EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 6. 2017 21:52

"When you increase volume the sub bass gets quickly fatiguing."

"But because the sub bass can get fatiguing I wouldn't suggest blind buy for people that are sensitive to low frequencies."

"This is my case)) Selling my ES3 out unfortunately."

Zde: https://www.head-fi.org/f/threads/somet ... 59/page-14

Našel jsem celkem 3 lidi,kteří tvrdí totéž.
Jak už jsem uvedl ES3 jsem původně chtěl,ale výše uvedené a podobné texty mě od nich odradily.Navíc Velvety jsou lepší v rozlišení(detail),výškách i basech.
ES3 jsou vyrovnanější a s méně teplým podáním(což beru jako plus).
Na poslouchání v nižší či ve střední hlasitosti budou určitě výborné.
Na vlastní uši jsem je však neslyšel...píšu jen to,co jsem četl z několika zdrojů. :-)
Pokud by byly celkově lepší než Velvety,výrobce by si jich více cenil,což by se odrazilo i v ceně(což je celkem logické).

-- 13. 6. 2017 23:52 --

Takže poslední slova k Velvetům,jelikož mám pocit,že jsou již dostatečně zahořené(pre-burn).

Střední pásmo se rozhodně zlepšilo,tj.hlasy(vokály)jsou více sametové(hladké).
Rozhodně si nemyslím,že jsem si na zvuk zvykl...:-)
Bas mi připadá stejný,výšky naopak jiskřivější(čistější a eufonické).

Pokud bych měl hodnotit 3 pásma body 1-10:
Bas = 8
Středy = 6,5 až 7
Výšky = 9 až 9,5

Pokud bych měl popsat Velvety v charakteru ladění zvuku(včetně určení)třemi slovy,bylo by to:
Audiofilské párty in-eary. (for party people)

Díky jejich vynikajícímu rozlišení a separaci je s nimi možné poslouchat i žánry jako jazz,klasiku(Mozart,Bach..)či art rock...
V těchto žánrech však vzniká menší problém,kterým je tzv. "nereálná lokalizace".
To je způsobeno tím,že všechno prostě hraje moc blízko.Posluchač si připadá spíše jako na jevišti,než v páté posluchačské řadě(jak by tomu správně mělo být z hlediska umístění nástrojů a zpěvu v prostoru).
Hlas interpreta je slyšet přímo u hlavy(cca 20-100 cm).Je to prostě "laidback and thin".
U taneční hudby,trance, R&B či jiné EDM si posluchač připadá jako na diskotéce umístěný mezi velké reproduktory(to je super),nicméně u akustických či jazzových žánrů to zní celkem divně.
Vokál jazzové zpěvačky je sice intimnější(a určitě příjemnější!),ale bohužel nepřirozený.
Na druhou stranu,na něco jako "zpěv do ouška před usnutím",jsou tyto sluchátka dost dobrá(např. Enya). :-)

Každopádně se jedná o výborná sluchátka se zajímavým laděním a špičkovým rozlišením!
Díky jejich prezentaci výšek,sub-basu,zvukové mohutnosti(soundstage)a hlavně rozlišení bych je zařadil mezi hi-end in-eary.
Z dokonalého hi-endu současné špičky je ale sráží nedokonalé střední pásmo,zvuk do "U" a odlišně laděná lokalizace(tedy výše zmíněné "laidback and thin").
Nicméně i tak za cenu cca 14.750,-(555,- EUR) rozhodně stojí a zvukově mohou být dost návyková! :roll:

Pozn. Pokud bych neměl v plánu jiné investice,určitě bych si koupil nejvyšší model od zn.EarSonic,tedy S-EM9.
Jistě musí znít úžasněji.Bohužel 1.500,-USD je pro mě příliš. :shock:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 6. 2017 05:54

Jak jsem se dočetl, tak tato sluchátka jsou osazena čistě tlakovými měniči. Tudíž těch 200 hodin zahoření potřebuje co? Výhybka? To je trošku dost, ne? Nejde spíš v tomto případě o to, že se na ně mozek plně adoptoval?
Já osobně nikdy výraznou změnu zvuku u čistě tlakových špuntů nezaznamenal. A pokud byla, tak určitě ne taková, aby to byl někdo schopen s odstupem času relevantně porovnat. U dynamických měničů je to jinak a proto se u hybridních a čistě dynamických sluchátek ta doba v desítkách a stovkách hodin doporučuje.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 14. 6. 2017 08:15

K tomuto tématu přidám pouze tento obrázek, aneb v Hi-fi je možné věřit úplně všemu:
Obrázek

Osobně tento problém řeším jednoduše. Jakákoliv sluchátka, přehrávač a třeba i kabel hodím do šuplíku na starou Sansu Clip a nechám to tam hrát 4 dny nonstop. 4 dny čekání už mě nezabijou a pro ten klid v duši/blbé komentáře pod testem mi za to stojí. :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 6. 2017 08:27

Hmm, tak to je zajímavé. Já si tedy nedokážu úplně představit jako identifikovat precizně změny ve zvuku u zařízení, které kontinuelně poslouchám a změna se tudíž děje pozvolna. Mozek si prostě neuchová charakter zvku před a po. Jo, kdybych byla vedla sebe sluchátka plně zahořená a nezahořená, tak tam je porovnání vlivu zahoření případně čitelnější.
Já řeším rozehrání pouze u sluchátek s dynamickým osazením a to ještě jen někdy. Rozehráním se zvuk většinou nezhorší, takže když se mi líbí už z krabice, poslouchám a moc zahoření neprožívám. Neslyšel jsem toho zatím tolik, ale ještě jsem neslyšel sluchátka, která by se mi před zahořením nelíbila a po zahoření se to změnilo. Větší váhu přikládám zahoření mozku. Člověk si zvykne na všechno.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 6. 2017 18:46

Zajímavé! :-)
No,já jsem zahoření Velvetů zaregistroval hlavně ve středním pásmu.Zpočátku se mi dost nelíbilo,teď už je to ale ok.Středy jsou prostě hladší a jsou lépe propojené s vedlejšími pásmy(basy a výšky).Samozřejmě jsem to porovnával(dříve a nyní)na stejných skladbách ve formátu flac.Pamatuji si jak skladba a hlavně vokál zněl dříve(před zahořením).Rozdíl je tam prostě určitě znát.U IE80 ale bylo zahoření delší a znatelnější.

-- 14. 6. 2017 19:55 --

Info k Velvetům.
Pokud by někoho(v budoucnu)zajímaly náhradní nástavce k Velvetům.
Dnes jsem byl v Audigu.cz na poslech přehrávačů(upgrade z Cowonu PD)a našel jsem tam
ideální nástavce,který perfektně k Velvetům sedí.
Jsou to veškeré nástavce určené pro Sennheiser Momentum in-ear.
Jsou to: Comply T - pro modely Sennheiser
Osobně jsem si dnes koupil níže uvedené a sedí mi lépe,než ty originální.

Zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... nnheiser-L

Později ještě doplním info o náhradním kabelu.
Sice nějaké tipy mám,ale uvedu info až po praktickém ověření.

-- 14. 6. 2017 20:44 --

Ještě bych mohl napsat dojmy z krátkého poslechu(napříč žánry)v Audigu.
Rozhodně tím nechci urazit žádný DAP apod.
Jsou to pouze mé dojmy,nic víc.

Astell&Kern AK70 - malý a lépe přenosný,nad Cowonem PD zvítězil pouze podáním lepšího prostoru.Celkově mi ale nějak nesedl.

Astell&Kern AK100 II - čekal jsem od zvuku více.Sekl se během 3 (2 sec.ve skladbě se neustále opakovaly cca 30 sec. a nakonec zkolaboval)minut a už nešel znovu spustit.Lepší prostor,než PD.

Astell&Kern AK300 - Jednoznačný vítěz.Nejlepší podání prostoru a všech pásem.Sice pomalé prostředí,avšak plynulé bez sekání.Navíc má tento player jednu výhodu.Při napadení útočníkem je ho možné použít v sebeobraně jako kubotan,neboť má celkem ostré a tvrdé hrany(hlavně tu vpravo dole). ]:-<

Pioneer XDP-100R - Nezvládl zpracovat nahrávku(1 sec. ticho ve skladbě,než se načetla.Pak skladba chvíli hlála a opět ticho).Omezení hlasitosti(jako u Sony).Zbytečné funkce v OS Android.Měl jsem pocit,že Aune M1s znělo lépe(XDP-100R bez EQ),ikdyž jsem ho poslouchal dříve s jinými sluchátky(IE80).Přitom oba mají Sabre...

FiiO X5 3rd gen - Rozporuplné pocity.Zvuk dobrý,ale ne dost.Zbytečné funkce v OS Android.
Jinak hezká krabička. :-)

Pokud neobjevím lepší DAP(se stejně dobrým zvukem a rychlejším prostředím),koupím si Astell&Kern AK300,neboť k Velvetům výborně sedl.Možné je,že se vrátím k Aune M1s. :-)
Kvalitou zvuku se jedině Astell&Kern AK300(z výše uvedených)může víceméně srovnávat s Aune M1s.
K nejlepšímu dacu AK4497EQ od Asahi Kasei se bohužel finančně nedostanu. :-\
A i kdyby,tak rozhodně nechci svou milou peněženku takovými částkami děsit a své uši nadměrně rozmazlovat tzv.sluchovým obžerstvím(viz níže). :-)

Zde: http://www.akm.com/akm/en/product/datas ... o=AK4497EQ

Pokud by někoho zajímalo jaké přehrávače tento sametový hi-end DAC mají,jsou to např. Astell&Kern A&ultima SP1000 či Cowon Plenue 2(-137 až -139dB Stereo Crosstalk!!).
Naposledy upravil pseudomagick dne 15. 6. 2017 03:41, celkově upraveno 9
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 6. 2017 20:10

Bína píše:K tomuto tématu přidám pouze tento obrázek, aneb v Hi-fi je možné věřit úplně všemu:
Obrázek

Osobně tento problém řeším jednoduše. Jakákoliv sluchátka, přehrávač a třeba i kabel hodím do šuplíku na starou Sansu Clip a nechám to tam hrát 4 dny nonstop. 4 dny čekání už mě nezabijou a pro ten klid v duši/blbé komentáře pod testem mi za to stojí. :D


Tak v tom případě budeš mít in-eary špatně zahořené! :D
Možná bys je měl zahořovat na super hi-tech-hi-end mašině,aby soundstage byl "more huge". :roll:

-- 14. 6. 2017 21:20 --

Někdy může jít proces zahořování i do takových extrémů a zřejmě nezbývá,než se tomu pousmát.
Ale vážně.Osobně si myslím,že nezáleží na čem se zahořuje...
Docela rád bych si poslech nějaké dvoje stejné hi-end in-eary.Jedny zahořené na top playeru a druhé na mobilu.Asi by v tom velký rozdíl nebyl.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 6. 2017 03:03

mrazíkovo píše:Jak jsem se dočetl, tak tato sluchátka jsou osazena čistě tlakovými měniči. Tudíž těch 200 hodin zahoření potřebuje co? Výhybka? To je trošku dost, ne? Nejde spíš v tomto případě o to, že se na ně mozek plně adoptoval?
Já osobně nikdy výraznou změnu zvuku u čistě tlakových špuntů nezaznamenal. A pokud byla, tak určitě ne taková, aby to byl někdo schopen s odstupem času relevantně porovnat. U dynamických měničů je to jinak a proto se u hybridních a čistě dynamických sluchátek ta doba v desítkách a stovkách hodin doporučuje.


Určitě to je u dynamických driverů znatelnější...Já jsem ale u Velvetů zahoření zaznamenal(zejm.u středů)a to nejsem úplný netopýr. :-)
Pokud slyším vokál divně,tak ho budu slyšet divně i po měsíci.Pochybuji,že bych si přivykl zvuku,který mi původně až tak dobře nesedl.
Prostě si myslím,že se tam uvnitř in-earů cosi "rozhýbalo ze své novosti" a mělo to docela vliv na zvukové podání středního pásma.Nicméně nejsem sám kdo rozdíl po zahoření BA měničů slyší.Stačí zapátrat na head-fi.Několik "netopýřích" uší se tam najde.
Každopádně by bylo zajímavé udělat pokus s dvěma stejnými in-eary(s BA drivery).Jedny nechat zahořet cca 300 hod. a druhé ne.Pak jejich zvuk porovnat na stejném přehrávači i skladbě 3-5 lidmi.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 6. 2017 05:55

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 6. 2017 19:09

Hezké a zajímavé!
Moje uši však nic nepřesvědčí. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 16. 6. 2017 21:24

Tak jsem se nakonec rozhodl,že si k Velvetům příští měsíc koupím Astell&Kern AK300.
Původně jsem si chtěl koupit Cayin i5 v českém obchodě.Bohužel za něj chtějí 16.900,-(v Amazonu.de ho nabízejí za 470,-EUR,tedy cca 13 tis.).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 6. 2017 02:15

STÁLE TU NENÍ NIKDO K UPGRADU Z SENNHEISER IE80(či IE8)?
Nebo již vlákno není vidět...?
Oživuji tedy vlákno(a kopíruji svůj dřívější text),neboť moje nabídka stále platí.

Původní text:
Jelikož začínám mít pocit,že jsem v ČR(či alespoň v Praze)jediným majitelem in-earů EarSonics Velvet(což se mi ani nechce věřit!),rozhodl jsem se,že několika možným zájemcům(kteří chtějí nutně upgrade)umožním poslech.
Slovem "zájemce" myslím toho:
1)koho žádná sluchátka v Audigu.cz tak úplně poslechově neoslovila(bez tzv.wow efektu,např.za tu cenu)
2)koho zaujal jejich popis zvuku v recenzích(nejlépe zahraničních)

Proč to dělám či nabízím?:
1)mám rád lidi (rád poznávám nové)
2)miluji hudbu (jakožto univerzální jazyk k vyjádření...či zábavě)
3)rád nezištně pomohu (pokud je to možné)
Pozn. Až tak moc pro Vás neudělám,když nabídnu možnost poslechu. :pozor
Horší to budete mít Vy a hlavně vaše peněženka(pokud vás zvuk nadchne)
:!:
Samozřejmě tato nabídka vychází hlavně a především z toho,že není možné si tyto sluchátka před koupí poslechnout(nejbližší prodejce se nachází v SRN,v Treppendorfu, poblíž bavorského města Bamberg).Proto nabízím možnost "A"(nejracionálnější a bez rizika),aby se možný zájemce vyhnul možnostem B a C.

Možnost B: Zájemce si je rovněž může koupit pouze na základě recenze(jako já),pokud ale s nimi nebude spokojen(firma Thomann nabízí 30 dní na vrácení peněz v případě nespokojenosti s produktem),tak je může vrátit.Bude muset sluchátka opět zabalit,vyplnit on-line formulář,odeslat přes UPS a pak čekat až se mu peníze vrátí na účet(utratí tak za poštovné).

Možnost C: Zájemce nastartuje motor svého "kočáru" (či naskočí do busu,vlaku či pokud je zdatný chodec a má dostatek času,tak může i pěšky s batohem na zádech :roll: )a vydá se směrem kam zapadá slunce(do SRN),kde si sluchátka osobně poslechne a případně si je rovnou koupí za 555,- EUR(+cena za dopravu). :-)


Podmínky možnosti A:
1)Setkání pouze v lokalitě Prahy 5
2)Maximální délka poslechu cca 20 minut

Možnosti poslechu:
1)na Vašem DAPu,tj přehrávači(s Vaší paměť.kartou či mojí)
2)na mém Cowonu Plenue D(s Vaší paměť.kartou či mojí)-viz pozn.2

Cena za poslech a můj čas: Děkuji.Na Shledanou :-)

Odměnou mi bude:
1)Vaše spokojenost(pokud se Vám zvuk bude líbit a vy si je také koupíte)
2)Vaše zkušenost a zjištění,že Velvety nejsou ty pravé(pokud Vám zvukem nesednou)+ vyhnete se možnostem B či C

Pozn: Pokud se Vám pak bude chtít,můžete přispět svým dojmem z poslechu do tohoto vlákna(záleží na Vás).
Samozřejmě nepředpokládám,že zájemců bude mnoho. :roll:
Pokud tedy toto čte nějaký zájemce(viz výše),nechť mi napíše buď přes SZ nebo mailem: renda.victory@seznam.cz

Aktuálnost nabídky:
JE STÁLE AKTUÁLNÍ dokud:
1)nezjistím,že se mi ozývají pouze lidé(zvědavci či teenageři,kteří se spíše nudí apod.),kteří nechtějí upgradovat
2)zjistím,že zájemců je moc a já to časově nestíhám(o čemž pochybuji,neboť v ČR není tolik lidí,kteří dají za sluchátka 15,000,-) :shock:
3)špatná zkušenost s lidmi (či cokoli jiného,co nyní nedokážu předvídat)

Dodatek k textu:
Pozn. Toto je první a poslední kopie mého textu(pokud není Váš zájem,není ani moje nabídka).
Pouze jsem vyšel vstříc případnému zájemci,nic víc.
Kdyby se Velvety v ČR prodávaly,tato nabídka by nevznikla.

Pozn. 2- Pokud se zájemce ozve po 24.7.2017,může si poslechnout na Astell-Kern AK300(Cowon PD již mít
nebudu).

Pozn. 3- Na poslech mohu poskytnout nové(nepoužité)nástavce Comply T(pro modely Sennheiser Momentum
in-ear),které perfektně pasují(mám nepoužité pouze 4 páry),neboť poslech se "silikonkami" je o
ničem(velké zkreslení).

Pozn. 4- Nechť se moji fotky nikdo neděsí.Mutant á la vzteklé miminko s knírem nejsem. :pozor
Možná vypadám i hůře,ale pouze zřídka jsem nebezpečný. :-D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2017 18:25

Aktualizace.
Tak už mám kupce na Cowon PD.
Možný poslech zatím pouze na Vašem DAPu.(+ pozn. 2)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 7. 2017 18:39

Tak už mám Astell&Kern AK300 doma. :-)
Zatím spokojenost,až na "drobné nedostatky".
Recenzi psát nebudu,neboť by zřejmě nikoho nezajímala...

-- 25. 7. 2017 19:46 --

Jelikož je Astell&Kern AK300 něco jako střední třída hi-endu,tak si ho moc lidí nekoupí.
Buď běžný uživatel míří cenově níže...nebo naopak hifista výše.
Nicméně k in-earům EarSonics Velvet sedne výborně. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 7. 2017 08:51

Vítej do klubu AK300
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 7. 2017 17:39

Mám pocit,že v tom klubu jsme pouze my dva. :D
Nebo je tu ještě někdo s AK300?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků