EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 3. 2018 22:39

Info pro současné(zaznamenal jsem zde dva :-) )či budoucí majitele Velvetů,týkající se nástavců(hlavně pěnových).
Již delší dobu se potýkám s problémem nejvhodnějších nástavců a zatím jsem nenašel ty pravé. :-(
Comply přímo určené pro in-eary EarSonics jsou T160.
Bohužel v ČR se koupit nedají. :-(
Další možná varianta(pasují přesně na krček)jsou Comply T určené pro Sennheiser Momentum In-Ear.Pokud vím,tak jediný prodejce je Audigo.cz.Bohužel jsou již nějaký čas nedostupné. :-(
Nicméně pokud jde o Comply,tak velikost M je pro mně malá(unikají basy)a velikost L zase velká(musím je rvát do uší).Potřeboval bych velikost mezi M a L,tedy M 1/2. :roll:
Dokonce jsem zjistil,že jedno ucho mám užší.Divné. :D
Každopádně jsem dnes přišel na zajímavý nápad.Pokud někdo má původní pěnové nástavce z balení od EarSonicsu,tak je doporučuji nevyhazovat.Trubička,na které je pěna se dá použít jako jakýsi adaptér pro Comply T400,které jsou běžně dostupné.Tj.pěna se z původních "EarSonics Complů" ostříhá nůžkama(na nehty) až zbude pouze trubička,která se vloží do trubičky Complů T400.Až Comly doslouží,trubičku lze pinzetou vyndat a použít znovu na nové T400.
Pozor,na silikonové to použít nejde(silikon pruží).Vyzkoušeno. :pozor

Zkoušel jsem na Velvety a nedoporučuji:
a)silikonové nástavce Westone(velmi úzké a zkreslují zvuk)
b)silikonové nástavce Sennheiser Momentum In-Ear(krátké a mají tendenci sjíždět z krčku)
c)silikonové Sony Hybrid(jsou širší a pravidelně zůstanou v uchu :D )

Dnes jsem si objednal ještě troje nástavce QKZ COMPLY T400,VSONIC-Sadu pěnových špuntů (P21700)a SpinFit CP100.
Až dorazí a otestuji je,tak dopíši info. :-)
Ještě plánuji potřít Comply T400 silikonovým lepidlem očekávajíc,že se zpevní a nebudou se tolik trhat,až je budu rvát do uší. :-)


Mimochodem,někdo mi zde radil použití pěnových nástavců Shure.Dnes jsem byl v Audigu a zkoušel jsem je na Velvety nasadit a nepovedlo se mi to ani náhodou,neboť Shure má užší krček.Jako jedinou možnost jak na Velvety nasadit pěnové nástavce od Shure je: nažhavit tlustý hřebík(krovák o cca 1 mm užší,než krček Velvetů)a protáhnout ho trubicí Shure nátavců. :-)
Je to trochu brutal,ale mohlo by to fungovat.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 3. 2018 20:53

Tak už mi troje nástavce dorazily.

QKZ COMPLY T400 mají trochu širší krček,takže na Velvetech nedrží. :-(

VSONIC-Sada pěnových špuntů (P21700)drží fest a pro Velvety jsou ideální.Bohužel se ale v krabičce prodávají tyto pěnové nástavce v několika barvách,nikoli v různých velikostech(zřejmě vel.M).Velikost M u Vsonic je asi o 0,5 až 1mm menší(užší v šířce pěny),než velikost M u Complů.Pěnu mají tužší(než Comply),tudíž budou mít zřejmě delší životnost na úkor pohodlí(měkkosti).
Pro menší uši budou k Velvetům ok.Mně bohužel unikají basy(netěsní).
Možno koupit zde: https://www.techhouse.cz/VSONIC-Sada-pe ... -d7379.htm

SpinFit CP100 naprosto perfektně na Velvetech drží.Nepochybně nejlepší silikonové nástavce,které jsem kdy koupil.Výborně sedí v uších,hrají i dobře izolují.To,že dobře sedí bude zřejmě výkyvnou "hlavou",která se lépe umístí ve zvukovodu.
Prodávají se pouze v igelitovém sáčku(levnější verze)a v balení jsou 4 velikosti.Použitelné jsou pouze 2 velikosti,tedy větší(vel.M)červené a největší(vel.L)žluté.Ty nejmenší mají být určené zřejmě pro miminka či novorozeněta. :)
Každopádně tyto top nástavce doporučuji!
Možno koupit zde: https://www.techhouse.cz/SpinFit-CP100-d5109.htm

Ideální silikonové nástavce jsem tedy našel.Nyní budu hledat pěnové.
Nyní experimentuji se silikonovými nátěry na Comply... :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 7. 3. 2018 01:36

Mensi Spinfity jsou uzitecne, pokud resis hluboke usazeni v uchu, protoze treba u me se zvukovod postupne suzuje.

Neprekvapuje me, ze Spinfit jsou pro Earsonic dobre, jejich velka delka pekne kompenzuje prilis kratky krcek Earsonicu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 3. 2018 03:16

"Mensi Spinfity jsou uzitecne, pokud resis hluboke usazeni v uchu, protoze treba u me se zvukovod postupne suzuje.

Neprekvapuje me, ze Spinfit jsou pro Earsonic dobre, jejich velka delka pekne kompenzuje prilis kratky krcek Earsonicu."

Máš pravdu. :-)
EarSonics Velvet májí docela krátký krčet a Spinfity ho prodlužují.
Jakožto silikoňáky jsou Spinfity výborné,ale dávám přednost pěnovým nástavcům.
Zatím používám ty největší Spinfity(žluté).

-- 7. 3. 2018 03:54 --

Zajímavá stránka nejen o Spinfit či JVC Spiral Dot,ale i o rozměrech(i s obrázky :-) ).
Zde: http://www.just-hifi.com/Comply-vs-Spir ... 077-2.html

Zajímaví,že Comply T-500 jsou označovány za "rolled-off highs".U Velvetů to moc neplatí. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 7. 3. 2018 05:30

pseudomagick píše:Nyní experimentuji se silikonovými nátěry na Comply... :-)

Tak snad budes spokojenej....
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 3. 2018 00:40

Update příspěvku z 6. 3. 2018 20:53

VSONIC-Sada pěnových špuntů (P21700)- Nakonec jsem dospěl k tomu,že jsou nevhodné.I kdyby byly větší,tak by stejně basy unikaly.Ta pěna je prostě jiná a špatně izoluje.

SpinFit CP100- Jako silikonové nástavce výborné.Bohužel pro Velvety ne zcela vhodné,neboť i když trochu zvýrazňují basy(při dobrém usazení),tak bohužel i výšky,které jsou u většiny skladeb poněkud otravné a hůře definované(zvuk in-earů do "V" je do "V" ještě více).Z tohoto důvodu tedy k Velvetům nedoporučuji žádné silikonové nástavce.

Comply jsou tedy nejlepší nástavce k Velvetům z hlediska zvuku a samozřejmě je nadále budu používat.
Nátěr complů silikonovým lepidlem se osvědčil,i když to fakt nevypadá moc dobře. :-)
Nástavce vypadají poněkud "chlupatě",neboť se mi nikde nepodařilo zjistit jak silikon naředit,abych vytvořil hladší povrch.
Naštěstí stopy po silikonových šupinách jsem v uších nezaznamenal a tyto nástavce používám cca 3 týdny bez sebemenšího náznaku opotřebení(na rozdíl bez nátěru).
Negativní info: V teplotě pod nulou se ztuha nasazují do uší(trochu brutal),neboť v mrazu je silikon tužší.
Pozitivní info: Jakmile se z 50% do uší nacpou,tak do 40 sekund(stopováno!)tuhost díky kontaktu s teplem pokožky povolí a dají se dotlačit na 100%.
To jen tak pro kuriozitu. :-)
Příště zkusím experimentovat s akvaristickým silikonem...
Černou tekutou gumu moc nedoporučuji,páč by z ní mohl mít někdo černo v učích! :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 3. 2018 03:46

Info.
Objevil jsem pro Velvety (možno i IE80)zřejmě nejnabasovanější album po X letech,které doporučuji všem basofilům a bassheadům,páč je to slušná "masáž". :D
Toto album je dobré i na test basů u jiných sluchátek či reproduktorů. 8-)
Název: Tee-Ex - Simplified (2014)FLAC
Doporučení: volume high
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 21. 3. 2018 08:07

Píšu si.. :-D
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 3. 2018 18:43

"Píšu si.. :-D "

Nečekej nic tanečního(rychlého),je to spíše o objemu basů(electro).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 3. 2018 20:52

Pro: boldricus
Pokud máš rád elektronickou hudbu a žánry jako trance,goa,bass music,psybreaks,ambient apod.,tak níže uvádím odkaz na výborný web(ektoplazm.com),kde je možné stahovat zdarma ve formátech flac,wav či mp3.

Zde: http://www.ektoplazm.com/section/free-music
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 13. 6. 2018 21:37

Dneska mi prisli Comply T-167 size L. Objednane z incomp. (cerveny obal)
Na krcok pasuju paradne,ziadne roztahovacky ako s T-100 :D <-- Po case zacali praskat po obvode.

Fakt ,ze T-100 som ani normalne nenasunol na krcok ,iba nasilim :D .
T-160 sa nedali zohnat, objednavat z USA , to by trvalo.
Ceske Audigo ,jako obvykle ich nema na sklade.
Nahravky od Aeoliah (New Age) su tichsie ako bezne nahravky,clovek si ich moc neuzije pre nizku hlasitost.
S spravnymi nastavcami snad uz ano.


*Az na to ze budem musiet limitovat hlasitost na Ipode.
*PO vymene nastavcov ,som uz zistil co je bas.
Na vyber som mal este T-200 ,velka vôla a T-100 velky presah. T-200 je mozne nedrzali alebo zostali v uchu .

*Pri nastaveni potenciometra pouzivam najcastejsie strednu polohu,Skusil som obe strany. Lava strana , prakticky ziadne basy. Prava strana , moc basov,mal som pocit ,ze vysky su v pozadi(za dekou).

*Dalsia vec,kabel Fiio postriebreny kabel zvyraznoval stredy,viac vysky,basy mierne v pozadi.
Povodny kabel OK.(vsetko vyvazene). Niektore nahravky hrali ako keby na svetlych sluchatkach (T1).
Naposledy upravil zmarek20 dne 13. 6. 2018 22:04, celkově upraveno 1
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 6. 2018 21:59

Já jsem si nedávno kupoval pro Velvety nástavce "Comply T - pro modely Sennheiser" a je to téměř ok. :-)
Jak už jsem napsal sedí perfektně na milimetr.Jediný problém je,že bych potřeboval výše uvedené nástavce ve velikosti M a 1/2(mezi M a L). :-)

Taky posloucháš relaxační hudbu od Aeoliaha? :shock:
Moje nejoblíbenější album je: Journey Home On The Wings Of Light (1996?)

-- 13. 6. 2018 23:09 --

Pokud se ti líbí Aeoliah,tak určitě doporučuji i Constance Demby,Michel Pépé,Andrew Forrest,Aythar,Patrick Bernard,Anima či český Roland Santé.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 13. 6. 2018 22:17

Pocuvam toho hodne,moj zaber je siroky.
Od Aeoliah ,co ma najviac zaujalo:
Healing Music for Reiki 1: Mandala of Purity
Healing Music for Reiki 4: Mandala of Transformation
Healing Music for Reiki 3: Mandala of Unity
Angel Love

a iny autori,

a potom bezne albumy od inych autorov(bezne co pocuvaju druhi ludia)
AKon,Eminem,Don Omar,Pitbull,Tatu(moje oblubene),Lady Gaga,Madonna,One Republic,
Armin van Buuren,Paul van Dyk,Tiesto,Marcus Schulz...

z Techna (len nahrate cele sety,alebo kupene tracky z Beatportu,mavaju hodne basu,detailov),techno v poslednej dobe pomenej. z beatportu casto neznamy autori (kupovane podla poznania zvuku zo setov)

Klaudia Gawlas (dost preferovana Djs),Chris Liebing,Simon Lorenz....

*Aeoliah beriem len ako okrajovu zalezitost.POcuvam casto podla nalady. Neda sa to pocuvat kazdy den,idu z toho zimomriavky po tele. (hlavne ta Mandala of Purity) :D

*Ani si nechcem predstavit ako bude zniet Mandala of Purity na T1 :oboze
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 6. 2018 22:28

Hmm,tak některé interprety z tvého výpisu nemusím(Akon,Eminem,Tatu apod.).
Jestli chceš,tak mi pošli SZ a já ti pošlu odkaz na min. 1TB hudby(FLAC,Hi-Res i mp3),které jsem nauploadoval na net k volnému zdarma stažení.Třeba si něco z toho vybereš. :D
Zde se asi odkazy dávat nesmí,že? :roll:

Pozn. V dnešní době ještě někdo hudbu kupuje? :shock:
Zřejmě ti,kteří nejsou tak trochu piráti. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmarek20 13. 6. 2018 22:41

nie dik. Vacsinu mam iba MP3. Ked si uvedomim kolko som vrazil € do Beatport trackov penazi ,tak radsej budem ticho. Ale nebanujem ,za kvalitu.
zo zaciatku som mal v plane mixovat techno,aj mam nieco zmixovane ale teraz som z toho upustil.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků