JVC HA-FX850

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 5. 2017 19:03

Kolem těchto dřevěných špalíčků jsem kroužil už dlouhou dobu. Trošku mne odrazovala cena, která se pohybuje kolem 250USD ( aktuálně za 231,55USD na Amazonu ), to že v Evropě je prakticky nelze sehnat a to že se nosí kabelem dolu. Něco mi však říkalo, že něco tak pěknýho by mohlo být zajímací i zvukem. Jednou jsem je už lovil na HeadFi v inzerci, ale někdo byl rychlejší. Nicméně teď jsem je tam objevil znovu. Prodával je jeden kluk z Polska, od kterého jsem v minulosti už něco kupoval. Pravda, upozorňoval na lehké zjizvení na zadní kovové části, ale zvědavost byla silnější a cena taky nebyla úplně špatná. Dnes jsem je vyzvedl na poště a započal s poslechem. Neměl jsem dnes se sebou přehrávač, tak se prvotní seznamovací poslech děl na iPhonu 6s. Poslední dobou jsem mimo jiné začal méně utrácet za aparáty a víc tlačit do muziky. Mám tedy nakoupeno pár pěkných desek ve vyšší kvalitě a byl jsem celkem zvědavý jak si charakterově temnější JVC budou rozumět s teplým přednesem iPhonu. Není to vysloveně špatné, spíš je to docela zábava. FX850 jsou osazeny jedním dynamickým měničem o průměru 11mm, který je ubytován v dřevěné ozvučnici a s trochou nadsázky lze říct, že se jedná o jakousi mikroreprobednu do ucha. Mezi přiloženými obrázky je vidět složení i řez, který zobrazuje vyšší model FX1.200. Obrázek řezu je z webu mp3store z Polska, rozpad z internetu. V balení FX850 je sada 3 silikonových nástavců ( nejdená se o známé SpiralDot ), 2 sady pěnových, klip, cívka na namotání kabelu a celkem praktické a dobře udělané pouzdro. Kabel je odpojitelný přes MMCX konektory, jack 3,5mm single je zlacený. Jakkoliv kabel vypadá lacině, je poměrně pevný, ale zároveň ohebný a nemotá se. Mušle samotné jsou celkem rozměrné a i těžké. Jsou vyrobeny z kombinace dřeva a kovu. Zpracování je špičkové. Navzdory rozměrům a váze je usazení celkem komfortní a pevné. Izolace je slabší, ale není vysloveně špatná.
Zvuk je hutný, ale příkladně rozlišený se špičkovým podáním prostoru co do šířky, tak i do hloubky. Usazení jednotlivých nástrojů a vokálů po scéně je takřka realistické. Doménou FX850 jsou spodní pásma, kdy zejména oblast subbasu je podávána s absolutní suverenitou. Ale ani středy a výška nejsou pozadu. Zvuk je organicky živý a objemný. Svým charakterem je příjemně analogově medový, ale zároveň nepostrádá rychlost a dynamiku. Hledal jsem uni špunty, které by dokázaly alternovat mé oblíbené Custom Art Ei.3 a jsem přesvědčen, že v JVC HA-FX850 jsem našel alternativu asi nejvhodnější. Zvukově se mi víc líbí kombinace s xDueem X10, než s iPhonem. X10 je přeci jen laděním víc do neutrálna a to lépe vyvažuje temně hutný objem FX850 a přidává jim na vzdušnosti a otevřenosti. Hodně se o FX850 píše, že umějí špičkově podat zejména dřevěné nástroje. Já myslím, že umějí zahrát stejně dobře i dechy i elektrické nástroje. Z podání klavíru v některých skladbách D. Krall v kombinaci s jejím podmanivým hlasem mám husí kůži. Avšak i nářez od Motorhead či Rammsteini jsou požitek poslechnout. FX850 jsou pro mne osobně špičkové špunty s dokonalou tonalitou, která se protíná dokonale s mou zvukovou preferencí.
Přílohy
index.jpg
index.jpg (9.24 ) Zobrazeno 3145 krát
5765624.jpg
IMG_5917.jpg
IMG_5918.jpg
IMG_5919.jpg
IMG_5920.jpg
post-46199-0-18434800-1473851650.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 15. 5. 2017 20:14

Taky jsem po nich už pokukoval, respektive po více modelech té dřevěné série, s tím, že chci na ven něco co zahraje slušný hluboký bas. Prošel jsem pár recenzí a došel k závěru, že spíš než solidní subbas budou preferovat středobas a nakonec objednal TFZ Series 5. Ty mne zvukem příjemně překvapily, zvlášť vzhledem k ceně. Ale stále to není na ven úplně ono, asi ještě zkusím něco do L, TFZ je do V. Taky u nich mám obavy ohledně životnosti kabelu. Kromě Orivety Basic mám JVC stále ještě v zorném poli. Možná poprosím známou z Japonska až bude doma, aby zašla na nákup :-)
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 5. 2017 11:11

JVC HA-FX850 a Oriveti Basic se vůbec nedají srovnat. Basic jsou dobrý skuchátka, ale ty JVC maj neskutečnou barvu zvuku. Jen je potřeba k nim vhodně zvolit zdroj.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 6. 2017 06:47

Ještě je nutno doplnit, že FX850 lze nosit s kabelem dolu, ale i přes ucho. V druhém případě je pouze nutno na kabelu prohodit levé sluchátko za pravé, aby byl krček správně nasměrován do zvukovodu. V obou případech lze bez problémů dosáhnout pohodlného a pevného usazení. Kabel přes ucho jsem měl několikrát na koloběžce a sluchátka drží v uchu bez sebemenších tendencí vypadnout. Na ven jsou to ideální sluchátka.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 1. 7. 2017 17:43

Přidávám pár prvních dojmů s JVC HA-FX1100. Dorazily mi cca před dvěma týdny, ale práce a rodina mi nedali moc šancí si je poslechnout, navíc mi přišlo těch sluchátek za poslední cca měsíc a půl víc najednu (přepracovaný Master, Basic, RBH HP-2 a k nim EP2 grátis). Portfolio jsem proto taky zredukoval a Trinity Master šel do světa.

Ze začátku jsem laboroval s usazením, ale nakonec o číslo větší spiral dot než normálně používám na Kaiseru slušně udrží sluchátka v uchu i s kabelem dolů. Sluchátka ještě nejsou zahořená, co jsem o nich četl, tak prý mají záběh delší než je běžné. Zvukově mi přijdou celkem přesně jak jsem o nich četl, zvýrazněný středobas, nejhlubší bas (přinejmenším prozatím) nejde tak hluboko jako u Basicu nebo Series 5, ale není to výrazný rozdíl. Přijdou mi příjemně muzikální, zvlášť příjemné jsou akustické nástroje (kytara, kontrabas, housle nebo piáno) nebo hamondky. Zkoušel sem je s Plenue 1 a s iPhonem 4s, také letmo s 4s+ALO RX. Zatím jsem u nich nezaregistroval výrazné zlepšení s lepším zdrojem.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků