KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 30. 4. 2018 10:54

Hlavně záleží na zvolených nástavcích,ještě jsem snad neměl sluchátka,kde by pouhá jejich výměna tak naprosto zásadně změnila zvuk. Zkusil bych tedy ještě opravdu chvilku trpělivosti a vyzkoušet třeba i nástavce z jiných sluchátek,než je definitivně zatratíš.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 4. 2018 11:46

Ano, toto plati zvlast pri ZS5, par desiatok prispevkov dozadu sa to tu riesilo. Len jemu vadia skor vysky a tam ten vyplyv (aspon u mna) nebol taky velky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 30. 4. 2018 19:01

Zkoušel jsem toho hodně, nejlépe asi hrají s pěnovými, ale stejně mi přijdou nepříjemně řezavé a cinkavé. U mých domácích 990pro mi občas taky vadí sykavky a zesílené výšky, ale tohle je fakt opravdu moc a bez EQ je metal úplně neposlouchatelný. Jestli pravdu každý vnimáme tak odlišně, tak je jakákoliv audiofilská polemika a dokonce slyšitelnost kabeláže za desítky tisíc naprostý nesmysl a psychoakustika ;)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 4. 2018 19:26

a kterou verzi ZS5 máš? protože tenhle popis sedí na v2 která je spíš podobná ZS6. Jinak jako upgrade ti v klidu doporučím ZS10. oproti ZS5 lepší bas, výšky neagresivní, lepší středy. lepší zpracování, kabel, mě i líp sedí v uších ale to je hodně individuální.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kokos11 3. 5. 2018 19:35

Máte někdo zkušenost s tím, že jedno sluchátko hraje o trochu hlasitěji než to druhé? Stalo se mi to po měsíci používání. Předpokládám asi koupi nových. Nebo si myslíte, že to jde vyřešit jinak?
kokos11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mourners 17. 5. 2018 08:48

Zdravím zkušené netopýry.
Do dnešního dne poslouchám na relativně obyčejných sluchátkách cca za 1200,- (AKG 323xs) a chtěl bych zkusit kouzlo výceměničových sluchátek, ale teď nevím, jestli koupit kz zs5/6/10.
Poslech bude realizován na iP6s (50% poslechového času), Macbook PRO (20% poslechového času), pracovní notebook DELL (30% poslechového času).
DAC nebo nějaký HIFI přehrávač kupovat zatím nechci (nerad bych tahal další krabičku), nicméně pokud bych zjistil, že bude výstup znatelně lepší než z iPhonu a notebooků asi bych se pak koupi nebránil.

A teď o co mi primárně jde. Chtěl bych začít trochu experimentovat se sluchem. Zjistit co myslíte pod pojmem prostor, separátnost nástrojů a podobně. Vzhledem k ceně sluchátek zde limit nebude. Jakožto začátečník potřebuji ovšem poradit jestli mám jít cestou zs5 naposlouchat je, koupit zs6 naposlouchat je atd. A nebo rovnou koupit určitý model a pak zase úplně jiná sluchátka?
Děkuji za názor.
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 5. 2018 09:26

nepíšeš co posloucháš za muziku, ale co se KZ tyce tak ZS5/6 jsou spíš do V, resp. agresivnější výšky a ZS10 zase spíš potlačené a důraz na basy. Ale nejsou IMHO prebasovany. Tzn. je to otázka preferencí. Ale jestli chceš experimentovat tak začni klidně nějakým nižším modelem za pár babek. ZS3 například. Nebo cokoli z audiobudget.com
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mourners 17. 5. 2018 13:12

Děkuji za odpověď.
Poslouchám převážně Metal (black, thrash, hevík a i rock). Začínám měnit knihovnu z mp3 na FLAC a poslouchám na iP přes appku Onkyo HF player.
Ty ZS3 jsem nezmiňoval, protože jsem si tady na fóru přečetl , že jsou temnější a já zrovna nepatřím k bassofilům. Ale je pravdou, že bych je taky mohl zkusit a porovnat rozdíl. Koneckonců nejedná se o závratné sumy.
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.Kosice 15. 2. 2019 07:10

Ahojte, mam otazku.
Pasuju silikonove nadstavce SpinFit na KZ ZS5 ? Inak povedane - maju tie nadstavce tak siroky zvukovod ako maju original nadstavce v baleni KZ ZS5 ? Mam totiz zaujem o SpinFit velkosti "L", ale nechcem degradovat zvuk tym, zeby som zuzil zvukovu scenu.
Dakujem za odpoved.
Marek.Kosice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 15. 2. 2019 07:15

Spinfit mají užší výstup než je krček na zs5. ono je to částečně i tou konstrukcí Spinfit. použít se ale dají, vliv na zvuk nedokážu už posoudit, zs5 už nemam.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek.Kosice 20. 6. 2019 08:23

Ahojte.
Budu tieto comply nadstavce pasovat na KZ ZS5 ? Maju vystup kompatibilny so sirkou krcku ZS5 ? Tieto konkretne Comply radu TSX, velkost L su asi jedine penove nadstavce, ktore mi vyplnia ucho. Podla popisu su totiz este sirsie nez Comply radu "T"... DAKUJEM pekne za odpoved....
Tieto su konkretne TSX-200 .... 200-ka pasuje na ZS5, nie ? Ci sa mylim ?

https://www.muziker.sk/comply-comfort-p ... rge-3-pair
Marek.Kosice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jpe11 20. 6. 2019 12:29

Existuji KZ ZS10 (a ostatni) i s mikrofonem a ovladacem hlasitosti?
Diky
jpe11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VikThor 5. 10. 2019 01:55

Kabely se dají dokoupit na alli. Nicméně mikrofon mají, ale ovladač hlasitosti ne. Mám na mysli klasický dráty, BT kábly mají oboje.

Jinak sem po zvážení už před časem šel do KZ6. Nemohu porovnat přímo, ale KZ6 sem zvolil kvůli vyváženějším víškám. A ukázalo se, že tato sluchátka fakt mají něco hodně zajímavého do sebe. Opravdu sem náhle slyšel mnohem víc z hudby, použitých nástrojích. Zarazila mne extrémně nízká hladina šumu....s tím sem se ještě nesetkal. Nicméně na víšky to vliv nemá, ty jsou extrémně detailní. Hodně záleží na zdroji zvuku...do kapsy to chce přehrávač s DAC a třebas k PC zvukovku s tím samým. To do jisté míry vykompenzuje nižší kvalitu MP3/zvuku z YT atd. ....to chce minimálně 320 kb datový tok u přehrávání hudby. Jinak jsou pak víšky ne zas tak detailní. Středy jsou vyvážené, krásně čitelné. Basy bych si občas představoval krapet mohutnější, ale to je spíš o zvyku. Basy jsou pevné jak ocel, najsou se i ty nejhlubší. Tady ale hodně záleží na uchycení v uchu. NE každému to může sedět, naštěstí je nástavců celkem dost.
Co je ale fakt nářez, je kombinace víšek, středů a basů. Je opravdu hodně znát, že je vše odladěno precizně. Nic extra nevyčuhuje, všechno je perfektně sladěno, všechna 3 základní spektra se doplňují na jedničku! Musím fakt říci, že jsem extra mile překvapen a nejdnou se přistihnu, jak mám zavřený oči nebo otevřenou pusu a vychutnávám si svou oblíbenou hudbu zcela novým způsobem.

Tahle sluchátka hrají extrémně vyrovnaně. Basový maniaci tady nepochodí, sluchátka nejsou vhodná na taneční hudbu. Basů je hodně, hlavně těch nižších, ale jakoby zde chybí ty prapodivné středobasy. Každé pásmo si svou linku drží pevně a neslévají se. Zrovna sem si zkusmo pustil Scooter - Acid Bomb a pak Remedy. To jsou skladby postavené vyloženě na basech. Taneční hudba a její čistota i zde dostává zcela nový rozměr. Basy jsou pevné, ale nevyčuhují, doplňují se s ostatními částmi spektra. A to je asi nejlepší charakteristika těchto sluchátek. Jsou až analiticky přesná. Ona hybridní technologie fakt funguje na jedničku! Někdy bych si dokonce i přál, aby sluchátka hrála víc agresivně a jakoby tvrději, ale to jde poladit ekvalizerem. A nebo přidáte hlasitost :-) Pak získáte mnohem větší dynamiku.
Zrovna sem nasadil Parkway Drive - Crushed a osolil to na 80 %. Přehrávač je DAC, Shanlink MO a kvalita MP3 320 kb/s. Těžko hledám jakoukoliv nevyrovnanost....víšky nejsou nijak agresivní, středy stále pevně sedí a jsou krásně čitelné a basy pěkně pevně podkreslují a tvrdí hudbu.......nic z toho ale nikde nevyčuhuje, neujíždí. Teď mi hraje Myrath - Dance a je to fakt úžasný zážitek. Rozhodně tahle sluchadla doporučuji na metal. Ten úžasnej prostor, kterej náhle plno kladeb získá, to je fakt síla!

Shrnul bych to asi tak, že jsem těmito sluchátky + DAC přehrávačem, získal zcela nový rozměr hudby. Jsem vášnivým posluchačem mnoha žánrů metalu, ale klidně si střihnu i vážnou hudbu a tyhle sluchátka mne fakt občas vystřelí mozek do jiných sfér. Vlastně díky těmto sluchátkům jsem se začal pídit po FLAC souborech oblíbené hudby, počítaje s tím, že hudební zážitek bude moci být ještě lepší :-)

A ještě poslední info. Opravdu musím potvrdit, že pro tahle sluchátka není problém velice zajímavě podat i nižší kvalitu zvuku. Nejsou náročná na zdroj zvuku. Mám na mysli připojení k PC a poslech hudby z YT. Pouštím si HD a hudba bude někde kolem těch 320 kb a musím říci, že zvuk je i tak fakt parádní. Elektronika sluchátek je vyladěna vážně velmi dobře. Mne osobně ten zvuk tak nadchnul, že tento měsíc objednávám do zásoby přímo z číny další pár :-D Ale asi zkusím objednat KZ10 a porovnat je spolu se stávajícími KZ6.
VikThor
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků