KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alda.v 15. 1. 2018 19:53

Diky, ja nevim co delal, prisel jsem a za 5 vterin bylo sparovano a funguje to.
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 16. 1. 2018 08:46

Tak mi včera dorazily nástavce Comply T-400 a po tom co jsem ztratil před měsícem jeden nástavec, tak jsem sluchátka nasadil až včera s novými červenými.
Za krásných 38kč mám čtyři barvičky:). Nasadil jsem a šel venčit psa. Zvuk mi ihned otevřel držku, nevěřil jsem vlastním uším. Zvuk naprosto excelentní, ten správný WoW efekt.
Musím připomenout, že sluchátka mám upravené a možná kombinace těchto náušníků s úpravama mi dává zvuk skoro stejně dobrý jako z mých nových Hifimanů HE400i.
V basech a prostoru jsou ZS5ky lepší a slyším i více vepředu vokály. Velmi detailní a živé. Jediné v čem trošku pokulhávají oproti HE400i, tak jsou výšky a středy, nemají takové ty mikrodetaily. Jinak je to na stejném levelu.
Tyhle sluchátka za pár stovek mě nepřestávájí udivovat co lze z nich dostat. Včera jsem obě sluchátka rychle porovnával na xDuou X3 a ten rozdíl tam skoro nebyl. Možná s lepším zdrojem by měly Hifimany navrch ale i tak je to neskutečné když porovnám cenu sluchátek.
Takže pokud chce někdo ušetřit 14000kč tak klidně kupte ZS5ky, upravte si je a za ušetřené peníze si zajeďte někam na dovolenou;)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 16. 1. 2018 08:51

Takový věci sem nepiš nebo tě ostatní majitelé sluchátek za 10k a víc ukamenujou ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 1. 2018 10:30

Pixxel, pobavil si ma v toto neutesene rano :tleskani A ja som si myslel, ze som jediny hluchy ako poleno :hm Ale vazne, porovnavat otvorene planarne sluchatka s KZ ZS5 a este to sem napisat, ze su rovnako dobre, to uz chce riadnu odvahu. ZS5 som mal, Hifimany mam teraz a teda fakt si neviem ani pri velkej davke fantazie predstavit, co tie sluchatka maju spolocne.
Ale nech sa ti teda ZS5 dobre pocuvaju a ked predas Hifimany, napis z tej dovolenky 8-)

BTW, to mas comply z Ciny za 38Kc ? Neviem u nas zohnat original T400 velkost L.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 16. 1. 2018 13:47

Hifimany mám za 5900 a za to by byl možná jenom nějaký hezký víkend na horách:). Opravdu musím říct, že ZS5ky s oddělanými zády a sundanými kolečky z midrange repráčku + ty nástavce posunuly level kvality zvuku opravdu vysoko. Stačí když zadělám ty díry na zadní straně sluchátek a zvuk je hned mnohem horší, málo prokreslený a málo vzdušný, velmi zastřený a prostor taky o ničem. Klasické neupravené ZS5ky bych asi už na uši nenasadil. Byl bych moc rád kdyby to někdo mohl vyzkoušet a potvrdit mi to, zda jsem opravdu debil nebo mám pravdu:). Je pravda že jsem na jedno oko skoro slepý a na jedno ucho trochu nahluchlý ale ten rozdíl je opravdu velký:D.

Ty "komply" jsou z číny a vypadají zatím velmi dobře, nepadají při vytahování a pěkně mi sedí v uších.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dukame 20. 1. 2018 22:10

dokazal by nekdo z prahy sehnat ty kz zs5 ?:D dik
dukame
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod inkvizition 22. 1. 2018 19:58

Luckyghost: Jj, budou sedět dobře, objednal jsem si jedno balení a jsou v poho. Jen jejich životnost bude oproti Comply o něco horší, ale cena to hravě vyváží.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mourners 19. 2. 2018 19:29

Ahoj..
Chtěl jsem se zeptat. Včera jsem měl možnost poslechnout si ZS5 od kamarádky. Poslouchal jsem na iP6 v applikaci Onkyo HF player Flacy CD kvality a pak se přesunul na MacBook PRO, kde jsem si pustil jednu studiovku od KISS - Destroyer 24/96. Ještě chci dodat, že jsem zatím poslouchal jednoměničová AKG K 323 XS. Dost mě překvapilo, že měli KZ ještě světlejší projev než moje AKG a středy tak výrazné, že mi kytary u metalu upozadily všechny ostatní nástroje a zpěv (zkoušel jsem komerčnější kapelky Rammstein, Delain a pak se přesunul k mému preferovanému Black metalu). Překvapení se ovšem konalo až u živáku Tarji Turunen - ACT I, kde jsem si snad poprvé v životě sednul na zadek ze sluchátek. Všechny neduhy popsané výše se rázem ztratily a když jsem zavřel oči, dokázal jsem přesně poznat vzdálenost publika, u bicích jsem měl pocit, že sedím přímo za nimi a přesně jsem slyšel kde je basový buben,kotel, činely a pod.. Prostě paráda..
Dnes, když jsem si nasadil svoje AKG, tak jsem měl pocit, že zvuk je slitý do jednoho velkého hutného tělesa a všechny zvuky jsou jakoby ve stejné vzdálenosti.. Jsem z toho nyní celkem zmatený a tak se chci zeptat, jestli to co jsem s tou prostorovostí popsal je rozdíl mězi jedno a více měničovými sluchátky.? Za odpověď děkuji..
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 19. 2. 2018 21:09

Spís bych rekl,ze je to rozdíl,kdyz sluchátka stíhají,oproti tem,které jsou slité.To se můze stát u dynamického menice,nebo u hybridních.Je to o kvalite sluchátek a také o zánru,který jim sedí.
Také kvalita nahrávky tady bude mít velký ,mozná ten nejvetsí podíl.U techto low cost sluchátek se obcas projeví to,co je u drazsích více mene pravidlem.Pokud je nahrávka kvalitní a zvukar odvedl svou práci dobre,je to tak jak popisujes.Proto tady kluci utrácí velký prachy a kde kdo kroutí hlavou,ale oni urcite vedí,za co a proc ty svý many poustí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 2. 2018 21:42

schválně jsem si tu Tarju stáhnul a není to zly, ale mám spoustu lepších nahrávek co zní na ZS5/ZS6 ještě líp. přednes prostoru je jedna z jejich silných stránek. ale neřekl bych že víc měničů znamená lepší prostor, separaci apod. spíš záleží i na nahrávce. třeba na ty turje mi přijde že bas nejde tak hluboko, ale třeba alba Queen nebo starší alba Phila Collinse, tam to je až nepříjemný kolikrát. kvalitní nahrávka je základ.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 20. 2. 2018 08:34

Odzkoušel jsem si, že vzdálenost soundstage od hlavy je přímo úměrná vzdálenosti měničů od uší/bubínků. Např. u AKG K701, kde byla soundstage hodně vzdálená, stačilo vyndat kroužky pod náušníky a rázem je uvnitř hlavy.
U víceměniče s výškáčem blíž k bubínku a basákem za ním je toto při poslechu patrné - vyšší nástroje jsou v předu a basa si brumlá pěkně na pozadí. U některých sluchátek vytváří víceměniče silný 3D efekt (Urbanfun hifi), u některých slabší (Tin Audio T515).
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 20. 2. 2018 11:47

Za Ty prachy jsem je musel objednat, jsem zvedavy. Nejlevnejsi modifikaci jsou stale "stromecky" do usi?:)
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2018 12:05

objednal jsi co, ZS5?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 20. 2. 2018 12:10

To je to nebezpecí ultra levných sluchátek,Osobne,kdybych sel do nejakých sluchátek,sel bych do Ibasso IT01.
Jsou také relativne levné,ale s dospelým zvukem.Rada zdejsích lidí o nich peje ody a prece jen konstrukce s jedním dynamickým ovladacem je ted pro radu firem dobrý a kvalitní vstup do dospelých IEM.Je to ale jen moje dojmologie,osobne jsem neslysel ani jedny.Niméne pokud je vychválí mrazíkovo,tak mu vcelku verím.usima mu toho proslo dost a je z nás po F.B. nejvetsí experimentátor.Díky jeho upgradu různých zarízení z toho pak profitujeme neprímo i my.
Stací si jen porovnat veci o kterých píse, které znám a já se z vetsí casti dokázu ztotoznit s jeho názorem.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků