KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 5. 2017 09:24

Tak se objevily nový zázraky z číny KZ ZS5, tvar okopčený z campfire andromeda, pár reálných fotek se dá už najít na googlu. Já je koupil na Ali za 22USD. Jsem docela zvědavej, první reakce jsou vesměs pozitivní. Měli by je každým dnem poslat, tak dám vědět až dorazí.

https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 04680.html
Přílohy
17051213404c91983abf5e28bd[1].jpg
17051213404c91983abf5e28bd[1].jpg (14.87 ) Zobrazeno 19298 krát
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ipetrk 20. 5. 2017 09:36

Doufám, že se podělíš o dojmy... Já po nich taky koukám. Aktuálně jsem je na AE našel za cca 23 USD. Jen je to jediný prodejce a vzhledem k tomu, že standard cena je 29 USD - 32 USD, tak si říkám, jestli to nejsou nějaký zmetky.
Plánuju náhradu za Moxpad X6, kde mi začíná odcházet kabel. Jen si nejsem jistej tím, jak sednou do ucha... pohodlím.
ipetrk
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 5. 2017 10:03

Na Facebooku byla akce od audiobudget.com, zkus najít jestli ještě platí, tam byla sleva 11$
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 20. 5. 2017 19:53

Obávám se,ze z tech andromed tam bude jen ten tvar.A ten obycejne o zvuku moc nenapoví.Také jsem si tím ale prosel,abych nakonec zjistil,ze mám plnej suplík *****ů,ktré bych se ani neodvázil tady nabídnout.Nekdy se vyplatí,chvíli si pockat,dát kazdý mesíc pár penez stranou a pak se trefit do nejaké akce,black friday,nebo bazar.Ale jak ríkám,také jsem mel to období,clovek se alespon vyposlouchá a pak si dovede vázit i relativne malé zmeny k lepsímu.Ze tam ale není prímá úmera s cenou,tak to je proste fakt,který musíme akceptovat.Stále si ale myslím,ze se to nakonec vyplatí.Nebo ne....?
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 5. 2017 21:14

Tak já je vzal spíš že srandy, v podstatě jsem je chtěl porovnat s Trinity PM4 který maj taky 4 měniče 2+2. Ale nečekám stejnou kvalitu za ty peníze. Ale tak uvidíme, jsou na cestě.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ipetrk 20. 5. 2017 21:19

OFF TOPIC:
Řekl bych, že nejde jen o poměr cena / kvalita, kdy některé čínské kousky jednoznačně drtí zavedenou klasiku...
Problém je i v tom, že jen málokdo dokáže krmit sluchátka dostatečně kvalitní hudbou. Beztak to jsou MP3, YT, případně Spotify atp. A to tedy lossless není ani náhodou, a tam je zbytečné řešit sluchátka za 200 + USD

Mám teď Moxpad X6, nemáte někdo zkušenost s X9?
ipetrk
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 5. 2017 14:30

Tvar je okopčený od CA obecně, ty mušle sdílí víc jejich modelů. Taky jsem jedny ze zvědavosti koupil. Dnes jsem na HF viděl fotky vnitřku a prasárna je to ukrutná. Ono taky za 30 a něco ďolíků prostě nejde čekat zázrak. Dělají se ve dvou barvách a cena malinko variuje dle kabelů. Zvukově se zdají obstojné vzhledem k ceně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 5. 2017 15:30

Tak jasne,ze odpovídají zvukove cene,ale práve tech "levných",je tolik a zázrak pro me nebyl ani MH 1,které tady mají vlákno asi delsí,nez by zasluhovali.Myslím,ze 80% osazenstva tady má lepsí prehrávac a osobne uz neverím na cínskej zázrak za petikouli.Relativne levné byly Delty,stále hrajou slusne,za ty prachy.Dokonce jsem byl jednu chvíli rozhodnutej,ze koupím jedny do foroty.No nastestí jsem se vcas zabrzdil,uz obcas dovedu tu svoji vásen potlacit ve jménu poslechu.
P.S.I Fiio X1 si zaslouzí lepsí spunty,protoze proste hrát líp dokáze.A ty drtice jsou jiste od zavedenejch firem,predpokládám.Treba proti Hifimanům obecne nic nemám,totéz platí o Audio GD,ale stále jsou to vyjímky potvrzující to pravidlo.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 23. 5. 2017 05:54

akburt píše:Tak jasne,ze odpovídají zvukove cene,ale práve tech "levných",je tolik a zázrak pro me nebyl ani MH 1,které tady mají vlákno asi delsí,nez by zasluhovali.Myslím,ze 80% osazenstva tady má lepsí prehrávac a osobne uz neverím na cínskej zázrak za petikouli.Relativne levné byly Delty,stále hrajou slusne,za ty prachy.Dokonce jsem byl jednu chvíli rozhodnutej,ze koupím jedny do foroty.No nastestí jsem se vcas zabrzdil,uz obcas dovedu tu svoji vásen potlacit ve jménu poslechu.
P.S.I Fiio X1 si zaslouzí lepsí spunty,protoze proste hrát líp dokáze.A ty drtice jsou jiste od zavedenejch firem,predpokládám.Treba proti Hifimanům obecne nic nemám,totéz platí o Audio GD,ale stále jsou to vyjímky potvrzující to pravidlo.


Trochu OT... po pohrani sa s ekvalizerom hraju MH1 (rozohrate) na svoju cenu (15Eur) proste PERFEKTNE... Pre moje usi lepsie, nez GR07, MA750, TE-05, ziadna "deka" (ktoru GR07 maju), Ziadna zrnitost na vyssich stredoch (MA750 tym trpi), a na svoju cenu super priestor (na rozdiel od TE-05).
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 23. 5. 2017 09:48

Trochu ot: běž už někam s těma MH1
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 23. 5. 2017 16:57

to LOPO_X: presne
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 6. 2017 17:47

Tak sluchátka jsou od včerejška doma. Přišly v docela pěkný krabičce, akorát bych řekl zbytečně velký, v podstatě je většina prostoru vyplněná hustou pěnou, žádný pouzdro nebo nějaký příslušenství, jenom sluchátka s nasazeným kabelem a držák s nástavcema.

Sluchátka jako takový na první pohled vypadají výborně, na druhý pohled už se najde pár nedostatků, jako třeba "ošklivě" vypadající spoje na mušlích a flíčky v barvě, není to ale nic hroznýho. Plast sice vypadá levně, ale jenom z blízka, troufnu si říct že v uchu zaujmou. Sluchátka jsou příjemně lehký a díky tomu že jsou z plastu, tak nestudí. Tvar je moc příjemnej, pěkně sedí v uchu, tvarem je to kopie sluchátek Campfire Audio a musím říct povedená. Sice by mohly být malinko užší aby nečouhaly z ucha, ale prostor v uchu vyplňují fakt pěkně, takže sedí dobře na místě a nemaj tendenci nějak vypadávat, ani nikde netlačí. V uchu je prakticky nevnímám. Jediná nevýhoda na kterou jsem narazil a mohla by někomu vadit je absence aretační drážky nebo výstupku na krčku. Některý kratší nebo užší nástavce se mi nepovedlo nasadit tak aby držely, resp. nezůstávaly v uchu při vyndavání sluchátek. Nebo třeba nástavce od Trinity mají uvnitř zkosenou hranu a sklouzávaj. Ale třeba Spinfity drží dobře a spousta jiných nástavců taky.

Kabel je celkem běžnej, klasicky u KZ zapomněli na "jezdec" kterým by se dal zafixovat kabel pod bradou, ale zatím mi to nějak nevadí. Není to naštěstí klasickej KZ pogumovanej kabel co se zachytává za oblečení, ale něco mezi, hladkej není. Každopádně co mi nejvíc vadí na kabelu je tvarovatelná část - drátek kolem uší, to půjde asi brzo dolů. Taky zvažuju koupi toho jejich "upgrade" silver kabelu kterej je spletenej a podle fotek nemá tu tvarovatelnou část, mohl by vyhovovat líp. Za 7$ to asi nemá cenu řešit. Kabel drží v mušli fakt fest, je potřeba dost síly na to ho vyndat ven, ale časem se to může ochodit. Každopádně se zasouvá dost hluboko, takže to snad chvíli vydrží, každopádně nechápu co třeba řešilo Trinity Audio s těma jejich kabelama na PM4, tam kabel drží celkem blbě, přitom tohle je asi nejprimitivnější kostrukce a evidentně funkční. Asi se chtěli za každou cenu lišit.
OT: poradí někdo jak nandat rychle ten zahnutej kabel kolem ucha? Já se s tím při každým nasazování celkem peru a rozčiluje mě to. Nasazenej kabel je OK, ale nasazování a sundavání je opruz.

Nechal jsem je hrát přes noc a tak zatím jenom první dojmy co se zvuku týče. Po vybalení se mi zvuk až tak nelíbil, dost prostoru, ale zvuk se zdál takovej zrnitej, chyběly mi basy, dost detailů, oddělení nástrojů dobrý, ale jakoby ořezaný pásmo zhora i ze spoda. Momentálně se mi zdá zvuk mnohem lepší, taky to chtělo prozkoušet pár nástavců, nakonec jsem použil nástavce od VIVO XE800 největší velikost protože mám s nima moc dobrý zkušenosti. Naštěstí drží dobře. Ale i KZ nástavce jsou celkem dobře použitelný. Zvuk je daleko hladší, nezrní, ale sluchátka jako takový celkem šumí, což se mi snad ještě nestalo, ale nic hroznýho to neni. Poslouchám na Shanling M1. Zatím asi hodinu. Bas je lepší, vejšky taky, sykavky zmizely, vokály jsou OK, celkově bych zvuk přirovnal ke KZ ZST, ale řekl bych že je zas o krok dál, všechno co bylo dobrý na ZST je tady o fous lepší, ještě bych si představoval trochu hlubší bas a větší "čistotu" ale celkově hrajou fakt výborně za ty peníze. Ještě jim dám pár dní a pak se uvidí, zatím jsou to spíš takový první dojmy. Každopádně mě dost baví, charakterem bych řekl že jsou vyrovnaný, obecně jsou lepší než všechny sluchátka z první i druhý tour, takže za mě za 23$ jasná volba.

Pár fotek:
IMG_20170606_171951.jpg

IMG_20170606_172016.jpg

IMG_20170607_174941.jpg


-- 7. 6. 2017 19:36 --

Momentálně na banggood za pěknou cenu.
https://www.banggood.com/KZ-ZS5-HIFI-8- ... 52961.html
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 12. 6. 2017 10:55

Tak jak to vypadá po zahoření? Mám doma KZ ZST a chtěl bych to zase posunout o něco dále. Má to smysl? Díky
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 6. 2017 12:05

Hele platí co jsem napsal, akorát je to teď ještě o fous lepší, zvuk je takovej hladší, příjemnější. Bas se zpevnil a zhutnil, ale pořád jde o vyrovnaný sluchátka imho. Takový lepší ZST. Kdo chce ušetřit tak ať koupí ZST, kdo chce lepší zvuk tak bych doporučil ZS5. Ještě čekám na ten lepší kabel. Jak jsem psal v jiným vlákně tak jim dávám momentálně přednost před PM4. Neřekl bych ale že jsou lepší, to ne, spíš trochu jiný. V něčem horší, ale celkově mi zní teď líp. Ještě je mám krátce na nějakej finální verdikt, ale rozhodně jsou to moc dobrý sluchátka a za tu cenu není imho co řešit.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 6. 2017 15:11

Dneska mi ten zázrak přišel. V šedé barvě se stříbrným kabelem. Ani je nebudu rozbalovat. Pokud by je někdo chtěl, tak za 500,- mu je pošlu. Jen to balení mám to menší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků