Campfire Audio Andromeda

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 7. 2017 09:54

Děkuju za korekci. Na to jak je to starý vlákno je skoro prázdný. Tak snad teď se ohledně hudby samotné budeme realizovat tam.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 15. 7. 2017 11:20

kúsok nechápem ľudí, ktorí musia za každú cenu presviedčať iných, že ich pravda je univerzálna. kľudne založte vlákno LoFi - HiFi wars, ale prosím nespamujte vlákno s tým, že by som bol rovnako spokojný s lacnými slúchatkami, hlavne keď ste ich nepočuli. Nebol. Ak máte iný názor prosím založte relevantné vlákno, napíšte správu resp. príďte na nejaké stretnutie v Prahe a vypočujte si high end modely a potom môžme diskutovať, prečo sa vám nepáčili

zvuk a počúvanie hudby beriem ako svoje hobby a som presvedčený, že do svojho hobby by mal človek investovať. vždy som rád, keď zrazu počujem tisíc krát prehratú skladbu zrazu úplne inak a všimnem si veci, ktoré s inými slúchatkami neboli možné, lebo mali iný charakter zvuku. a andromedy mi toto poskytli
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 15. 7. 2017 12:02

Nechci být taky OT. Ale k tomu lze napsat jen jedno. Každý má vlastní uši, chutě, vkus. Někdo horší někdo lepší, např. doom, trash to mi ani nic neřiká když někdo chrčí do mikrofonu.
Když to vemu z vlastní zkušenosti tak když jsem doma měl kvalitní sluchátka tak jsem poslouchal fakt často např. ty Audeze atd. u špuntů ty Campfire. Člověk se na to těší, zároveň mu to bere čas. Když jsem doma neměl nic a jen např. Head Direct RE1 který mi tu leží několik let tak je snad použiju na pár minut párkrát za rok. Víc k tomu neni co dodat. Nejde o to najít dokonalý zvuk, ale to co vyhovuje a pak nejde jen o cenu. Nejtěžší je to najít. Tady je to jen pouze zvuk. Ale dobrý přirovnání je např. když si dává někdo pochybný kuřecí nebo 30 párků a myslí jak nad tím vyčůral. Ale když si dá člověk jednou za čas kvalitní hovězí za 300Kč tak mu to udělá daleko líp. Je to o volbě.
Dneska už poslouchám fakt málo, třebou 1x-2x do týdne, někdy i do čtrnácti dnů a stačí mi to, ale když už posluchám tak třeba téměř celý den když je čas. Potřebuju to k životu? Asi ne i když to mam hodně rád, takže tak...

A nějaký filozofování tady o životě, to jako sorry Figut starej se o sebe :-))
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 15. 7. 2017 12:23

chlapci klid, ten můj příspěvek, to byla jen taková rádoby vtipná kamarádská připomínka Mrazíkovi ze zkušenosti vlastní a mého, celkem dosti fundovaného okolí, jak tyhle hifi cesty po letech obvykle končí....nikdy by mě nenapadlo někomu nutit svoje názory, neboť to k ničemu nevede, cizí zkušenost je přeci jen nepřenositelná....pravděpodobně jsem se špatně vyjádřil, eto vsjo....
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 7. 2017 12:41

... vyjadril si sa úplne správne, akurát jeden pripečený metalista to tu pos....
Naposledy upravil bacil2 dne 15. 7. 2017 12:42, celkově upraveno 1
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 7. 2017 12:42

To není vůbec o Tobě.

A abych to vrátil zpět k Andromedám. Vyměnil jsem nástavce. Nejlíp mi zvukově vycházely Comply, ale ten opruz při opakovaném nasazování mne donutil vyzkoušet něco jiného. Tudíž jsem se opět, jakožto i v jiných případech, vrátil ke SpiralDot od JVC. Komfort je v pohodě, Andromedy v uchu drží. Jen izolace je slabší. Dnes jsem ještě objednal měděný kablík od Impact Audia.
Přednesem v kombinaci s M1 excelují na klasické muzice a velmi dobré jsou i ženské vokály ( Rebeca Pidgeon, Susan Wong ). Ale ani bigbeatová muzika nezní blbě. Andromedy hodně těží ze své čistoty, rychlosti a šíře prostoru. Na iPhonu používám přehrávač od Hiby, což je stejná platforma, kterou používá i Shanling. Zvukem jsou obě zařízení podobná, ale M1 je mnohem lepší v podání prostoru a celkově je přednes živější. Pouze u nahrávek v horší kvalitě jsou Andromedy dost nekompromisní.
Docela bych s chutí poslechl znovu Jupitery a přímo si je porovnal. Když jsem je slyšel prvně, tak mne uchvátily a při druhém poslechu už mi vadila přílišná prezence horního pásma. Je však faktem, že jsem je poslouchal v době, kdy jsem měl Kaisery, ty v oblasti výšek rozhodně neexcelovaly a já nedal mozku příležitost zvyknout si. Moje smůla.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 7. 2017 09:19

Takže po pár dnech používání mi pravděpodobně odešel kablík z ALI => kabely odtamtud nebrat, lepší je Penon. Přerušuje se nepravidelně signál do pravého sluchátka. Nepodařilo se mi zjistit v kterých místech, tak jsem ho odložil a potupně se vrátil k originál kabelu. Začínám si na něj zvykat a už ho nevidím tak kriticky. Alespoň ne po stránce zvuku. V kombinaci s M1 se mi zvuk stále velmi zamlouvá a nebýt toho drátu, asi bych byl i spokojen. Respektive mi nevadí ani tolik ten drát, jako spíš kombinace drátu a protáčení špuntu na mmcx konektoru. To mi občas znesnadňuje nasazování a usazení samotné. Kdyby měly Andromedy dvoupin a kabel se neprotáčel, bylo by to lepší.
Tudíž závěrem chci říct, že si sypu popel na hlavu, poněvadž ten LITZ kabel zase až taková trága není. Avšak jelikož jsem špekulant, tak už mám objednaný měďák od Impact Audia :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 17. 7. 2017 11:03

mrazíkovo píše:Docela bych s chutí poslechl znovu Jupitery a přímo si je porovnal.



jupitery ešte stále mám a neviem kedy ich budem predávať. ak by si chcel, tak by som ti ich mohol poslať na nejaký ten týždeň na porovnanie.
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 22. 7. 2017 17:11

Na doplnění ještě foto vnitřností.

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 21. 11. 2017 01:42

Po nádherné bílé se objevuje další edice Andromed, tentokrát zajímavě vypadající modrá. Povšimněte si také nové konstrukce krčku.

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 22. 12. 2017 22:49

mrazíkovo píše:Zakoupil jsem znovu Shanling M1. Zvukově si s Anromedami rozumí.

Šáhnul bys raději po M1 než po Moju pokud by bylo jediným kritériem výběru jak to hraje? Dík.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 23. 12. 2017 07:45

Za mňa nie je Mojo s Andromedami dobrá kombinácia. Je to veľmi prebasované. Tebe sa to ale môže páčiť.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 12. 2017 19:15

razerfan píše:
mrazíkovo píše:Zakoupil jsem znovu Shanling M1. Zvukově si s Anromedami rozumí.

Šáhnul bys raději po M1 než po Moju pokud by bylo jediným kritériem výběru jak to hraje? Dík.



Po pravdě? Aktuálně ani po jednom. Jak už psal kolega a mám pocit, že to zmiňuje i Fratišek, Mojo se k Andromedám moc nehodí. Shanling M1 je zvukově lepší volba, ale míra šumu na pozadí už byla pro mne neúnosná. Zatím mi k nim nejlépe pasuje stále xDuoo X10 a blbě nehrajou ani s Benjie S5. Domnívám se, ale osobní zkušenost nemám, že by k nim mohlo dobře pasovat Aune.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 22. 1. 2018 20:39

Tak mám je půjčené od Mrazíka/díky/. První dojmy perfektní. O třídu výš než Velvety a s PP8 to nejde moc srovnávat, protože je to úplně jiné podání. Zkoušel jsem občas vyměnit, ale to k ničemu nevede, jen si pak udělám v hlavě zmatek. Čekal jsem trochu divočinu, ale nekoná se. Parádní kontrola zvuku, podání prostoru. Těžko se to popisuje, to jsou iem se kterými bych si hodně rozumněl. S Ibasso hrají dobře, jen nemám srovnání.....ale hrajou i s Benjie.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 22. 3. 2019 10:49

Jediné, co je fakt blbé je ta citlivost na výstupní impedanci. Ono by to bylo jedno, kdyby nejlépe hrály kolem nuly, jenže ne. Takže si koupíš sluchátka za 30 litrů a pak je musíš zapojovat za nějaký hnusný bazmek za pětikilo, aby to s drtivou většinou přehrávačů nešumělo a hrálo to vyváženě. Fuj, takto jsem si end game nepředstavoval :D
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků