InEar Prophile 8 - král neutrality [první dojmy]

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 9. 11. 2017 03:13

michal744 píše:Mám skromnou otázku jestli je možné se v ceně 50-60k ještě vůbec někam posunout, protože mi ta vyšší třída neprošla rukama-ušima. Každopádně laděním co nejblíže neutralitě a hlavní důraz v detailech a rozložení scény s podobnou velikostí. Co jsem se tak díval, tak hodně těch iem má některé pásmo zvýrazněné. Považuji to za nejlépe utracené audio peníze v životě. Samozřejmě jsem smířený s tím, že posun v téhle třídě už bude minimální a limitován sluchem a DAP.


Daji se najit in-eary, ktere Prophile v necem prekonavaji. At uz v oblasti casto zminovaneho rozsahu do nejhlubsiho basu a nejvyssich vysek. Jine maji lepsi technicke vlastnostmi at uz jde o cistotu, detailnost nebo rychlost. A i nejake kousky maji vetsi prostor nebo jsou jeste dokonali podane lokalizace a hloubku.

Ale Prophile jsou opravdu skvele svym vyrovnanym podanim, kde i v high endu asi nemaji konkurenci.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 11. 2017 05:46

Myslím,že z Prophile 8 se už asi moc nikam neposuneš.
Pokud však ano,tak pouze trochu a za neadekvátní sumu.
Určitě by se dalo posunout ve zvuku nákupem hi-end DAPu(dle poslechu,synergie)a poslechem hi-res nahrávek(rip z SACD či DVD-A).
Pokud bys chtěl jít fakt do extrému,viz např.odkaz níže. :-)
Nicméně netuším zda je tento kabel kompatibilní a zda by se jeho koupě vůbec vyplatila(posun ve zvuku a odolnost).

Zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... -5-mm-Jack

-- 9. 11. 2017 05:56 --

Dalším kuriózním posunem může být 1ks vyhuleného jointu. 8-)
Tetrahydrocannabinol dokáže vybudit sluchový vjem...
Rozhodně ale nejsem zastáncem takovéhoto excesu(navíc dočasného). :pozor

Tak to by mě zajímalo jak tyto in-eary hrají! :shock:
Určitě ale zvuk nebude odpovídat tak brutální ceně. :pozor

Zde: https://www.64audio.com/product/1964-ti ... ar-Monitor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 9. 11. 2017 06:16

O 64 audio jsem psal v reportu z Londynskeho Canjamu
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 11. 2017 08:43

"O 64 audio jsem psal v reportu z Londynskeho Canjamu."

Já vím,četl jsem to.Nepodařilo se mi ale z popisu vytvořit si představu.
A...?
Odpovídá zvuk ceně? :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 9. 11. 2017 10:28

Díky. Já jsem už trochu cítil, že to je fakt vrchol a utrácet velké peníze, když jsem konečně po všech stránkách spokojený, nemá smysl. Spíš investuji do DAP, ale AK380 to nebude. Zatím mi jako rozumný kompromis vychází QP1R v akci za necelých 15k. Pak tu je Sony ZX2 a řada nových okolo 30k.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 11. 2017 11:05

Questyle QP1R bych osobně nekoupil,neboť je to vzledově a v ovládání poněkud retro.
Sony ZX2 je zvukově výborný DAP s výbornou výdrží baterie.Přeandroidování by až tak moc nevadilo,ale omezená hlasitost(dle nařízení EU)tento DAP degraduje k nepoužitelnosti(pro poslech dynamické hudby,která vyžaduje vyšší hlasitost s in-eary,které mají impedanci nad 30 Ohmů).
Na klasiku či jazz dobrý,ale proč se omezovat v hlasitosti? "Lépe mít(možnost hlasitosti)a nepotřebovat,než nemít a potřebovat." :-)
Kdybych měl peníze nazbyt,nekoupil bych si Astell-Kern AK300,ale spíše jeden z nejvyšších modelů od Cowonu(nejlépe s DACem "VERITA" AK4497EQ :-) ).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 9. 11. 2017 11:31

S tou hlasitostí jsem to nevěděl, ale problém to nebude , protože třeba na xduoo X10 low gain to mám na 15/100 a když tomu chci ohulit, tak 28/100. Bohužel si v této třídě moc kousků neporovnává s Prophile a bude to buď zajíc v pytli nebo sázka na jistotu od majitelů. QP1R je v diskuzích zmiňován s Prophile velmi dobře v nejednom případě. Chce to čas, zatím si vystačím.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 11. 2017 11:36

Navíc CS4398 DAC(který má i Questyle QP1R)jsem slyšel na 2 DAPech vůbec se mi zvuk nelíbil.Nebo by ho Astell-Kern špatně zaimplenentovali? Možné to je.
Nicméné nezapomínej na to,že to,co bylo před 2 roky hi-endem,tak dnes už být nemusí. :-)
Osobně si myslím,že nejlepším DACem současnosti je AK4497EQ v závislosti na max. implementaci výrobce.V těsném závěsu za ním bude samozřejmě ES9028PRO Sabre.
Naposledy upravil pseudomagick dne 9. 11. 2017 11:41, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 11. 2017 11:37

Hezky si to napsal Michale, já drahou třídu taky neslyšel, ono je to takový ošemetný, špunty se hůř sháněj na ozkoušení, pak neni ozkoušení jako ozkoušení když to člověk nemá doma. Z těch zahraničních recenzí třeba takový Spiral Ears SE5U by mohli znít přirozeněji ale asi tmavěji naladěný, LCDi4 by mohli znít taky přirozeněji a s větším prostorem a otevřenějším vzdušnějším projevem což může hrát obrovskou roli jak to člověk od člověka bude vnímat. Andromedy můžou být víc energecký speaker like, atd. atd. pak mega bucks Zeusy/Forte/A18 už z principu se mi nelíběj :D.

Pokud člověk hledá dobře vyladěný neutrální sluchátka tak mě přijde, že toho moc neni dřív se tím honosily UERM, teď PP8, a možná teď i za slušnou cenu Massdrop Plus...
Ve velkých sluchátkách to samý tam co se týče studiových sluchátek slehlá zem možná LCDX/MX4 plus nějaký další highend sluchátka co se tím nechlubí a to je vše a ještě by se o tom dalo polemizovat...
Naposledy upravil hmpf dne 9. 11. 2017 11:45, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 11. 2017 11:56

michal744 píše:S tou hlasitostí jsem to nevěděl, ale problém to nebude , protože třeba na xduoo X10 low gain to mám na 15/100 a když tomu chci ohulit, tak 28/100. Bohužel si v této třídě moc kousků neporovnává s Prophile a bude to buď zajíc v pytli nebo sázka na jistotu od majitelů. QP1R je v diskuzích zmiňován s Prophile velmi dobře v nejednom případě. Chce to čas, zatím si vystačím.


Nebo si kup taky AK300 a je to. :-)
Teď zrovna nabízí brněnské Audigo.cz demo unit za 20k.

Zde: https://www.audigo.cz/Akcni-nabidky/Roz ... -Demo-unit

Já osobně jsem s ním spokojený a upgrade nezvažuji(samozřejmě z Velvetů je kam se posouvat :-) ).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 11. 2017 12:01

pseudomagick píše:Navíc CS4398 DAC(který má i Questyle QP1R)jsem slyšel na 2 DAPech vůbec se mi zvuk nelíbil.Nebo by ho Astell-Kern špatně zaimplenentovali? Možné to je.
Nicméné nezapomínej na to,že to,co bylo před 2 roky hi-endem,tak dnes už být nemusí. :-)
Osobně si myslím,že nejlepším DACem současnosti je AK4497EQ v závislosti na max. implementaci výrobce.V těsném závěsu za ním bude samozřejmě ES9028PRO Sabre.


Není to spíš tak, že zvuk je dán naladěním zesilovače, než převodníkovým čipem? Protože v opačném případě by všechny přehrávače se stejným čipem zněly podobně, ne-li stejně.

A jinak je super, jak vlákno o celkem zajímavých špuntech zarůstá plevelem pindání na témata s těmito sluchátky absolutně nesouvisejícími.

Pokud by byla možnost zápůjčky P8, nabízím výměnou na zkoušku Andromedy.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ricccie 9. 11. 2017 22:55

IT'S OFFICIAL IT´S ASTONISHING!
Prve dojmy, nenachadzam poriadne usadenie so spinfit, comply zasadne odmietam, nahodene overene sony nastavce, super usadanie, zapajam do AK100II, to co je za zvuk za 1300€, posielam naspat thomannu. Prva hodina posluchu na defaultnom nastaveni bola kriticka, v tomto momente na mna az prilis rovny zvuk bez dynamiky, bolo jasne ze to chce len aklimatizovanie z prebasovanych sluchadiel. Po hodine zapinam oba switche, celkovo zvuk lepsi, no stale to nie je ono. DAP nechavam v praci, v buse zapajam PP8 do mobilu oneplus, tidal, 100x napocuvany album Diana Krall - Live in Paris, switche stale v akcii, hmm celkom dobre, hra to lepsie. Pozastavujem sa pri skladbe Devil may care, pretacam tam a spat, pretoze neverim vlastnym usiam, ze Diana si ticho mrmle v jednej pasazi na zaciatku a niekto zakaslal v hladisku. Par sluchadiel mam napocuvanych, no tento detail mi ziadne ine doteraz nepredostreli, ani detailne K812 . A pripominan idem z mobilu, nie s ultra highend DACu, DAPu. Tymto sa mi znova potvrdzuje vseobecne hlupe pravidlo kolujuce na nete, rozdelovanie budgetu na sluchadla a DAP. Vzdy som bol nazoru cely mozny rozpocet na sluchadla a kludne pocuvat na mobile, DAP pomoze, kupi sa casom. To same plati pre repro!
Pridem domov, zapajam Mojo, eargasmus, pastva pre usi, to rozlisenie, detail, prekreslenie nastrojov, priestor, lokalizacia, realnost, podanie, neskutocne!!!! Uz som zvedavy na kombinaciu s RME Adi-2 a po case vypinam switche. Zatial takto!
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 06:18

Ano,to je pravda,že některé mobily hrají velmi dobře.
Mám HTC One M9 a hraje vyborně(na mobil).Viz parametry zvuku na GSMArena.com.Porovnával jsem zvuk s několika DAPy a v detailech(zvuku)byl velmi blizko.Bohužel mobilům schází jakási hloubka.
Samozřejmě naprosto souhlasím s Ricccie v tom,že nejdůležitější jsou sluchátka(či repro).
Zdroj není až tak důležitý v základu.Důležité je vybírat DAP dle synergie(na vlastní uši).
Astell-Kern AK100II mě tak trochu zklamal a AK70 také(kvůli těmto 2 jsem Audigo.cz navštívil).A hle co jsem zjistil: Oba používají D/A převodník CS4398! Poslechl jsem ze zvědavosti AK300 a byla to prostě vyšší liga.Až doma u PC jsem zjistil,že je v akci za 22,5k,tak jsem si ho on-line objednal.(27k bych za něj už nedal).Tím nechci tvrdit,že by DAC CS4398 byl špatný,ale prostě mi k Velvetům nesedl a Prophile 8 zřejmě také ne(dle příspěvku výše).
Moje rada pro majitele Prophile 8(současné či budoucí)je:
Nekupovat DAP na blind(může se vám pak stát,že DAP se svým zvukem nebude až tak lišit od mobilu,či hůře,bude i hůře hrát).
Koupit DAP,který je možné vrátit(do shopu),abyste měli možnost své peníze dostat zpět.
Nejlépe však otestovat jich hned několik ještě před nákupem.
Osobně si myslím,že nejvýhodnější a nejjistější(z hlediska synergie s P8)jsou nejvyšší modely od Cowonu.Proč? Protože Cowon má JetEffect(hlavně BBE+),které je prostě úžasné a nemá konkurenci(ani u Astell-Kern).Proč BBE+? Protože dodá potřebnou dynamiku,která zvýrazní veškeré detaily nejen v dynamické hudbě.
Mohl bych rozepsat jak jsem k tomu dospěl,ale myslím,že to postačí. :-)
Samozřejmě počítam s tím,že se mnou někdo nebude souhlasit. 8-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 10. 11. 2017 06:59, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 10. 11. 2017 06:28

Teda Riccie máš krásnej DAC zrovna před měsícem sem na něj koukal, v té AE verzi se to fakt povedlo beauty, kdybych neměl ten svůj tak bych o něm uvažoval. Budu rád když časem dáš vědět jestli ti RME se špunty nešumí? Většinou tyhle krabičky pro špunty dělaný nejsou. Jinak z mé zkušenosti nevim jak s pasivama, ale s aktivama záleží hodně na kvalitnim preampu.
A docela chváli na PP8, jestli bude zase sraz tak to rád dorazím...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 11. 2017 07:33

Ještě k tomu BBE+.
BBE+ je jakýsi "sparkle"(dodaná jiskra),která zvýrazní zvuk v in-earech pokud hrají mdle,suše či nudně.
U sluchátek,který mají hi-end rozlišení(např. P8)a separaci to musí být naprostá bomba.
A mám-li být upřímný,napíšu toto:
Ani AK300 nemá tu "jiskru",kterou má nejniží HD DAP Cowon Plenue D(s BBE+)!
Viz cenový rozdíl DAPů.
AK300 má ale jiné přednosti.
Jak musí hrát 2 nejvyšší modely od Cowonu!?
Předpokládám,že pokud je někdo schopen dát za P8 přes 33k,tam mu nebude dělat problém dát za Cowon přes 40k. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků