Sluchátka do 4k, poslech vážné hudby

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wailord 6. 4. 2017 19:06

Ahoj,
rád bych si koupil sluchátka, když se na ně konečně našli peníze a rád bych si užíval bezdrátové svobody.
Poslouchám převážně až téměř výhradně vážnou hudbu ve směs z Spotify premium.
Nějak mi do oka sedly Marshall Major Mid Bluetooth, ale ty asi nejsou na vážnou hudbu ideální. Ale zaujali mě skládací konstrukcí, dlouhou výdrží a mikrofonem. Což není primárně o kvalitě hudby, ale jsou to vlastnosti, které bych u nových sluchátek rád našel. (rád bych výdrž alespoň 20 hodin)
Michal
wailord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 4. 2017 05:56

Marshallom sa vyhni.
Do 4k napr. Mee Audio Matrix 3. Tiez sa daju zlozit, hraju podstatne lepsie, lepsia konstrukcia, pozadovana vydrz. Alebo lepsie, prihod si na Audio-Technica ATH-SR5BT.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wailord 9. 4. 2017 21:35

Děkuji. Skočím se na ně podívat na Karlák a uvidím. Aktuálně asi trochu vedou Mee Audio Matrix 3, s tím že Audio-Technica mě trochu odrazuje cenou a přeci jen menší možností složit sluchátka.
wailord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 4. 2017 15:04

Ale zas hraju lepšie a su aj charakterom o čosi vhodnejšie na važnu hudbu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wailord 14. 6. 2017 23:40

Byl jsem konečně v audigo na IPku, ještě mi tam doporučili Sennheiser HD 4.40 BT WIRELESS. Má smysl je uvažovat?
Jinak jsem nejspíše Mee Audio Matrix 3 vyřadil z výběru.
Michal
wailord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinmacak 9. 7. 2017 19:57

Pokud je zvuk na prvním místě a nevadilo by second hand (nebo spíše second ear) zboží, tak v kategorii do 4K bych na klasiku doporučil zkusit poslechnout použitá AKG K845BT. Já to tak udělal a stálo to za to.
martinmacak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 11. 7. 2017 14:34

U sluchátek pro vážnou hudbu již vyžadujte podporu bezdrátového kodeku aptX, který v této ceně již většina sluchátek mít bude. Ale pozor - kodek musí podporovat i zdroj signálu (Váš smartphone, notebook..)

Poslouchám také přes BT, pouze s podporou základního kodeku SBC a na vážnou hudbu to rozhodně není.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 11. 7. 2017 15:01

S výdrzí 20hod u BT sluchátek fakt nevím.A na tu váznou muziku by byly mozná klasické sluchátka zrejme lepsí.Nekde jsem tu cetl,ze jsou AKG 701 kolem 130ecek.A to je na váznou muziku za ty prachy dobrá volba.
Pak jeste ty AKG 845BT,slysel jsem a nebyly spatný.Ale moje ucho a Tvoje a jeste k tomu vnímání hudby,kazdý to máme jinak.Ale bezdrát je super,zádný problémy s kabelem,taky to mám rád,ale obetujes kus kvality za svobodu a volnost.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 13. 7. 2017 11:14

SoundMAGIC BT100: Apt-X BT s výdrží přes 26 hod. (testoval jsem). SLušný zvuk. Skládací. Pohodlná. S boxem.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wailord 15. 8. 2017 15:46

martinmacak píše:Pokud je zvuk na prvním místě a nevadilo by second hand (nebo spíše second ear) zboží, tak v kategorii do 4K bych na klasiku doporučil zkusit poslechnout použitá AKG K845BT. Já to tak udělal a stálo to za to.

Nemáte nějakou radu, kde by se daly poslechnout?
MB
wailord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hito34 10. 7. 2018 18:58

Nešel bych do ničeho s úplně přesným přednesem, jako třeba vyhypované A-Technica m50x...
Třeba jsem to jen já, zněli strašně..
Zkusit, pokud jste z Prahy, tak na Audigo možnost poslechnout
Beyerdynamics DT 770/880/990DT

Taky mě překvapily Yamahy HPH 200 ( neskutečně vyvážený přednes, nic nechybí, ani nepřebívá a nepůsobí vyblutě jako m50x od ATH, zkrátka baví vás poslouchat.), nejsou bůhvíjak populární, jsou to prakticky lepší Grado SR80i, které by jste taky mohl zkusit.
hito34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod japkoslav 12. 7. 2018 11:09

DT990 mají teď dokonce jen za 3tis. v Muzikeru.
IMHO pokud nevadí otevřená konstrukce, tak asi za ty prachy nic lepšího nenajdete.
Aha, jde o bezdráty, nečetl jsem OT, jen poslední příspěvek.
Headphone enthusiast
japkoslav
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wailord 3. 8. 2018 22:35

Sluchátka mám už dlouho koupená, ale teď trpím, protože jsem se vydal na cesty bez nich. :)
Nakonec jsem šel do těchto :) Audio-Technica ATH-SR5BT
wailord
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků