EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 29. 11. 2017 08:39

Ja používam originál nástavce na Shure a spokojnosť.
https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... ce-cerne-L
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 11. 2017 17:40

Ty máš Velvety a používáš Shure nástavce?
Nemají Shure užší krček?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 29. 11. 2017 21:58

Majú podstatne užší krček... preto to chce trošku trpezlivosti pri nasadzovaní :-)
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 11. 2017 22:47

Tak to bude asi jako se silikonovými nástavci od Westone.
Bohužel,ty jsem zkoušel,ale jelikož zkreslovaly zvuk,tak jsem je odeslal majiteli Westone in-earů grátis. :D
Nakonec mi nezbyde,než si vlastní nástavce dovyrobit sám.
Již jsem sony nástavce přilepil oboustrannou lepící páskou ke krčkům Velvetů a zatím drží dokud nebude lep případnou humiditou narušen.
Zítra dokoupím pěnovou oboustrannou lepící pásku a udělám z nich hybridy. 8-)

S nástavci v ČR je to bída!
Comply produkty(nástavce)jsou pěknou "zlodějinou".Balení za 500,- je docela brutal,když vydrží sotva měsíc.
Kolik asi může být výrobní cena jednoho páru se neodvažuji odhadnout? :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 29. 11. 2017 22:54

Ja používam Shure penové, nie silikónové. Sú tam fakt napevno a preto v uchu držia fajn. A dajú sa nasadiť na celý krčok... už som našiel správny "grif" ako ich dať do ucha, a neuniká mi žiadny bass, takže zvuk je krásny plný..
Keď som tie Velvety testoval úplne prvý krát, tak som používal "stock" silikónové nástavce a bola to fakt bieda..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 11. 2017 23:35

Nuže,tak příště si je zkusím taky objednat.
Pokud s nimi nebudu spokojený,tak ti ty zbylé 4 páry budu moci odeslat. :-)
Každopádně dík za tip.

-- 29. 11. 2017 23:42 --

Pěnové jsou v uchu příjemnější,bohužel ale moc dlouho nevydrží a pěna se začne trhat či praskat.Silikonové zase u krčku jaksi "plandají" a vytvářejí vůli(dobře netěsní).
Nejlepší by byly pěnové pokryté silikonovou vrstvou(hybridní).
Bohužel v ČR se nic podobného neprodává.

-- 29. 11. 2017 23:52 --

OSiRiSsk píše:Ja používam Shure penové, nie silikónové. Sú tam fakt napevno a preto v uchu držia fajn. A dajú sa nasadiť na celý krčok... už som našiel správny "grif" ako ich dať do ucha, a neuniká mi žiadny bass, takže zvuk je krásny plný..
Keď som tie Velvety testoval úplne prvý krát, tak som používal "stock" silikónové nástavce a bola to fakt bieda..


A na čem Velvety posloucháš(DAP)a jak jsi s nimi spokojený? :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 30. 11. 2017 17:54

Môj DAP je FiiO X7+AM2. Po prvých rozpakoch spôsobenými silikónovými nástavcami a zlým usadením sa dostavila veľká spokojnosť. Nie sú to najanalytickejšie ani najuniverzálnejšie slúchadlá aké som počul, ale majú plný, šťavnatý zvuk, nádherný bas - ktorý ma obzvlášť teší keďže počúvam veľa elektronickej hudby. Navyše som ich kupoval z druhej ruky za 9k CZK, takže z môjho pohľadu super pomer cena/výkon.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 11. 2017 21:01

Tak to blahopřeji,to jsi je koupil levně! :tleskani
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 12. 2017 22:14

Hle,EarSonics ES5(upgrade pro Velvety)! :D
Zde: https://www.youtube.com/watch?v=yEVp013FdHc
Interview(s angl.tit.)zde: https://www.youtube.com/watch?v=JkaFTZlVOdo
A zde něco málo z výroby(v angl.): https://www.youtube.com/watch?v=ovuDOSq8EGc
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 12. 2017 19:55

Zajímavé dojmy týkající se upgradu z Velvetů na ES5 od uživatele "craigcpj"(Nov 23, 2017).Odkaz uvádím,neboť je to(zatím)jediný text(tj.něco málo) "Velvet vs ES5",který jsem našel. :-)

Zde: https://www.head-fi.org/threads/new-ear ... 120/page-3

update
Ptal jsem se v čem jsou ES5 lepší,než Velvety.Bylo mi odpovězeno "sly_in_the_sky"(nick)toto:
"As I don’t have the Velvet anymore, I can only speak by memory. Their common point, dynamics, fluidity, transparence.
What the Se5 do better, they are fuller all over the spectrum, richer in particular in the mediums and the soundstage is more 3D.They share the same technicity but with more musicality."
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 12. 2017 19:11

Tak od Thomannů mi již odepsali(pokud by chtěl někdo ugrade).

Dobrý den,

Ano. EarSonics ES5 můžeme nabídnout. 949EUR včetně DPH. Dodávka do našeho skladu cca jeden týden.

Přeji hezký den.


S hudebními pozdravy

Radek Kocourek, Czech & Slovak Sales
Tel: +49 9546 9223-649 | Fax:+49 9546 9223-24 | E-Mail: cesko@thomann.de
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 8. 12. 2017 10:15

pseudomagick píše:Zajímavé dojmy týkající se upgradu z Velvetů na ES5 od uživatele "craigcpj"(Nov 23, 2017).Odkaz uvádím,neboť je to(zatím)jediný text(tj.něco málo) "Velvet vs ES5",který jsem našel.

Zde: https://www.head-fi.org/threads/new-ear ... 120/page-3


Čte se to moc hezky, zvlašť když ty "dojmy" jsou od člověka, který vlastní pěknou sbírku In-Ear-ů.

Vypadá to, že se nam vyklubal slušný, cenově nepřestřelený High-End, který je navic dostupný u sousedů :tleskani 8-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 12. 2017 11:36

pseudomagick píše:Pro boldricus: Pokud jsi basshead,tak Velvety určitě doporučuji.Překonaly v basech i moje původní IE80(a to nemám basy nastavené naplno-teplý mód).Nicméně musím přiznat,že s AK300 basují méně,než s Cowonem Plenue D(BBE+)...jenže to už byl brutal či extrém. :D
Počítej ale s tím,že ti naloží i pěknou dávku jiskřivých výšek(pokud to ve skladbě bude).Střední pásmo je trochu více potlačené,než u IE80.Jsou vyladěné k "wow efektu"(někomu se to nemusí líbit,např.přísným audiofilům).Proto je mnozí na head-fi označují za nejzábavnější in-eary,které kdy slyšeli. :tleskani
Ti přísní,kteří požadují audiofilně věrný(plochý,kde není zvýrazňováno žádné pásmo)zvuk si ale tyto sluchátka nekoupí. :pozor


Díky za postřehy, naštěstí přísným audiofilem nejsem, aneb plochý zvuk mě neba :mrgreen:
Co sleduju tohle vlákno, tak bych rád zkusil ES5ky, protože neposlouchám jen bass-friendly žánry, bohužel už je to fakt nad rámec financí, musel bych pravděpodobně vyměnit i zdroj zvuku za něco řekněme důstojnějšího. :'(
Né nadarmo mi Maminka radila, abych se s audiofily nebavil :D
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 12. 2017 22:58

Dle mikrorecenze na headfonia.com by ale asi ES5 nebyly pro tebe(jakožto bassheada). :-)

Zde: https://www.headfonia.com/watch-it-wedn ... onics-es5/

Naopak na head-fi jsem si dle dojmů představoval zvukový podpis ES5 jinak.
Prostě osobní poslech by byl nejlepší.

Pozn.Top in-eary pro bassheads zřejmě budou SONY XBA-Z5. 8-)

-- 10. 12. 2017 23:31 --

Ještě k těm ES5.
Na head-fi jsem se ptal jak je to z rozlišením a separací ES5 vs Velvet.
Bylo mi sděleno,že "o malinko lepší"(přesně: "tad better")+lepší středy(dodávám já).
Nemyslím si tedy,že by prodej Velvetů(v bazaru např.za 10k)a následný nákup ES5 za 949,-EUR bylo zrovna rozumné a výhodné.
Rozhodl jsem se,že s Velvety ještě vydržím(zatím neomrzely)a po návratu z JA si koupím ještě něco lepšího,než ES5.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 11. 12. 2017 01:59

No myslím, že Velvety ještě spadají do kategorie bumcink lehký high end, ale rozdíl mezi Prophile není 20k, ale v progresu tak 60k/kvalitou podání hudby/, což je nesmysl, když stojí pouze 33k. Velvety teď nosím do práce jako parádní ineary. Fakt trpím tou reklamací Prophile, uši mají abstinenční syndrom a musím vydržet ještě týden.
edit: teď už jsem pochopil existenci DSD souborů
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků