdo shání a já potřebuji slyšet při rozumné hlasitosti i lidi, kteří na mne volají.
Váže se to s prvním bodem, nejlépe aby byly na ucho, ne s pěnou kolem uší a izolací. Ale není to nutností. Přeci jen menší velikost se váže i s pohodlností nošení jich na krku a to taky potřebuju.
Potřebuji, aby něco vydrželi. Občas si vzhledem k váze musím břemeno hodit přes rameno a tak to do nich praští(jasný, nebudu je drtit nebo dělat crash testy :-D) a musí vydržet.
Musí vydržet i kábl, nebo ještě líp mít kabel vyměnitelný.
Cenová hladina do 3 000 Kč. Dal bych víc, ale musel bych mít jistotu, že vydrží.

Nejdřív sem myslel, že si vyberu , nějaký Sennheisery nebo Audiotechnicy... ale ty kabely měly všechny recenzované jako špatné. Takže píšu sem.

Poslouchám lossless.
Ze známějších kapel byste mohli znát Linkin Park, Cocotte Minute, nebo The Switch. Občas i něco typu Lukhash. Ne, prostě nevim jak se ty žánry jmenujou - core, pomezí rocku a metalu, rap, hard - fakt nevim. Na Bandzonu obvykle pod hard rockem, na Bandcampu jsem nenašel ani střep.
Doma jsem zvyklý na repráky http://www.microlab.com/?r=Stereosystem ... ull&id=659.
Ty celkově hrají určitě líp nez Porta Pro a basy mají také dobré, jen Porty Pro se mi zdá že mají basy občas i o chlup lepší.
Ještě k těm bednám, pohrával jsem si s bast boostem(hrají až od 45HZ, 100% až od 60HZ) a ztlumoval jsem střední a trošku vyšší basy, ale nakonec jsem ekvalizéry a vše zavrhnul a relativní spokojenost, neřešim, to bych u každého interpreta musel mít speciální nastavení. Jak je zpěvák namixován do nahrávky moc nahlas a druhá kytara v pozadí, tak už to nic nezachrání. Zde asi můžu říct, Hello pop.
Určitě bych ale byl tedy rád, kdybych se přiblížil vyššímu zvukovému standartu(nebo spíš mám říct vyváženějšímu?), jako jsou ty bedny.

Předem dík za nápady, pokud vás vůbec něco napadne, nebo někdo zná takový sluchátka.

VashCZ
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 8. 2017 23:45

Ještě napiš, jaký kapesní přehrávač (či mobil?) používáš resp. hodláš používat pro poslech hudby v práci nadále?
A pak si řekni (a asi to souvisí s prvním dotazem), jestli není lepší se spíše dívat po sluchátkách bezdrátových. Přeci jen to řeší stálé lapálie s kabelem. A nebude ti hlavně už zavazet a nemusíš myslet na to, že ho urveš.
Přeci jen se ten bezdrátový poslech už někam posunul dnes.
Inspiroval bych se tedy například posluchači se sluchátkami ve sportu (fitka, sportoviště, cvičiště). Tam spousta lidí v podstatě jede "bomby" na bezdrátových sluchátkách.

Dále tu vidím trochu rozpor v přístupu k hudbě, samozřejmě lossless poslech v práci, hlučném prostředí a v aktivní komunikaci s kolegy je tak nějak... no i s mp3 formátem si vystačíš. Zvlášť když požaduješ otevřená sluchátka v neklidném prostředí.
S bednami (a srovnávat se sluchátky) je to hodně těžké. Jde o dost odlišné poslechy.
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod wawrik 16. 8. 2017 08:32

VachCZ: Ak by nevadili bazárové slúchadlá, skús sa poobzerať po nejakých V-moda. Väčšinou sú síce uzavreté, ale izolujú len veľmi priemerne až podpriemerne, takže volanie by si počuť mohol.

Ja mám modely M-80 a XS, oboje sú onear a vhodné na tvoju muziku. XS asi viac, pred mesiacom som ich kúpil v stave nového kusu za 100 €. Overear modely (M-100...) sú už trochu prebasované, ale oproti tvojim Kossom je to stále iná liga.

Výhoda značky je tá, že sú to absolútne nepriestreľné slúchadlá. Čo nevydržia V-mody, dovolím si tvrdiť, že nevydržia ani žiadne iné. M-80 po pár rokoch môjho používania nafasoval syn v tínedžerskom veku, ktorý do mesiaca rozmláti všetko, čo dostane, od mobilu po stolnú lampu. M-80 má už dva roky bez problému.

Kábel je veľmi odolný a hlavne ľahko a lacno vymeniteľný, z oboch strán štandardný 3,5 mm jack.
Sennheiser IE800 + Shanling M1
Lyngdorf CD-1 + TDAI2200 RP + Audio Physic Virgo III
wawrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VashCZ 16. 8. 2017 13:56

Díky za odpovědi.

Používám iPOD nano 6. generace http://www.everymac.com/systems/apple/i ... -nano.html . Pouze 4GB! Zvuk naprosto v pohodě, velikost minimální, výdrž baterie suprová, dodnes necítím degradaci baterky.
Hrál jsem si s wavy, ale tam nejsou metadata a iPOD třídí POUZE podle metadat, takže jsem byl odkázán na mp3. Ty jsou v 320kbps dosti slušné. Ale na ty žánry co poslouchám při vyšší hlasitosti je to furt rozdíl oproti lossless. Ale jasné, doteď jsem si vystačil, jen už mi to trochu vadilo a chtěl jsem lepší. Unifikovat formát na PC i v mobilním audio.

Teď než se mi zase pokazili sluchátka jsem si koupil https://www.aliexpress.com/item/New-DIY ... 23202.html , ale samozřejmě měli nicmoc udělanej popis, takže jsem koupil V2 a ten neumí FLAC viz. https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1WNbfRXXX ... 747cb880f0
čili teď tak nějak nevim co budu používat na přehrávání... zkusim to dát zpět do wavu...
Chtěl jsem ušetřit a pořádně jsem si nepřečetl ten složitý dualitní popis. komu by se chtěli kupovat ty high endy za 5 tisíc+, který maj problémy s DRM, kompatibilitou a šitkoidníma obrazovčičkama, na úrovní PDAček.
... tomu kdo neumí číst a utrácí 600Kč za vaw+mp3 přehravač, kterej má rychlost datovýho přenosu kolem 500kB/s :-D.

Mobilu jsem se chtěl vyhnout, abych měl případně baterku... ale dyžtak bych mohl přejít s powerbankou, ještě jsem žádnou v životě neměl. Takže bych Bletooth a zvukovka by byla ve sluchátkách... nevím. A jsou nějaké otevřené?

@wawrik
myslíš něco takovýho:
http://www.ebay.com/itm/V-Moda-Over-Noi ... nW-0L380aA
http://www.ebay.com/itm/V-Moda-Crossfad ... SwF3JZhcOa ?
popravdě jsem o tom nikdy neslyšel, tak se bojím nejen zpocených umaštěných uší, ale i zvuku :-)

díky za tipy
Naposledy upravil VashCZ dne 16. 8. 2017 14:13, celkově upraveno 1
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 8. 2017 14:11

V-Moda robi špičkovo hrajuce sluchadla. A aj kvalitne spracovane. Tvoje obavy nie su namieste.

V ramci otvorenych, prenosnych sluchadiel veľky vyber nie je, a už vôbec pri narokoch na zvyšenu odolnosť. Takže tuto veľmi nepochodiš. Okrem V-Moda robi ešte "nepriestrelne" sluchadla Urbanears (v tvojom rozpočte napr. Zinken).

Ak to silou-mocou musi byť otvorene, v segmente študiovych sa niečo najde. Len to už nebude mať kompaktne rozmery.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wawrik 16. 8. 2017 14:47

VashCZ: Tie linkované sú staršie modely a sú to práve veľké overeary. Tie sú všetky do jedného pre bassheadov. Určite nájdeš niečo výhodnejšie.

Aha, napríklad tieto M-80: model, ktorý sa už síce nevyrába, ale mne sa zvukovo páči o dosť viac ako aktuálne V-moda XS. XS sú zasa skladacie, to sa potom tomu zvuku dá trochu odpustiť :-) Chlapík u toho inzerátu píše, že sú nové a nie refubrished, možno ich kúpim, ak ich nechceš ty, a XS predám.

Zvukovo majú síce trochu výraznejšie basy, ale sú veľmi rýchle a veľmi presné. Oproti tvojim KPP iná hra. Prípadne si popozeraj nejaké recenzie, nech vieš, či ti budú zvukom vyhovovať, po nete ich je dosť. Moji chalani na tom tiež počúvajú aj Linkink Park, na podobnú hudbu sú to IMHO správne slúchadlá. Ale je pravda, že sa pod nimi budeš potiť viac ako pod KPP.
Sennheiser IE800 + Shanling M1
Lyngdorf CD-1 + TDAI2200 RP + Audio Physic Virgo III
wawrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VashCZ 16. 8. 2017 15:09

@Ryan Giggs

UrbanEars Zinken zajímavé.
Odendavací kabel, kompaktní velikost a jednoduchá konstrukce.
Ovšem recenze se shodnou, že zvuk nic moc. Ty jsi je slyšel? Ten Ikea vzhled ani + ani - :-D

Zkus prosím nadhodit nějaké studiové, přinejhoršim budu vědět, že studiové ne.

Teď se mi ale zalíbili ty odendavací kabely. Sice by pak mohl být problém na mostě mezi levým a pravým sluchadlem, ale to je málo pravděpodobné.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 8. 2017 15:27

Tie Zinkeny maju moderny, nadupany, bum-cink zvuk. Nie je to sice žiadna špička, ale ani žiaden pruser. V ramci ceny to ma priemerny (v dobrom zmysle) zvuk aky maju kvanta ďalšich.
Ikea vzhľad je čo? Takyto "Ikea" vzhľad ma aj mnoho sluchadiel od renomovanych vyrobcov.

Ak by si chcel čo najlepši zvuk, tak ti ich neodporučim, ale ty hľadaš niečo odolne. A to splňaju na 100%. Pri robote aj tak ťažko oceniš nejaky špičkovy zvuk.

V-Moda M80 hraju lepšie, ale aj ich už ťažko zohnať. A XS su nad rozpočet.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 16. 8. 2017 16:06

bum-cink zvuk ... = absence středů?
Vím, že dynamický rozsah by měl být co největší. I když většina nahrávek 40% času jede na hraně rozsahu a stojí to za prd, nechci ho už uměle rozšiřovat. Tohle je bum cink?
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 8. 2017 16:47

bum-cink znamena že maju zdôraznene basy a vyšky. Neznamena to že nemaju stredy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VashCZ 16. 8. 2017 21:42

Pokud mají zdůrazněné basy a výšky, tak jsou špatně slyšet středy. To si z toho vyvozuju.
tedy - abych neměl hudbu moc nahlas(nejhlasitější část spektra), tak to musim dát míň a tím dám míň i tu méně hlasitou část spektra
což je vlastně předpokládám ono nepovedené snažení o rozšíření spektra

Já chci slyšet hlavně středy. Teda i vše ostatní v rozumné míře jasný. Zrovna dneska jsem zkoušel sluchátka za 50kč(pecky) a basy mi tam teda scházely dost :-D.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 8. 2017 07:42

A co si koupit nějaký lepší pecky? Nemusel bys mít nic na hlavě, slyšel bys okolí a když koupíš z Číny VE Monk nebo radši TY-Hiz tak za tu cenu muzes vzít desatery a v případě poruchy měnit kus za kus. I tak to vyjde nesrovnatelně levněji.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VashCZ 17. 8. 2017 17:06

Právě. Taky jsem nad tím uvažoval, ale po včerejšku pecky ne.

Rozpoměl jsem se, jak mě z toho tehdá bolely otlačené uši. Inu ucho si tak nějak zvyklo... ale zvykat znova když můžu mít rovnou to pohodlný, se mi nechce.
To je jako když mi maminka radí abych si koupil boty, říkám, mě to tlačí, ona, to jen prvních pár dní, budeš mít puchejře, ale pak to bude dobrý, žádný lepší boty nejsou, sama to mám taky tak.
Přitom vim že to je kec, zrovna teďka mám doma dvoje děravý páry bot který mi od první chvilky prostě sedly. Výstupků na patách a vtlačených malíčků mám dost.

Zatim nevim pánové. Jsem trochu zklamanej, že není nějakej pořádnej otevřenej durable mid end.(možná podle vás vyšší low end :-D)

mimochodem offtopic: zkoušel jsem ty vawy na čínskym přehravači a určitě to jde poznat i na mých Kossech. Tak jako to šlo rozpoznat na mý starý hifi věži Sony(i když hůř)(poměrně malá a i na DVD, prostě ten budget end :-) ), i když tam pak skok na ty Solo 7C new byl opravdu šokující. mp3 už EE
Naposledy upravil VashCZ dne 17. 8. 2017 23:27, celkově upraveno 1
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 8. 2017 17:12

VashCZ píše:Pokud mají zdůrazněné basy a výšky, tak jsou špatně slyšet středy. To si z toho vyvozuju.

Neznamena to že ich nie je počuť, len že nie su zvyraznene. Taky charakter zvuku maju aj VMody a X ďalšich sluchadiel. Treba si to vypočuť, nie vyvodzovať. ;-)
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků