EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michal744 13. 12. 2017 23:22

Pseudomagic- já fakt EM9 neslyšel a asi nebudu mít tu možnost, ale ve tévm případě by ti asi sedly. Ztráta se v audiu počítá, já už uletěl tak mega a díky PP8 letěla/letí z domu aparatura za cca 400k. Tím , že jsem preferoval referenční zvuk, tak jsem to s PP8 zkusil a vyšlo to. Velvety teď oceńuji jako náhradu, ale na cestách je to naprostá pecka. Umí i v horších podmínkách zahrát dobře což by asi u PP8 nehrozilo. Jinak, posouzení zvuku je absolutně individuální. Basy jsem nikdy nepreferoval a s citlivostí mého sluchu mám u subbasu PP8 husí kůži a Velvety mi doslovně trhají hlavu. Sto lidí, sto chutí. Nikdy bych do sporu o subbas s nikým nešel , byl by to radikální nesmysl.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 14. 12. 2017 06:06

Zajímavé! :-)

"...a díky PP8 letěla/letí z domu aparatura za cca 400k."

Tak tu větu jsem moc nepochopil.Proč prodávat aparaturu kvůli sluchátkům?
Pokud jde o basy(či sub-bas),tak taky je nepreferuji,ale prostě tam musí být,obzvlášť za tak vysokou cenu.
Prophile 8 mě ve svém zvuku překvapily svým rozlišením a jakousi přehledností jednotlivých tónů v reprodukci(separace).
Střední pásmo bylo bezchybné a basy byly vynikající.
Sub-bas a nejvyšší výšky mi ale malinko scházely.Ale i tak to byl můj top poslech. :-)
Zatím počkám,třeba se dočkám. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 15. 12. 2017 09:27

PP8 smetou aparaturu úplně s přehledem a úplně jsem zanevřel na normální poslech.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 15. 12. 2017 09:53

U kvalitních repráků hraje skvěle zejména kvalitní hudba. Tam bych řekl, že se o smetení nedá mluvit spíše naopak. Kde vidim výhody u kvalitních IEM tak tam hraje obstojně poslouchatelně i hudba kterou bych na repru prostě neposlouchal. To je moje zkušenost. Celkově, ale zvuk bude jiný zážitek, výhody nevýhody to je na každym. A o prostorách akustice nemá smysl mluvit taková zásadní věc, to ani nemam vyzkoušený bohužel.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 12. 2017 10:24

hmpf píše:U kvalitních repráků hraje skvěle zejména kvalitní hudba. ... u kvalitních IEM tak tam hraje obstojně poslouchatelně i hudba kterou bych na repru prostě neposlouchal. To je moje zkušenost.
... to sa s mojou skúsenosťou moc nezhoduje ... keď je samotná muzika mizerná, tak to nedokážu zachrániť ani žiadne zázračné IEM
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 15. 12. 2017 10:33

Já netvrdim, že to neni slyšet všude. Bylo to myšleno, že na repru to je podstatně víc znát, rozlišení informace tam je mnohem větší dle mého názoru...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 12. 2017 12:34

hmpf píše:... na repru to je podstatně víc znát, rozlišení informace tam je mnohem větší dle mého názoru...
... podľa môjho názoru je to naopak ... čo je samozrejme silne individuálne ... podľa mňa bývajú takéto "posluchové názory" zásadne ovplyvnené najmä "hardwarovým usporiadaním experimentu" ... z toho skôr vyplýva otázka: či ja mám až tak mizerné bedne alebo máš Ty mizerné IEM ... alebo je to naopak? :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 16. 12. 2017 02:19

Když budu předpokládat, že má volba stolní aparatury nevyšla, tak veškerá studia a poslech v nich , včetně třídy A, mi nedala ani zlomek toho co PP8. Mám po novém roce brát sestavu od kolegy , který jede pracovně mimo repibliku, ale upřímně to chci vzdát, jelikož ani v jeho vypiplané akustické místnosti to nepřekoná kombinaci DX200/PP8 v čistě technickém podání zvuku a to už jsem v kategorii jemně pod 1M. Vynechávám vlající košili díky akustickému tlaku a wow efekt dunící podlahy.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 12. 2017 06:26

Já se tedy pohyboval v jiných taxách, ale v zásadě jsem taky došel k tomu, že poslech špuntů mi přináší výrazně vyšší hudební zážitek, než poslech ze stolních aparátů přes bedny. Ty už mám v obýváku jen jako dekoraci.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 12. 2017 04:01

"Když budu předpokládat, že má volba stolní aparatury nevyšla, tak veškerá studia a poslech v nich , včetně třídy A, mi nedala ani zlomek toho co PP8. Mám po novém roce brát sestavu od kolegy , který jede pracovně mimo repibliku, ale upřímně to chci vzdát, jelikož ani v jeho vypiplané akustické místnosti to nepřekoná kombinaci DX200/PP8 v čistě technickém podání zvuku a to už jsem v kategorii jemně pod 1M. Vynechávám vlající košili díky akustickému tlaku a wow efekt dunící podlahy."

Tak tímhle jsi mě fakt dostal!Ani se mi tomu nechce věřit. :shock:
Sice jsem nikdy neměl aparaturu ani za 100k,ale že by Prophile 8 překonaly něco jemně pod 1M? :pozor
Předpokládám,že "1M" jsi myslel mega,míč,meloun či milión. :shock:
In-eary jsou jistě na poslech intimnější,ale pochybuji,že by dokázaly nahradit prostorovou akustiku sloupáků či regálů.
Přeci jenom zvuk hi-end reprobeden(dobře umístěných s odpovídajícím zdrojem)na tom musí být lépe,minimálně v prostorovém podání zvuku.
Takovéto pomyslné srovnání(těžko srovnatelného)je každopádně zajímavé. :tleskani
Osobně si myslím,že vývoj kvality zvuku(např.u domácích sestav)je mnohem dále,než u in-earů.
Myslím,že in-earovým tvůrcům se stále úplně nedaří tam ten zvuk prostě nacpat pod tlakem měničů.
To,co mi v in-earech nejvíce chybí je preciznější rozlišení zvuku v prostoru.

-- 18. 12. 2017 04:37 --

A pokud bych měl jít více do detailu,žádné in-eary nikdy nenahradí hi-fi reproduktory.
Zvuk repra můžeš cítit i na těle(pro party people je to návyková záležitost),in-eary pouze v uších.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 12. 2017 05:09

Pokud chceš,aby tě Prophile 8 trochu svým podáním prostoru překvapily,pusť si nějaké nahrávky zaznamenané pomocí Dummy Head Mic.
Hodně zajímavé! :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 12. 2017 05:15

Tak už mi kabel u Velvetů odešel během Vánoc. :grr:
Je nalomený u jacku a vypadává zvuk. :-\
Nemá někdo tip(nebo na prodej)na dobrý pasující 2 pin kabel? :roll:
Nechce se mi ho objednávat až z Německa. :pozor

-- 27. 12. 2017 05:25 --

Má někdo zkušenosti s kabely od zn.FiiO?
Na Amazonu.com jsou recenze ke kabelům od FiiO dost rozporuplné.
Měl by pasovat FiiO RC-78B (pasuje na SM64,tudíž i na Velvety).

Prozatím to vyřeším tak,že kabel u jacku ufiknu a připájím ho na nový jack. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 27. 12. 2017 07:38

pseudomagick píše:Nemá někdo tip(nebo na prodej)na dobrý pasující 2 pin kabel? :roll:
Nechce se mi ho objednávat až z Německa. :pozor


Tipu na super 2pinove kabely mam hodne, ale vsechny pochazeji z vyrazne vzdalenejsich koutu, nez je nemecko.

Fiio kabely jsou nic moc, osobne mam radsi prumerne cinske kabely nez jejich produkci, ale pokud hledas neco primo v CR, tak ti moc alternativ nezbyva.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 12. 2017 19:09

Nevíš zda by pasoval i kabel od Westone?

Zde: https://imusicdata.cz/westone-vymenitel ... 27cm-cerny

Je sice 2 pinový,ale nevím jaký je rozdíl v tloušťce pinů a jejich rozestupů.

-- 27. 12. 2017 19:16 --

Jinak výměna jacku se povedla,ale nový náhradní kabel by se stejně hodil.
Níže uvedený jack je bytelnější a trochu větší,než ten původní.

Zde: https://www.muziker.cz/neutrik-ntp3rcb? ... MUQAvD_BwE

-- 27. 12. 2017 19:47 --

Tento kabel by byl jistě superodolný,ale je to cenově dost hardcore. :shock:
Zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... -5-mm-Jack

Docela by mě zajímalo který inearisticko-dapistický audiofilák si takovýto kablík koupí. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 12. 2017 21:50

Pokud chceš kabel za málo peněz, tak koukni na nabídku penonu. Pokud potřebuješ kabel rychle, tak prozkoumej inzerci na headfi. Muzes zkusit kontaktovat Forzu, jestli by nemel neco skladem. Ja mam dva kabely od BeatAudio Lab. Psal jsem tu o nich, koukni do vlakna o kabelech. Tady v CR moc kabely nefrci a na kramech je tu prd. Headphones.cz ma v nabidce kabely Furutech, ale jestli maj i dvoupin, to nevim. Vyborny a levny kabely ma Impact Audio, ale dodaci lhuta bude cca mesic.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků