SONY MDR-Z1R

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 6. 2017 22:07

Martin248: a bol si si vypočuť v Ketose Shangri-La od Hifimanu ? ... nechcem samozrejme nikoho navádzať aby si niečo také kupoval, iba by som rád vedel, že či by napríklad taký zvuk dokázal spniť tvoje očakávania ...

... pretože z toho všetkého čo si tu popísal mám pocit, že tvoje požiadavky budú pravdepodobne principiálne nesplniteľné
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Martin248 14. 6. 2017 14:11

Ale toto sme vedeli uz davno. Tak napr. v clanku jak david porazil goliase pred asi 4 rokmi hd800 vs akg k701. Mohol som kupit skvele k701 a byt spokojny do dnes. A spunty za 50000 tiez postradaju zmysel ked je tu etymotic s vyrovnanou frekvencnou odozvou. Popripade kupit nieco z Ciny tam je toho dost v pomere cena zvuk vykon. Toto plati ale u vsetkeho. Nielen v sluchatkach. Hodinky rolex nejdu presnejie jak tissot atd.

-- 14. 6. 2017 15:32 --

Jasne je, ze vsetko je o preferenciach. Ja mam napr. aj sluchatka sony mdr z7 a aj tie mam radsej jak hd800. Nemaju taky "prostor" , ale zase sa u nich krasne uvolnim. Takze tak.
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 6. 2017 14:36

"Skvělé" K701 nemají proti HD 800 šanci.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin248 14. 6. 2017 14:43

To povedz Tylovi. To bol len priklad o pomere cena vykon a harman krivka.
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod Martin248 14. 6. 2017 16:03

V skratke. Ziadny recenzant nieje nestranny. Kazdy preferuje urcity typ zvuku. Kdo urcil, ze ten jeho pohlad na zvuk je spravny? Sto ludi sto chuti. Je vidiet, ze Tyl preferuje tzv. zvuk "neutralny" a potom vo velkom eq. a pridava bas atd. Treba si to vsimnut.
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod duuudl 14. 6. 2017 19:18

Osobně jsem se poslechem několika špičkových sluchátek přesvědčil, že Tyll si v recenzích nic nevymýšlí ani nezatajuje. To co napasl o HD800, HD800S, Audeze LCD4, Hifiman HE1000, Focal Utopia, Mr.Speaker Ether je podle mých uší naprostá pravda, slyším to stejně. Chtěl jsem špičkové uzavřené sluchátka, tak jsem si objednal a za 2 dny zase vrátil MDR-Z1R. Nakonec jsem na základě jeho recenze objednal Mr.Speaker Ether a jsou to podle mě i dalších kolegů, kteří je slyšeli jednoznačně nejlepší uzavřená sluchátka na trhu.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 6. 2017 20:22

duuudl píše:... Nakonec jsem na základě jeho recenze objednal Mr.Speaker Ether a jsou to podle mě i dalších kolegů, kteří je slyšeli jednoznačně nejlepší uzavřená sluchátka na trhu.

... tvoje presvedčenie (a tvojich kolegov :lol: ) ti nikto neberie ... ale existuje spústa iných ľudí čo si to nemyslí ... a nemá to vôbec nič spoločné s tým, či si Tyll niečo vymýšľa alebo nie ... ja som už tiež všeličo počul ... a naopak, čím viac som mohol kadečo porovnávať, tým viac prestávam mať tak "jednoznačné" úsudky :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin248 14. 6. 2017 21:10

Bud rad ze to tak slysis, lebo ja to tak neslysim. To co povie guru Tyl je mi po skusenosti z hd 800 u p....e. Zaprve 660 stranok za pol roka na headfi o mdr z1r tiez nieco napovie a niesu to zrovna lacne sluch. A este k tej tvojej eq na zaciatku postu. Ty hd 800 ne eq. ? Podla tvojho gurua to je dost potrebne a podla mna tiez, lebo si sa vyjadril ze nechces eq. Iba este raz zopakujem kazdy ma ine zvukove preferencie. Ja napr. nemozem vystat zvuk tzv. "neutralny"(prevyskovany). Z mojho okolia zase. tiez prevyskovany zvuk nema rad nikto. 90% recenzii na mdr z1r je dobrych, ale na tom aj tak nezalezi.Zalezi na tom jak to pocujes ty, alebo ja. Nie?
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 14. 6. 2017 21:20

Z1R, poháněné z firemního zesíku, jsou bídné, nudné a patlající sluchátka s přebujelým basem.

HD800 a HD800S jsou pořád moje nejoblíbenější sluchátka, hned za Stax 009.

Jen aby diskuze nestála :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 14. 6. 2017 21:30

duuudl píše:Mr.Speaker Ether

Kterou verzi konkretne mas? Ja jsem slysel tu zakladni a prisli mi docela o nicem a ta flow ma byt udajne jeste horsi.

Tyll je rozhodne Guru tohodle hobby, nicmene se spoustou jeho nazoru se neshoduju. Wall of Fame uz podle me neni, co byvala.

Mimochodem Martine, HD800 opravdu nejsou dobrym prikladem neutrality, svetly projev neni neutralni. Spoustu lidi si z nejakyho duvody asociuje svetly projev s neutralitou, coz neni nic jineho nez nepochopeni pojmu.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 14. 6. 2017 21:49

HD800 poslouchám bez equalizace a nic zásadního mi na jejich zvuku nechybí, ani nepřebývá, jako největší nevýhodu vidím netoleranci k horším nahrávkám, ale tím trpí většina špičkových sluchátek, (až na nejlepší magnetoplanary).

Martine, vím, že už máš Soňáky a jseš s nimi spokojený, osobně bych ti doporučil Fostexy TH-600/900 - zábavná nabasovaná sluchátka

Mám Mr.Speaker Ether (ne verzi Flow) a až na mírný nedostatek nejnižších basů jsou dokonalé a to včetně pohodlí. Nízká hmotnost, luxusní kožené náušníky.

Ve Wall of Frame má myslím nyní
v otevřených Hifiman HE 1000 a LCD4
v uzavřených Mr.Speaker Ether
a s tím se ztotožňuji
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Martin248 14. 6. 2017 22:03

No ved to aj vsade pisu, ze z ich zosiku to nie je az tak dobre. Ja to pocuvam z Huga a mne ten zvuk vyhovuje. No a este k tym Ether. Ked tam chybi to najnizsie pasmo tak to asi nebude nic pre mna. Maloktore sluchatka ktore som pocul ho maju dostatok a sony ho maju. Precitaj si. recenziu na kitguru.net. Tam prave hovoria, ze subbass je ich najväčšia deviza.

-- 14. 6. 2017 23:07 --

Tie fostexy, ale maju bohuzial hodne vysok. Takze diky za "dobru radu".
Martin248
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 6. 2017 22:16

Martin248 píše:....To co povie guru Tyl je mi po skusenosti z hd 800 u p....e....
....A este k tej tvojej eq na zaciatku postu. Ty hd 800 ne eq. ? Podla tvojho gurua to je dost potrebne....

Tak nejdřív je ti u p..... co Tyl říká a jen o pár řádek dál zas není, tak co teda? Já používám HD800 bez equalizeru, ničeho není moc ani málo, vůbec není potřeba k nim equalizer používat. A to že někdo tvrdí že je, to je jen jeho názor. Když ti tedy Tyl bude tvrdit, že je potřeba abys skočil z okna, tak taky řekneš že to jinak nejde a půjdeš skočit? Ohledně HD800 se tu pořád oháníš tvrzením jednoho jedinýho člověka, ale Z1R obhajuješ "spoustou kladných recenzí" a 660 stránkami postů na headfi a na HD 800 jako neexistujou jiný kladný recenze než ta Tylova? Na netu najdeš kladenejch recenzí i nadmíru spokojenejch uživatelů víc než dost. A když ti ty sluchátka nesedí, tak je prostě neposlouchej.
Martin248 píše:Z mojho okolia zase. tiez prevyskovany zvuk nema rad nikto.

V mém okolí zas nikdo nemá rád přebasovaný zvuk, všichni kterým jsem pustil HD800 tvrdí, že to hraje úžasně, nic nepřebývá a nic nechybí. A jakou to má pro tebe vypovýdající hodnotu? Žádnou. Záleží vždy jen na konkrétním jedinci jak to slyší.

Fakt tě nechápu, když nemůžeš HD800 vystát, proč je prostě neprodáš. To jako čekáš že se časem nějakým zázrakem jejich zvukovej projev od základu změní a začnou ti vyhovovat?
sashafckinggrey píše:...HD800 opravdu nejsou dobrym prikladem neutrality, svetly projev neni neutralni. Spoustu lidi si z nejakyho duvody asociuje svetly projev s neutralitou, coz neni nic jineho nez nepochopeni pojmu.

Ono jde taky o to, že když se řekne "neutrální" každý si pod tím představí něco jiného. To co je třeba pro někoho už přebasovaný, je pro jiného akorát (viz. Martin248 a Z1R). A pak se lidi na netu neshodnou, protože se jen těžko určuje kde je tedy ta neutralita a kde už začíná přebasovanost atd.
anonymni

Odeslat příspěvekod Martin248 14. 6. 2017 22:19

Posledna vec na zaver. Pripada mi tato debata ako keby sme boli deti a premeriavali si pindiky. Je to dost ubohe. Kazdy ma svoj nazor a svoje usi. Viem ze tie fostexy mala byt provokacia. Uz to nechajme tak.
Martin248
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků