InEar Prophile 8 - král neutrality [první dojmy]

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 12. 2017 12:02

Nevím jaké jsi měl IE80 ty, ale moje rozhodně do Včka nejsou, jsou to teplejší sluchátka s hladkými přechody mezi jednotlivými pásmy - výhoda jednoho měniče. To že jsou zahuhlané a pomalé to je jiná věc. Rozumím tomu, že jsou Velvety pro někoho lepší sluchátka, ale mě se nelíbí jejich lazení a to je pro mě důležitější než čistota a rychlost, proto jsem neztrácel čas a neposlouchal jsem je.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 12. 2017 12:28

Všechny IE80 jsou lehce do "U". :D
Naháněči plochého zvuku si Sennheiser in-eary nekoupí. :pozor
Ono také záleží na čem jsi Velvety poslouchal.Dvě skladby na konečný ortel asi nestačí.
Já jsem zkoušel asi 6 DAPů a s AK300 znějí výborně a nejlépe.
Porovnával jsem Velvety s IE80 na AK300 a už bych se k IE80 nevrátil. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 12. 2017 12:37

Zbytečná diskuze, užívej si poslech Velvetů.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 12. 2017 12:37

Prophile 8 jsem krátce zkoušel pouze a Cowonem Plenue D a i tak tato dvojice překonala AK300+Velvet. :-)

-- 29. 12. 2017 12:39 --

my.dre píše:Zbytečná diskuze, užívej si poslech Velvetů.


Užiju. :D
Soudit sluchátka dle 2 skladeb(bez uvedení žánru)je poněkud omezené. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 12. 2017 13:24

Kdyz jsem tu nedavno psal, ze kratky poslech na posouzeni kvality zvuku sluchatek neni dostacujici, ta zrovna Ty jsi se hlasil mezi netopyry u kterych toto neplati. Tudiz nechapu proc se tak opiras do Michala.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 12. 2017 13:43

Krátký poslech neznamená 2 skladby. :pozor
Za 10 minut stihnu projet celý testovací playlist sestavený z několika odlišných žánrů.
Do michala744 se neopírám,ale odepisoval jsem my.dre. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 29. 12. 2017 14:36

My.dre se jmenuje taky Michal.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 29. 12. 2017 15:18

akburt píše:Jak ze tomu ríkáte,"audiophile nervosa vulgaris"?Uz jsem byl skoro spokojený...,ale zatím to myslím jeste vydejchám.


Jednou z cest jak si s klidným svědomim sáhnout na PP8, je rozprodání části "sluchátkové armady", kterou vlastníš. Stejně nevěřim, že stíhaš posloucháš všechny :-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 12. 2017 16:23

Abych to uvedl na pravou míru. Ano, poslouchal jsem na Velvetech pouze dvě skladby, ale ty mi úplně stačily k tomu, abych posoudil, že se mi nelíbí charakter jejich zvuku. Nedělal jsem na tyto sluchátka žádnou recenzi, pouze jsem sdělil moje dojmy. A pokud se mi prostě nelíbí charakter daných sluchátek, nemá pro mě smysl je za každou cenu poslouchat. Pokud se to někomu nelíbí, tak ... Nemám k tomu více co dodat.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 12. 2017 16:59

Zajímavé srovnání 17 vlajkových lodí(TOTL).

Zde: https://www.head-fi.org/threads/ranking ... -1.826876/

Bohužel Prophile 8 tam nejsou.
Škoda.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 29. 12. 2017 20:11

Fakt že jo, jsme dva Michalové. Těší mě, že jsme se i za tu chvíli shodli na úžasném podání basů na PP8, možná i mírném přebytku a to v režimu neutrál.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 29. 12. 2017 22:10

Ano, co se týče basů, tak jsem byl mile překvapen. Mě příjdou úplně dostatečné, ale dost podle mě záleží na nahrávce. Kde basy jsou, tam je Prophile zahrajou a když je nahrávka nemá, tak tam nebudou. Nikde si nic nevymýšlí.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 2. 2018 20:41

Mám na pár dní zapůjčené Prophily od Michala. Čímž mu tímto děkuji za tuto možnost. Díky pane.

Nebudu se pouštět do technických popisů a charakteristik. To už udělala řada sluchátkomilů dříve a určitě s větší erudicí, než bych tak učinil já. Omezím se tedy pouze sdílení svých dojmů z těchto špuntofonů.
Začnu tím co se mi na Prophile 8 líbí a postupně půjdu k tomu co ne. To co budu psát je jen a pouze můj osobní pohled na věc a nevydávám ho za obecně platnou pravdu či nezvratný fakt. Vnímání zvuku je hodně individuální.

To co je na nich absolutně dokonalý, je ergonomie. Sedí mi v uchu naprosto perfektně, bez jakýchkoliv tendencí se pohybovat, vypadávat či jinak zlobit. Níkde netlačí, sedí pevně a izolace je nadprůměrná. Nasazování a vyndavání je podobné jako u CIEM

Zpracování je na první pohed výborné. Provedení v matné černě vypadá dobře, ale myslím si , že časem bude mít tendence se místy leštit a tak vzniknou na mušlích zrcátka. Terminál pro připojení kabelu je zapuštěný, což patrně znesnadňuje výměnu kabelu a na mušlích může hrozit poškození. Už jsem o tom četl, že skořepina je hodně křehká a praskliny nejsou výjimkou. Kvalita mušlí tedy není beze stínu, Dodávaný kabel má v části za ucho drát, což je mnou nenáviděné řešení a i v tomto případě mne kabel vrcholně irituje. Výměnu za můj kabel jsem nezkoušel. Kabel je pěkně ohebný, ale je tenký a má tendece se motat při ukládání a následném vyjímání sluchátek. Přepínače na úpravu zvuku vypadají efektně, ale osobně bych se bez nich obešel. Nedokážu si představit, že bude někdo přepínat páčky tam a zpět a celkově stále oscilovat mezi 4 mody nastavení. Osobně bych uvítal spíš verzi jen neutrální a pak třeba druhou čistě vyboostovanou. Taky mi trošku chybí nějaký popisek u těch šaltrpáček, O/I by stačilo.

Zvukem nejsou IEP8 překvapením a do puntíku zní tak, jak se o nich všude píše. Neutralita a zas neutralita. Ničeho není moc ani málo. Nejsou nejrychlejší ani líné. Po prvních pár odehraných tónech si člověk řekne - nuda. Po delším poslechu si na to zvykne a zvuk už není nudný. Četl jsem, že jim chybí bas, zejména ten nejhlubší. Já nevím, mě nechybí. Co se detailnosti týče, tak se nejedná o vysloveně analytická sluchátka, ale zase nic ze spektra nástrojů nechybí, nic netrčí. Prostoru je akorát. Slyšel jsem sluchátka, jejichž přednes hraničí s prostorem katedrály, ale otázka je, do jaké míry to bylo úmyslem zvukaře a interpreta. Jejich obrovskou devizou je to, že nešumí. Hlasitost je třeba mít znatelně výše, než mám u Andromed, ale na pozadí není žádný ruch ani šum.

Pro mnohé jsou a budou IEP8 dokonalé a konečné. Já se přiznám, že kdybych si je koupil, koupě bych litoval. Ne proto, že by se mi něco vysloveně nelíbilo ( krom kabelu ), ale je to jako mít vedle sebe perfektní a dokonalou ženskou. Krásnou, chytrou, pracovitou, vařit umí, uklízí, prostě dokonalou. Tedy téměř, protože jí trošku chybí smysl pro humor a není moc na střeštěnou srandu, blbnutí, recese a vzájemné pošťuchování. Proto se mě osobně víc líbí Andromedy, nebo třeba IT01. Oboje mají své vady a v porovnání s IEP8 mají zvuk zabarvený, ale maj šťávu a život. Užívám si s nima kopec zábavy a umí na mne přenést tu pozitivní emoci z hudby samotné. U obou jsem měl už mockrát husinu a mám obavu, že IEP8 by mi jí nezpůsobily. Určitě to prosím neberte jako jejich kritiku. Jsou to skvělá sluchátka, která své cenovce nic nedluží. Nicméně život není o racionálnu. Život je o emocích a na tomto poli InEar Prophile 8 pro mne vítězem nejsou.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 2. 2. 2018 21:19, celkově upraveno 4
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 2. 2. 2018 21:01

Skvělé zhodnocení :tleskani
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal744 2. 2. 2018 21:08

I já souhlasím, úplně se vším. Andromedy jsou plnokrevníci a je to slyšet. Tady už jde jen o to, kam to člověka táhne. K PP8 jsem si právě pořídil IT01 jako zabarvenou variantu poslechu.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků