Sluchátka (10k), DAC/amp (10k), mikrofon, mixpult, rozhraní

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Aventedor 7. 8. 2017 16:59

Ahoj všichni!

Vím že je tato sekce určená především pro sluchátka, ale jelikož budu řešit celkový "systém" tak věřím, že několik dalších otázek vadit nebude a najde se tu někdo, kdo rozumí širšímu spektru. Jde mi o část poslechu hudby - sluchátka s DAC+amp a o nahrávací část - mikrofon, ?mixpult?, audio rozhraní. Tyto dvě části bych rád zkombinoval a doma zapojil s PC tak, aby to vše šlapalo a výsledek zkrátka splnil mé očekávání.

1) poslech

aktuálně poslouchám s Fiio X3 2nd gen + Mont Blanc E12a + EX 1/ Sony MDR-RF865RK a chtěl bych konečně něco kvalitnějšího. Žánry poslouchám různé - rock, pop, metal, filmovou hudbu atd. Z kapel hlavně Three Days Grace, Metallica, Sabaton, Kiss, Bon Jovi, M. Jackson, George Ezra, Sting, Audiomachine, H. Zimmer, TSFH a další. Za sluchátka chci dát max kolem 10k - v hledáčku mám hlavně Sennheiser HD 600/650, nebo pak nějaké Shure SRH. K nim poté patřičně kvalitní DAC se zesilovačem. Nejvíce mě zaujal Audio-gd NFB-11, který snad poskytne dokonce lepší službu než kombo Magni+Modi od Schiitu. Kromě poslechu hudby budu mít sluchátka i na filmy + hry, na hlavě budou několik hodin, takže očekávám pohodlí a dobrou kvalitu zpracování. Parádní zvuk je samozřejmost :D. Jaký je rozdíl v poslechu když si je pojedu poslechnout někam do Showroomu a když je pak budu mít na vlastním DAC/amp doma? Má cenu vůbec takový poslech zkoušet? Hádám, že u takhle dražších sluchátek asi ano.

2) nahrávání

tuším, že tu asi moc lidí co by byli schopni/ochotni poradit, nebude, ale zkusím to. K poslechu chci pořídit i lepší sestavu pro nahrávání - online hraní/stream, čemuž tu asi moc lidí hovět nebude, tak mi to prosím nemějte za zlé. Hledal jsem spoustu diskuzí po netu, ve videích atd a víceméně z toho mám akorát víc otázek, než odpovědí a taky zmatek. Z vybavení budu chtít ideálně použít kondenzátorový mikrofon s XLR výstupem do audio rozhraní. Mým cílem je ideálně poslech a nahrávání propojit - hádám pomocí mixpultu a mít možnost ovládání hlasitosti aplikací v PC na mixpultu/jiném zařízení + pokud tu bude i možnost úpravy hlasu (hloubka, výška...) pro ojedinělé efekty, budu jedině rád. Bohužel netuším, co je k tomu všechno potřeba, jaké kabely, jaké vstupy a výstupy musí jednotlivá zařízení mít.

co bych asi použil, ale samozřejmě budu rád za doporučení:
mikrofon sada Rode NT1-A
audio rozhraní Focusrite Scarlett solo 2nd gen
mixpult Mackie 402 VLZ4
+ kabely a možná další potřebná zařízení, o kterých nemám ani páru.

Jaké zapojení jsem viděl:

mikrofon do audio rozhraní spolu se sluchátky, následně digitální výstup přes usb do pc. - Nemám zde možnost nastavení hlasitosti aplikací z PC a sluchátkový výstup nebude mít požadovanou kvalitu, takže pro mě nedostačující.

mikrofon do mixeru, dále do mixeru výstup z PC přes RCA kabel a Jack redukci, dále sluchátka, z mixeru poté do audio rozhraní a digitálním výstupem do pc. Zde nevím, jestli musí být mixer s usb výstupem, nebo ne. Chybí opět požadovaná kvalita zvuku pro sluchátka.

Více možností jsem nenašel, pak ještě mikrofon do rozhraní spolu se sluchátky, výstup do mixeru, který by ale musel mít usb výstup do pc.

Zkrátka jsem v tomto naprostý laik, vím jen to co jsem se kde dozvěděl a moc moudrý z toho nejsem, bohužel žádného zvukaře neznám takže trochu doufám, že nějakou pomoc naleznu zde. Za veškerý názor budu vděčný! Jinak řešit to přesně budu cca koncem září, do té doby bych měl rád jasno co a jak.

Mějte se a ať to dobře hraje! :D
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 7. 8. 2017 20:49

Vyjmenoval si to spravne. Dojit si do obchodu poslechnout sluchatka urcite smysl ma, u samotnych dac/ampu spise ne, resp. k tomu uz jsou spis potreba nejaky zkusenosti. Sennheiser, Schiit a Audiogd jsou skvele volby.

Byt tebou tak se ale psychicky pripravim na to, ze takova metallica na high end sluchatkach nezni prilis dobre, jelikoz samotna alba maji nekvalitny mastering, to bohuzel plati o tisici dalsich interpretech.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 8. 2017 21:14

Ovšem u té Metallicy je to učebnicový příklad jak zprznit desku ve studiu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 7. 8. 2017 22:44

metallica má práveže brutálne nahrávky, akurát končia v dobe pred Load.... osobne odporúčam audio gd 11 v kombinácii s Oppo PM-3 (akurát tu je inzerát, kus drahšie ako 300 eur ale stojí to za to)
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 8. 2017 22:54

K tomu tvému bodu jedna. Celkem zajímavý otázky ke konci. Rozdíl mězi poslechem doma a ve studiu je celkem znát (pro mě). Nevim jak to mají ostatní, ale třeba já mam někdy náladu na poslech hudby a někdy prostě ne a pak mě to nebaví a teď si vem, že zrovna v ten den náhodou půjdeš do studia :D takže já silně preferuju mít sluchátka doma aspoň dva týdny. Ale i tak samozřejmě smysl jít do studia, akce má kde jinde si má člověk vybrat, že jo.

Netušim jaký jsou v tom rozdíly, ale být tebou tak bych ještě přidal do výběru iFi Audio nebo levný DAC alá O2 DAC plus třeba předzesilovač CustomWorks Hypa 1 se slušnými kabely.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 7. 8. 2017 23:55

Díky zatím všem za odpovědi :). Vyzkoušet si sluchátka přeci jen půjdu. Přinejmenším bych alespoň mohl poznat jak na tom budou s pohodlností :) a třeba narazím v podobné cenovce i na nějaké, které mě rovněž zaujmou. Nevíte, odkud je lepší ten DAC od Audio-dg objednat? Koukal jsem na ty PL distributory. Zprvu mi přišlo, že od jednoho to půjde koupit bez dph a cla, ale očividně se to doplácí dodatečně, ostatní již mají dph započítané a "vyhnul" bych se akorát clu. Navíc v PL zatím mají ty předchozí verze toho DACu, takže bude asi lepší ve výsledku objednat přímo u šikmookých, ale zkusím tu na fóru ještě pohledat, možná se to tu už řešilo.

Kvalitu Metallicy ve studiové kvalitě si zatím netroufám ohodnotit. S tím co mám mi aktuálně nic nezní špatně, jsem na ten zvuk zkrátka zvyklý. Celkem mě zajímá jaký rozdíl to bude u kvalitních sluchátek s DACem oproti tomu, co mám doma (kdyby to bylo něco jako když hluchý poprvé uslyší, nebo alespoň slepý uvidí, vůbec bych se nezlobil :D) ale zas takové iluze si nedělám.

Oppo jsou zajímavé designovky. Co vydrží ten materiál? Z těch mých Sonny se na mostu koženka totálně odloupadla už asi po 3. letech. Z fotky těžko říct, ty mušle vypadají celkem malé a já osobně mám fakt uši jako Dumbo, to je aj důvod proč u mě ty Senny vedou :D. Ale jestli na ně někde narazím a budu mít možnost je vyzkoušet, tak je určitě prubnu :). Každopádně cenovka 14,8k (více jak 500€, v US Amazonu jsou koukám skoro za polovic :/) není úplně akceptovatelná, přeci jen je to už skoro o 1/3 více než bych za sluchátka plánoval dát. Bohužel plánuji k tomu i novou pc sestavu, takže jsou finance tak nějak pevně dané.

Na ostatní produkty jiných výrobců určitě mrknu. Zatím jsem akorát sledoval co kdo používá nejčastěji, nebo mi tak nějak utkvělo v paměti, takže je více než pravděpodobné, že mi uniklo leccos kvalitního :).
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 8. 8. 2017 07:02

Když jsem poslouchal třeba Metalica - Mama Said tak to znělo hodně dobře na Audeze LCDX, jenže ty maj pro mě podstatný výhody proti dynamickým sluchátkům v čistotě černotě na pozadí, přesnost, hodně dobrá dynamika i z all in one systému. Za mě ozkoušej LCD2, HE500 zdruhý ruky.
Pokud nechceš z druhý ruky tak sluchátka jako HD600 jsou, ale saozřejmě moc dobrou volbou. Tady, ale už můžeš ozkoušet i ostatní modely dynamických sluchátek od jiných výrobců kterých je hodně.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 8. 8. 2017 09:00

Tak Oppo PM-3 jsou na českém či slovenském trhu asi od začátku roku 2015 a zatím jsem si nevšiml negativní reakce na materiál. Resp. koženka na hlavovém mostě i náušnice mají zatím dobrou výdrž. Zbytek je z kovu. To spíše dříve než koženka odejde např. ten černý molitan uvnitř náušníku nebo nechtěně se strhne jeden z malých kabelů u kloubu nad náušníkem. Ale jak bylo již řečeno, průměr "klapek" není největší a pro lidi s velkými uši to může být překážkou. Holt asi designováno pro asijské uši! Pravděpodobněji je to hlavně daň za "portable" a vynikající odizolování od okolního hluku.
Pozn. Metallica (od I. až do "černého" alba) mě na Oppo moc nebaví resp. bych od toho vyžadoval ještě větší "drajv". S HA-2SE se to sice zlepší (nastavení zisku na "high" a dle chuti i aktivovaný "bass" či v aplikaci VOX upravená ekvalizace) ale Oppo si tak nějak pořád drží ten svůj charakter (neúnavný, jemný, neohlušující zvuk). Právě proto aby třeba posluchač nebyl po krátké době ze sluchátek unavený. Proto s nimi hudbu např. poslouchám i krásných pět hodin v kuse v kanceláři. Platí pro PM-3 i PM-2 (které si nechávám). Ale to je věc vkusu.
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod Aventedor 10. 8. 2017 16:29

Tak na iFi audio jsem lehce koukal asi před rokem. Jelikož to je něco mezi stolním/kompaktním DAC převodníkem tak jsem hledal něco co je vyloženě na domácí použití, ale samozřejmě to že je to menší pro mě nic neznamená, hlavně, když to bude "to pravé". Proto se ptám tady jelikož tu někteří přišli do kontaktu s několika hůře dostupnými výrobky a mají určité porovnání. Těžko budu kupovat DAC třeba u audio-gd a pak se toho zbavovat, jelikož mi bude DAC od iFi audia vyhovovat více. Další věc co mě na tom zajímá jsou potřebné vstupy/výstupy, rád bych to propojil s tím mixpultem bez nějaké ztráty kvality poslechu, pokud to bude možné, v tomhle stále tápu a ptát se někde na zahraničních portálech beru jako poslední možnost.

No nevím, za kolik bych z druhé ruky ty LCD2 sehnal, jestli vůbec :D. To už mi přijde spíše jako high end, než ty Senny které nejsou ani entry, ale pořád se od nich dá časem dostat dál. Na Hifimany jsem rovněž koukal na nižší HE-400i ale už je to taky pár měsíců. Vím, že je to nějaká druhá verze, co má být oproti předchůdci o dost pohodlnější, alespoň co si teda vybavuji. Bohužel už přesně nevím, co jim bylo z několika recenzí vytýkáno, že jsem se zaměřil právě na ty Senny. Ještě jsem měl v merku Fostex TH-X00 ale z těch si nejsem úplně jistý. Designově vypadají krásně, ale taky měly nějaké neduhy + jsou k dostání jen na Massdropu pokud se nepletu, takže možnost vyzkoušení trochu padá.

Oppo nijak neodsuzuji, dokud jsem je sám nevyzkoušel, třeba by byly super, uvidím, jestli se k nim někde dostanu :) A náušník mají tahle sluchátka od toho molitanu oddělený? U svých Sonny už jsem byl nucený náušníky vyměnit a kupodivu ty z ebaye se po roce a půl zatím nikde nezačaly loupat oproti originálu a byly to náušníky včetně molitanu jako jeden kus. Každý si určitě najde svoje :) já si alespoň dělám obrázek jaké modely by mohly stát za vyzkoušení, jelikož jsem zkrátka v tomto oboru naprostý laik. A těch sluchátek a krabiček už existuje tolik, že se v tom jeden lehce ztratí :)
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 10. 8. 2017 16:59

Audio GD koupís jeste u francouzů.A ti mají na rozdíl od poláků sortiment nejnovejsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 10. 8. 2017 22:35

náušniky aj hlavový most na pm3 sú z proteínovej kože (jemná, pružná a netreba sa o ňu starať). konštrukcia je fakt na vysokej úrovni a aj po 2 rokoch používania vyzerajú ako nové
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků