EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 08:08

Hmmm,tak to je nemilé zjištění.
Vyzoomoval jsem si fotky...a máš zřejmě pravdu.
Tak to jsem si docela naběhl! :-)

-- 27. 11. 2017 08:09 --

V tom případě se u Thomannů Velvety V2 vůbec neprodávají.

-- 27. 11. 2017 08:16 --

Takže to jsem u Thomannů vůbec nekoupil levněji,když vezmu v potaz v jakém ekonomickém balení mi Velvety poslali.

-- 27. 11. 2017 08:30 --

V tom případě se to vyjasňuje.
EarSonic Velvet(původní černá verze)
EarSonics Velvet Pro či Premium Signature(reshell původní verze,se zelenou deskou)
EarSonics Velvet V2(s černou deskou,vyrovnanější zvuk,méně do "U")

A ekonomické balení?
Že by to bylo pouze balení pro východní blok(tj."odpad" jako je tomu s potravinami,které se k nám dováží ze Západu)?

-- 27. 11. 2017 08:42 --

V tom případě je tedy název(nadpis)celého vlákna špatně,neboť se o Velvety V2 nejedná. :-)
Bohužel teď už mi nadpis změnit nejde.

-- 27. 11. 2017 08:46 --

...úvaha o upgradu z původní verze Velvetů procentuálně narostla. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 09:50

Tak jsem zrovna odeslal mail západním směrem k Thomannům s dotazem na termín a cenu prodeje ES5.
Předpokládám,že cena bude 26-27k. :-(

Mám drzý a skromný dotaz:
Nechtěl by si nějaký toto čtoucí a movitý inearista objednat ES5 a napsat recenzi? :-)
Vyhnul bych se totiž tomu,abych se v ČR stal prvním "pokusným králíkem". :-)
Nuže,ES5 či Prophile 8?
Do kterých jít či nejít,pokud vůbec jít?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 10:52

Bína píše:Nejsem žádný expert na earsonic, ale vždycky jsem měl za to, že verze 1 byla jak celo černá, tak i průhledná se zelenou deskou uvnitř. A nějak jsem si myslel, že verze 2 má uvnitř desku černou a tím se od sebe poznají.


Tak už tak trochu "expert na EarSonics" jseš. :D
Minimálně se ti povedlo přesvědčit mě o tom co že to vlastně celou dobu poslouchám.
Nicméně i přesto si myslím,že téměř nic ze stáje EarSonics není tvůj "pravý šálek čaje". :roll:
Mám pocit,že inženýři u EarSonics budou muset ještě hodně zapracovat,aby si získali tvou pozornost. :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 27. 11. 2017 11:14, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 27. 11. 2017 11:01

Ja planuju v brzke dobe nejaky vylet do Hong Kongu, tak tam si snad zvladnu vyzkouset dalsi modely a snad to dopadne lepe nez Velvet ;)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 11:23

Tiše a pozitivně závidím.
Vím o tom,že v Číně(a okolních zemích Asie)"sekají špičkové in-eary jako Baťa dřeváky".
Když jsem tehdy vidět ty fotky z obchodů(které jsi myslím ty prezentoval)co vše tam nabízí k vyzkoušení,tak jsem nechápal.
Inearista si tam musí připadat jako v ráji.
Bohužel cestu na Dálný východ neplánuji,takže se musím smutně spokojit s tím,co se nabízí v naší kotlině či u sousedů. :-(

-- 27. 11. 2017 11:40 --

Velvety bych to naopak neviděl tak černě,neboť jejich zvuk je slušný,ale...
Bohužel to jejich střední pásmo(zúžené či stlačené?)mě nutí k upgradu.
Pokud by Velvety měly střední pásmo jako Prophile 8(nebo např.Grado GR10e),tak bych o upgradu neuvažoval.
Naposledy upravil pseudomagick dne 27. 11. 2017 12:32, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 11. 2017 12:21

Toto začíná být jedno z nejzábavnějších vláken tady. S napětím se tetelím na každý další příspěvek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 12:31

"Toto začíná být jedno z nejzábavnějších vláken tady. S napětím se tetelím na každý další příspěvek."

Ty jsi přeci dojmolog,takže je mi zatěžko odhadnout jak jsi to myslel.
Nicméně moje příspěvky jsou často zábavné či v horším případě diskutabilní či zdánlivě rozporuplné. :-)

-- 27. 11. 2017 12:38 --

Jo,jo...nelehký to má život upgradující inearista,který dokáže brutálně zaplnit vlákno. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 27. 11. 2017 13:48

Tak či onak, podle mne jsou ES Velvet (Crystal) jedny z nejhezčích špuntů vubec, podle mne super design :tleskani

pseudomagick: Co takové UM Martian ? Dle Biny to nej kolem 20K ..

pseudomagick píše:Nechtěl by si nějaký toto čtoucí a movitý inearista objednat ES5 a napsat recenzi? :-)
Vyhnul bych se totiž tomu,abych se v ČR stal prvním "pokusným králíkem". :-)


... vždyť jsi sám psal, že při koupi u Thomann-a nic neriskuješ, a při nejhorším sluchátka vrátiš :-))

-- 27. 11. 2017 14:24 --

Ještě si myslím, že:
pseudomagick píše:Pan "šeďour"(pokud si nick správně pamatuji)na onom srazu měl celkem poučně-ekonomickou "filozofii"(parafrázuji): "Raději nic dražšího nechci slyšet...."
... podle mne je to dost užitečný preventivní lék na hrozicí "hi-fi neurozu" :hm .. nic proti, ale tobě to dost hrozí.

Pokud teda nejsi 100-pro spokojený s "timto" stavem a neužívaš si to :-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 14:33

".. vždyť jsi sám psal, že při koupi u Thomann-a nic neriskuješ, a při nejhorším sluchátka vrátiš :-)).."

Riskuji to,že pokud budu chtít koupit ES5 či Prophile 8,tak budu muset prodat Velvety(abych snížil fin.čásku).
Pokud mi např. ES5 také úplně nesednou a vrátím je,tak co pak?
Nebudu mít ani Velvety ani jinou náhradu. :-)
Zatím nemám alternativní řešení.

-- 27. 11. 2017 14:36 --

Než jsem kupoval dříve Velvety,měl jsem ještě IE80,abych měl co poslouchat.
Bohužel jsem se dostal do vyššího levelu a začínám poněkud finančně klopýtat(to přiznávám). :-)

-- 27. 11. 2017 14:44 --

"... podle mne je to dost užitečný preventivní lék na hrozicí "hi-fi neurozu" :hm .. nic proti, ale tobě to dost hrozí."

"Pokud teda nejsi 100-pro spokojený s "timto" stavem a neužívaš si to :-)..."

Ne každé moudro,které pochopím je vždy či hned aplikovatelné v praxi. :-)
Velvety mi nesedí na 100%(to bych neuvažoval o upgradu).
Původně jsem kupoval Velvety pro žánr trance music(který je v jistém smyslu spojený s klasikou).
Většina recenzentů(nejen na head-fi)tvrdilo,že jsou ideální pro trance music.Moje uši a sluch si to však nemyslí.Je pravda,že s Velvety jsem začal poslouchat jiné žánry,které jim vyložené sedí,ale např.uplifting trance to není.

-- 27. 11. 2017 14:57 --

Ještě odpověď k té neuróze.
Nemyslím si,že situace mého upgradu je tak akutní...
Jen prostě hledám "strop",u kterého se zastavím.Pokud in-eary dle mého sluchu zvládnou každý žánr,tak budu spokojený.

-- 27. 11. 2017 15:14 --

"Co takové UM Martian ?"

Jelikož si myslím,že jsem slušně vychovaný,tak se snažím odpovědět na každou otázku.

UM Martian jsem slyšel krátce u Bíny(s Aune M1s)a měl jsem z nich rozporuplný pocit.
Nějak se mi nepodařilo pochopit jejich zvukové ladění.Možná by bylo zapotřebí více času a dodnes nevím kam tyto in-eary zařadit.Jejich zvuk byl zvláštní(záhadný?),ale neuniklo mi jedno podstatné negativum: zúžený stereo-prostor.To byla jejich největší slabina.
Nemyslím si ale,že jsou to špatná sluchátka,spíše naopak.Na jejich zvuk si asi člověk musí zvyknout.

-- 27. 11. 2017 15:26 --

Asi jsem dost náročný.
Nelíbil se mi zvuk Shure SE846,Astell-Kern Angie či Westone W60,zatímco jiní by byli z těchto in-earů nadšení.
Divné,že? :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 11. 2017 15:37

Nicméně moje nabídka poslechu Velvetů(v Praze)stále platí!
Dokoupil jsem 2 sady nástavců.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandur 27. 11. 2017 21:57

no ďakujem Vám .. už by som objednal velvety z thomann.de a ani nevedel že vlastne to sú iné velvety :D každopádne som tak rozmýšľal pri počuvaní IE8 že mi i vlastne postačujú .. ale i tak po predlhej dobe by si to zaslužilo už upgrade
bandur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boldricus 28. 11. 2017 08:55

Taktéž děkuji, je to fakt zábavný čtení. Musím se přiznat že u tohodle vlákna mám v jednu chvíli chuť objednat, abych následně vychladnul a byl rád za to co mám a pak se to zase vystřídá... :D
bandur má pravdu, chce to klid ;-)
Škoda, že když Bína prodával Martiany, tak sem měl zrovna utraceno, což díky vánocům vlastně nadále trvá.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 11. 2017 19:36

Zrovna jsem se vrátil z Audigo.cz,kde jsem měl objednané a k vyzvednutí nástavce.
Při minulé návštěvě jsem zkoušel Astell&Kern Angie II,teď jsem se dokonce odhodlal k "drzosti" a poslechl si tam Astell&Kern Layla II(teď je mají v akci za "pouhých" 59 990 Kč).Poslouchal jsem pouze na svém Astell&Kern AK300.
No..a zvuk? :-)
Když vezmu v potaz,že původní cena těchto in-earů byla 85 tisíc,tak jsem byl poněkud zklamán.Trochu mi svou tonalitou připomínaly Jomo Samby.Layly II měly konzervativnější zvuk,méně sub-basu a výšek,bez "zrnitosti" ve vyšších středech.Šíře sterea byla vynikající.
Nejsem si jist zda tyto in-eary dokáží svým zvukem ospravedlnit i tak vysokou cenu po slevě. :pozor
Svým špičkových zpracováním určitě(lepší kvalitu zpracování in-earů jsem neviděl). :tleskani
V obchodě jsem ještě poslouchal(a opět!)Etymotic ER4-XR a Sennheiser Momentum In-Ear.
Když jsem vyšel ven ze dveří a nasadil jsem si opět své EarSonics Velvet (V1!!!),byl jsem spokojený,že je mám,a že 14.700,-(tolik mě stály)byla vlastně velmi výhodná cena(pokud jde o kvalitu zvuku). :-)
Zatím tedy s upgradem počkám a nebudu tlačit na pilu. 8-)

Pozn. Astell&Kern Layla II jsem poslouchal se symetrickým kabelem(jack 2,5mm)a bylo mi řečeno,že s tímto kabelem hrají hůře.Komfort nošení stejný jako u Jomo Samba(tudíž špatný)neboť mi vyčnívaly(odstávaly)z uší.
Ležet s uchem na polštáři by nešlo a mám pocit,že i na ulici bych tak trochu poutal pozornost. :-)
Ptal jsem se jednoho z kluků(prodavače)zda na nich nemají být nasazeny menší nástavce,aby se daly hlouběji zasunout do zvukovodu(a tolik by nevyčnívaly),ale bylo mi řečeno,že takto to má být.Podivný to komfort za 60k. :D
A 12 měničů v každém uchu?No,nevím...kdybych to nevěděl,tak bych to prostřednictvím zvuku nezjistil.
Jak sloučit informaci,že jsem poslouchal jedny z nejlépe hrajících in-earů na planetě se svým sluchovým vjemem?
Že bych byl nahluchlý?To se mi nezdá. :pozor
Vyplývá z toho pouze jediné: Zvuk z in-earů je teprve v "plenkách" a něco jako "superposlech" bude dopřán snad až budoucím generacím.
Jak bych tedy hodnotil Astell&Kern Layla II a zda bych si je koupil? Z hlediska dnešních technologií je jejich zvuk výborný,bohužel ne za tu cenu.Pokud by měli praktičtější konstrukci(pohodlnější bez vyčnívání),tak do 40k by byly mým favoritem společně s Prophile 8.Vzhledem ke špičkovému zpracování bych jim zcela jistě dal přednost,neodolal a začal pomalu šetřit. 8-)
Ale pozor,zábavností Velvety nepřekonaly! :pozor
Astell&Kern Layla II totiž patří do jiné ligy,té puritánsko-audiofilní.

Astell&Kern = umí špičkově vyrobit své produkty. :tleskani
Jerry Harvey = měl by více zapracovat na zvuku,tj.na vývoji nových technologií,neboť množstvím měničů do in-earů zřejmě ještě hi-endovější zvuk nedostane. :pozor


-- 28. 11. 2017 20:01 --

Zajímavý poznatek,který jsem si z dnešního a krátkého poslechu odnesl byl: Ani Astell&Kern Layla II nedokázaly zahrát střední pásmo v žánru uplifting trance dle mých představ a bezchybně.Zřejmě si budu muset počkat mnoho let,než se objeví nové technologie.Snad se toho "superposlechu" do důchodu(či v důchodu)dožiji. :-D
Zajímavé rovněž je,že moje studiové monitory(aktivní reproduktory)za nižší cenu tímto problémem netrpí.
Teorii proč tomu tak je mám,ale tu zde nebudu raději rozvádět. :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 29. 11. 2017 05:56, celkově upraveno 11
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 11. 2017 21:54

boldricus píše:Taktéž děkuji, je to fakt zábavný čtení. Musím se přiznat že u tohodle vlákna mám v jednu chvíli chuť objednat, abych následně vychladnul a byl rád za to co mám a pak se to zase vystřídá... :D
bandur má pravdu, chce to klid ;-)
Škoda, že když Bína prodával Martiany, tak sem měl zrovna utraceno, což díky vánocům vlastně nadále trvá.


Osobně jsem poslechem Martianů nebyl nijak zvlášť nadšený.Tehdy jsem je krátce "testoval" společně s Campfire Audio Jupiter(s Aune M1s).
Jak už jsem psal výše,po zvukové stránce to jsou zvláštní sluchátka(svým laděním či hybridností?).Zvuk Jupiterů se mi ale líbil více.Poté jsem si objednal Velvety a ty mi sedly svým zvukem více,než Jupitery(nakonec jsem byl rád,že jsem Jupitery nekoupil).
Pokud jde o Martiany,tak ty jsou často hodnoceny lépe,než Velvety(zřejmě proto,že nemají potlačené středy a sředobas),ale mému sluchu sedí prostě více Velvety.
Osobně nevím o lepších in-earech(sub-bas,výšky,rozlišení)do 15-20k. 8-)


Pro boldricus: Pokud jsi basshead,tak Velvety určitě doporučuji.Překonaly v basech i moje původní IE80(a to nemám basy nastavené naplno-teplý mód).Nicméně musím přiznat,že s AK300 basují méně,než s Cowonem Plenue D(BBE+)...jenže to už byl brutal či extrém. :D
Počítej ale s tím,že ti naloží i pěknou dávku jiskřivých výšek(pokud to ve skladbě bude).Střední pásmo je trochu více potlačené,než u IE80.Jsou vyladěné k "wow efektu"(někomu se to nemusí líbit,např.přísným audiofilům).Proto je mnozí na head-fi označují za nejzábavnější in-eary,které kdy slyšeli. :tleskani
Ti přísní,kteří požadují audiofilně věrný(plochý,kde není zvýrazňováno žádné pásmo)zvuk si ale tyto sluchátka nekoupí. :pozor
Naposledy upravil pseudomagick dne 29. 11. 2017 04:18, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 11. 2017 03:57

Ještě krátké info k nástavcům "Sennheiser Momentum In-Ear - čiré M",které jsem včera v Audigu.cz vyzvedl.

Zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... vce-cire-M

Na krček Velvetů sedí akorát(v šířce),bohužel ve skutečnosti nejsou tak prodloužené jak je tomu vidět na obrázku(viz odkaz výše).Hodily by se tedy delší. :-\
Použitelné jsou,ale občas sklouzávají z krčku a zůstanou v uchu,neboť Velvety nemají na krčku drážku(zářez),která by tomu zabraňovala.
Tudíž použiji(nalepím na krček cca 3mm)oboustrannou lepící pásku,která lze později sundat pomocí tekutiny obsahující ethanol. :-)

Pokud by někoho zajímalo zda se dají objednat od Thomanna originální pěnové nástavce.
Ano,ale nepošlou je na dobírku.Bohužel ani náhradní originální kabel(ptal jsem se mailem).Obojí lze koupit pouze prostřednictvím platební karty apod.(tj.zaplatit on-line).
Každopádně původní pěnové nástavce(tips) moc nedoporučuji,neboť mají krátkou životnost,tj.pěna uprostřed(přesněji v 1/3 u krčku)praská tím jak se vysouvají a zasouvají do zvukovodu(ucha).
Pokud ale někdo peníze neřeší a jde mu o komfort,tak si jich může objednat tucet a rok by mu měly vydržet. 8-)

Pozn. Vím,že tu moc "velvetistů" není(možná dva?),ale třeba se podobné informace hodí těm budoucím či těm,kteří zatím o koupi uvažují(info před koupí je vždy užitečné a často i rozhodující).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků