In ear sluchátka do ? 5500 ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ethron 24. 4. 2017 18:23

Zdravím,
již více jak 2 týdny hledám a hledám, doslova hodiny denně, jaká in ear sluchátka pořídit. Co se týče in ear, tak to jsou moje sluchátka, která nasazuji jakmile vycházím z domu, do města musím dojíždět hodinku, tudíž pro mě nutnost. Ačkoliv nikdy jsem za in ear nechtěl utratit nějak moc, nejvyšší částka byla zatím za Koss The Plug asi 600. Musím říct, že jsem s nima relativně i spokojen, až na to, že se lehce rozpadají (vždy jednou za rok se rozpadnou a já je opět vyměním za nové). Proč jsem si nenašel jiná, která by vydržela víc? Jednak kvůli těm nástavcům, které zmačkám a strčím do ucha a neslyším žádný ruch z venku, zkusil jsem pár sluchátek, taťka má pistony od xiaomi, nějaké Senn od kamaráda (asi CX300), všechna měla silikonové nástavce a já to nějak nemůžu vydržet v tom uchu. A taky poslouchám dubstep, EDM - upřednostňuji bass.
Vlastním zároveň Senn HD439 k pc, se kterýma jsem velice velice spokojen. Jak hrají. S tím, že se dá vyměnit kabel (který jsem ještě nemusel měnit a to byl vyvrácený úplně, několikrát jsem ho přejel židlí a zamotala se mi do koleček) i samotná sluchátka parádně drží a hrají a to už je mám pár let (akorát budou chtít už vyměnit asi náušníky pomalu). Vůbec teď nevím, jestli se mi vyplatí zainvestovat do Senn IE 80. Abych byl spokojen s bassem, ale aby vůbec nějak hrála - pro poslech používám mobil - Galaxy S6 a extreme quality spotify, který mám v oblibě, co najdu na pc, se mi rovnou stáhne na mobil nemusim to někde hledat apod a můžu i importovat ty co tam nejsou. Mám i zakoupený PowerAMP přehrávač, ale mnohdy se dá těžko sehnat dubstep písnička v 320kbps.
Koukal jsem se na různá doporučení na netu a je to tak různorodé, že nevím nic. Nejdřív jsem si říkal, že půjdu do Shure se215, ale ty nemají prý tak výrazný bass (že ho mají velice dobrý, ale ti, kteří po něm prahnou tak jim připadá nedostatečný), tak pak Klipsh x10i, ale o nich jsem nic moc nenašel + se dají hůř sehnat. Tak tyto Senn IE80? Nebo co se týče Senn pokud by hrála podobně momentum in ear, které jsou za poloviční cenu, ale asi bych musel dokoupit nějaké "foam" nástavce a upřímně z nějakého důvodu se mi do nich nechce :D (vim, že to je hrozný to říkat, ale hrozně mi na nich vadí ten mikrofon s tlačítkama). Nejvíc čeho se vlastně bojím je, abych nepořídil sluchátka a potom zjistil, že budou potichá apod. A musel je prodat/pořídit amp. Ten amp bych si ještě teda dokázal nějak časem představit, když by to bylo něco takového jako Fiio A1/E6.
Samozřejmě bylo by skvělé, kdybych mohl někam přijít a sluchátka rovnou vyzkoušet, tak jako to bývá např. v nějakém Datartu s různými over ear sluchátky apod. Tady v Českých Budějovicích jsem bohužel na nic takového nenarazil a např. do Prahy se mi jen tak možnost bohužel nenaskytne. Jsem student a nechce se mi úplně utrácet velké peníze za něco, co bude pro mě ve výsledku příliš (protože bych řekl, že dokud člověk neslyší lepší sluchátka, tak mu přijdou ty co má nejlepší :) ), ale raději si zase připlatím za něco co bude třeba i kolem těch 5000 a bude to hrát za tu cenu a budu moct vyměnit kabel, budou dobré kvality.
Jinak ty Senn IE80 bych mohl sehnat za 5000Kč nový.
Ethron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 24. 4. 2017 18:47

Hele 200 za bus do Prahy tě nezabije a v Audigu si uděláš jasno. Jinak jestli ti nevadi nákup v zahraničí tak výběr v tyhle cenový relaci je obrovský.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 4. 2017 22:08

Za mě skvělá basová sluchátka Oriveti Basic. Ten bas jde opravdu hluboko, není zkreslený a nepřesahuje do středního pásma. Mají míň výšek. Dobře vypadají, kvalitní provedení s odpojitelným kabelem. Ale nedají se koupit u nás a stojí jen polovinu částky kterou uvádíš. Ale na styl co posloucháš řekl bych super.
https://www.oriveti.com/basic
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 4. 2017 05:23

Ahoj.
O Sennheiserech IE80 ti mohu napsat cokoliv(znám je dokonale).Poslouchám je už asi 4 roky a vystřídal jsem s nimi hodně mobilů a pár přehrávačů :-)
Pokud bys ale chtěl ušetřit a nevadil by ti neodpojitelný kabel a to,že zvuk jde trochu slyšet do okolí,určitě bych koupil(být tebou)Fiio EX1.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 4. 2017 06:17

pseudomagick: za 5,5K moze mat doslova 3x lepsie sluchadla ako EX1. Tie su horsie ako Fidue (inak pod tou znackou sa uz asi zem prepadla... ?) A73, pricom Fidue A73 sa na niektore 100Eur stojace in-ear nechytaju....
Takze dobra rada len vtedy, ak dotycny nechce kupovat zo zahranicia.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 4. 2017 06:30

Levná a dobře hrající alternativa jsou Whizzer A15

http://penonaudio.com/Earphones/In-ear- ... 5-Earphone

Nákupu u Penonu se není třeba bát, je to prověřený shop.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 25. 4. 2017 06:58

Já si myslím že A73 jsou na dubstep a různé odnože EDM ideální.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 4. 2017 18:20

No nevím...Fidue A73 hrají hůře(alespoň mému sluchu).Je to spíše o tom jak zvuk těch či oněch sluchátek sedne...Před pár dny jsem byl 2-krát v Audigu testovat sluchátka(s Aune M1s a Cowon PD,dříve s Fiio X5)a vůbec mi nesedly Shure SE846 či Audio-Technica ATH-E70.Bylo to jedno velké zklamání :-)
Rozhodně bych si ani jedny nekoupil ani za poloviční cenu.
Nejlepší rada: poslech na vlastní uši. :-)
Naposledy upravil pseudomagick dne 25. 4. 2017 18:51, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 25. 4. 2017 18:33

Ale on to chce na dubstep a mám za to že ex1 nejsou bassheavy
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Svenmeister 25. 4. 2017 21:19

Take bych doporucil Fidue A73.

Jeste jsem chtel napsat RHA T10, nejakou dobu byl v Audigu k prodeji rozbaleny kus za 4k, za plnou cenu uz bych nad nimi asi neuvazoval. Samy o sobe maji horsi pomer cena/kvalita zvuku jak vyse zminovane, ale na EDM a dubstep rozhodne vyborne, rozhodne nejsou spatne. A treba po konstrukcni strance vydrzi roky i horsiho zachazeni, coz muze byt take +. Navic maji filtry pro doladeni zvuku.
Svenmeister
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 4. 2017 13:26

Nejsou trošku moc světlý?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 26. 4. 2017 13:36

Dn2000 mám a na dubstep se moc nehodí. Verze s J má basu ještě méně tak to bude ještě horší. Možná by sedly Trinity Atlas ale nevím jestli jdou ještě koupit.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 4. 2017 13:42

Nejdou, nástupce Atlas Delta už taky nejde koupit. Pamatuju, že jednou jsem chvilku poslechl nějaké Ortofony a ty byly docela temný. Basový projev mají i JVC FX

http://www.head-fi.org/products/jvc-ha-fx850

nebo

http://penonaudio.com/Earphones/Hisoundaudio-WOODUO-2

Nebo tady

http://www.sluchatka.net/jivo-elements/
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dreadurn 26. 4. 2017 14:39

Jsou světlejší, to určitě. Ale basy jsou přesné a mají perfektní hloubku. Rozhodně nejsou, že by "trhaly" bubínky. Na širší spektrum a delší poslech jsou ideální. Bohužel dubstep jsem neposlouchal nejspíš nikdy.

Tak možná by nebylo špatné zainvestovat pár korun za cestu a podívat se do audiga. Vyzkoušet například zmiňované RHA T10 popřípadě i jiná sluchátka s vlastním zařízením. Další možnost je hadphones.cz, kde se dá domluvit zapůjčení přes poštu.
Dreadurn
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků