KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 15. 12. 2017 07:27

NOWOCAYN_2 píše:Zničil sa mi jeden penový nadstavec (z páru) COMPLYFOAM Ts200 ... pena sa oddelila od toho umelohmotého valčeka, na ktorom bola "prilepená"... čo s tým ? Musím objednať z Aliexpressu nové a čakať možno mesiac ? Aj to za 7€ (ty vole, za kus peny...)... U nás ich majú za okolo 18€... Ako kupovať na 20€ slúchadlá peny za 7€ (s poštovným, lebo "free" nie je, ale inak stoja 5,5€ na Aliexpresse + to poštovné okolo 1,5 - 2€), už to je nehorázne "neúmerné"... A nie za 18€...to by som nekúpil, ani keby som mal miliardu Eur...
Som prekvapený, totiž slúchadlá som počúval dokopy možno 30-40 hodín... a už sa dodžubali tie ComplyFoam... asi to taká "kvalitka" nebude... :hm


Zivotnost Comply Tips, pri dennim pouzivani, je normalne tak 1-2 mesice. Pravidelna investice je u nich samozrejmosti pro kazdeho, kdo si o nich neco trochu precetl.
Sice odpadnuti od prostredku neni uplne normalni(vyvolava otazky o tvem zpusobu nasazovani), ale ani nic nevideneho.

Musim se ale pozastavit and tvym uvazovanim. Kupujes si peny z Ciny za 7Euro za 1 par a na slovenske ceny nadavas? I kdyz na Slovensku mas za 18 euro 3 pary??

mrazíkovo píše:Ad Comply - pokud je jejich původ na Ali, tak je otázka, zda-li se jedná o originál.


Jedna se o kusy urcene do prislusenstvi sluchatek, tomu odpovida baleni, nekdo se tak pravdepodobne zbavuje prebytku z vyroby sluchatek. Tomu odpovida i pouze jeden prodejce.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 12. 2017 07:44

Ano, životnost Comply není dlouhá, neboť z hygienických důvodů to není vhodné, ale nepamatuju, že by se mi rozpadly.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 12. 2017 08:31

Já objednat za 38kč tyto, jsem zvědav co z toho nakonec bude:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 12. 2017 10:46

Na vysvetlenie - ak nowocayn nekupoval nove comply, predpokladam, ze to ma tie odo mna. V case, ked som ich na Ali kupil, overoval som si, ci je to original priamo na hotline complyfoam. Odpisali mi, ze "vyzeraju ako original a pravdepodobne aj su", no potvrdit mi to samozrejme nemohli. Neslo vsak o nadstavce, ktore su bezne dostupne za 1-2 ecka na Ali. Mne aj tak boli male, tak som ich daroval nowocaynovi. Odvtedy som si uz 2x kupil original comply u nas a musim povedat, ze sa od tych z Ali lisia - tie original su ovela makksie. Napriek tomu bola kvalita tych za 5eur lepsia ako tie, co su pastol Pixxel.
Nowocayn: aj mne sa zo zaciatku zdalo 18e za nadstavce dost, ale treba si uvedomit, ze su to 3 pary (a teda po 6 eur) a ak to raz vyskusas (spravnu velkost), je to velmi navykove a rozhodne to za nakup stoji. Chapem, ze pri skuchatkach, ktore stoja menej ako tie nadstavce, to zdovodnenie nakupu naraza na logiku, ale aj tak chod do toho. VELMI dolezita je technika nasadenia, tak ako nacrtol Bina, ak ich zasunies bez toho "zmensenia" v prstoch, je otazka casu, kedy sa to natrhne - aj pri originaloch.

Bina & Mrazikovo: skusali ste umyvat tie nadstavce v mydlovej vode tak, ako radia na head-fi ? Nestratia sa tym vlastnosti ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 12. 2017 11:00

Osobne povazuji Comply za mizerne nastavce, takze k myti v mydlove vode, ci peroxidu(to bylo popularni pred lety) jsem se nikdy nedostal.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 12. 2017 12:57

BIna: vies teda nieco lepsie doporucit ? Skusal som toho uz kopec, a zatial najspokojnejsi som s comply prip. origo od vyrobcu (1MORE napr.), ale stale to nie je ono. Skusal som SpinFit, ale pre mna to bolo velke sklamanie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 12. 2017 13:59

Každým sluchátkům a uchu vyhovuje něco jiného. Mně vyhovují na Deltách JVC Spiral Dot, u Dunu jejich vlastní silikonové nástavce. Dost velkým zklamáním pro mě jsou MandarinEs Symbio. Zvuk mají perfektní, ale jsou velice tvrdé, usadit je byl vždycky porod a v uších tlačí, nevyhovuje mně ani jedna velikost a to byly dost drahé.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 15. 12. 2017 16:47

Bína : myslel som, ze na Slovensku sa predava za 18 Eur JEDEN par... Nikde na Muzikery v popise tych Comply Foam som sa nedocital, ze su to tri pary... Ked pridem domov, precitam lepsie. To by bola uz o.k. cena...

To _daRK : ano, myslim tie od teba. A samozrejme som ich vzdy zmackal pred vsadenim do ucha. Hoci - aj tak mam dojem, ze by to chcelo este vacsie peny...ale pisal si, ze TS200 su najvacsie...

Kde na Slovensku zohnat TS200 ? Nenasiel som na nete... Nasiel som len ine druhy ComplyFoam, nie TS200...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 12. 2017 17:05

Ako to myslis najvacsie ? To cislo 100-600 je velkost diery, potom su este velkost peny S/M/L, mozno som len pisal, ze v tom shope na Ali su to tie najvacsie, ktore tam maju. Na KZ ZS5 pasuju 500vky, ale mne na ne sli navliect aj tie tvoje 200vky, zase taky rozdiel to nie je.
Comply maju bezne v alza, mall... ja kupujem v muzikery, rozdiely cien su minimalne. Mne najviac vyhovuje verzia Comfort/Listen Longer (Ts, Tsx), vsade vsak maju len Isolation/Hear More (T, Tx).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 15. 12. 2017 18:51

to _daRK : Akurát že veľkosť "L" z 200viek či 400viek alebo 500viek nemajú ani v jednom z týchto obchodov... A mne "L" len ako-tak stačia. Ideálne by pre mňa boli XL... A ako viem, že "L" mi stačia len "ako-tak" ? Viem si ich pomerne ľahučko vytiahnuť z uší. Nevykĺzavajú, ale vytiahnem si ich z uší ľahko...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 15. 12. 2017 19:03

martas38 píše:Každým sluchátkům a uchu vyhovuje něco jiného. Mně vyhovují na Deltách JVC Spiral Dot, u Dunu jejich vlastní silikonové nástavce. Dost velkým zklamáním pro mě jsou MandarinEs Symbio. Zvuk mají perfektní, ale jsou velice tvrdé, usadit je byl vždycky porod a v uších tlačí, nevyhovuje mně ani jedna velikost a to byly dost drahé.


jj, symbio sú celkom paráda, len do môjho ľavého ucha nesedí skoro nič. na rade sú spiral dots, keďže vyrábajú hybridné veľkosti ako S/M atď..
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Pinek 3. 1. 2018 10:28

Pokud by měl někdo zájem, mám nový, jen asi 2 minuty odzkoušený ZS5 + bluetooth modul. Důvod prodeje je, že mi nesedí v uších. Můžeme domluvit po SZ.
Pinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 3. 1. 2018 21:19

pěknej a levnej kablik.
KZ ZS3 ZS5 ZS6 Cable 2pin 0.75 mm Upgraded Silver Plated Cable Earphone Upgrade Cable for KZ earphone KZ ZS6 ZS5
http://s.aliexpress.com/ue6bqQRr?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alda.v 14. 1. 2018 19:14

Jdou sparovat z iPhonem ? Koupil jsem je synovi a psal, ze je iPhone nevidi, nebo to ma nejaky jiny zpusob parovani, nez drzet zapinaci tlacitko ? Diky
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 14. 1. 2018 23:25

jo funguje...mam iP7+
na poprvé to musí držet déle až to začně blikat střídavě červeně a modře...
je to popsaný v manuálu
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků