Oriolus Forsteni

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 2. 6. 2017 11:03

Byly to jedny ze sluchátek na srazu,které se mi líbily.Nebyly nejlepsí,ale díky dobrému zvuku,usazení v usích a hlavne díky príznivé cene jsou mými favority.Akce Massdrop ale práve skoncila a v obchodech v zahranicí jsou kolem 500US.
Ale prímo na stránkách výrobce jsem je nasel za 374 US,vcetne dopravy.A navíc jsou na rozdíl od Massdrop jsou alespon od pohledu s lepsím kabelem.
https://www.en.oriolus.jp/product-page/forsteni
Takze k této cene je samozrejme nutné zapocítat 21% DPH,ale i tak je ta cena na kvalitu techto in ear myslím slusná.Takze odhad ceny vcetne DPH je 10657 Kc.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinmacak 25. 6. 2017 09:44

Teď jsem na ten odkaz koukal (jen tak pro zajímavost - kvůli tomu kabelu) a produkt je označený jako "OUT OF STOCK". Jinak rozdíl mezi kabelem v balení z Mass Drop a kabelem v balení z shopu výrobce byl zmiňován na Head-fi v době, kdy jsem to kupoval. Předpokládám, že ten cenový rozdíl je právě hlavně kvůli použití jiného kabelu. Vypadá to, že to je stejný kabel, jako výrobce dodává k Oriolus 2nd, ale nemám jak vyzkoušet/posoudit, zda je použití toho jiného-lepšího kabelu opodstatněné nebo ne.
martinmacak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 10. 2017 19:20

Mám teď příležitost díky kolegovi martinmacak si Forsteni na pár dní poslechnout. Jednak bych mu rád vyjádřil své poděkování a jednak bych se rád podělil o své dojmy.

Oriolus Forsteni mne zaujaly prakticky hned, co se objevily na trhu, což není tak dávno. Jedná se o nižší ze dvou modelů, které Oriolus na trhu nabízí. Vyšší model označený Orioulus 2nd ( 849USD ) je v hybridní konfiguraci 3BA+1DD měnič. Tento model je standardně dodáván s kabelem firmy PW Audio. Forsteni jsou konfigurovány jako hybridy v uspořádání 2BA+1DD měnič. Forsteni se objevily i na Massdropu, kde byly za zvýhodněnou cenu, avšak již s ne tak kvalitním značkovým kabelem. Jejich aktuální cena na penonaudio je 359USD.
Forsteni mají třípásmové uspořádání, kdy jeden tlakový měnič je pro výšky, jeden pro středy a dynamický měnič 10MM na basy. Kabel je klasický odpojitelný dvoupin, avšak v případě Forsteni není jednoduché jej odpojit. Až by si člověk skoro řekl, že je pevně uchycený do mušlí, ale pravda to není, je odpojitelný. Dodávaný kabel rozhodně nepatří designově ke špičce a na první pohled ničím nezaujme. Dle dostupných popisů se jedná o čistou měď.
Forsteni mají mušle z černého plastu s šedostříbrným faceplatem, kde je ventilační otvor a nápis ORIOLUS. Celkově se mi design mušlí i jejich ergonomie velmi líbí a co se komfortu týče, tak se jedná o jedny z nejpohodlnějších špuntů, co jsem kdy zkoušel. Mušle mají ergonomický tvar a snaží se kopírovat concha ucha, což se i celkem daří. Tedy alespoň v mém případě. Rozměrově to jsou už docela bambule, takže pro jedince s menšími boltci by mohl být komfort výrazně horší. Kabel je vedený za ucho a špunty pěkně pevně sedí a nemají tendenci k uvolnění ani za pohybu. Krček špuntů patří k větším a výborně na něj pasují nástavce SpiralDot od JVC, které jsou mé nejoblíbenější. Na internetu jsem viděl už pár fotek poškozených mušlí po pádu sluchátek na zem. Zdá se tedy, že použitý plast je křehký a je potřeba se sluchátky zacházet opatrně. K tomuto účelu přiložil výrobce ke špuntům štramácký penálek na přenášení. Krom něj, je v balení sada nástavců, čistící nástroj a klip na přichycení kabelu k oděvu.
Zvukově patří Forsteni k typickým hybridům s V zvukem s mírným důrazem spíše na horní pásma. Středy jsou mírně utopené, ale stále je jejich přednes zřetelný a hlavně čistý. Výšky jsou nejdominantnější část přednášeného spektra, nicméně navzdory tomu nezní Forsteni únavně a já, ačkoliv nejsem vyslovený výškomil, tak se mi jejich prezentace celkem líbí. Bas jde hluboko, je pevný, ale obecně kvalitou na mé Andromedy i Ei3 ztrácí. Zvuk je čistý, detailní, vzdušný. Prezentace prostoru, zejména pravolevého je špičková a vykreslená scéna je široká. V této oblasti v pohodě šlapou Forsteni Andromedám na paty.
Mám-li je porovnat s mými současnými špunty Custom Art Ei3 či Campfire Audio Andromeda, tak Forsteni jsou víceméně mezi. Což asi není úplným překvapením. Ei3 jsou výrazně lepší na basech a mají celkově teplejší projev, ale chybí jim čistota přednesu a detail. Tam je Forsteni s přehledem válcují. Zvuk oproti Ei3 není tak sametově hladký, ale jejich čistota a detail jsou příkladné. Andromedy jsou jakýmsi zvukovým mixem obou zmíněných ( myšleno s určitou nadsázkou ). Andromedy v sobě slučují špičkový přednes spodního pásma, čistotu, detail, prostor.
Forsteni jsou méně citlivé než Andromedy a není na nich takřka slyšet šum na pozadí. To je jejich další devizou. Poslouchal jsem na svém xDuuu X10, které je známé svým neutrálním projevem. S Forsteni se X10 rozumí výborně. Jedinou výtkou z mé strany je sklon k sykavkám u některých skladeb, ale rozhodně se nejedná o úroveň jako měly třeba VSonic GR07. Zkoušel jsem Forsteni i na iPhonu 6s s nainstalovaným Hiby přehrávačem. Teplejší projev iPhonu jim šel k duhu. Osobně bych asi nepároval Forsteni s xDueem X3, ale pro Shanling M2s nebo Cayen N3 budou jistě výborným partnerem.
Forsteni jsou beze sporu doporučení hodná sluchátka. Jejich cena je celkem příznivá a jedná se o sluchátka z Japonska, což je příjemný fakt. Kvalita zpracování je japonsky špičková a i zvukem určitě budou umět zaujmout.

Níže ještě kopíruji specifikaci Forsteni z netu

Model: Oriolus Forsteni
Driver: 2 Balanced Armatures + 1 Dynamic Driver Hybrid
Frequency response: 10-40000Hz
Sensitivity: 111dB / mW
Impedance: 24Ω
Plug diameter: 3.5mm
Cable length: 1.2M
Net weight: 9g (without Cable)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 5. 10. 2017 09:46

Pavle pekne shrnuti.
Dle popisu by byly lahodici memu uchu.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod martinmacak 11. 10. 2017 20:56

mrazíkovo píše: ....Jednak bych rád vyjádřil své poděkování a jednak bych se rád podělil o své dojmy...


Potěšení na mé straně - myslím, že je úplně super, že v dnešní době výměna+sdílení takovýchto zkušeností může probíhat i tímto způsobem.

mrazíkovo píše: Osobně bych asi nepároval Forsteni s xDueem X3, ale pro Shanling M2s nebo Cayen N3 budou jistě výborným partnerem.


Ano, s N3 to mohu vlastní zkušeností potvrdit, respektive velmi si s touto kombinací užívám poslech zejména barokní hudby, nebo Cocteau Twins, Siouxsie and the Banshees, New Order atd (převážně ve FLACu, rip z vlastních CD).
martinmacak
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků