KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2018 13:33

relativně levné ano, v porovnání s hi-end modely. ale pořád je to 20 vs 100$ ve prospěch ZS5/6. Hrajou pětkrát líp?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 2. 2018 14:11

To asi objektivně změřit nejde. Pro někoho určitě, pro jiného nikoliv. Nicméně co se týče kvality zpracování, použitých materiálů, servisní odezvy, tam si myslím třeba zrovna to iBasso bude KZ válcovat drtivě. KZ není schopno udržet konzistentně zvuk a kvalitu ani u jednoho modelu v řadě a potom se tomu říká v1, v2, ... Jen chrlí tuny leciných špuntů a nic jinýho je nezajímá.
V minulosti jsem vlastnil 2x jejich model ZST. Jednou v té barevnější variantě a jednou v té tmavší. Každý z nich měl jiný charakter zvuku, ačkoliv to byl oficiálně stejný model. A to je přesně ten rozdíl mezi tím co je jen levné a tím co je kvalitní - konzistence. Je více, než přirozené, že vyšší kvalita stojí víc peněz. Není ani univerzální pravdou, že nejvyšší cena značí nejvyšší kvalitu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2018 14:26

Ale jo to já chapu, ani bych se o tom nehadal. Nicméně jsme ve vlákně kde se řeší ZS5/6 za 20$ tak mi nepřijde úplně na místě tady doporučovat nebo porovnávat sluchátka za 100$ nehledě na to že jsou it01 určitě super tak to není přímá konkurence pro cokoli od KZ.

-- 20. 2. 2018 14:32 --

a třeba mě zajímá v první řadě zvuk, za 20$ kvalitu až tak neřeším, nicméně i tady jsou ZS6 na tom IMHO dost dobře, oproti ZS5 je to posun a třeba mi přijdou líp udělaný než většina sluchátek od Trinity. Sluchátka za 20$ když se rozbijou tak je zkusím opravit sám nebo je hodím do koše a koupím nový, nějaká podpora od výrobce je na nic, navíc je to Čína, cena servisu rovná se cene sluchátek. Prostě tyhle levný čínský špunty jsou taková svébytná kategorie pro mě. dost levny na to aby člověk moc neřešil kvalitu nebo support, ale se zvukem často mnohem dražších sluchátek, i když za cenu kompromisů.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 2. 2018 14:40

Každému co jeho jest.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 2. 2018 15:21

Presne tak, rozhodnutie je na kazdom z nas.
Jedna vec sa vsak nespomina, a to, ze ak je ZS5 zazrak za $20 a hra ako sluchatka za dvoj,trojnasobok, potom vsak aj iBasso hra podstatne lepsie ako je jeho cena $100, preto "Hrajou pětkrát líp?" nema odpoved. Merat sa to ani neda, ale snad je jasne, co som chcel povedat. Dlho som sa machal v lacnych cinskych zazrakoch, ale tymto upnutim sa na lacne kusky sa clovek ukracuje o zazitok. Ako zalozne sluchatka alebo sluchatka do batohu na vylet, preco nie, ale aby si niekto ZS5 "vychutnaval" ako svoje hlavne, to mi nejde do hlavy - sam som ich mal a mne sa ten zvuk naozaj nepacil.
Ale ako pise mrazik - kazdemu co jeho jest :)
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2018 16:06

ach jo. vždyť to tady nikdo nezpochybňuje. ani tazatel nepíše ze chce sluchátka jako hlavní. nic takovýho tady nepadlo. já jen říkám že v tématu u ZS5 nemá cenu řešit sluchátka za 100$, protože to je prostě další level. 20$ klidně hodím do kanálu když to bude na ho... ale u 100 uz to je jina. jasně každej to má jinak ale tady mícháme jabka a hrušky.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 20. 2. 2018 20:05

Jsme tady v první rade v diskuzním foru.Kdyz jsem s tímhle hobby zacínal,lovil jsem presne v techto vodách.Ted mám doma hafo sluchátek,za které bych mel slusné monitory.A nemám ani odvahu tyhle sluchátka dát do bazaru,jsou to proste neposlouchatelné zálezitosti.
Tak kdyz vidím,ze jde touhle cestou nekdo,kdo má tech penez(studenti,mladí s rodinou),snazím se jen ríct,ze je lepsí pockat dva tri mesíce a tu cástku dosetrit.Odmenou je kvalitní zvuk,coz se u tech 20Us ríct nedá.Pak jsou paradoxne ty levný sluchátka ty nejdrazsí,Pak se jde cestou druhého zázraku,tretího pátého a radost stále nikde.Nebo vlastne ani neví,co je dobrý zvuk.Kdyz dám v kanclu kolegyním poslechnout Marshaly,mé pracovní a pak HD 800S,tak více méne tu kvalitu nerozlisí.Pro ne jsou to stále sluchátka a preferují jak vypadají.Tím chci ríct,ze i na dobrý zvuk si clovek musí zvyknout,musí se naucit poslouchat.To jsem se ale uz dostal hodne daleko....Jak ríkám,nechci a ani bych si nedovolil poucovat,jen ríkám,kde jsem zkraje nedelal správná rozhodnutí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 2. 2018 20:28

akburt, to tu darmo vysvetlujes... kto chce kam, pomôžme mu tam :) Vencaxxx si aj tak nájde 100 dôvodov, aby oponoval a poukázal na výhody týchto 20 dolarovych kúskov.
V kazdom pripade som sa nechcel nikoho dotknúť a myslel som to dobre...
Človek sa učí najlepšie na vlastných chybách.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2018 20:46

ja neprosazuju ani ZS5 ani nic jinýho, jen poukazuju na to že se tady ve vláknu o ZS5 zabýváme sluchátkama násobně dražšími a to mi nedává smysl. pokud si někdo chce zkusit ZS5 tak ať si je zkusí. vzpomeňte na recenzí tady na avmanii, špatný sluchátka to nejsou. kdo hledá kvalitu, servis a má 100 dolarů budget ať hledá jinde, fajn.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 22. 2. 2018 12:11

Chalani, neexistuju nahodou "XL" penove nadstavce? S "L" citim vzdy malo basov, lebo mi slabo tesnia... A ASI NIE JE "L" ako "L".... Urcite to nebude "normovana" velkost. Original complyFoam "L"-ka mi viac tesnili v usiach, aj tak to vsak nebolo dostacujuce...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 28. 2. 2018 07:15

Tak jsem si pořídil náhradní stříbrný kabel z AliExpressu,nicméně zvuk se znatelně zhoršil. Zkoušel jsem samozřejmě přehodit strany,ale žádná změna. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Konkrétně se jedná o tento kabel

http://s.aliexpress.com/ue6bqQRr?fromSns=Copy
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2018 08:26

to je divný, mám ho taky a žádný zhoršení nepozoruju.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 28. 2. 2018 08:37

Zdenda.miky píše:Tak jsem si pořídil náhradní stříbrný kabel z AliExpressu,nicméně zvuk se znatelně zhoršil. Zkoušel jsem samozřejmě přehodit strany,ale žádná změna. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Konkrétně se jedná o tento kabel

http://s.aliexpress.com/ue6bqQRr?fromSns=Copy


Doporucuji kabel promerit a zkontrolovat spravne zapojeni faze.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 28. 2. 2018 09:33

Díky,zkusím ho nechat proměřit,podle mě bude právě problém v zapojení. Je to takový ten zvuk "pod vodou", jako když třeba nezasunete jack zcela do zdířky. Zkusím doma ještě vyzkoušet i na jiném zdroji,zatím testováno pouze na telefonech Sony xperia mini pro a Sony XZ1.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod Hynex 28. 2. 2018 10:14

Mel jsem stejny problem na KZ ZST, ten kabel z Ali je super, ze ho muzes "prevratit" a zapojit obracene, nez neco merit a uslysis to hned. Akorat musis pretocit i tu fixaci za ucho. A neboj se ani toho obloukovyho tvaru na konektoru, s trochou sily to normalne zapojis. Mam to presne takhle na tech ZST.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků