EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 1. 2018 21:09

"Comply se určitě nerhají, když se nasazují správně. Pěnové nástavce se nestrkají do uší jako silikony, ale musí se před nasazením zmuchlat, v uchu se roztáhnou a tak zatěsní zvukovod.
Aby je člověk rozdrbal, musel by je používat hodně dlouho. To jsou dřív na odpis z hygienických důvodů."

Naprosto nesouhlasím. :pozor
Comply jdou zmuchlat tak 2 dny dokud nenasají ušní maz(nebo pot?).Pak se zmuchlat dají taky,ale vrátí se do původní polohy za méně než sekundu,tudíž se ani nestačí strčit do ucha,aby se pak v uchu roztáhly.Strkat se tam pak musejí již roztažené,tudíž náchylné na poškození.
Naopak silikony mi vydržely vždy a ani jedny se mi nikdy nepoškodily.
Astell&Kern AK300,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 21:14

No tak jo, no :lol:
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 1. 2018 21:14

Problém silikonů vidím v nasákavosti,čímž se rapidně zkracuje čas,aby šli nandat do uší dříve,než se roztáhnou do původního tvaru.
Ideální by byly(tedy alespoň pro mou potřebu)pěnové potažené a zpevněné silikonem.
Kde je ale sehnat?

-- 30. 1. 2018 20:17 --

mrazíkovo píše:No tak jo, no :lol:

Třeba to máš ty jinak...v závislosti na pokožce.
Moje uši se ale potí hlavně v létě. :D
Astell&Kern AK300,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2018 21:19

No nevím, u mě zatím funguje denně si mýt uši.

Comply aktuálně používám jen s IT01, ale celá řada renomovaných výrobců má právě Comply v základní výbavě nástavců. Někteří je doporučují jako nejvhodnější k jejich špuntům. Zas tak nepoužitelný bych je neviděl.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 1. 2018 21:25

Ze všech nástavců,které jsem vyzkoušel hrály Velvety nejlépe(dle mého sluchu)se silikonovými Sony Hybrid(zelené)...jenže nedrží. :-\
Stačilo by jediné:aby Velvety měly drážky.

-- 30. 1. 2018 20:32 --

mrazíkovo píše:No nevím, u mě zatím funguje denně si mýt uši.

Comply aktuálně používám jen s IT01, ale celá řada renomovaných výrobců má právě Comply v základní výbavě nástavců. Někteří je doporučují jako nejvhodnější k jejich špuntům. Zas tak nepoužitelný bych je neviděl.

Netvrdím,že jsou nepoužitelné.Přinejmenším jsou určitě nejpohodlnější,výborně izolují a jaksi zpevňují zvuk.
U mně ale prostě nevydrží dlouho,tj.jedno balení(4-5 párů)cca 2 měsíce. :-\
Popravdě,500,-CZK za 2 měsíce není zas tak moc velká investice. 8-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 30. 1. 2018 22:24

To jsem tedy setrivejsí,teda alespon si myslím.Mám Comply ale na vsech sluchátkách,tak nedovedu odhadnout.Ale rekl bych,ze minimálne násobek mi dají.
OPPO HA1 ,MojoPoly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 1. 2018 22:48

Tak mám asi divný uši. :-)

-- 30. 1. 2018 22:02 --

Pro zmarek20.
V bazaru uvádíš,že o kabel od Astell&Kern nemáš zájem.
Je špatný?
Mně tedy naopak připadá lepší než origo. :-)
Osobně se rozhoduji zda koupit kabel Westone(1.515,-)či Fiio(1.050,-).
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmarek20 31. 1. 2018 07:48

pseudomagick píše:Tak mám asi divný uši. :-)

-- 30. 1. 2018 22:02 --

Pro zmarek20.
V bazaru uvádíš,že o kabel od Astell&Kern nemáš zájem.
Je špatný?
Mně tedy naopak připadá lepší než origo. :-)
Osobně se rozhoduji zda koupit kabel Westone(1.515,-)či Fiio(1.050,-).

Hlavne Cena,ostatne ok.
Asi pojdem do toho symetrickeho Fiia (RC78B) s modulom AM3

7:51

na ich stranke Complyfoam http://www.complyfoam.com/compatibility#

Pre Earsonics ES3,SEM9,SM2,SM3 mi naslo typ spuntov Isolaton 160. V audigu nemaju 160 iba T100,T200 a TX100,TX200 a comply T.
Sennheiser HD25
Beyerdynamic T1 1g/2g & DX160
Earsonics Velvet (fiio RC78B)
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Fiio X7 & Ipod classic 6G
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2018 09:19

Co se týče vhodnosti pěn Comply na konkrétní špunty, je třeba řídit se číslem v označení modelu - 100, 200, 400, 500. Čím vyšší číslo, tím je větší otvor pro krček sluchátka. Ta písmenka T, S, etc určují pouze model/druh nástavce - komfort, izolace, pro sport, ...
Mnohdy tedy stačí změřit průměr krčku a tak se orientovat podle podobných sluchátek. Např. mám-li krček s průměrem 4,5mm a stejný průměr mají třeba Noble Audio, tak mi budou pasovat stejné nástavce, které jsou právě i pro Noble Audio. Není nutno se pedantně držet doporučení výrobce Comply. Tím jak jsou pořád nová a nová sluchátka, tak ani oni nemohou vědět vše.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmarek20 2. 2. 2018 18:55

Dneska mi prisiel Fiio RC78-B s L26 , v alze som mal objednany AM3 modul(rozbaleny,-10€ z povodnej ceny),(cize mam doma Fiio X7 AM1,AM3,AM5) .
Teraz zahorujem Velvety(s ISOTEK FSE hires 48 24.flac)
Tie Comply TX-100 ,maju uzke jadro,ledva som ich natiahol na rurku Velvetov(mal som pocit ze ma usi bolia :hm ). Mozna TX-200 by boli lepsie.
Sennheiser HD25
Woo Audio WA2
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 2. 2018 19:04

Perfektně(jako originál od EarSononics)sedí na Velvety nástavce Comply pro Sennheiser Momentum In-Ear.Zkus je a budeš s nimi spokojený. 8-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmarek20 2. 2. 2018 19:07

Diky za typ v starsich prispevkoch na RC78B
Teraz mozem vazne Ipod hodit do kosa.(este nie , zahorujem T1 ,cez Magni3 s ipodom. s X7 som mal problemy aby hrala 24h v kuse. )
Pochopitelne som vadny kabel z Earsonics hodil do kosa.
Sennheiser HD25
Woo Audio WA2
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 2. 2018 20:31

Pro: zmarek20
Má kabel Fiio RC78-B nějaký vliv na změnu zvuku Velvetů?
Tj.,Fiio RC78-B vs původní kabel k Velvetům.

Koupil jsem si levněji k Velvetům kabel Vermilion od Beat Audio a zvuk se trochu zlepšil.
Tento: http://www.beataudiolab.com/products/ve ... axon_id=22
Po prvních minutách poslechu to tak nebylo znát,ale když jsem si přehrál své oblíbené skladby,které notoricky znám při poslechu s kabelem původním,tak jsem jakýsi upgrade ve zvuku zaznamenal.
Naposledy upravil pseudomagick dne 4. 2. 2018 08:34, celkově upraveno 2
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 2. 2018 21:36

Info pro vokálové audiofily. :-)
Thomann začal prodávat i Earsonics S-EM6 V2(s 6-ti drivery)za 999,-EUR.

Zde: https://www.thomann.de/cz/earsonics_s_e ... 6629b8b787
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmarek20 4. 2. 2018 08:57

Osobne mi stacia uplne Velvety ,do vyssich tried IEMs nepojdem na pocuvanie mam doma velke sluchatka Beyerdynamic T1 1g/2g. Velvety pouzivam na miesto DX160.
Sennheiser HD25
Woo Audio WA2
zmarek20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení