Warbler Audio - jednoměničové high-end in-eary??

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 29. 4. 2017 09:44

Warbler Audio je nová značka tří tureckých Hi-fistů, kteří dle svých vlastních slov zkoušeli a ladili všechny možné osazení in-earů posledních 6 let. Teď uvádějí svůj první custom model Prelude, kterým se pokusí rozvířit vlny high-end in-earů díky použití pouze JEDNOHO tlakového měniče.

http://www.warbleraudio.net/

Podobně jako HUM, i Warbler razí teorii, že stačí minimum měničů a vše je to o jeho vyladění. Ale zatímco HUM k tomu přistupuje přes složitou výhybku, hi-fistické komponenty a vše to vysvětlí na své webu, od Warbler se nedozvíte skoro nic. Na webu nic, v rozhovoru nic, na přímé dotazy také skoro nic. Prostě je tam jeden měnič a veškeré kouzlo se má dít přes akustické ladění ve zvukovodu sluchátek.

Obrázek

Detailní pohled dovnitř sluchátek neodhalí žádné složité komponenty, je tam skutečně jen jediný osamocený měnič. Ale připojení na zvukovod skutečně působí trochu zvláštně. Osobně jsem hodně zvědavý a doufám, že se objeví další fotky, na kterých se bude dát zjistit více.

Z komunikace s výrobcem jsem se dále dozvěděl, že zatím neví, zda by bylo možné Prelude vyrábět i v univerzální podobě, zda by jejich speciální design takto fungoval.

A kolik takové jendoměničové custom in-eary stojí? Především u výrobce, který se chlubí tím, že chce prodávat Hi-fi za rozumné ceny a né se vézt na neustále se zvyšující cenně přenosného audia?

1 099 USD

Cena mi přijde jako velmi odvážná, proti nim i HUM působí jako lepší poměr cena/komponenty :)

Uvidíme jak to půjde dál, už pár hlavních in-ear recenzentů je má na test, přičemž první z nich se už objevil.

Jak působí Warbler audio na Vás?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 4. 2017 10:16

Recenzent Jelt je ohodnotil 85-90 skóre což se řadí do jeho top 3 hodnocení a vzhledem k jeho zkušenostem i s top komponentama a sluchátkama přes hlavu, budou určitě hodně dobrý.
Spíš si pokládám otázku jeslti je možný vlastním výzkumem jak Warbler popisuje udělat top produkt. Ve většině odvětví to je tak, že se vylepšuje už co bylo vymyšlené a jen hrstka jsou géniové co vymyslí něco novýho revolučního. A audio je navíc hodně subjektivní, záleží na mnoha faktorech.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 4. 2017 09:59

Hmmm ... úplne najdôležitejšia je vždy "dobrá story" ... bez toho to dnes proste nejde ;-)

... inšpirovaný Warbler audio som sa len tak zo srandy znova započúval do svojich "starých bezpríbehových" 30-eurových Sony XBA-C10
... samozrejme, že som ich zapojil do DAC/Ampu za 1500eur a navyše som si úspešne vsugeroval, že stoja minimálne 1000$, lebo ich 5 rokov na kolene vyvíjali niekde v tureckej garáži ... a sám som sa začal čudovať, že aké úžasné veci som zrazu začal na tie XBA-C10-ky počuť!
:mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JACQUELINE 30. 4. 2017 14:34

hmpf píše:Recenzent Jelt je ohodnotil 85-90 skóre což se řadí do jeho top 3 hodnocení a vzhledem k jeho zkušenostem i s top komponentama a sluchátkama přes hlavu, budou určitě hodně dobrý.
Spíš si pokládám otázku jeslti je možný vlastním výzkumem jak Warbler popisuje udělat top produkt. Ve většině odvětví to je tak, že se vylepšuje už co bylo vymyšlené a jen hrstka jsou géniové co vymyslí něco novýho revolučního. A audio je navíc hodně subjektivní, záleží na mnoha faktorech.


Vlastním výzkumem je možné cokoĺi, jeden můj známý vymyslel perfektní řešení, které strčí do kapsy jakýkoli elektrodynamický měnič, a když jsme to chtěli patentovat, tak jsme zjistili, že už ten patent drží x let BOSE, stejně jako spoustu další skvělých řešení a jenom si platí patentovou ochranu a nic nevyvíjí, aby to nemohl využít nikdo jiný. Ostatně BOSE má řadu pefektních řešení patentovaných, které vůbec nevyužívá a v podstatě je jenom blokuje, stačí si ty jejich patenty projít.
JACQUELINE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 5. 2017 07:38

JACQUELINE píše: Vlastním výzkumem je možné cokoĺi, jeden můj známý ...
... presne tak milá ŽAKLÍNO. To já znal jednoho ... :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků