VT Audio

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 19. 6. 2017 06:16

No, oni se nerecyklují dynamické měniče, al ty tlakové, které jsou proti těm dynamickým výrazně dražší. To asi prodejce jen poplet výrazy. Vysoká cena tlakových měničů je důvod, proč máme tisíce levných dynamických in-earů a jen pár tlakových.

Dalším rizikem je, občas tam naházejí měniče čínských výrobců tlakových měničů a jen se vydávají za knowles.

Dokonce jsem viděl případ, kdy sluchátka měla obsahovat 4 tlakové měniče a na první pohled to tak vypadalo. Ale ve skutečnosti to byla kovová schránka připomínající 4 tlakové měniče, ale uvnitř byl měnič dynamický! Jednalo se o jedny z těch "DIY SHure 846".

Prostě, náhodných výrobců víceměničových in-earů se poslední dobou objevilo opravdu hodně, protože něco do sluchátek naházet a pak to prodávat náhodným lidem na aliexpressu je jednoduché. Protože oni pak mají ten poměr "cena x měnič" nejlepší :roll:

Nemyslím nic špatného proti VT, jen mě vždycky překvapuje, jak lidi postupně začínají kupovat čím dál tím dražší náhodné in-eary z Aliexpressu úplně naslepo. Jen s vidinou hodně měničů za nízkou částku.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 6. 2017 07:21

No ono, když se podíváš na trendy i tady, tak je to logické. Nejvíc jsou v kurzu Trinity ( malinko poslední dobou ztrácí glanc ), nově po Sony MH1C je tu superstar KZ, byly tu Viva, Zircony. To všechno jsou levný kousky pro masy. Není proto nic nenormálního, že Číňan chce lovit mezi zákazníky, kteří by rádi něco onačejšího, ale mají omezený rozpočet. Mne to až tak moc nepohoršuje, protože ve finále jediný co je důležitý je zvuk a pokud to dobře hraje, tak je asi šumák co je uvnitř. Daleko víc mi leží v žaludku praktiky Trinty Audio, kteří žijí na dluh a naprosto beze studu zákazníky tahají za nos.
Na Ali je nabídka skutečně hodně pestrá od vysloveně levných ( myšleno levně udělaných ) naleštěných šuntů, až po celkem slušně hrající a i zpracované kousky. T4 dobře vypadají ( pár mušek se najde ) a zvukem nejsou propadák. Za cenu cca 5tis mi,to vzhledem k tomu co je na trhu, nepřijde jako vysloveně špatná koupě. Dalším aspektem je pak bez pochyby i to, že zatímco sluchátka od renomovaných výrobců povětšinou neujdou pozornosti úřadů, balíčky z Ali jsou v tomto úspěšnější.
Tisíc lidí, tisíc názorů, tisíc chutí. Asi není špatné vyzkoušet všechno co člověk vyzkoušet může, ale zase nemá cenu se opájet ideou, že za malé peníze jde pořídit vysoká kvalita. Ta se prostě zaplatit musí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 19. 6. 2017 07:30

Levný kousky pro masy jsou super, i tyhle VT za 5 K bez problému.

Ale jak jsem psal výše, podvodníci na tom trhu bohužel existují.

Ale v poslední době se začínají objevovat i kousky za 500 a více USD a v ten moment si říkám, proč někdo kupuje naslepo něco takového, když za podobné peníze se dají sehnat třeba výborné kousky z bazaru jako jsou Savanty nebo Campfire Jupitery? A odpověď je jednoduchá, poměr měničů k ceně....
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 6. 2017 08:54

Ono je to asi i o štěstí a poněkud ne zcela přehledné situaci na ALI. Já si umím představit, že i tam se najdou kousky s osazením více měniči a s výborným zvukem, jen asi nemá moc smysl propadat přesvědčení, že všechno bude hrát stejně. Ty T4 nabízí v různých variantách více shopů a stejně tak i celou řadu jiných modelů. Odsud můžeme jen těžko odhadnout, která sluchátka jsou svým zpracováním a zvukem solidní a která jsou naopak jen lákadlem. Nezbývá, než občas zavřít oči a zkusit. Je jasný, že nákup značkových špuntů z druhé ruky je větší jistotou, ale bohužel i z druhé ruky jsou často ceny vyšší, než u podobně osazených kousků z ALI. Stačí se podívat na úspěšnost prodeje u špuntů za 15k+ tady v prodejní sekci.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 19. 6. 2017 09:33

osobne nevidím problém v tom, že človek, ktorý si to môže dovoliť, experimentuje na Ali. Problém je v tom, keď človek je na budgete a kúpi čosi z Ali za napr.:200USD od noname spoločnosti a očakáva, že to bude hrať ako nejaké TOTL IEMy. A pritom sa to zvukovo nemusí chytať ani na bazárové sluchátka v danej cene od renomovanej spoločnosti

Ak to zhrniem, tak niekto múdry kedysi povedal, "Nie som tak bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci"
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 6. 2017 22:46

Měl jsem teď na pár dní půjčené VT4 od Mrazíka, tak přidám pár dojmů.

Sluchátka jsem nejdříve zkoušel s dokupovaným 8 žilovým kabelem a hrálo to fajn. Pak přehodím na dodávaný kabel a najednou mě jímá hrůza! Co se to s tím zvukem stalo? Proč to hraje najednou tak nedefinovatelně blbě? On to totiž někdo při výrobě kabelu blbě zapojil a tak hrála sluchátka mimo fázi!

Takže dodávaný kabel okamžitě letěl dolů a zpátky do krabičky.(Jinak byl pěkně měkký a vypadal rkásně, ale mizerně provedený, nad Y-Splitem už začal povolovat a rozmotávat se).

Nasadil jsem tedy zpátky ten lepší kabel. Jedná se o tento:

http://penonaudio.com/3.5mm-MMCX-Conect ... earch=mmcx

Často jsem na něj koukal, na fotkách vypadá moc pěkně a moc nestojí. V reálu působí snad ještě líp, čemuž přidává i špičkové provedení. Bohužel jsem si nikdy neuvědomil, jak moc je ta jeho konstrukce z 8 vodičů placatá. To se negativně projevuje na celkové poddajnosti a pohodlnosti kabelu. On totiž i nad Y-splitem si zachovává takový šišatý tvar a vzniká na něm hrana, která mě po chvilce tlačila do uší.

Teď ale ke sluchátkům.

Konstrukce na první pohled velmi pěkná(ale spíše ručně dělaná, ne 3D tiskárna jak píše Mrazík, na to chybí klasická viditelná struktura vrstev). Žádné výrazné bublinky, dokonale průhledná. Při podrobnějším zkoumání se ale ukážou drobné vady, třeba zaschlé lepidlo v jedné mušli a především velmi hrubě opracované krčky. Upřímně, vypadá to, že dírky pro zvukovody někdo dělal tak na 3x a s klepajícíma se rukama. V Číně se vyrábí jedny z nejdokonaleji provedených customů, ale tyhle kousky z aliexpresu k nim mají ještě daleko.

Co se musí pochválit je pohodlí, zde se jim skvěle podařilo odladit tvar alá custom a sluchátka sedí pevně a pohodlně. I když to není úplně na úrovni UM či Prophile 8, má to k nim velmi blízko.

Zvukově se jedná o fajn zástupce hybridů. Zvýrazněný bas, zvýrazněné výšky, hodně zábavný zvuk. Bas překvapivě nejde úplně nejhloubš, ale má aspoň dobrou údernost a slušní rozlišení. Středy zní zvláštně, dostává se tam trochu teplejšího zabarvení od zvýrazněného basu, přitom znějí i částečně hruběji. Výšky jsou fajn, energické, slušné rozlišené, trochu agresivnější a sykavější.

V prvním příspěvku se Mrazík raduje, jak se čínské výrobky zlepšují a přitom nestojí tak jako jejich konkurence od zavedených značek. A stát VT4 takových 100-150 USD, tak s ním plně souhlasím a raduji se stejně. Ale oni stojí kolem 220$. K tomu si připočtěme pro jistotu správně fungující kabel za nějakých 30$. A najednou jsme na 250 USD. A tam je konkurence, především ve sféře hybridů, nekompromisní.

Za takové peníze se dají sehnat iBassa IT03, Dunu DN2000(v akci i verze J) a jen o kousek výš jsou Orivety Primacy. A upřímně, těm se VT4 nevyrovnají zvukově a ani tou kvalitou konstrukce. O podpoře výrobce v případě problémů se asi netřeba bavit, tam je mezi prodejcem na Aliexpressu a zavedenou velkou značkou jasný rozdíl.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 6. 2017 05:20

Mrazík se omlouvá za špatný úsudek týkající se výroby mušlí. Ještě jsem tištěná sluchátka neměl a ty chybky jsem přičítal právě tisku.

Osobně bych je srovnával spíš třeba s Trinity, než s Dunu nebo Oriveti, ale obecně má asi Franta pravdu, že konkurence je tvrdá a kvalitě provedení by mohl Číňánek ještě máknout. Nicméně stále jsem názoru, že zvukově se jedná o podařená sluchátka a jejich nákupu nelituju. Kdybych si teď nepořídil jedny ze současných top kousků, tak bych si je s radostí nechal, nicméně tolik sluchátek bych neuposlouchal a nechat je ležet by byla škoda. Teď, pevně doufám, budou dělat radost novému majiteli.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 25. 6. 2017 09:17

Jsem nový majitel a mohu ríct,ze me radost delají.Jako první bych vyzvedl opravdu dobré usazení,coz je důlezitý predpoklad klidného poslechu.
Jejich prednes ve spojení z AK300 je zábavný,nemusím suchý analytický poslech.Jsem z kategorie,která se tady výstizne nazývá cink-bum.Výborná basová slozka,stredy by asi snesly lepsí prednes a slusné výsky,ale obcas ostrejsí.Rekl bych,ze Franta to popsal dost presne.
Pokud srovnám napr.s Fidue 83,tak VT jsou podstatne lepsí.
Tímto dekuji "mrazíkovo",za jeho průkopnickou cinnost pri objevování nových mozností a reálné zhodnocení z poslechu.
Je ale jasné,ze samozrejme nedosahují zvuku v kategorii zavedených firem,které ovládají soucasný trh.Jako relaxacní spotrebka vsak fungují super a svou cenu si alespon u mne rozhodne obhájí.
Stále vsak platí,ze zejména u sekce high end jde kvalita ruku v ruce s nekompromisní cenou.
P.S.za mých mladých let jsem pojem high -end snad ani nezaznamenal.Tenkrát byla jen kategorie Hi-Fi.Mozná m pametníci opraví,ale já ten pojem neznal.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 30. 6. 2017 20:56

Malý dovetek k originálnímu kabelu.Cinkl jsem ho merákem a zapojený je OK.Tedy zeme jsou v pohode a R/L také sedí....presto vsak zní ten kabel o dost hůr,nezli dokupovaný.Docela záhada,kdyz i já slysím rozdíl.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 2. 8. 2017 17:07

Oprava Opravy-
Zvuk na origos kabelu stál stále za velký...,tak jsem tomu venoval opet chvíli casu.Samozrejme jsem mel pri minulém merení vlcí mlhu...Byl tam prohoz.Ti bejci zaplácnou konektor po sletování tavným silikonem,takze nobl prácicka s cistením.Po demontázi a odletování jsem opet vse zapojil,odzkousel a pak následne smontoval a izoloval pomocí pásky.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 16. 8. 2018 10:23

mrazíkovo píše:Dovětek ke zvukovým dojmům. T4 si lépe rozumí se zdroji s teplejším zvukem. S neutrálním X10 už je zvuk poměrně světlý.


Nechapem o com pises.... Pisal si, ze ti najlepsie sadli s Walnut V2s. Ten mam ja, nahradil som nim ClipZip. Ak je podla teba Walnut V2s teply prehravac (lebo sa podla tvojich slov hodi ako kombo s T4), tak potom ClipZip (flat EQ) je ZERAVY.... Po nahradeni ClipaZipa Walnutom som sice dostal ovela lepsi detail, priestor a separaciu ako na Clipe, ale STRATIL sa bas...a niektore svetlejsie nahravky (80te roky) sa velmi zle pocuvaju, lebo zvuk je ostry...co s Clipom tak nebolo. Porovnaval som oba prehravace s KZ ZS5 (1. varka). Aj po pripojeni Walnutu na monitory TASCAM VL-A5 som najprv zasol o kolko je zvuk detailnejsi a priestorovejsi (v porovnani s ClipZip Flat EQ), ale bas sa z polovice stratil. Na Walnute mam zapnuty EQ JAZZ.
TAKZE - Walnut V2s rozhodne NIE JE teply a ani neutralny prehravac. Je to svetly prehravac. S ClipZip (flat EQ) hrali basovejsie ako sluchadla (vsetky), tak monitory. ClipZip beriem za neutralny prehravac. Walnut V2s je proste svetly...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 8. 2018 13:24

Walnut vznikal jako DIY projekt a lze se na něm vyřádit, pokud to člověk umí. Nejedná se tedy o typický DAP jako jsou např produkty FiiO, Shanling, etc. Vzhledem k tomu, že malí výrobci v Číně nejsou schopni konzistentně udržet kvalitu a patrně mnohdy i osazení, stává se že dva identické výrobky neznějí stejně. Příkladem budiž právě KZ. Já měl dvakrát jejich špunty ZST a pokaždé hrály jinak. Stejné to může být u Walnutu. Sansu jsem nikdy neslyšel a ani jsem neměl nikdy v uchu ZS5 jakékoliv verze. Nemohu tedy relevantně podpořit či vyvrátit tvůj názor. Nicméně pokud si pozorně přečteš tebou citovanou větu, měl bys dojít k závěru, že se týká hlavně spuntů VT Audio a poněkud méně posuzuje tonalitu Walnutu samotného.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků