Sluchátka pro receiver Onkyo TX 8150

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pastrka 22. 7. 2017 20:25

Ahoj lidi,

rád bych si koupil sluchátka na takové to domácí poslouchání :-) Po pročítání různých recenzí a diskuzí uvažuji o AKG K712 PRO respektive SENNHEISER HD 600. Jenže nevím, jestli by je, pro jejich vyšší nároky na zesilovač, dokázal rozhrát můj receiver Onkyo TX 8150; v manuálu receiveru jsem vyčetl tyto hodnoty:

Headphone Output Impedance: 390 ohm;
Headphone Rated Output: 200 mW (32 ohm, 1 kHz, 10 % THD)


Chtěl bych se tedy zeptat:

1) jestli by sluchátka hrála s výše zmíněným receiverem, aniž by docházelo k větší degradaci zvuku (nevyužití potenciálu sluchátek)
2) jak by se na výsledném zvuku projevilo, pokud by se na výstup receiveru zapojil sluchátkový zesilovač (např. Schiit Audio Vali 2)?
3) jiná sluchátka podobné konstrukce a v podobné cenové relaci jako mnou uvažovaná AKG resp. SENNHEISERY resp. jiné řešení?

Nemám vyhraněný žánr, poslouchám skoro všechno.

Děkuji za rady!
pastrka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2017 21:52

1) na využití plného potenciálu tebou uváděných sluchátek obyčejné receivery nestačí ani zdaleka.
2) značným nárůstem kvality reprodukce.
anonymni

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2017 00:06

... ja by som sa dnes už vykašlal na tie kadejaké vyhypované "starodávne germánske dynamické referencie" typu HD600, K7xx, DT880 a podobne.
Na receiver s tak veľkou výstupnou impedanciou by som určite použil orthodynamické (planárne) sluchátka ... napr. Fostex T50RP Mk.3 (precízny, mierne vyššie posadený zvuk; trochu nižšia citlivosť, veľmi dobrá cena), alebo Oppo PM-3 (vysoko pohodový neagresívny zvuk s "hi-end" ambíciami a navyše s dobrou izoláciou od okolia) ... a navyše aj keď to Onkyo perspektívne vymeníš za kvalitný headamp, tak podľa mňa budú zvukovo tie Fostexy a Oppo stále lepšia voľba ako tie "starodávne germánske dynamické referencie"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 7. 2017 01:27

Na rozdíl od předřečníka bych se "starodávnych germánskych referencií" rozhodně nevzdával. Výstupní impedance 390ohm totiž znamená jednu jedinou věc - ten tvůj receiver nemá samostatnej malek koncovej stupínek s výstupní impedancí kolem 5-10ohmů, vhodnej a speciálně určenej pro sluchátka, ale signál pro sluchátkovej výstup odvozuje z výkonovýho výstupu pro repra pomocí odporovýho děliče. Spolu s tou relativně vysokou impedancí to s sebou nese i všecko zkreslení a šum, produkovanej koncovým zesákem, sice tím děličem je všecko ponížený, ale protože sluchátka jsou citlivější, uslyšíš v nich všechno, i to co pri poslechu ve větším prostoru pomocí beden zanikne..
Kup si rovnou sluchátkáč, připoj ho za zesík/receiver do jeho výstupu LINE a budeš mít mnohem kvalitnější poslech hned, i na "starodávne germánske referencie", který přitom vůbec nejsou špatný a třeba ty Fostexy nad nima vyhrávaji opravdu jen tam, kde je dramaticky vysokoimpedanční výstup signálu.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2017 02:21

EKKAR píše: ...Výstupní impedance 390ohm totiž znamená jednu jedinou věc - ten tvůj receiver nemá samostatnej malek koncovej stupínek s výstupní impedancí kolem 5-10ohmů, vhodnej a speciálně určenej pro sluchátka, ale signál pro sluchátkovej výstup odvozuje z výkonovýho výstupu pro repra pomocí odporovýho děliče...

... 99% integrovaných zosilovačov a receirverov má výstup na sluchátka zapojený výlučne len cez jeden sériový odpor (málokedy cez odporový delič, pretože to znižuje "univerzálnosť" výstupnej úrovne pre rôzne impedancie sluchátok) ... a miliónom bežných užívateľov to takto celkom uspokojivo funguje (snáď s výnimkou vyložene impedančne debilných sluchátok ako sú napr. KPP, AKG K240 a pod.) ... len ty tu z toho musíš vyrábať desnú tragédiu
... apropos skutočne kvalitný univerzálny headamp by mal mať výstupnú impedanciu menšiu ako cca 1 ohm!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastrka 23. 7. 2017 09:10

Děkuji za odpovědi!

Ty Fostexy, co jsem pochopil, jsou velmi "hard to drive", to by asi samo s receiverem moc nehrálo? Ty Oppo jsou pro mne finančně dost na hraně. Aktuálně tedy přemýšlím nad

1) Oppo PM-3 samostatně do sluchátkového výstupu receiveru
2) AKG K712 PRO (Senn. HD 600) + Schiit Audio Vali 2 do Line out receiveru

Co by byla lepší volba?
pastrka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2017 10:53

pastrka píše:Ty Fostexy, co jsem pochopil, jsou velmi "hard to drive", to by asi samo s receiverem moc nehrálo?

... no to som teda zase ja vôbec nepochopil prečo si to pochopil tak, že "to by asi samo s receiverem moc nehrálo"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 7. 2017 11:39

Na sluchátkovém výstupu s těmito parametry se nedají provozovat žádná sluchátka. Pro dynamiky obrovská výstupní impedance a pro planary nízký výkon. Sluchátkovému zesilovači se nevyhneš, ten Vali 2 je v dané ceně výborná volba. Do budoucna bych asi uvažoval i o nějakém DACu.

Pozn.: Po pročítání různých recenzí a diskuzí uvažuji o AKG K712 PRO respektive SENNHEISER HD 600....Po pročítání různých recenzí a diskuzí se uvažuje velice dobře, nicméně po průzkumu trhu poslechem takříkajíc na vlastní uši se uvažuje mnohem lépe.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastrka 23. 7. 2017 12:23

No, ty Fostexy si dokážou vzít 3W, což jim ten receiver nebude schopen dodat...

Vidím, že to budu muset pojmout jako běh na delší trať - nejdřiv bych koupil nějaká sluchtátka, poslouchal přímo ze sluchátkového výstupu receiveru; časem bych našetřil na sluchátkáč atd...

Zašel bych si něco poslechnout v Brně do Audiga, ale zrovna ty AKG K712 tam nemají; bohužel ani ty doporučované OPPO PM-3.
pastrka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2017 13:04

... plácate tu obaja nezmysly :-\

- tie Fostexy majú 50 ohm a potrebujú pre hlasitosť 90 dB efektívne napätie cca 0,2V (https://www.innerfidelity.com/images/FostexT50RPMk3.pdf )
- Onkyo dá (podľa údajov z manuálu) naprázdno (s odpojenými bedňami) na výstupe ef. napätie cca 33V

... takže pri predradenom odpore 390 ohm bude na Fostexoch cca 3,75V - čo zodpovedá max. dosiahnuteľnej hlasitosti asi 115 dB ... áno, uznávam že to nie je extrémne veľa, ale fungovať to určite bude
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 7. 2017 19:20

Když si představím, že pro výstupní iprdelanci klasickýho zesilovače se doporučuje hodnota MENŠÍ než 1/10 hodnoty ZATĚŽOVACÍ, neboli výstup zesu pro 4ohmový bedny by neměl mít svoji vlastní výstupní impedanci vyšší jak 0,4ohmu (a často má míň, což je vhodnější pro tzv. "kontrolu měničů zesilovačem"), tak to obhajování výstupů pro sluchátka učuněnejch jen odporovým děličem před výstupama učuněnýma aspoň maličkým ALE SAMOSTATNÝM interním zesilovačem (bacil se může zaklínat čím chce, protože samotná vnitřní impedance měničů sluchátek tvoří právě s tím předřadným odporem uvnitř zesu DĚLIČ - přesně v poměru impedance sluchátek k součtu impedance sluchátek a toho odporu, elektriku a její zákony jednoduše ojebat nejde, takže ať si bacil říká co chce, JE TO VÝSTUP ŘEŠENEJ DĚLIČEM) mi tady přijde jako zarytá obhajoba krmení novorozeňat odvarem z rejže namísto kojení mateřským mlíkem ... Proti tomu primitivnímu odporu je sluchátkovej výstup učuněnej aspoň jako odbočka za budicím zesilovačem před výkonovým koncákem (když už není pro sluchátka samostatně navrženej stupeň) doslova královskou hostinou pro uši - pak můžeme samostatnej stupeň nazvat manou nebeskou ...

Ono to totiž není jen o výkonu - je to i o tom, co vnáší koncovej stupeň do signálu NEŽÁDOUCÍHO a co přitom v rámci poslechu na bedny naše uši s naprostým přehledem tolerujou až ignorujou, zatímco když ten samej signál naprosto lineárně zmenšenej odporovým děličem (jde tak říct, že ten signál na výstupu odporovýho děliče je průběhově na 100% identickej s tím, co jde do beden, liší se jen svojí nižší dosaženou výkonovou úrovní) pustíme do sluchátek, je to ve srovnání s poslechem na bedny doslova jako nebe a dudy ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 7. 2017 20:37

EKKAR píše:...bacil se může zaklínat čím chce...

... bacil sa na celý tento cirkus vrátane principála tvojho typu môže v pohode "vystolicovať" :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 7. 2017 21:26

Žes to už dávno neudělal, člověče...? Já se ti divím, že se tady s náma ještě zabejváš, když "máš na víc" ...

Tyhlety týpky, co často neznají ani ohmův zákon, ale hubu mají plnou sametovejch basů a křišťálově čistejch vejšek, ty doslova miluju. Právě neznalost elektronickejch principů a doslova pohrdání fyzikálníma zákonama, to je výraznej rys těch nejuječenějších hi-fi-pejrů, co jich kdy tahle kulička kosmickýho smetí kdy nosila ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod OceanBoy 3. 8. 2017 08:57

OPPO PM-3 by měly být k poslechnutí v Brně u Jasyka.
https://oppodigital.cz/kde-koupit
Hudební guru :)
OceanBoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pastrka 14. 8. 2017 07:10

Tak jsem nakonec koupil (naslepo) ty AKG K712. Receiver je utáhne s velkou rezervou. Poslouchám tak maximálně na půl max. rozsahu hlasitosti, většinou o něco méně (30 z 80). A to je navíc možné na sluchátkovém výstupu korigovat hlasitost v rozsahu +/- 12dB, mám 0.

Bohužel nedokážu posoudit JAK to hraje. Můžu srovnávat jedině s regálovkama (AQ Labrador 29 MKIII); takovéhle srovnání by samozřejmě kulhalo na obě nohy. Jedině snad, co mne překvapilo, jak odlišný vliv má užití tónových korekcí. U repro mi přijde, že nastavením korekcí (skoro) na max. se zvuk výrazně zlepší, ne tak u sluchátek. Basy se rozpliznou, zvuk se celkově zatemní a zmizí detaily... Takže sluchátka poslouchám pouze v režimu Pure Audio.

Plánuji zakoupení sluchátkového zesilovače a běda vám, běda vám ;-), co jste mi tvrdili, že dojde ke značnému nárůstu kvality reprodukce, pokud se tak opravdu nestane! Zvažuji něco od Schiit (Vali 2, Valhalla 2, Asgard 2), nebo nějaké univerzálnější řešení (Chord Mojo, Onkyo DAC-HA300). Rád bych zohlednil eventuální další sluchátkový upgrade, který sice neplánuji, ale ani do budoucna nevylučuji. Bylo by to na Vánoce, tak dám vědět.

Děkuji všem za ochotu poradit.
pastrka
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků