Bezdrátová sluchátka + cestovní do 5000kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martin5555 19. 7. 2017 20:40

Ahoj, sice je ješte červenec, ale už myslím na vánoční dárek :-) Chtěl bych si pořídit do domácnosti nejaké bezdrátové sluchadla. Určení by bylo na hudbu - především pop,rock, metal. Plus by bylo trošku vyraznější basy a cenově do těch +- 5000kč (maximum 6tis). Budou používány jen doma.

Nejdřív sem přemýšlel nad Sennheiser RS 175, ale odrazuje mě nutnost zapojení do toho vysílače. Hudbu budu pouštet ze všeho co máme, tedy pc, notebook, telefony ( mám též NFC ). Dále nemám jak se říká šajnu. Jediný sluchátka co mam jsou sennheiser mx 365 do telefonu.

Dále nějaké na cestování, kde asi hraje i prim pohodlnost (zvlášt delší cesty.) cenově opet do 5 tis. kdyby bylo. Tam už nehraje prim jestli jsou bezdrátová nebo ne.Stejně jako i předtím především pop rock metal.

Beru na vědomí že je lepší si je někde vyzkoušet, bohužel do prahy se jen tak nedostanu (myslím tím např audigo ) ale budu rád za vaše doporučení, přeci jen jste určitě o mnoho zkušenější! děkuji moc!
pixel 6 :) Olympus omd E-M5 III :)
martin5555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 7. 2017 15:34

Tady mě napadá, jestli by nebylo lepší koupit jedny pořádné sluchátka.
Mezi kandidáty bych určitě zařadil Bowers & Wilkins P7 Wireless, Sennheiser Momentum 2 Wireless a Sony MDR-1000X.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin5555 20. 7. 2017 20:43

ahoj, já vím je tohle taky možnost. Ale má se to tak, ty bezdrátový bude používat přítelkyně, a ja ty druhé. Takže potřebuji 2 no. :)

ty bezdrátové asi tyhle ? https://www.audigo.cz/Sluchatka/Bluetoo ... T-WIRELESS neb https://www.audigo.cz/Sluchatka/Bluetoo ... R5BT-cerna nebo https://www.alza.cz/audio-technica-ath- ... .htm#popis

lepší mě nenapadá
ty drátový : https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma/AKG-K-550-MKII nebo Beyerdynamic DT 990 Pro 250Ohm neb https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-ven/ ... -OEi-Black

jeto jen nástřel víc mě nenapadá. díky
pixel 6 :) Olympus omd E-M5 III :)
martin5555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2017 21:43

Ty sluchátka Audio technica ATH-M50x, které máš ve výběru mezi bezdrátovými, nejsou bezdrátová. Na to pozor. To že u nich píšou že mají "odpojitelný kabel" neznamená, že jsou bezdrátová, ale jen to, že se kabel dá snadno vyměnit.

A pokud nemáš moc zkušeností se sluchátky, tak pozor jaká sluchátka vybíráš. Rozmysli se jestli chceš na uši (on-ear, supraaural), nebo okolo uší (over-ear, circumaural). V odkazech mícháš totiž oboje. Co se týče komfortu nošení je mezi nimi docela rozdíl. Sluchátka na uši jsou sice menší a skladnější, ale můžou nepříjemě tlačit a někdo je nesnese mít na hlavě delší dobu. Mě třeba sluchátka na uši docela vadí.
anonymni

Odeslat příspěvekod martin5555 21. 7. 2017 07:22

Ahoj, ok dik za upozornění. Jinak chci okolo uší, určitě ne na uši. Takže se tím výběr dost zmenšuje...
martin5555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amarok 21. 7. 2017 08:09

Drátová na nošení: AKG K 550 MKII určitě ano. V téhle cenové relaci je toho na výběr dost....jen poradím - vyber uzavřený typ na ven a rozmysli, jestli chceš náušníky z koženky nebo z veluru.

Bezdrátová na doma: Sennheiser HD 4.40 BT nejsou úplně okolo uší a vypadají divně :o)
Mrkni se na BT sluchátka od Sony - má v tom dlouhou zkušenost. Jejich výdrž je velká, jsou extra pohodlný, lehký a zvukem jsou zaměřené na hudbu, kterou posloucháš.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin5555 21. 7. 2017 10:26

Ok dík. No určitě budu brát Sony v potaz. Jak říkáš dratovych je hodně bezdrátovych moc už ne. Uvidím asi nejlepší bude si je stejně vyzkoušet někde.
martin5555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Declan85 21. 7. 2017 13:32

Já bych ti doporučil sluchátka od lamaxu. Mám je od února (konkrétně elite) a hrajou peckově - bezdrátovky.
Declan85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 7. 2017 15:33

martin5555 píše:Jinak chci okolo uší, určitě ne na uši.

Declan85 píše:Já bych ti doporučil sluchátka od lamaxu. Mám je od února (konkrétně elite) a hrajou peckově - bezdrátovky.

Lamax Elite jsou sluchátka na uši (supraaural) a ty martin5555, jak vidíš, nechce.
Navíc bych se taky rozhodně přikláněl k osvědčeným značkám jako Sony a Sennheiser, než nějaké Lamax. Poslechnout před koupí by to ale chtělo, pokud máš tu možnost.
anonymni

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 7. 2017 15:15

Pleteš dohromady bezdrátové s drátovýma, uzavřené s otevřenýma a circumaurály se supraaurálama.
Bylo by vhodné si v tom udělat pořádek a lépe tak formulovat požadavky.

Jinak bezdrátová (bluetooth) sluchátka okolo uší do pětky, tak tam jsou MEEaudio Matrix 2 a Sennheiser HD 4.40.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků