Tour levných špuntofonů 2. kolo

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 4. 2017 13:55

Seahf-AWK-009

Včera večer jsem je připíchl na iPhone a od té doby nechal hrát. Mají nahráno cca 17 hodin. Jedná se skutečně o titěrná sluchátka, mušle ve tvaru gondoly ( v červenozlatém provedení ) měří v největším měřitelném průměru 9,3mm a jsou vyrobeny z nějaké kovové slitiny. Nevím co je uvnitř za měnič, ale předpokládám, že tam bude jeden dynamický. Kablík je jakási dvoulinka, kdy v každé její žíle jsou dva vodiče. Kabel není rozdělen u Y splitu, jak je zvykem, ale byl rozdělen do jednotlivých vodičů jen asi cca 20cm od sluchátek a člověk si ho tak může dotrhnout dle libosti až k plastovému Y splitu. Kabel je pěkný na pohled ( červenostříbrný ), ale na omak je to fakt jak dvoulinka k lampičce. Za chůze je dost slyšet otírání kabelu o oblečení. Stejně tak izolace není u těchto špuntů nejlepší. Špunty se dají nosit kabelem dolu i přes ucho, nicméně i teď když poslouchám, tak slyším klapání klávesnice, jak to tu píšu. Na běhání venku nebudou nejlepší volbou. Spíš na poslech v kanceláři při práci. Při poslechu je potřeba mít zesíleno více, než jsem normálně zvyklý. Aktuálně nemám žádný sluchátkáč, tak nemůžu vyzkoušet, jak by se to projevilo na jejich zvuku, ale předpokládám, že kladně. Dají se však v pohodě poslouchat i z telefonu. Což je asi i cílem výrobce, nabídnout levnou, ale dobře hrající alternativu ke sluchátkům přiloženým od výrobců telefonu. Zvukem jsou světlejší, ale pěkně detailní a umí i básnout, kde je to žádoucí. Jen mi bas přijde malinko odtržený od zbytku. Ani podáním předozadního prostoru nepatří mezi špičku na trhu. Celkově je zvuk takový tenčí. Pro poslech symfonických těles nebo obecně muziky, která je stavěná na basovém základu nejsou vhodnou volbou. A nemyslím si, že se to změní dalším rozehráním. Od maximálně 8mm měniče nelze očekávat žádnou bouřku. Jinak je zvuk, ale příkladně čistý, nástroje jsou pěkně separované a za 15ďolíků hrajou celkem slušně.
Další fotky doházím večer.

-- 27. 4. 2017 13:58 --

Ještě jsem chtěl napsat, že bych je nedoporučoval kombinovat třeba s xDueem X3. To je taky zvukem spíš světlejší. Spíš s něčím jako je iPhone, Cowon PD, atp.
Přílohy
IMG_5883.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 4. 2017 15:46

Pár obrázků
Přílohy
IMG_5890.jpg
IMG_5891.jpg
IMG_5889.jpg
IMG_5888.jpg
IMG_5887.jpg
IMG_5886.jpg
IMG_5885.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 4. 2017 11:28

Hidizs EP-3 ( 19,90USD ) - Dnes jsem se věnoval druhému z třech kandidátů v pokračovacím kole naší tour levných špuntů. Na telefon jsem je připíchl včera večer kolem 19:00 a nechal je hrát celou noc až do teď. Mají tedy něco kolem 17 hodin. Charakter zvuku se od prvního poslechu moc nemění, což v jejich případě není úplně špatně. EP-3 jsou osazeny jedním dynamickým měničem o průměru 10mm. Mušle jsou koncipovány pro nošení kabelu jen a pouze za uchem. Materiál z ketrého jsou vyrobeny je plast. Já dostal bílou variantu, jinak jsou k dostání ještě ve fialové a modré. Kabel připomíná apple sluchátka k telefonu. Na kabelu je ovládání s jedním tlačítkem pro přijímání hovorů a lze jím zastavit a spustit přehrávání ( zkoušeno na iPhonu ). Kabel je pěkně ohebný a trpí méně na mikrofonní efekt, než Seahf kabel, který jsem zkoušel včera. Celé balení sluchátek je propracovanější a obsahuje i pouzdro na přenášení, což chybí jaku u Seahf, tak i u xDuaa. Nicméně jak jsem už psal, sluchátka šly z obalu dost blbě vyndat a nesou stopy po pěně, v které byly uloženy. Celkově slucháta působí značně lacině, zvláště v porovnání se Seahf, které měly krček kovový, u Hidizs jsou mušle slepeny ze dvou plastových výlisků. Je to jako když byste si lepili letadýlko za mlada. Ani ergonomie není kdovíco. Krček má na sobě zápich, takže na něm celkem slušně drží nástavce, nicméně jelikož je krček plastový, mají občas tendenci sklouzávat. Osobně jsem měl dost problém si je usadit do ucha tak, aby měl pocit dobrého usazení. Izolece je lepší, než mají Seahf. Kabel je pevně přidělán k mušlím.
Zvukově jsou EP-3 laděny jinak, než Seahf. Zvuk je tonálně přirozenější a pro mne osobně i příjemnější na delší poslech. Mají více basu a ten je lépe navázán na zbylá pásma a jde níže, než je tomu u Seahf. Zvuk mě osobně přijde kultivovanější. Možná nejsou EP-3 tak detailní jako Seahf, ale lepší vyvážení a návaznost je rozhodně pro poslech větším přínosem, než větší míra detailnosti, ale nekoherence mezi pásmy. Což prosím berte jako můj subjektivní pohled, každý vnímáme zvuk jinak a máme jiné preference. Nicméně netřeba se bát, že by EP-3 detail neměly vůbec. Detail celkem mají a i pěkně separují jednotlivé instrumenty. Stejně jako Seahf je na slušné úrovni přednes levopravého prostoru, nicméně předozadní je stejně plochý, jako mají Seahf.
EP-3 jsou podle mne univerzálnější a umí slušně podat i symfonii. Mohou být ideání levnou náhradou za ztracená či zničená sluchátka od telefonu. Asi nemá cenu o těchto sluchátkách uvažovat, pokud budete mít už ambince na vyšší kvalitu poslechu. V tom lépe vyhoví Seahf těm, kteří jsou zaměření na detail a přesnost. EP-3 jsou obyčejně a levně vypadající sluchátka se slušným, ale víceméně obyčejným zvukem. Neurazí, nenadchnou. Fotky dám večer.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 4. 2017 16:02

Slíbené fotky
Přílohy
IMG_5892.jpg
IMG_5893.jpg
IMG_5894.jpg
IMG_5895.jpg
IMG_5896.jpg
IMG_5897.jpg
IMG_5898.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 4. 2017 06:44

xDuoo EP1 ( 29,90USD ) - špunty od xDua mi utanuly v oku od samého počátku, kdy se objevily v nabídce Penonu. xDuoo se před časem vrhlo na trh přehrávačů a od samého počátku s jim podařilo zaměřit na sebe nadprůměrnou pozornost hifi komunity. Jejich X3 dokázala za nevídanou cenu nabídnou dva sloty ma kartu, slušné zpracování a v celku nadprůměrný zvuk vzhledem k jeho ceně. Pravda zvukem neosloví každého, ale nelze jí upřít, že hraje pěkně. Po ní přišla X10. Další přelomový přehrávač s implementací čipu AK4490, vídaného povětšinou ve vlajkových lodích nebo už hodně drahých přehrávačích. X10 nabídla za cenu pod 200USD zvuk na úrovni přehrávačů násobně dražších. A jakkoliv si občas někteří stěžují na mouchy v sytému a špatnou odezvu xDuaa samotného, tak nelze xDuu upřít, že jejich produkty mají X faktor.
Nedávno se xDuoo vrhlo do dalšího dobrodružství a to do hlubokých a širokých vod špuntů. Nabídka na trhu se špunty je možná rozsáhlejší, než nabídka rohlíků a chleba na celém světě. Díky bžiliónu výrobců v Asii a i jinde je skutečně z čeho vybírat v cenách od jednotek až po tisíce dolarů. Nejobsáhlejší se jeví kategorie do 100USD, kdy dnes už dnes nejsou výjimkou špunty do 50USD, které dokáží zvukem a kvalitou zpracování šlapat na paty své konkurenci násobně dražší. A to je právě to, kde se xDuoo ukazuje jako šampión a EP1 nejsou výjimkou.
Z celé naší trojice jsou EP1 nejdražší, ale to asi není kontext, kterému je nutno přikládat nějakou váhu. Důležitý je kontext EP1 vůči nabídce špuntů obecně. Mušle EP1 jsou z kovové slitiny a jejich zpracování je špičkové. Nejsou tak kompaktní jako Seahf, ale nejsou ani nikterak obří. V jejich útrobách se skrývá dynamický měnič o průměru 10mm. Mušle jsou koncipovány pro nošení kabelu dolu i přes ucho. Jsou nabízeny pouze v černém provedení. Kabel není odpojitelný, ale je to nejlepší kabel co jsem kdy na pevně ukotvených špuntech viděl. Absolutně jsem nezaznamenal jakýkoliv mikrofonní efekt. Je poměrně tenký a je chráněný transparentní bužírkou. Výrobce uvádí, že je vyroben z bezkyslíkaté čisté mědi. Potěšující je, že kabel působí pevným dojmem, je flexibilní a nemá tendence se motat. Jack je do L a připomíná jacky známé z DUNU sluchátek. Zpracování EP1 je od A do Z prvotřídní. Balení je skromné, krom sluchátek samotných jsou přibaleny jen tři velikosti nástavců. Žádná schránka či pytlík na přenášení, prostě nic. To je trošku škoda.
Moje EP1 mají za sebou něco kolem 14-15 hodin hraní. Zvukem se mi líbí nejvíc z celé testované trojice. EP1 budou ideálním doplňkem pro ty co mají doma dražší špunty a zdráhají se je nosit ven nebo na sportovní aktivity. Nebo pro ty co mají CIEM a z jakéhokoliv důvodu si od nich budou chtít odpočinout. Zvukem se jedná o plnotučná sluchátka s pevným a hlubokým basem, který dokáže dát nahrávkám potřebný objem a hutnost. Jakkoliv je bas presentní, tak nemá vyslovené tendence přebít ostatní pásma. EP1 jsou mírně zvukem do V, ale v porovnání s basem je elevace výšek menší. Tím nepůsobí výšky agresivně a nemají jakýkoliv sklon sykat. Středy jsou čisté a vokály jsou pěkně artikulované. Rozlišení a míra detailu není tak pedantní jako u Seahf, ale není ani podprůměrná. Zvuk lze označit za čistý, kdy podkres basu dává nahrávce patřičnou šťávu, nicméně stává se, že v některých náročnějších pasážích ztrácí na artikulaci. Vykreslení prostoru mi přijde nejsvyspělejší z celé testované trojice. Prostor není roztažen pouze do stran, ale má i svou hloubku. Ačkoliv stále nedosahuje kvalit víceměničových a dražších modelů, tak ve své cenové kategorii se bude jednat o velmi slušnou volbu a věřím, že by xDuoo EP1 uspokojilo i řadu posluchačů zvyklých na špunty z kategorie 500USD++.
EP1 mi přijde nejuniverzálnější co se hudebních žánrů týče z naší testované trojice. V pohodě podá symfonický orchestr i komorní JAZZ. Izolace je na běžné úrovni uni špuntů. Je slyšet vnější ruchy, ale lze se v pohodě soutředit na poslech a na poslech venku jsou určitě pro mé uši nejvhodnější z testované trojice.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 4. 2017 10:55

oprásky
Přílohy
IMG_5899.jpg
IMG_5900.jpg
IMG_5902.jpg
IMG_5903.jpg
IMG_5904.jpg
IMG_5905.jpg
IMG_5906.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 3. 5. 2017 20:42

Tak sluchátka dorazila a během víkendu se jim podívám na zoubek. Budu je porovnávat primárně proti Trinity Hyperion a pro zajímavost (pokud Česká pošta dá) i s Trinity Delta V-II. Na první rychlý poslech to zatím vypadá na hodně zvukově kontrastní skupinu sluchátek. Zároveň prosím zbývající účastníky o info, komu dalšímu sluchátka zaslat až dokončím svoji "seanci", ideálně přes SZ
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 5. 2017 16:25

To už se testuje jo? Já myslel že je budeš posílat až přelom květen/červen a vezmeš je na sraz předtím. Jinak teda jestli už tour odstartovala tak jsem asi na řadě?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 5. 2017 16:28

Pořadí si domluvte mezi sebou. Teď je má Honza, můžeš být po něm. Sluchátka jsem dostal brzy, tak se startuje dřív. Vzhledem k tomu, co bude na srazu, asi nemělo cenu se tam s nima cpát.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 9. 5. 2017 18:48

Tak mám za sebou cca týdenní testování trojice sluchátek od Mrazíka. Bohužel musím hned na začátku konstatovat, že sluchátka z této druhé Tour mně na rozdíl od první skupinky příliš nezaujala a v žádném případě z ní nevzešel tak jednoznačný kandidát na nákup jako v případě KZ ZST z první trojice ...

Začnu od nejslabšího zástupce z druhé tour - Seahf-AWK-009. Sluchátka jsou sympaticky malá a příjemná na nošení + mají velmi slušné zpracování těla sluchátek, tím však pro mně osobně všechna pozitiva končí. Zpracování kabelu je sotva průměrné, příliš nevěřím v dlouhodobou trvanlivost a spolehlivost použitých materiálů. Zvukově jsou sluchátka spíš podprůměrná, zvuk je nevýrazný ve většině pásem a celkově připomíná typická podprůměrná sluchátka přibalovaná k mobilním telefonům nižší a střední třídy. Takže za mně zcela zbytečná koupě a investice.

Na druhou příčku bych zařadil Hidizs EP-3. Vzhled a zpracování průměrné, na pohled velmi laciné. Kabel vypadá o něco trvanlivěji než u modelu Seahf-AWK-009. Sluchátka jsou velmi, až extrémně citlivá na správnou volbu nástavců a pokud nejsou dokonale usazená je zvukový projev velmi špatný. Pokud se je podaří správně usadit do uší, je kvalita zvuku výrazně lepší než u modelu Seahf-AWK-009, basy jsou poměrně pevné a přesné, středy příjemné a hladké, výšky možná trochu nevýrazné, ale na druhou stranu nehrozí problém s ostrými sykavkami apod. Celkově lepší průměr, ale např. na KZ ZST zvukově rozhodně nemají, chybí jiskra a energie v celkovém projevu ...

Na první místo bych jak zpracováním sluchátek tak i zvukovým projevem zařadil xDuoo EP1. Zpracování sluchátek s ohledem na cenu bez výhrad, usazení do uší relativně bezproblémové, nicméně ne tak komfortní jako např. u Seahf-AWK-009. Zvukově jsou to spíš temnější sluchátka, trochu mi připomínají projevem levnější špunty od sennheiserů, ovšem hrají o něco lépe, hlavně v podání prostoru a separaci jednotlivých nástrojů, včetně basů, které jsou pevné a "hutné". Každopádně osobně tento typ zvuku nepreferuji, ovšem kdo má rád spíš teplejší a temnější ladění, tomu by mohly vyhovovat.

Všechna tři sluchátka jsem přímo porovnával s čerstvě zakoupenými Trinity Hyperion, které jsem kupoval za cca 300 Kč (v akci), normálně jsou přeci jen výrazně dražší. Trinity jsou proti všem testovaným kusům ve všech ohledech lepší volbou - skvělé rozměry a pohodlí používání, velmi slušné zpracování těla i kabelu, ale hlavně zvukově jsou kvalitativně o třídu až dvě výš. Pevné a úderné basy, slušný prostor a dynamika u středů, řízné kytary a příjemný vokál. Za akční cenu bezkonkurenční volba, ovšem i při běžné ceně se odvážím tvrdit lepší nákup v poměru cena/výkon.

Sluchátka nyní nachystám a pošlu na další putování (k Vencovi), jsem zvědavý na další postřehy. Každopádně veliký dík Mrazíkovi za uspořádání již druhé Tour, bez jeho entusiasmu bychom neměli možnost si "pohrát" s tolika hračkami :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 16. 5. 2017 18:25

Tak sluchátka jsou na cestě k Vencovi, přeji všem dalším účastníkům příjemný poslech - třeba Vás zaujmou více než mě ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 5. 2017 15:11

Tak sluchátka jsem dostal dnes, kdo je další pošlete mi adresu, pošlu dál po víkendu.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 5. 2017 17:31

Tak jsem doposlouchal a taky něco napíšu. Začnu s nejhoršíma. Seahf-AWK-009. Konstrukce je mizerná, sluchátka jsou příjemně malý a lehký, tím plusy končí. Kabel je hroznej, asi jako u KZ sluchátek, ten pogumovanej povrch je peklo, navíc celkem drží tvar, takže se kroutí a nedrží na místě. Zvuk je takovej nijakej, chybí tam kompletně spodky, takže jenom středy a výšky, ale ani ty nic moc. Navíc chtějí víc vybudit, takže třeba k mobilu taky žádná sláva.
Dalším kandidátem byly Hidizs EP-3. Vzhledově nic moc, kvalita materiálů a zpracování tragická, vypadají opravdu levně, kabel ale lepší než u Seahf. Sluchátka ale celkem slušně sedly do ucha a zvukově to taky nebyla taková tragédie, nicméně je to asi tím že já rád světlejší sluchátka. Basů málo, ale byly tam, trochu mi připoměly VIVO XE800, ale ty jsou o dost lepší, nicméně charakterem by se daly srovnat. Hidizs jsou víc středový a zvuk se mi celkem líbil, neunavoval, po chvíli zvykání bych je úplně nezatracoval.
xDuoo EP1 mají suverénně nejlepší zpracování, nicméně třeba kabel se mi taky nelíbil, sice není pogumovaný a nedrhne, ale zase celkem držel tvar, mám raději poddajný opletený kabel. Zvukově to byl na poprvé trochu šok, hromada basu, dunění. Nicméně po chvíli laborování s nástavcema a zvykání se to trochu srovnalo. Každopádně to jsou nejbasovější sluchátka z testu a proto se mi moc nelíbily. Zvuk je ale celkem "dospělý", nic zásadního tam nechybí, akorát charakterem mi nesedly. Neřekl bych že zvuk je teplejší, spíš bych řekl celkově zaměřený na basový pásmo a tmavější ladění.
Testování probíhalo skoro výhradně na Shanlingu M1, na chvíli jsem je zkusil s mobilem a Notebookem. Výběr obecně mi přijde horší než minule, nicméně i tak díky mrazíkovi za příležitost.

-- 22. 5. 2017 18:49 --

Ještě jsem si náhodou všimnul recenze na head-fi kde ty Seahf-AWK-009 dost chválí což nechápu.
https://www.head-fi.org/f/showcase/seah ... view-18600
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod defacto 26. 5. 2017 17:12

potvrzuju přijetí: tři sluchátka, dva páry nástavců a krabička. O víkendu nebo další víkend napíšu víc. Po namátnovým poslechu to vypadá, že vítěz je jasnej 8-)
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 6. 2017 08:10

Tak jak jsme na tom? Nějak to vázne.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků