KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 3. 2018 07:05

V případě KZ je třeba počítat i s možností, že jsi prostě dostal zmetek. Tzn. Tvůj konkrétní kus trpí vadou z výroby. Už jsem to tu psal vícekrát. Za málo peněz nelze očekávat nic víc, než levný výsledek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 3. 2018 07:43

tak cx300 jsem kdysi měl a žádnej zázrak to nebyl, tenkrát stály litr. cca deset let zpátky. ale srovnávat už bych si to netroufnul. Jinak aby mě tady zas někdo (_dark) nenapadal že jsem nějakej fanatickej zastánce KZ tak to nejsem. Já měl dřív několik KZ modelu co se všude psaly ódy na ně a všechny stály za h.... ale ZS5 byly první sluchátka co mě celkem nadchly. Navíc v dobe co jsem měl chvíli doma Trinity PM4 za 150 $ a ZS5 nebyly zas o moc horší. Jinak různých budget sluchátek jsem taky pár zkusil, něco mám ještě na bazaru a ZS5 nebo ZS6 mi prostě pořád přijdou za tu cenu dost dobrý. Ale já obecně nemám problém si s nima pohrát a ladit. Kdybych tohle nechtěl dělat tak ZS5 v2 ani ZS6 bych nekoupil. Jsou to takový sluchátka na hraní, neberu je jako hlavní sluchátka na poslech, resp. nemám o ně strach že je ztratím nebo zničím. Navíc já to beru tak že za sluchátka prostě nechci dávat majlant, a když tady někdo napíše jaký sluchátka za 500 koupit tak ZS6 je jasná volba, protože radit ať si koupí sluchátka za 2000 je IMHO blbost když ty peníze nemá. A třeba ani nechce mít aby se pak o ně nemusel bát. Nebo chce druhý sluchátka na ven/whatever. Ale jsou i jiný volby, o tom žádná, viz audiobudget.com, tam je na výběr min. 10 dobrých sluchátek za 500.
Jinak co se it01 týče, už jsem to psal asi vedle do vlákna, pro mě to je jiná liga, já tech 100$ mám a jsem ochotnej je za sluchátka dát, kdyby se mě někdo zeptal jaký sluchátka za 2k koupit tak mu samozřejmě neporadím ZS6 ale it01. jsou zpracováním i zvukem lepší, ale je to jednomenic vs 4menicovy hybrid, hrajou prostě úplně jinak...neumím to popsat. Ale věřím že ani it01 nemusí sednout každýmu. Já bych třeba je bral trochu světlejší ještě, resp. rovnější, středy a vejsky jsou IMHO trochu slabší než bas. Ale celkově jsou výborný, o tom není sporu.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 7. 3. 2018 07:53

Právě si začínám říkat, jestli hrají jak mají, nezdá se mi, že bych měl tak odlišné vnímání zvuku jako spousty předchozích spokojených majitelů, ale vrácení bude stát víc ne sluchátka ]:-< .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 3. 2018 07:57

tak oni jsou obecně dost světlý, hlavně bez módu. taky záleží na nástavcích a usazení, psalo se tady o tom hodně, mě se osvedcily krátký široký silikony a jen mělký usazení v uchu, ale zas to není na běhání. Pěny zas přidají trochu basů.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 7. 3. 2018 08:23

Jsem zvyklý na větší "silikony" :D v uších, zkusím ještě nástavce co mám od jiných sluchátek.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 3. 2018 08:56

vencaxxx, neviem, preco to stale beries tak osobne, ved sme na fore, nikdy som ta nenapadal. Vzdy ked som napisal nieco negativne na ZS5, hned si sa ozval, tak som ta len bral ako "bojovnika za prava ZS5", ale ved sme len diskutovali a to ze mame odlisny nazor nic neznamena, ci :) Mna naozaj zaujimalo (par prispevkov dozadu), ako sa na to pozeras teraz, ked mas doma aj lepsie sluchatka - napr. tie iBasso. Neviem, ci si odpisoval na to prave, ale odpoved som cca dostal, dik. Mne je len luto jednej veci - ludia sem pridu hladat sluchatka a kolko krat maju budget aj daleko vyssi, dostanu hned tip na ZS5 zo vsetkych stran, zvuk sa im sice moze pacit, lebo predtym mali napr. CX300 alebo Sony MH1C v lepsom pripade, ale ziju v tom, ze maju to najlepsie, co sa da zohnat a takto ma zvuk sluchatiek zniet a nemuseli ani vela utratit... a mozno je to dobre, ak im to staci :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 3. 2018 09:31

tak napsal jsi tam můj nick tak to nejde nebrat osobně! :D Ale v pohodě, já si to nijak neberu, beru to jako takový postuchovani tady na fóru ve vší slušnosti, to je OK. Fakt nic proti tobě nemám, naopak tě rád čtu kolikrát, máš prostě jiný názory, slyšíš to jinak, no problém. Ono je to těžký kolikrát, na něčem se tady shodnout, ja obecně nemám rád zobecňování :D Prostě když někdo napíše že něco stojí za h. ale nenapíše vůči čemu nebo to nijak nerozvede tak mi to prostě přijde nefér. Jinak já si tady nevynucuju nějakej patent na pravdu, ale vadí mi když někdo něco odsuzuje jen proto že jemu osobně to nesedlo. To platí vždycky, taky bych mohl napsat že např. it01 stojí za h. sice byste mě tu sežrali ale je to stejný. Stát se to muze. :D Prostě pokud panuje většinová shoda na něčem tak já to beru jako potvrzení názoru a výjimky se vždycky najdou, ale kolikrát se tady ozve pár lidí ze ZS5, VIVO XE800, atd. stojí za h. protože jim nesedly a berou to jako "pravdu", nechápou že kazdej má tu svojí pravdu a tak je to správně...navíc tady taky hraje roli čas, co platilo před půl rokem, nemusí platit dnes. Za chvíli tu máme další nálož KZ sluchátek a po ZS5/6 nestekne pes ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 7. 3. 2018 12:13

No tak já teda nevím,ale vzhledem k tomu,že jsem kdysi se Sennama CX-300 začínal,tak bych rozhodně neřekl že hrají líp než tady KZ. Schválně jsem je doma vyštrachal a ten zvuk je ve všech směrech pozadu. V době kdy jsem je kupoval,cca 8-9 let nazpět byly ok,teď už bych je nevydržel poslouchat dýl než pár minut. Přikláním se k názoru,že máš buďto vadný kus,čemuž by se asi za ty prachy nedalo moc divit,nebo ti prostě nepasují nádstavce. Najít ty správné je totiž u KZ alfou a omegou,vyzkoušel jsem mraky jiných a nakonec se stejně vrátil k těm středním originálům. Jsou na to ještě víc háklivé než jiná sluchátka,i když ti třeba pasuje průměr,můžou mít zase užší otvor,kterým zvuk vychází ven a pak je zvuk úplně jiný a samozřejmě horší. Zkus doma nějaké pohledat ze starých špuntů,třeba budeš mít štěstí a sluchátka tě ještě příjemně překvapí.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 3. 2018 12:31

Súhlasím so všetkým, čo napísal Zdenda.miky. S KZ ZS5 mi vyhovovali Comply a dvojkrídlové od Tennmaku, az potom to hralo pouzitelne.
Ak by mal niekto záujem o tie CX300II, dohodneme sa, určite ich doma nájdem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod B.F.G. 20. 3. 2018 07:39

Ahoj pánové, čtu tady, že jste občas někdo vypárali mřížku ze sluchátek. Nemohli byste mi někdo jednu hodit do obálky a poslat? Já totiž někde jednu ztratil (sice to nechápu, ale je to tak). A moc bych ji chtěl dát zpátky :)

A jinak k tématu, mám ZS6 a výšky jsou někdy už moc, hlavně sykavky(nevadí mi až tak intenzita, jako spíš zkreslení). Nicméně hodně záleží na nahrávce a druhu hudby a taky malinko na rozehrání sluchátek. Ještě si zkusím hrát s nástavci, nicméně to chce hodně času, nějak se mi moc nedaří najít rychlé a jisté řešení ideálně s odkazem na koupi.
B.F.G.
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 20. 3. 2018 09:19

B.F.G. píše:Já totiž někde jednu ztratil (sice to nechápu, ale je to tak).


Zajdi si k usnimu, at se ti podiva do ucha. Mluvim z vlastni zkusenosti ;)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B.F.G. 23. 3. 2018 23:30

Ok, sluchátka jsou bez jednoho sítka, ať je kde je....

Obecná otázka, kam se z nich posunout dále? Stejný nebo lepší prostor, prokreslení, basy, středy a méně ukřičené a nepřirozené výšky? Tedy podobné podání zvuku bez agresivity ve výškách?

Jen tak na okraj jazz, obecně vokálně a nástrojově přirozená hudba bez agresivity /Norah Jones Deluxe edition, Priessnitz Potichu,klasika/ nemám problém... Ale už třeba Pearl Jam Jeremy jsou činely až nepřirozené.
B.F.G.
Junior

Odeslat příspěvekod neis 30. 4. 2018 07:36

Mě tyto sluchátka nesedí vůbec, jak v uších tak zvukově. Výšky jsou místy az neuvěřitelně agresivní a to jsem zvyklý na bt 990pro.U některých skladeb je zvuk opravdu špičkový, ale jinde mi to rve uši a bez EQ si neposlechnu žádnou metalovou vypalovačku .. Znáte nějakou dostupnou basovejsi alternativu s tlumenejsima vyskama?
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 4. 2018 09:01

zalezi v akej cene, ak chces ist s cenou cca do vysky ceny ZS5, tak skus pozriet KZ ZS3, Memt X5.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 4. 2018 09:35

nebo pak nový ZS10 by měly mít výšky ok, a lepší bas.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků