KZ ZS5 2DD+2BA Hybrid

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 10. 2017 19:59

jak už tady jednou zaznělo, nejlepší je široký nástavec a mělké usazení, já mám navíc odstraněny mřížky a zvuk je nejlepší ze všech variant co jsem zkoušel. Navíc pohodlí.
Přílohy
IMG_20171019_205749.jpg
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matus40 20. 10. 2017 11:21

Chalani ste kde ste kupovali tie nastavce čo odporučate?

Tak čo mne gearbest poslal ZS5 31.7 tak boli ako v tých krabičkach napravo (ako rev2). Počúvam prevažne metal a tie "vyškove bicie" niekedy hrajú dosť pekne. Niekedy mám však pocit, že práve tie výšky su akoby prieraznejšie(dúfam, že vôbec som dobre zorientovaný ktorý zvuk sa ako volá a to čo občas som citil akoby tam niečo malinko rezalo uši, že to sú výšky :D). Nie som si celkom istý čo mám, skôr môže ísť o revíziu 1 podľa toho, že vidím v nich jeden krúžok.
Přílohy
IMG_20171020_113151_zmensena.jpg
IMG_20171020_113151_zmensena.jpg (73.6 ) Zobrazeno 4451 krát
matus40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sx02 20. 10. 2017 11:37

martas38 píše:Když vidím ten obrovský hype kolem těchto sluchátek, tak mě to nedá. Jak si stojí ve srovnání třeba s Trinity Delta? Já už jsem si cestu levných čínských noname sluchátek prošel a vždycky to bylo o obrovských kompromisech (aby taky ne za ty peníze).

Mam obe, nejsem netopyr ale musim rict ze Delty mi sednou vyrazne lip do ucha a pro me i prijemneji hraji. Ale ne 6x lip (vzhledem k cene)
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 10. 2017 11:49

sx02: a o to tu prave ide. ZS5 hraju na svoju cenu dobre a prehraju sluchatka 2x, 3x drahsie, no zazitok, ktory vies mat u drahsich sluchatiek, ti neprinesu. Kedze sme kazdy iny, nedivim sa, ze vencaxxxx a niektori dalsi ich preferuju aj voci vyrazne drahsim, lebo im jednoducho sadli :hm Napr. ZS6 su mozno aj o kusok lepsie (neviem sam posudit), no kvoli ich cene este zatial ludia tolko nejasaju, lebo hraju dobre a zodpovedaju cene okolo $50 (http://www.audiophileon.com) .
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 25. 10. 2017 09:16

Zdravím, pokud by měl někdo zájem, mám už 14 dní objednané šedé ZS5, čekám, že do týdne dorazí. Přenechám je nerozbalené za původní cenu 20$, ideálně po Brně osobně. Zprávy do PM
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OBUL0803 31. 10. 2017 21:53

Na gearbest sa predavaju za cca 16 éčok. Lákavá cena, o 1/3 lacnejšie ako na aliexprese. Máte ich niekto ? Nebude to za tú cenu fake ? Dik.
OBUL0803
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadik08 31. 10. 2017 23:50

na gearbest su urcite original
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 11. 2017 10:18

Ahoj,
zase jsem se v tom hrabal ale podle mého to přineslo pozitivní výsledek. Trochu jsem laboroval se ZS5kama a přišel jsem na to, že když se oddělá to kulaté lepící kolečko z midrange repráčku a udělají se dírky do zadní krytky sluchátek tak se středy a nižší středy celkem pěkně otevřou a celkově zvuk je vzdušnější a zvučnější. Ne že by se sluchátka nějak výrazně zlepšily ale spíše změní trochu charakter zvuku, který je mi milejší. Když rukou zakrývám ty dirky, tak se mi zdá, že když jsou zakryté, tak slyším hudbu jakoby v hlavě. Když dírky nechám dírkama, tak mi příjde, že zvuk nehraje v hlavě ale mimo ni. S dírkama mi taky příjde, že se i ten prostor více otevře. Hlavně u binaurálních nahrávek od chesky records to jde krásně slyšet.
Mám taky oddělanou mřížku ve zvukovodu či jak se ten krček jmenuje ale netuším jestli to má nějaký pozitivní vliv.
Takže než budete přecházet ze ZS5 na ZS6ky, tak si prvně zkuste udělat tenhle mód a možná ušetříte pár korun;).
Přílohy
IMG_20171109_094825_HDR.jpg
KZ ZS5 (px_mod)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 11. 2017 13:53

jak jsi to vrtal? tys ty sluchátka rozdělal nebo jsi to vrtal normálně zvenku? já měl tohle v plánu taky prubnout, ale bál jsem se že poskodim vnitřek sluchátek.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 11. 2017 14:31

Vrtat to napřímo, tak potrháš všechny ty káblíky co tam jsou. Musí se to rozloupnout.
Ta krytka je tam přilepená a drží tam myslím na třech kolíčkách, které urveš jak se tam budeš chtít dostat.
První sluchátko jsem otevřel plochým šroubováčkem ale docela jsem ty kraje sluchátek dodrbal. Druhé sluchátko jsem dělal lámacím nožem a skoro bez ujmy. Sama ta krytka už tam nebude držet, takže tam tu krytku zase musíš přilepit.
Já jsem krytku dal na sluchátko a pak tavnou pistolí objel ten spoj a prstem setřel zbytky.
Jak se tam dostaneš, tak pod piny konektoru najdeš nějaký papírek, tak ten vyhodíš a pak sundáš i to malé 2mm lepící kolečko na tom Midrange repráčku, vyvrtáš dírky a pak to slepíš dohromady.
U toho woofer repráčku se to nemusíš ani snažit odlepovat. Když sundáš to lepící kolečko na wooferrepráčku, tak to celé začně divně hučet a zvuk jde do kytek.
Škoda, že se nedá dostat i pod ten černý krček a kouknout tam jestli by nešlo něco poladit:).
Přílohy
zs5-5.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 11. 2017 14:34

ok díky. já měl v úmyslu ještě zkusit udělat dírku z druhý strany, ona tam jedna malá sice je, ale možná by to taky trochu pomohlo. jak velký máš ty dírky?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 11. 2017 14:41

Vím o té dírce a chtěl jsem ji zvětšit ale normálně s vrtačkou to nedám. Jak vrtáš, tak ten vrták má tendenci pokračovat když projdeš skrz. Rukou není šance o udržet aby si vrtákem uvnitř nenadělal paseku. Leda sluchátko upnout a pak nějakou vrtačkou na stojanu s mikroposuvem to vyvrtat. Popřípadě to vybrousit něčím ale do toho se mi moc nechce:).
Dírky mám dvě a obě jsou 2mm. Nějak jsem nad počtem dírek nepřemýšlel, prostě jsem udělal dvě a basta:).
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 11. 2017 16:15

Tak zadní dírky OK, ale jde to fakt blbě rozdělat. Pak jsem zkusil i tu přední a u pravýho sluchátka jsem něco zkur.il takže hraje jinak než levý. Jinak kdyby to chtěl někdo zkoušet tak jsem to vrtal takovou ruční mikro vrtačkou a tou to šlo parádně, i ta jedna přední dírka.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 11. 2017 16:27

Škoda, podle mého ti vrták vnikl dovnitř více než by měl:). Možná sis tam potrhal nějaké káblíky nebo sis ten filc v té malé dírce nějak vzpříčil a dělá tam paseku.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 11. 2017 16:41

možná, zkusím to pak treba ještě nějak opravit, ale musel bych to asi otevřít zepředu a to bude asi problém. ale kablik by tam snad být už neměl ne? resp. jeden k tomu menici v krčku maximálně.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků