HD 600 vs HD 700 vs AKG K712 PRO vs Fidelio X2 = ktere ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2017 00:23

Doomis píše:Jinak muzu si koupit STX Xonar Essence za 3900 kč, bude to stacit na AKG K712 ?

Ne nebude, tedy jako hrát to samozřejmě bude, ale ani zdaleka ne tak, jak by ty sluchátka hrát mohli, nevyužiješ jejich potenciál. Za mě teda ne.
Říkaš, že si nemáš kde ty sluchátka poslechnout, řešením by taky bylo si je objednat s tím, že je vyzkoušíš a případně vrátíš do 14 dnů. Vlastně to tak nějak asi i dopadne, protože ať už objednáš jakýkoli sluchátka a pokud s nima nebudeš spokojenej, tak si je stejně nejspíš nebudeš chtít nechat a budeš chtít zkusit jiný. Alespoň si je ale poslechneš a uděláš si svůj názor, není nad vlastní zkoušenost.

bacil2 píše: ... staré krámy to sú ... kuš! :mrgreen:

Ale no jo prosím tě. Tohle píšeš každou chvíli, pro tebe je snad starej krám všechno co je starší jak rok nebo dva. Brát to takhle, tak bych si musel kupovat veškerou elektroniku rok co rok novou. Jo, technika jde kupředu mílovými kroky, ale zas to není třeba až tak hrotit, není jim patnáct, dvacet let :roll:.
Naposledy upravil anonymni dne 14. 3. 2017 09:41, celkově upraveno 2
anonymni

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 3. 2017 00:34

The Wolverine píše:... kromě MSR7 všechno warm&smooth s relaxovanými výškami a zvýrazněným spodkem + nižší vzdušnost...
... to je len násilná snaha o zovšeobecňenie zvuku uzavretých sluchátok ... podľa mňa dosť nepatričná, platná možno pre HP50, ale inak totálne mimo realitu

-- 14. 3. 2017 00:37 --

L.U.K. píše:... zas to není třeba až tak hrotit, není jim patnáct, dvacet let :roll:.
... ale je! :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 14. 3. 2017 03:18

Z otevřených bych ti doporučil HIFIMAN HE-400i, nebo AKG K712 a k tomu slušnej zesák a z uzavřených Fostex TH-X00 z Massdropu, hrajou výborně i bez zesáku.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2017 07:59

bacil2 píše:...to je len násilná snaha o zovšeobecňenie zvuku uzavretých sluchátok ... podľa mňa dosť nepatričná, platná možno pre HP50, ale inak totálne mimo realitu

Podle mě to není nepatřičné, spíš naopak. Nerozvíjej zas konspirační teorie o záměrných útocích proti uzavřeným sluchátkům. Otevřená a uzavřená sluchátka jsou prostě odlišná, některá víc, některá míň a každý si najde to co mu vyhovuje, že se ale tobě uzavřená sluchátka líbí neznamená, že se tak musí dít i u ostatních (a naopak). Já třeba souhlasím s tím co napsal Wolverine. Už jsem to psal nejednou, mě se uzavřená sluchátka obecně moc nezamlouvaj, ale každýmu se prostě líbí něco jinýho. Tak z toho zas nedělej kovbojku.
bacil2 píše:... ale je! :D

spíš je "to jen násilná snaha" vnutit někomu vlastní názor, že jsou to "staré krámy" ... podle mně dost nepatřičná. :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 3. 2017 13:18

L.U.K. píše:... Tak z toho zas nedělej kovbojku.

... no kovbojku z toho teraz robíš ty, ja tu iba natvrdo píšem svoje názory ... áno, tie názory nemajú automaticky patent na pravdu a navyše sú pre väčšinu pomerne ťažko stráviteľné ... to ale ešte neznamená, že sa nad nimi nedá aj trochu zamyslieť
... uznávam, že je dosť kontraproduktívne niečo alternatívne niekomu "tlačiť do hlavy", keď on už má vybudovaný vlastný názor ... spravidla bez dostatku vlastných posluchových skúseností s väčším počtom rôznych typov sluchátok 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2017 15:31

bacil2 píše:... no kovbojku z toho teraz robíš ty, ja tu iba natvrdo píšem svoje názory ... áno, tie názory nemajú automaticky patent na pravdu a navyše sú pre väčšinu pomerne ťažko stráviteľné ... to ale ešte neznamená, že sa nad nimi nedá aj trochu zamyslieť

Já z toho dělám kovbojku? To že mám jiný názor na věc než ty a stejně jako ty se ho nebojím napsat a oponovat ti neznamená, že jsem se nad tím tvým nezamyslel. A stejně tak tu netvrdím, že jen já mám pravdu, ani nic o nějakých "násilných snahách o zovšeobecnění zvuku" otervřených/uzavřených sluchátek. Jen jsem napasal jak to vidím já. Nedělej tu ze sebe jedinýho nad věcí kterej se nad problematikou dokáže zamyslet.
bacil2 píše:... uznávam, že je dosť kontraproduktívne niečo alternatívne niekomu "tlačiť do hlavy", keď on už má vybudovaný vlastný názor ... spravidla bez dostatku vlastných posluchových skúseností s väčším počtom rôznych typov sluchátok 8-)

To že mám vybudovaný vlastní názor, který se liší od tvého neznamená, že s danou problamatikou nemám (já nebo kdokoli tady kdo má opačnej názor než ty) dostatek zkušeností, jak se tu "decentně" snažíš mezi řádky naznačit. Ty víš kulový kolik typů sluchátek (uzavřených nebo otevřených) jsem slyšel nebo neslyšel. Na základě svých zkušeností jsem holt došel k opačnému závěru než ty, ať se ti to líbí nebo ne.
A fakt je mi jedno že tobě chutná řízek s hranolkama, mě ne. A to že mi ty budeš "tlačit do hlavy" že je to skvělý jídlo a že jsem toho v životě ochutnal málo abych moh mít vlastní názor a vědět co mi chutná a co ne neznamená, že zrovna ty máš pravdu a že si řeknu tak fajn, od teď je řízek nejlepší jídlo na světě i když mě teda nechutná. Stejně ho budu jíst alespoň dvakrát tejdně, protože bacil mi řek, že je skvělej :-D.
A když někdo ty zkušenosti nemá, nebo si není jen jistej a zeptá se na názor ostatních na veřejném diskusním fóru, těžko můžeš očekávat, že mu všichni odpoví stejně a ještě ke všemu zrovna tak, jak to ty "považuješ za správný". Naštěstí si někteří dokážou vytvořit svůj vlastní názor založený na vlastních zkušenostech a nejsou závislí na někom kdo "už má vybudovaný vlastní názor" a možná už taky pěkně zkreslený (čímž netvrdím že do téhle kategorie po těch letech nespadám i já) :-D.
anonymni

Odeslat příspěvekod bobzbrna 14. 3. 2017 16:01

Jenon pro pořádek - sluchátka Bayerdynamic DT 770 a DT 880 byla představena v r.1980 a DT 990 v r. 1985. Takže nikoliv 20 let ale už více než 30 let! To, jestli jsou dobrá nebo ne, s tím ale podle mě nijak nesouvisí.
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2017 18:11

Ano vyrábí se už nějakou dobu. Nevím sice kdy byly vyrobený ty co jsou v současné době na pultech obchodů, ale myslím, že se dá s celkem slušnou jistotou předpokládat, že to asi nebylo v roce 1980, ne? A taky pochybuju že se za posledních dvaatřicet let ani trochu nezměnily materiály, vyrobní postupy atd.
VW taky vyrábělo Golf už v roce 1974 pokud vím. Nejsem si teda jistej, ale nepřijde mi, že model 2017 co si dneska koupíš novej, je pořád ten stejnej Golf jako v roce 1974 :-D .
Nezaměňuj dlouholetou vyvíjející se výrobu za věk konkrétního kusu výrobku. Ty sluchátka v obchodech nemají věk 37 let nebo tak a nebyla vyrobena v 80. nebo 90. letech. Tak to bylo myšleno.
Naposledy upravil anonymni dne 14. 3. 2017 18:13, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 3. 2017 18:12

L.U.K. píše: ... Ty víš kulový kolik typů sluchátek (uzavřených nebo otevřených) jsem slyšel nebo neslyšel. Na základě svých zkušeností jsem holt došel k opačnému závěru než ty, ať se ti to líbí nebo ne...
... vôbec som tu konkrétne o tebe nič nehovoril ... nechápem prečo sa tu tak vytáčaš a berieš všetko tak osobne ... navyše vôbec neviem o tom, že by som tu niekde riešil odpoveď na otázku "či sú lepšie uzavreté alebo otvorené" ... o to tu predsa primárne vôbec nejde :mrgreen:

-- 14. 3. 2017 18:23 --

L.U.K. píše:... VW taky vyrábělo Golf už v roce 1974 pokud vím. Nejsem si teda jistej, ale nepřijde mi, že model 2017 co si dneska koupíš novej, je pořád ten stejnej Golf jako v roce 1974 :-D ...
... a nemal Beyer náhodou labutiu pieseň svojich détéčiek v rámci tzv. "Edition 2005" ? ... to už je dnes tiež nejakých pár rokov 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2017 19:04

Jo já vím, umíš psát moc hezky a pak se odvoláváš na to, co bylo mezi řádky i když to z toho nejde vyčíst, jako nedávno na sousedním fóru anebo naopak jako těď tady na to, co mezi řádky "nebylo" když na to odkážu já :-D:
bacil2 píše:je dosť kontraproduktívne niečo alternatívne niekomu "tlačiť do hlavy", keď on už má vybudovaný vlastný názor ... spravidla bez dostatku vlastných posluchových skúseností s väčším počtom rôznych typov sluchátok

V tomhle je prostě skrytý pošťouchnutí, tak jsem na něj reagoval nic víc.
bacil2 píše:vôbec som tu konkrétne o tebe nič nehovoril ... nechápem prečo sa tu tak vytáčaš a berieš všetko tak osobne

A já to taky nevstahuju jen na sebe jak jsem psal, (ale holt to píšu "Já", tak to píšu ze svýho pohledu, nebo to mám snad psát z pohledu někoho cizího?):
L.U.K. píše:To že mám vybudovaný vlastní názor, který se liší od tvého neznamená, že s danou problamatikou nemám (já nebo kdokoli tady kdo má opačnej názor než ty) dostatek zkušeností, jak se tu "decentně" snažíš mezi řádky naznačit.

Neboj nevytáčím se, ale holt když něco napíšeš, tak na to snad ještě můžu reagovat, aniž bych potřeboval něčí svolení, ne?
bacil2 píše:... navyše vôbec neviem o tom, že by som tu niekde riešil odpoveď na otázku "či sú lepšie uzavreté alebo otvorené" ... o to tu predsa primárne vôbec nejde :mrgreen:

Nikdo tu přece netvrdí, že se tu probírá co je lepší, nebo snad jo? Prostě se bavíme o typech sluchátek. A ty sám si tu psal něco o "zevšeobecňování zvuku uzavřených sluchátek".
bacil2 píše:... a nemal Beyer náhodou labutiu pieseň svojich détéčiek v rámci tzv. "Edition 2005" ? ... to už je dnes tiež nejakých pár rokov 8-)

Což ovšem nemá vůbec nic společného s těmi sluchátky v současnej době prodávanými v obchodech, protože ty snad nebyly vyrobený v roce 2005, ne?
Navíc pokud byly vyrobené po roce 2005, tak jestli to dobře chápu, tak to pak jsou vlastně mladší krámy, ne? :lol:
anonymni

Odeslat příspěvekod Doomis 15. 3. 2017 17:52

Uz sem si objednal schiit stack pres EU dodavatele.

Tak co teda k tomu, finalni rozhodnuti, jde mi fakt hlavne PRIO o komfort, pohodlnost a aby se uši nepotily, berte ohled taky na cenu sluchatek, jestli se vyplati ten cenovy rozdil.

AKG K712 PRO - 5400 CZK
Sennheiser HD 650 - 7400 CZK
Sennheiser HD 600 - 7200 CZK
Philips Fidelio X2 - 5400 CZK
HiFiMAN HE 400i - 11 000 CZK
HiFiMAN HE 400s - 7000 CZK
Meze 99 - 7000 CZK

Nejvic sem naklonenej na ty AKG, ale nejsem si jistej komfortem.
Doomis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 3. 2017 18:09

hmmm ... no keď už si sa rozhodol pre ten šit, tak si do zoznamu môžeš kľudne dopísať aj Beyerdynamic DT150 a FOSTEX T50RP Mk3 ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 3. 2017 18:22

K712 nelze ohledně komfortu nic vytknout. Oproti K701 a K702 zmizely nepříjemné výstupky na koženém mostu, most je příjemnější než na 701/702 i na dotek. Naušníky jsou z paměťové pěny, takže tam taky není žádný problém. Ale za náhradní si AKG účtuje kolem 2500 Kč, což je víc než na HD 800 z Alcantary.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 16. 3. 2017 00:33

Doomis píše:Uz sem si objednal schiit stack pres EU dodavatele.

Tak co teda k tomu, finalni rozhodnuti, jde mi fakt hlavne PRIO o komfort, pohodlnost a aby se uši nepotily, berte ohled taky na cenu sluchatek, jestli se vyplati ten cenovy rozdil.

AKG K712 PRO - 5400 CZK
Sennheiser HD 650 - 7400 CZK
Sennheiser HD 600 - 7200 CZK
Philips Fidelio X2 - 5400 CZK
HiFiMAN HE 400i - 11 000 CZK
HiFiMAN HE 400s - 7000 CZK
Meze 99 - 7000 CZK

Nejvic sem naklonenej na ty AKG, ale nejsem si jistej komfortem.


Pocul som meze a sennheiseri...ale moja skromná rada - odporúčam FOSTEX T50RP Mk3 s BrainWavz náušníkmi, ktoré zaručia super komfort.
Je to podľa môjho názoru legendárny model, za tú ponúka aspoň pre mňa najlepší pomer cena/výkon. Záleží samozrejme aj na tom, aký charakter zvuku preferuješ.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Doomis 16. 3. 2017 05:25

Koukam na ty fostexy, vypadaji fakt zajimave, utahne je schiit stack vubec? Also jake Brainwavz? HM5? Co sem cetl tak idealni jsou Shure HPAEC1540 popr 1840.
Doomis
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků