EarSonic Velvet V2(Crystal)-minirecenze

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 11. 12. 2017 04:59

Mensi ochutnavka z meho vikendoveho vyletu do Hong Kongu:

Zastrceny kramek, EM9 za 7200 HKD, tedy nejakych 780 Euro.....

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 12. 2017 08:14

pseudomagick píše:Dle mikrorecenze na headfonia.com by ale asi ES5 nebyly pro tebe(jakožto bassheada). :-)


Máš recht, teď sem na to koukal.

:shock: Nj, Hong Kongské krámky sou pecka a nejen na audio. Když sem coby nadšenej odběratel DigitalrevTV zjistil za kolik se tam obchoduje foto technika, tak mě málem jeblo 8-S
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 12. 2017 22:17

EM9 za 780,- Euro? :shock:
A u Thomanna 1.490,-Euro. :-\
Tak to teda nechápu a docela to naštve.

-- 11. 12. 2017 22:27 --

7200 HKD (hongkongský dolar)= 20 016.000 CZK (česká koruna) za EM9
4900 HKD (hongkongský dolar) =13 622.000 CZK (česká koruna) za Velvet

-- 11. 12. 2017 22:39 --

michal744 píše:No myslím, že Velvety ještě spadají do kategorie bumcink lehký high end, ale rozdíl mezi Prophile není 20k, ale v progresu tak 60k/kvalitou podání hudby/, což je nesmysl, když stojí pouze 33k. Velvety teď nosím do práce jako parádní ineary. Fakt trpím tou reklamací Prophile, uši mají abstinenční syndrom a musím vydržet ještě týden.
edit: teď už jsem pochopil existenci DSD souborů


Velvety do nižšího hi-endu určitě spadají.
Zajímavé je,že akustické kytary(střední pásmo!)na nich zní úžasně a návykově.
Do 15k jsem zatím nenašel in-eary,které by jim konkurovaly.
Prophile 8 je poněkud jiná liga...s vyšší cenovkou. 8-)

-- 11. 12. 2017 22:43 --

Tvému absťáku se nedivím...a soucítím s tvým sluchem. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 12. 2017 23:28

Taky je možné,že v Hong Kongu EM9 okopírovali a prodávají fake.
V Číně je možné všechno.Když zvládli IE80,tak proč by nezvládli EM9.
Pokud to ale fake není,tak v čem tkví ta cenová politika?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 12. 12. 2017 00:58

v tom, že Evropa je ta díra mezi západní a východní půlkou....
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 12. 12. 2017 01:29

pseudomagick píše:Pokud to ale fake není,tak v čem tkví ta cenová politika?


V tom, ze pro takovehle ceny musis jit do zastrceneho obchudku v napul opustenem obchodnim centru. Normalni obchody jedou cenu kolem 13-14 000 Hkd.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 12. 2017 04:34

I přesto to není zcela pochopitelné. :-)
Za kolik tedy musí z Francie nakupovat např. EM9-ky,když je pak prodávají téměř za poloviční cenu?
Pokud vím,tak v ČR platí pravidlo,že velkoobchody mají nižší ceny a naopak malé obchůdky vyšší(nižší obrat a odběr od dodavatele či výrobce).
Jestliže malý a zastrčený obchůdek v Hong Kongu prodává EM9 za cca 20 016.000 CZK,tak za kolik tyto in-eary musí nakupovat,aby si vůbec vydělal. :shock:
Že by se frantíci slitovali nad nebohým prodavačem v zastrčeném hongkongském obchůdku(v OC)a prodali mu pár in-earů za poloviční cenu? :shock:
Tak to se mi moc nezdá. :pozor
Ale kdoví,třeba se pletu. 8-)

Pozn. Kdyby mi nějaký čínský kolemjdoucí v Praze nabízel EM9,tak bych mu za ně 21k dal. :D
I kdyby jsem věděl o nějakém německém zapadlém obchůdku,kde nabízejí EM9 za cca 800,- EUR,tak bych si tam asi dojel,páč bych neodolal. :roll:

-- 12. 12. 2017 04:53 --

Zajímavý kšeft by to mohl být i pro naše vietnamské spoluobčany(třeba ze SAPY),kteří mají známé v Hanoji,která je od Hong Kongu "kousek".
Mám silný pocit,že by jim i němečtí audiofilové při koupi EM9 za 780 až 1.000 Euro "utrhli ruce".
Ono 500 až 720 Euro je dost výhodná sleva a někdo by možná mávl rukou i nad absencí záruky.
Jenže se zárukou je to bombová cena vezmu-li v potaz,že se u Thomannů prodávají za 1.500 EUR...a jsou zvukově srovnatelné s Prophile 8(v basech a výškách zřejmě lepší).

-- 12. 12. 2017 05:09 --

Pozn. Směle přiznávám,že jsem nikdy nepodnikal a v byznysu jsem víceméně(spíše více!)diletant,tudíž nevím o co "go" v nákupu-prodeji in-earů.
To,co ale umím výtečně je: poslouchat muziku :-) ...a (bohužel či bohudík?)kritizovat in-eary či DAPy. 8-)
Však jsem taky Velvety docela zkritizoval(jejich střední pásmo),ačkoli si to až tak moc nezasloužily.
Přeci jenom se jedná o výborné in-eary ve své ceně.Jenže...špičkové jsou do té doby,dokud lačné uši(přesněji sluch)neuslyší něco lepšího a dražšího.
Jsem si jist,že kdyby Bína slyšel Velvety v době kdy hodnotil IE8(na prvním místě ve svém žebříčku),tak by z nich byl nadšený. 8-)
Zde(rok 2009): viewtopic.php?f=1712&t=1088379
Ale tak je tomu u každého.Je to vývoj in-earisty či dapisty (razím nový počeštělý termín :D )ruku v ruce s technologiemi.
I já jsem byl tehdy nadšený z Sennheiser CX300(poslouchané na iPodu). :-)
To jsem ještě netušil,že Apple výrobky nesnáším a mám na ně alergii. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 12. 2017 06:18

A jejda!
Zase jsem se nějak rozepsal...a to jsem ani neměl v úmyslu provokovat jablíčkáře. :-)
Sorry.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 12. 2017 07:14

pseudomagick píše:...a jsou zvukově srovnatelné s Prophile 8(v basech a výškách zřejmě lepší).


No, s tim budu nesouhlasit.

Jinak snad tenhle tyden dodelam mensi report, kde jsou i kratke dojmy z ruznych vyzkousenych in-earu, vcetne EM9.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 12. 2017 08:22

Tak to si rád přečtu.
Jakožto nejlepší in-earový recenzent v ČR máš mojí důvěru. :-)
EM9 jsem neslyšel vůbec a Prophile 8 na lepším zdroji také ne(pouze na Cowonu PD),takže to bude zajímavé.
Dle informací by ale EM9 neměly mít žádnou slabinu ve výškách či basech,naopak u Prophile 8 mi trochu scházel sub-bas.Nebo že by se ztratil v té plochosti?
Možné to je. :D

-- 12. 12. 2017 08:30 --

"Fakt trpím tou reklamací Prophile, uši mají abstinenční syndrom a musím vydržet ještě týden."

Je divné,že to těm klukům německým(InEar) tak trvá v rámci své země dodat nové in-eary(Thomannům). Že oni je tam teprve vyrabí? :-)

-- 12. 12. 2017 08:34 --

....a náš občan ČR zde trpí abstinenčními příznaky za jejich špatně odvedenou práci.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 12. 2017 10:18

pseudomagick píše:EM9 jsem neslyšel vůbec a Prophile 8 na lepším zdroji také ne(pouze na Cowonu PD),takže to bude zajímavé.
Dle informací by ale EM9 neměly mít žádnou slabinu ve výškách či basech,naopak u Prophile 8 mi trochu scházel sub-bas.Nebo že by se ztratil v té plochosti?



EM9 maji vice basu nez PP8, jdou i vyrazne hloubs (rozsah je celkove jedinou slabinou PP8), ale jinak celkove na PP8 ztraci. Jsou to fajn sluchatka, urcite se mi libila znacne vic nez Velvety a i nez nektre jine v podobne cene. Ale zadne nadseni a must buy jsem u nich necitil.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 12. 2017 12:24

Fajn sluchátka? Za 1.500,- EUR?
Je vidět,že máš taky smysl pro humor. :-)
Docela by mě za zajímalo jaké in-eary označíš za zvukově super.
Kolik musí stát by mě zřejmě vyděsilo.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 12. 2017 19:01

Měl jsem za to,že EarSonics S-EM9 patří mezi něco jako hi-end top 10. :-)
A ještě něco.Budu-li vycházet z logiky a důvěřovat přitom tvrzení Flinkenicka(že EM9 hrají cca o 20% lépe,než Velvety),pak musím dojít jednoznačně k jednoduchému závěru,že Velvety jsou vlastně velmi výhodnou koupí.
Přesněji řečeno,80% zvuku EM9 za méně,než poloviční cenu.
To víš,nějak musím hájit své sameťáky...páč na lepší a dražší(nejlépe nějaké "TOTL")v současné době(před Vánocemi)nemám. :D
Žel,těžký to má život chudý inearista. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 12. 2017 01:54

Fajn samozrejme mysleno s ohledem na cenovou tridu a konkurenci. Neni to zadny prusvih, i kdyz osobne mi prijdou ne uplne konkurenceschopne po vsech strankach a odpovidajici cenu bych videl tak o 1/3 nize. Do meho top 10 by se asi dost pravdepodobne nevesli.

Pro nekoho jako ty to asi samozrejme bude top, ale jak jsi i tady zminoval, zkusenosti a s tim i naroky se posouvaji.

S procentama si hrajes jak Nowocain. Pri podobne uvaze nejlepe vychazi sluchatka za tisicovku.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 12. 2017 20:46

Téměř 40k bych ale za EarSonics S-EM9 nedal.To by musely hrát mnohem lépe.
Když už ani tobě za tak docela brutální cenu nesednou,tak někde bude něco špatně. 8-)
Nad Prophile 8 bych se dost rozmýšlel(o 6-7k méně).
A s procenty si "hraje" neuropsycholog Flinkenick a já jsem si ty procenta pouze vypůjčil. o<:)

-- 13. 12. 2017 21:07 --

Nejrozumnější bude si počkat.
Třeba někdo vyrobí in-eary podobné zvuku Prophile 8 s dotaženými sub-basy a výškami...včetně "top notch" zpracování jako např.Layly.
Pak budu ochotný zaplatit i 60k.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků