Jaká univerzální kvalitní BT sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod betr 31. 7. 2017 10:29

Ahoj hledám doporučení na nová sluchátka respektive headset.
Doposud jsem používal Sony XB950BT, ale jsou vyrobeny z levnejch šmejdskejch plastů který ještě v záruční době praskly. Ve značkovém servisu Sony mi řekli že je to mechanické poškození, tudíž se na to záruka nevztahuje a 1700Kč + poštovné. Navíc jsou nepoužitelný na hry u kterých je potřeba hlasová komunikace neb při aktivaci mikrofonu přepnou zvuk na nějakej ***** mod (pro přenos hlasu).
Použití: hry, filmy, hudba (méně kvalitní zdroje zvuku typu YT, žánr převážně rock, dance apod.), voip - prostě univerzál (NE sport)
K zařízení - PC/NB/TAB/MT
Konstrukce: přes hlavu, uzavřená
Požadavky: BT (ideálně s NFC), mic, výrazné bassy, dlouhá výdrž baterie, bez rušivého šumu (ve chvílích ticha), odolné, pohodlné
Cena: odpovídající kvalitě - chápu že kvalitní sluchátka nepatří mezi nejlevnější
Díky
betr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 7. 2017 13:56

Odpovedajuca cena kvalite moze byt 1000 ,- Kc ale aj 10000,-. Takze nejaky strop by bolo dobre napisat.

V cene cca tych Sony napr. Soundmagic BT100.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod betr 3. 8. 2017 15:42

Vypadaji dobre, diky moc.
Strop jsem nestanovil, rad bych do 5k ale pokud by me nekdo presvedcil ze nejaky sluchatka za 10k jsou fakt naprosta bomba, tak bych je zkusil.
Setrit na necem co clovek vyuziva kazdej den nekolik hodin a mohlo by mu vydrzet klidne 10 let nema smysl.
betr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 8. 2017 15:56

Do 10000,- su dobre napr. B&O Beoplay H9, H8, H7.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The.Switch 5. 8. 2017 08:21

A ty Sony XB950BT jsi používal do teď i na hraní her?
Za mě jsou klasická bezdrátová sluchátka určená pro hudbu nevhodná ke hraní her.
Sám mám AKG Y50BT, které můžu jako basovějśí bezdrátová sluchátka na hudbu doporučit (jsou ovšem onear). Bohužel i přes podporu apt-x nejsou vhodná ke hraní her. Předpokládám, že to se bude týkat všech bezd. sluchátek, které nemají vlastní dongle a jím řešené latence. Například u Six Siege byl i s apt-x znatelně opoždený zvuk výstřelu. Youtube už bylo lepší, ale pořád šlo poznat, že synchro není uplne ok.
Tohle odpadlo při testování s PS4 Gold headsetem právě díky tomu, že má přenos řešený přes vlastní dongle. Jenže ty zase nejsou moc dobrá na muziku a zpracování je také nic moc. Přenos hlasu není žádný zázrak u obou (oproti mikrofonu u pusy).
Tím chci říc, že univerzál bezdrátová sluchátka asi nenajdeš. Buďto budeš mít latence nebo se trápit s donglem (tím v zásadě odpadá použití pro tablet a mobil). Leda na muziku používat bezdrát. mód a pro hraní použít klasicky kabel.
Nezkoušel jsem tedy Y50ky třeba s BT-W2 donglem, ale jen klasickým bluetooth do USB+ ovladač pro zprovozění apt-x, ale mělo by to být stejné.
LG G2 + RHA MA750i + AKG Y50BT
The.Switch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 7. 8. 2017 16:53

a co třeba bt špunty za 10 +clo? flares pro. prej hrajou dobře, mají mikrofón a můžeš je mít na doma i k mobilu. Basy jsou jejich silná stránka. Prej hrají líp než audeze isine 20, a na ty tu posledně pěl chválu Duudl, jak hrajou líp než jeho modlé he-400i.

ps
nějaká BT sluchátka mají aptx low latency kodek, ale asi ne tahle. Pak bys potřeboval i BT aptx low latency transmitter. Mohlo by to fungovat i na hry
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod betr 9. 8. 2017 13:58

Špunty rozhodně nechci - ucpaný upocený uši nemám rád. Ideálně pravej opak - sluchátka přes uši.
"Tím chci říc, že univerzál bezdrátová sluchátka asi nenajdeš." - toho jsem se tak trochu obával. :(
Na hry jsem je používal běžně a žádné spoždění jsem nezaznamenal .. ono v určitém věku (30+) už jednotky ms nehrajou roli obzvlášť u rekreačního hráče kterej stráví nejvíce času WOTkem. Obdobně používám už mnoho let v práci bezdrátovou myš, doma drátovou a žádný rozdíl v rychlosti nevnímám.
betr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 9. 8. 2017 17:09

Mozna se pletu, ale mne prijde ze klasicke prenos zvuku pres bt neni nic extra pokud to pustis na necem na cem poznas rozdil. Je to kompromis, jedine reseni je spesl kodek ktere, ale vyzaduje podporu na vysilacim a prijimacim zarizeni.

Mne to teda na mackie cr5bt, tak prislo, ze pres bt nejde to same jako po kablu. Nijak jsem to neresil, bedny mam na kablu.

Takze pokud chces neco slusneho, tak se drz neceho za 2-3, pripadne necoho co lze pripojit i normalne kablem.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 8. 2017 06:18

Pokud by nevadily on-ear mohu doporučit Audio-Technica ATH-SR5BT. Jsou velmi pohodlná, výborná zvukově a používám je na doma i na hraní WOTka :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod betr 11. 8. 2017 12:09

Hanyske3099: vcetne pokecu v cete primo ve hre?
betr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 11. 8. 2017 12:34

žádný problém, minimálně na TS jsem žádné problémy nepozoroval, naopak mě paradoxně kvalita mikrofonu přišla lepší než na původních HyperX Cloud I, které jsem prodal kvůli výraznému omezení hracích aktivit :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sova.m 19. 8. 2017 11:23

Zdravím, nechci zakládat téměř stejné téma, tak to dávám sem. Vybírám nějaká BT sluchátka s Noise Cancellingem. Peněžní limit je řekněme kolem 10k Kč, ale není pevný. Jsem ochoten dát i více. Poslouchám rock, metal a občas zabrouzdám i do vod DnB, dance. V současné době mám Audio-Technica ATH-SR5BT. Jsem s nima vícéméně spokojený, ale chybí mi NC (často cestuji). Možná bych uvítal výraznější basy. Co se konstrukce týče, líbí se mi B&O Beoplay H8, ale co jsem tak procházel recenze, tak Sony MDR-1000X jsou na tom z hlediska baterie a zvuku asi lépe. Do kterých bych měl jít? Díky moc za rady a názory
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2017 15:16

Nepovedal by som že 1000X hraju lepšie. A papierovo vydržia dlhšie o hodinu.
Etalon čo sa ANC tyka su Bose Quietcomfort 35, aj keď zvuk uplne etalon nie je. Zvažil by som aj ATH-MSR7NC.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 19. 8. 2017 22:53

MDR 1000X lepsí NC,mám je.Na basy urcite Sennheiser Momentum 2.0 Wireless with Active Noise Cancellation.Tam je o neco horsí NC,ale jinak po hudební stránce,jsou lepsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků