InEar Prophile 8 - král neutrality [první dojmy]

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 11. 2017 07:47

pseudomagick píše:Osobně si myslím,že nejvýhodnější a nejjistější(z hlediska synergie s P8)jsou nejvyšší modely od Cowonu.Proč? Protože Cowon má JetEffect(hlavně BBE+),které je prostě úžasné a nemá konkurenci(ani u Astell-Kern).Proč BBE+? Protože dodá potřebnou dynamiku,která zvýrazní veškeré detaily nejen v dynamické hudbě.
Mohl bych rozepsat jak jsem k tomu dospěl,ale myslím,že to postačí. :-)
Samozřejmě počítam s tím,že se mnou někdo nebude souhlasit. 8-)



Jak jsem pochopil, tak jsi ještě P8 neslyšel a doporučuješ k nim přehrávače, které jsi neslyšel rovněž?

Už jsem to našel, slyšel jsi je krátce s Cowonem PD. A ten jsi časem nahradil AK300.

Fakt jsem na P8 zvědavej a rád si je poslechnu, abych si udělal vlastní obrázek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 08:00

Cowony jsem samozřejme myslel Plenue 2 či Plenue S.(vyhnout se ale Cowonu M!).
Navíc Cowon má 2 nové DAPy,tedy Plenue J a R.
Rovněž i 4-měničové in-eary Plenue X-40.

-- 10. 11. 2017 08:09 --

mrazíkovo píše:
pseudomagick píše:Osobně si myslím,že nejvýhodnější a nejjistější(z hlediska synergie s P8)jsou nejvyšší modely od Cowonu.Proč? Protože Cowon má JetEffect(hlavně BBE+),které je prostě úžasné a nemá konkurenci(ani u Astell-Kern).Proč BBE+? Protože dodá potřebnou dynamiku,která zvýrazní veškeré detaily nejen v dynamické hudbě.
Mohl bych rozepsat jak jsem k tomu dospěl,ale myslím,že to postačí. :-)
Samozřejmě počítam s tím,že se mnou někdo nebude souhlasit. 8-)



Jak jsem pochopil, tak jsi ještě P8 neslyšel a doporučuješ k nim přehrávače, které jsi neslyšel rovněž?

Už jsem to našel, slyšel jsi je krátce s Cowonem PD. A ten jsi časem nahradil AK300.

Fakt jsem na P8 zvědavej a rád si je poslechnu, abych si udělal vlastní obrázek.


Kdyby jsi četl předchozí texty v tomto vlákně,zjistil bys,že P8 jsem slyšel na srazu(od Bíny)a byla to "láska na první poslech".Hned jsem mu nabídl koupi,jakožto první zájemce,až je bude prodávat(měl je pouze pujčené z SRN na test). Pokud bych si je za cca 33k koupil,narušilo by mi to můj rozpočet a na cestu do Bolívie a Peru bych se zřejmě nevydal(musel bych odlet posunout o rok).
Pokud se z JA vrátím,určitě si je koupím. :-)

-- 10. 11. 2017 08:15 --

Pokud si ale chces trochu udělat představu,tak v recenzích na head-fi najdeš i srovnání s Andomédama.
Osobní poslech ale ani ta nejdetailnější recenze nenahradí.

-- 10. 11. 2017 08:18 --

Andromédy jsem neslyšel(pouze Jupitery),ale mám pocit,že budou ve stejné lize.P8 jsou jen audiofilnější díky vyrovnanějšímu zvuku a menší ostrosti.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 11. 2017 08:27

Však já tam píšu, že jsem našel zmínku o Tvé letmé zkušenosti s P8.

Jen jsem udiven s jakou erudicí a přesvědčením píšeš doporučení o věcech, o kterých jsi jen a pouze četl.

Už jsem to psal mockrát. Orientovat se dle recenzí bez znalosti preference pisatele, je absolutně o ničem. Totéž platí o různých srovnáních.

A vzhledem k tomu, že toto je vlákno o inearech P8, by asi fakt bylo vhodný nechat těch nesouvislých plků, protože to devalvuje celý vlákno, který by jinak mohlo patřit mezi nejzajímavější v tématech o sluchátkách.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 08:29

Pokud bych jednoznačně k P8 něco doporučoval v rámci ČR(a dle rad výše),byl by pouze jediný DAP(s AK300 jsem je neskyšel).
Tím je Cowon Plenue S za "pouhých" 45k,který je v prodeji v Alze.cz(na objednávku).
V nejhorším případě(kdybych neměl pravdu,čemuž nevěřím),tak není problém DAP vrátit a dostat své peníze zpět. Alza s tím nemá problém(a ani mít nemůže dle obchodního zákoniíku).

-- 10. 11. 2017 08:53 --

Někdo má lepší sluch,který využívá s logikou a intucí...
Někdo to prostě postrádá. :-)
Nemohl jsem si samozřejmě nevšimnout,že občas degraduješ na cestě k hi-endu(na rozdíl od Bíny).
Pokud člověk miluje hudbu,tak musí jít pouze a pouze nahoru(uprade).Ale to je tvoje věc.
Já se snažím pouze poradit.Navíc bez rizika.
Stále zde narážím na lidi,kteří si prostě naběhli a pak tu to či ono prodávají(v bazaru).
Vím jak hrají P8(na to mi stačí 5 minut)a jestliže to,co mi předvedly na Cowonu,co by předvedli s Cowony z té nejvyšší řady,který mají stereocrosstalk lepší,než Astell-Kern?
Dokaž mi(nebo svému sluchu),že nemám pravdu!
Do té doby platí presumpce neviny. :-)

-- 10. 11. 2017 09:04 --

A popravdě. Kdybych Prophile 8 slyšel dříve,než Velvety(na srazu jsem měl již Velvety koupené za necelých 15k),tak bych si raději měsíc počkal(dodal z další výplaty)a koupil rovnou P8.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 10. 11. 2017 09:31

@pseudomagick z mojho príspevku to tak mohlo vyzniet, ale skor sa mi nepáčili PP8 a nie kombinácia s AK100II a ani netvrdím, že oneplus hra lepšie ako AK100II, vyššie bol skôr opisany moj vývoj s PP8 v prvý deň posluchu, PP8 sa nemusia páčiť, resp. nenadchnu na prvé počutie...hlavne ak niekto prechádza z prebasovanejsich slúchadiel...
@hmpf RME so spuntami nesumi, mám odskúšané s citlivymi SE846
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 09:54

Tak to se omlouvám,neboť jsem tě dobře nepochopil. :-)
Já mám hodně basová sluchátka a P8 se mi líbily na první(a jediný!)poslech. Oni nemají takový bas jako Velvety(ani výšky),ale mají věrnou prezentaci(pravdivost se špičkovým rozlišením),kterou Velvety postrádají.
Ten kdo je majitelem Androméd z nich tak nadšený nebude...
O AK100II jsem se již zmínil výše.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 10. 11. 2017 11:44

Prave pocuvam album Rodrigo Y Gabriela - Rodrigo Y Gabriela na AK100II a co lezie z tych sluchadiel je az neuveritelne...nedokazem sa sustredit na pracu, to nie je dobre :D, este ze nemam sefa...

Inak neviem ci bolo v tomto vlakne spomenute, uz je k dispozicii aj zmensena verzia Prophile-8 S...takze mensie usi maju tez vyhrano...
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 14:36

"Prave pocuvam album Rodrigo Y Gabriela - Rodrigo Y Gabriela na AK100II a co lezie z tych sluchadiel je az neuveritelne...nedokazem sa sustredit na pracu, to nie je dobre :D, este ze nemam sefa...

Inak neviem ci bolo v tomto vlakne spomenute, uz je k dispozicii aj zmensena verzia Prophile-8 S...takze mensie usi maju tez vyhrano..."

Tak teď nevím jaká sluchátka posloucháš..
SE846 nebo Prophile 8?
SE846 to asi nebudou,neboť se mi při poslechu s Aune M1s nelíbily(ořezané výšky). :potichu
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 10. 11. 2017 18:02

pseudomagick píše:Ještě k tomu BBE+.
BBE+ je jakýsi "sparkle"(dodaná jiskra),která zvýrazní zvuk v in-earech pokud hrají mdle,suše či nudně.

BBE+ robí to isté čo u ProPhile 8 keď zapneš oba prepínače, zvýrazňuje to basy a výšky. Ako moc, záleží na úrovni.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 10. 11. 2017 18:07

Riccie- to je přesně to co s PP8 zažívám každý den. Stále přicházejí další překvapení, vše má najednou logiku, hudba hraje a nic víc. Číst u nich vůbec nelze, stále odvádí pozornost k detailům.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ricccie 10. 11. 2017 22:13

Rock vobec nepocuvam, v minulosti ano, tak som si zo zaujimavosti pustil klasiky od Metallicy, pani pustil som do gati!!
Nechcem to tu prehanat, PP8 su najlepsie sluchadla ake som mal moznost pocut, s velkym odstupom, a nezalezi do coho su zapojene! Nedokazem vyjadrit slovami ako neskutocne hraju, vsetky obohrane skladby su pre mna nepoznanym uzemim.

-- 10. 11. 2017 22:30 --

michal744 píše:Už na nich mám nahráno desítky hodin a ještě nikdy jsem neslyšel lépe reprodukovanou hudbu skrze veškeré mnou vlastněné audio. Z alb, která jsem měl a poslouchal výjimečně udělaly představení dokonalosti.

:tleskani, topujem, vystihnute na jednotku!
Naposledy upravil Ricccie dne 10. 11. 2017 22:58, celkově upraveno 2
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 22:33

Když už i Bína řekne(tedy napíše),že "Každým aspektem se sluchátka řadí k tomu nejlepšímu na trhu a výrazný nedostatek se tu hledá velmi těžko",tak na tom určitě něco bude. :-)

-- 10. 11. 2017 22:42 --

Pánové,vy mě fakt rozčilujete! :-)
Zatím se zuby nehty statečně držím,abych si je nekoupil taky.
Bohužel mám silný pocit,že po Novém Roce už asi koupi neodolám. :-(

-- 10. 11. 2017 22:58 --

Úžasný na nich není pouze zvuk,ale i výborné usazení a pohodlí.
Když jsem je zkoušel,tak mi sedly perfektně a jakoby na míru.
V uchu se mi nehnuly ani ani o 1mm(zkoušel jsem s nimi manipulovat),což o Velvetech rozhodně říct nemohu.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 23:37

lithrai píše:
pseudomagick píše:Ještě k tomu BBE+.
BBE+ je jakýsi "sparkle"(dodaná jiskra),která zvýrazní zvuk v in-earech pokud hrají mdle,suše či nudně.

BBE+ robí to isté čo u ProPhile 8 keď zapneš oba prepínače, zvýrazňuje to basy a výšky. Ako moc, záleží na úrovni.


Výrobce(Cowon)na svém webu uvádí: BBE = High-definition effects to sharpen sound.(Phase correction)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 11. 11. 2017 02:22

BBE+ generuje a přidává vyšší harmonické tóny, u horších nahrávek to lehce zlepšuje dojem (zábavnost), ale u kvalitních akustických náhravek je to spíš naškodu. (P2)
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 11. 11. 2017 08:39

pseudomagick píše:
lithrai píše:
pseudomagick píše:Ještě k tomu BBE+.
BBE+ je jakýsi "sparkle"(dodaná jiskra),která zvýrazní zvuk v in-earech pokud hrají mdle,suše či nudně.

BBE+ robí to isté čo u ProPhile 8 keď zapneš oba prepínače, zvýrazňuje to basy a výšky. Ako moc, záleží na úrovni.


Výrobce(Cowon)na svém webu uvádí: BBE = High-definition effects to sharpen sound.(Phase correction)

Už sme tu poriadne OT, ale BBE robí toto:
Přílohy
9315407.jpg
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků