KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 11. 2017 16:46

Tuš tak mi to taky nedalo tak jsem do té malé dírky jemně švrlal miďipiďi torxem a najednou jsem byl skrz:D. Poslechnu a zvuk úplně bez basů. Zalepil jsem to el.páskou a basy jsou naštěstí zpět. Jdu tam kápnou kapku z tavné pistole a už na to nešahám:D
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dušin 10. 11. 2017 10:59

Nepohodlí sluchát jsem vyřešil tak, že jsem osmyrkoval hrany. Hned je to lepší :idea:
Obrázek
Obrázek
Nechápu proč tam nechali tak ostré hrany :hm
Dušin
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 11. 2017 11:57

Pár fotek vnitřku kdyby to někoho zajímalo. Jinak ZS6 mi přišly včera, takový trochu lepší ZS5, daleko lepší zpracování. Nicméně agresivní výšky, použil jsem mod z YT, trochu pěny do zvukovodu, teď je to mnohem lepší.
Přílohy
IMG_20171110_104355 (1).jpg
IMG_20171110_103705.jpg
IMG_20171109_153335.jpg
IMG_20171109_151833.jpg
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 14. 11. 2017 15:04

Ahoj,
měl bych takový rychlý dotaz... má smysl kupit k KZ ZS5 ten "lepší" kabel? Jde mi o to, zda se zlepší kvalita reprodukce nebo to je jenom esteticky lepší a kvalitněji zpracovaný kabel. Od té doby co jsem udělal ty změny na sluchátkách se mi ZS5ky neskutečně začly líbit a chtěl bych jim dopřát to nejlepší. Pohodlím a kvalitou mi stačí bohatě ten původní kabel okolo ucha. Pokud by však ten "lepší" kabel zlepšil zvuk tak bych do toho hned šel.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 11. 2017 15:21

ten kabel je lepší spis jenom zpracováním, resp. rozdíl jestli tam je tak sotva znatelnej. pokud ti vyhovuje ten obyč tak si ho nech. nebo pak koupit nějakej úplně jinej 2pin kabel.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 14. 11. 2017 18:16

Za sebe můžu říct, že ten pletený kabel prakticky netrpí mikrofonním efektem, což při chůzi udělá obrovský rozdíl. Jinak jsou tam takové detaily, jako že netahá díky kluzkému povrchu atd. Dopad na zvuk asi spíš u dražších kabelů, tuším, že na Ali mají za 40 dolarů (jestli akce pořád platí nevím) symetrický s 2.5mm jackem a dvěma 0.78 piny, dá se na KZ použít (ale s tím, že originál kabel tam pak už držet nebude, dírky seroztáhnou na těch 0.78 z 0.75 mm). Tam bych viděl potenciál, pokud máš přehrávač s balanced výstupem.

Tak od podledně nehezky podražil, měl jsem ho vzít na 11.11. :-(
ODKAZ na ALI
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas8178 27. 11. 2017 20:06

Tak se objevili už i v ČR: https://www.bezdratovepecky.cz/sluchatk ... mi-menici/
Sice za „české ceny“ ale obávám se, že z Alíka to do Vánoc už nedorazí. Alespoň budou v záruce. Nebo máte někdo nějaký tip, kde sehnat ještě do Vánoc?
lukas8178
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marpa11 7. 12. 2017 16:16

Tak mi prave dorazily a zvuk je desny. Huci to jak lokomotiva, obcas cinkne a zpev je nekde za dekou.
Obcas rad hodim penize do kanalu
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrxx77 10. 12. 2017 13:53

Tak mam tyhle sluchatka taky doma. Ale prijde mi ze Xiaomi Hybrid Pro, ktere jsou o chloupek levnejsi jsou zvukove lepsi, maji sice tri menice, jeden 10mm pro bass a dva tlakove na vysky, ale lip mi sedi v uchu, jsou lehci, na kabelu maji i ovladani hlasitosti. Ne nadarmo se jich na aliexpressu proda desitinasobek oproti KZ. Kupodivu maji moc podobny charakter zvuku jako KZ ZS5 2DD+2BA. To jest , zvyraznene nejvyzsi vysky, krapet potlacene stredy a basu maji oproti vyskam min, takze na oboje sluchatka mam stejne nastaveny equalizer, ktery pridava basy. Taky mne prijde ze muj telefon ma do tak nizke impedance 16ohm kterou maji KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid, vetsi zkresleni , nez do 32ohmove zateze. Citlivost neresim, protoze muj telefon ma vykonu dost.
A jeste jen tak mimochodem, divim se ze tu nemate vlakno okolo sluchatek Superlux /cina ktera kopiruje AKG atd/, konkretne treba model Superlux HD681EVO si myslim ze nema v nahlavnich skuchatkach s cenou do 1000Kc zadnou konkurenci.
petrxx77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pixxel 14. 12. 2017 15:13

KZ5ky po mojom:). Vypadá to z blízka hrozně ale zdálky to vypadá celkem obstojně. Zvuk ale parádní, otevřený a velmi prostorný. V originále to byly skvělé sluchátka, teď jsou naprosto boží. Musím si zatleskat :tleskani . Už se těším, až mi dojdou z číny nástavce Comply T400, pak už tomu nebudu moct nic vyčítat:)
Přílohy
IMG_20171214_145139_HDR.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 14. 12. 2017 16:19

Fíííha, mazec ... tak šup šup s manuálem - tohle mě zajímá ;-) ... díky.
A rozdíl ve zvuku oproti originálu ?
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 14. 12. 2017 16:52

Koukni na moje příspěvky o jednu stránku zpátky. Ve zkratce stačí ty sluchátka rozloupnout, sundat z midrange repráčků tu kulatou membránku a udělat dírky do zad. Defakto si člověk udělá ze ZS5ky pěkné ZS6ky:D. Nevím nakolik má vliv absence těch lepítek na midrange repráčcích a nakolik ty dirky. Zkus když tak postupovat postupně, prvně lepítka a pak dirky. Dirky mají na vzdušnost celkem velký vliv ale možná jenom v kombinaci s oddělanými lepítky. Celkově se však zvuk posunul podle mých uší do mnohem příjemnějšího vzdušnějšího a otevřenějšího pásma:).
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 14. 12. 2017 20:05

Zničil sa mi jeden penový nadstavec (z páru) COMPLYFOAM Ts200 ... pena sa oddelila od toho umelohmotého valčeka, na ktorom bola "prilepená"... čo s tým ? Musím objednať z Aliexpressu nové a čakať možno mesiac ? Aj to za 7€ (ty vole, za kus peny...)... U nás ich majú za okolo 18€... Ako kupovať na 20€ slúchadlá peny za 7€ (s poštovným, lebo "free" nie je, ale inak stoja 5,5€ na Aliexpresse + to poštovné okolo 1,5 - 2€), už to je nehorázne "neúmerné"... A nie za 18€...to by som nekúpil, ani keby som mal miliardu Eur...
Som prekvapený, totiž slúchadlá som počúval dokopy možno 30-40 hodín... a už sa dodžubali tie ComplyFoam... asi to taká "kvalitka" nebude... :hm
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 14. 12. 2017 22:04

Pěny moc nevydrží. Kup si noname pěny z Aliexpressu. Nebo si kup špunty za desítku a nebudeš řešit cenu Comply :-D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 12. 2017 06:38

Ad Comply - pokud je jejich původ na Ali, tak je otázka, zda-li se jedná o originál. Jakkoliv požívám originál pěny Comply intenzivně, tak jsem podobný problém nikdy neměl. Dále je potřeba dbát na správné použití pěn při usazování do ucha. Pěny nelze do ucha nacpat jako běžné gumové nástavce. Pěnu je nutno zmuchlat, tím se zmenší její objem a následně do ucha zasunout. Pěna během momentu vyplní zvukovod a zatěsní ho. Tímto způsobem by nemělo dojít k popsanému poškození.

Ad úprava těch ZS5 - to je teda bizzare
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků