EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 5. 2017 04:46

Jelikož zde v ČR není o značce EarSonics ani zmínka,rozhodl jsem se o nich něco sdělit,tj.podělit se svými dojmy.Zvukem rozhodně patří do nejvyšší ligy a zaslouží si pozornost.Snad to někdo ocení,či lépe,snad to někomu pomůže při rozhodování směrem k eargasmu. :-)

Jedná se o sluchátka francouzského výrobce(vyráběna kompletně ve Francii).Zvukem jsou laděná do "U".Mají vynikající rozlišení a dynamiku.Několik recenzentů je označilo jako "nejzábavněji hrající sluchátka v ceně 500-1000 USD".Já je kupoval za 555,- EUR na dobírku z německého e-shopu Thomann Česko.Dobírku jsem zaplatil v CZK kurýrovi z UPS(14.763,-,dle aktuálního kurzu).Poštovné bylo zdarma,tj. hrazeno prodejcem.

Info o EarSonics Velvet zde: http://www.earsonics.com/in-ear-monitors/en/velvet/

Upgradoval jsem z Sennheiser IE80 (pomalé,zahalený zvuk-temné)a dlouho jsem pro ně hledal nejlepší upgrade.Díky Flinkenickovi(a jeho odpovědi přes head-fi)jsem se pro ně nakonec rozhodl a koupil je naslepo(pouze dle čtení recenzí v AJ,NJ,FJ,RJ,ŠJ),neboť nic co jsem poslouchal v Audigo.cz mi úplně nesedlo.

Před 2 dny mi konečně dorazily(a to ještě nejsou zahořeny,200-300 hodin dle recenzentů)a jsem z nich nadšený! (posloucháno na Cowonu Plenue D,ve formátu Flac)
Výborný sub-bas(podobný sluchátkům od Astell & Kern),"neořezané" a hladké výšky,lehce upozaděné středy,široký soundstage(podobný Astell & Kern Michelle),sametový zvuk(tak trochu mimo hlavu)s teplým podáním...tak bych asi zjednodušeně popsal zvuk.
To,co IE80-kám chybělo či mi na nich vadilo...,tak je jakoby na Velvetech opraveno a vyřešeno.
Jedině komfortem nošení IE80-ky předčí Velvety(IE 80-ky se nemusí nosit s kabelem za ucho,jsou menší).
Na head-fi se uvádí,že tato sluchátka vynikají hlavně v hudebních stylech jako jsou EDM,trance,hip-hop.
Já bych doplnil ještě psybient,breakbeat,industrial či EBM.
Dle mého zahrají solidně i jazz,soul či pop(Enrique Iglesias mě začal dost bavit jako bych ho nikdy neslyšel). :-)
Pokud jde o zpracování,tak tam je to už horší(průhledný plast)a sluchátkům jako jsou např.Campfire Audio Jupiter konkurovat nemohou.Každopádně i přesto,že jsou plastové,jsou zpracovány dobře.Trochu připomínají Shure SE846,avšak jejich bytelnosti nedosahují.Určitě se ale nerozpadnou...pokud s nimi člověk nehází z rohu do rohu. :-)

V Audigu.cz jsem poslouchal téměř všechny top in-eary do 30 tis.a Velvety hrají mému sluchu lépe.
Určitě jsou zvukově lepší než:

Campfire Audio Jupiter(lehce zahalené střední pásmo,menší soundstage),které jsem slyšel krátce,navíc na lepším zdroji.

A+K Michelle (nepochopitelná chyba ve zvuku,bas oddělený od středů )

Shure SE846 ("ořezané" výškové pásmo,předražené)

Sennheiser IE800 (vynikající na jazz či na akustiku,pomalé na taneč.hudbu či trance,nevym.kabel)

Etymotic ER4-XR (rýchlé,přesně hrající v každém žánru,avšak nudné a bez pořádného sub-basu,hlubší penetrace)
Pozn: pokud nejde o "wow efekt"(ale spíše o přesnost a rychlost),tak tyto sluchátka bych určitě doporučil.
Je mi záhadou jak se tomuto výrobci podařilo dosáhnout takového zvuku s jedním BA měničem!
Zkoušel jsem s různými žánry a zvuk se ani jednou nevychýlil z "rovnováhy"(rychlosti,smíšení pásem).

Astell&Kern AK T8iE Mk II (podivně ostrý zvuk výšek,mělké usazení,pomalé,předražené)

Audio-Technica ATH-E70 (temný zvuk,nejhorší konstrukce jakou jsem kdy zkoušel)

Jediná sluchátka(co jsem slyšel),která se jim přibližují jsou Campfire Audio Jupiter.Určitě i UM Martian(slyšeno velmi krátce),nicméně jejich zvuk byl natolik zvláštní(možná je i předčí),že už si ho ani v paměti nedokážu vybavit :-) Dva dynamické měniče a dva BA v jednom uchu neslyším každý den. :-)
Docela bych rád slyšel i vlajkovou loď EarSonic S-EM9(pokud je někdo vlastníkem,jsem ochotný i zaplatit za krátký poslech :-) ),které jsou ve všem lepší a řadí se k 10-ti nejlépe hrajícím in-earům v současnosti.Jenže tam moje peněženka nesahá,nebo spíše,až tolik za sluchátka nepustím. :-)

Pokud nedělá problémy angličtina,odkaz na recenzi je zde: http://theheadphonelist.com/earsonics-velvet-v2/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 5. 2017 02:17

Bohužel fotky se mi sem nepodařilo nijak vložit. :-(
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 25. 5. 2017 15:54

Taky nevim na nějakých forech jak dát foto přes IMG, URL. Tak to dělám přes server např. tinypic.com to jde vždy, jen bohužel fotky můžou být po pár letech neaktivní.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 5. 2017 01:32

Ještě doplním nějaké informace o sluchátkách EarSonics Velvet V2(po 4 dnech používání cca 4 hod. denně).
Zmíním klady i zápory(abych sluchátka jen nechválil :-) )a doplním i několik informací.
Pokud jde o tzv.zahoření(pre-burn),tak toto vlákno budu ještě aktualizovat později.

Klady:
+výborné basy a hlavně návykové sub-basy
+čisté výšky(neořezané,neagresivní,pozn.1 malý měnič na výšky+2 větší BA měniče na středy a basy)
+rozlišení a separace
+mohutnost prostorové prezentace zvuku(soundstage)
+univerzálnost použití pro různé hudební žánry(díky možnosti regulace,tj. tří možností
nastavení basu: tight,balanced či warm)
+průhledná barva(nechytá otisky prstů)
+cena(porovnám-li je s Sennheiser IE800 či Shure SE846 apod.)

Neutrální(pro někoho plus,pro jiného mínus):
*intimní podání zvuku(prostoru).Zvuk nezní jako v např. v páté posluchačské řadě(na
koncertě),ale spíše jako na pódiu.U některých jazzových vokálů,jakoby zpěvačka
zpívala metr u vaší hlavy.
*2-pinové konektory(někdo dává přednost MMCX)

Zápory:
-rychlost není perfektní(rychlejší než IE80,pomalejší než Shure SE846,možná i
Jupitery(pokud si dobře pamatuji)
-postrádají větší hloubku ve zvuku(šířka je nadprůměrná)
-kvalita zpracování není prémiová,spíše dostačující
-nástavce v obsahu balení nic moc,tj. nekomfortní.Lépe dokoupit jiné.
-délka krčku(měří 11mm).Uživatelé na head-fi doporučují westone silicone
tips(oranžové=průměr 13,5mm či červené=průměr 12mm),který tento krček prodlužují na
14mm(o 3mm více)
-šroubek na regulaci basů náchylný k poškození(uváděno několika uživateli na head-fi).Já
osobně jsem tento problém nezaznamenal.Pokud se přiložený (mini)šroubovák nepoužívá
jako při šroubování skříně či šroubu do hmoždinky na zdi tak by neměl být problém.:-)
Chce to spíše chirurgický cit. :-)

Pokud by někoho zajímalo tzv."V2" v názvu sluchátek.
Jedná se o druhou verzi(crystal edition),neboť původní první verze(černá)byla špatně navržená(vyrobená),tj.praskalo tělo(skořepina)sluchátek a bylo celkem dost uživatelských reklamací.Výrobce tedy přešel k verzi č.2,která by již měla být v pořádku(žádný případ další reklamace u V2 jsem nevygooglil).
Pokud jde o rozdíl ve zvuku(mezi verzí původní a V2),tak V2 hrají o něco vyrovnaněji(méně do "U").
Podobné reklamace byly i u sluchátek EarSonic SM64(našlo by se pár uživatelů,kterým praskly vejpůl,tj.ve spojích.Nebylo jich asi však tolik,neboť sluchátka se stále prodávají).
Teď možná někoho napadne:"Pomalá,ne úplně perfektně zpracovaná sluchátka s nekvalitními nástavci a krátkými krčky...za 15.000,-?!"Tak to ale není...! :-)
Dle mého názoru jsou to skvělá sluchátka s výborným a zábavným zvukem.Určitě to nejsou referenční a analytické in-eary pro audiofily.Svou zábavnou prezentací jsou určena hlavně diskofilům,EDM či trance audiofilům.
Dle neúnavného recenzenta Ljokerla jsou zvukově v těsném závěsu za FitEar To Go! 334,které stojí 1.350,-USD!
Něco jako "iem chart" zde: http://theheadphonelist.com/headphone-list/
Další a novější "iem chart" zde: https://www.head-fi.org/f/threads/the-u ... re.815852/

Tato hodnocení "iem chart" nutno brát s rezervou!!!Již se například neuvadí,že sluchátka EarSonic ES3 mají problémy s basy při vyšší hlasitosti(basy ztrácí kontrolu),přitom zvukově jsou umístěna lépe(a to i v hodnocení basů!).


Nicméně zpět k Velvetům.Již to,že jsem je mohl vrátit(a stále ještě mohu,neboť firma Thomann nabízí 30 dní na vrácení peněz v případě nespokojenosti s produktem),ale nechal jsem si je...to hovoří za vše a peněz nelituji. :-)

Video(ve španělštině)zde: https://www.youtube.com/watch?v=C7es-JzilqI&t=196s

Pozn.: Zjistil jsem,že ne každá nahrávka zní s Velvety tak zábavně(někdy dokáží i nudit).
Zřejmě to závisí na tom "co s ní ve studiu(když ji nahrávali)prováděli" ;-]
Možná je to i tím,že soubor,který se za formát flac vydává je jen překonvertovaná mp3.
Naposledy upravil pseudomagick dne 26. 5. 2017 18:18, celkově upraveno 4
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 5. 2017 03:28

Pokud by toto četl nějaký hodný majitel z Prahy,který je majitelem níže uvedených přehrávačů a rád by si chtěl poslechnout Velvety,tak mi může poslat SZ :-)

1)Sony NWZ-X100HN
2)Pioneer XDP-300R
3)Cowon Plenue M PM 64GB

Rád bych upgradoval z Cowonu Plenue D.
Bohužel není možnost si tyto tři uvedené playery poslechnout před koupí,tak to zkouším touto cestou.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 5. 2017 09:10

pozn.1 TWFK měnič na výšky+2 větší BA měniče na středy a basy)


Hmm, Velvet jsou všude uváděné jako 3 měnič, ale TWFK existuje jen jako dvojměnič, což by ze sluchátek dělalo 4 měnič. Takže to bude asi omyl.

Těším se zítra na poslech.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 26. 5. 2017 09:50

hmmmm... tak zajtra to bude asi celkom zaujímavé porovnávanie. uvidíme ako sa vysporiadajú s metalom :twisted:
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 5. 2017 17:38

No..pokud jde o ten TWFK měnič pro výšky.Tuto informaci jsem objevil v níže uvedené recenzi,přesněji v kapitole "Build and Design(hned v první větě).
Zde:http: http://theheadphonelist.com/earsonics-velvet-v2/
Jakožto jsem spíše pseudoaudiofil,tak v měničích nijak neorientuji.Na sluchátkách je vidět,že jsou tam 2 velké měniče a jeden malý,který je umístěn jinde.Zda autor(v odkazu výše)má pravdu však potvrdit nemohu.

-- 26. 5. 2017 18:45 --

DaemonXXII píše:hmmmm... tak zajtra to bude asi celkom zaujímavé porovnávanie. uvidíme ako sa vysporiadajú s metalom :twisted:


To jak zvládnou metal nevím...nezkoušel jsem.
Gotický metal určitě v pohodě,s hardcore nářezem už ale asi budou mít problémy. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 5. 2017 18:04

No, tak se Flickenick asi plete, protože TWFK jako single měnič není.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 5. 2017 18:17

Trochu jsem googlil..
Asi máš pravdu,u firmy Knowles.com jsem žádný singl driver nenašel(pouze "dual elements with single sound port").
Samozřejmě text výše opravím,abych nikoho nemátl.
Díky za info.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 28. 5. 2017 19:40

Pokud by se v Praze našel další majitel sluchátek EarSonics(modelů S-EM9,S-EM6 V2,ES 3,ES 2 či SM64),který by chtěl otestovat Velvety,budu rád ozve-li se přes SZ.:-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 5. 2017 02:33

Bína píše:No, tak se Flickenick asi plete, protože TWFK jako single měnič není.


Psal jsem Flinkenickovi a včera mi odpověděl toto:
"Hi René, thanks for your comment and correction. I remember reading it somewhere, but maybe the information was wrong. I will check it out and correct it.
Glad to hear you’re enjoying the Velvet!"

Samozřejmě jsi měl pravdu.
Takto to dopadá,když jeden opisuje chybnou informaci druhého(věří a neověřuje)! :roll:
Tu chybu(díky tobě) Flinkenick samozřejmě opravil,takže nikdo další nebude uveden v omyl. :-)
Zde: http://theheadphonelist.com/earsonics-velvet-v2/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 30. 5. 2017 10:47

pseudomagick píše:V Audigu.cz jsem poslouchal téměř všechny top in-eary do 30 tis.a Velvety hrají mému sluchu lépe.

a co srovnání s Westone W40?
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 5. 2017 18:21

Westone 40 jsem poslouchal již dříve(cca 10 mim. s Fiio X5 1st gen.)a vůbec mě nezaujaly.Spíše "klasický" zvuk...dle mého nižší liga(méně basu,výšek,rozlišení,prostoru...).Dokonce jsem poslouchal i Westone W60(později s Aune m1s)a prostě mě nenadchly(bez "waw efektu").
EarSonics Velvet jsou in-eary s odlišným zvukovým podpisem,neboť i sám výrobce je je zařadil do kategorie "signature"(jako jediné).
Někomu jejich zvuk nesedne vůbec,někoho naopak nadchne.Již se našly min. 2 lidé(na srazu přenosného audia),kterým se jejich zvuk vyloženě nelíbil.V zahraničí jsem na ně nenašel jedinou negativní recenzi(v žádném jazyce),pouze v ČR. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 5. 2017 19:56

Níže uvádím seznam in-ear sluchátek,které jsem jsem slyšel(5-15 minut)v průbehu cca 3 let na různých Hi-Res přehavačích(Fiio X5 1st gen,Fii X3 1st gen,Aune M1s,Cowon Plenue D).
V Audigu.cz jsem poslouchal tyto sluchátka:

Astell&Kern Angie II
Astell&Kern AK T8iE Mk II
Westone W60
Shure SE846 Clear
Sennheiser IE 800
Astell&Kern Michelle
Westone W40
Grado GR10e
Etymotic ER4-XR
Audio-Technica ATH-E70
Grado GR8e
Jays q-JAYS
Grado iGe
Sennheiser Momentum In-Ear
FiiO EX1

Na srazu přenosného audia tyto sluchátka(in-ear):
InEar ProPhile 8
Oriolus Forsteni
Jomo Audio Samba
Campfire Audio Jupiter

Pokud to někoho bude zajímat,mohu napsat své krátké dojmy(rozhodně ne recenzi!).Recenzi mohu udělat pouze na Sennheiser IE80(avšak to by již nepatřilo do tohoto vlákna).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků