In-ear na chození po venku (do 2 500 Kč)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Anysek1 25. 2. 2017 20:10

Ahoj. Hledám náhradu za své už dosluhující Klipsch Image S4. Byla jsem s nimi dost spokojena, jen s hlukem kabelu při pohybu to bylo horší. Poslouchám převážně rnb, rap, pop a současnou moderní hudbu. Chci možná/snad o třídu lepší sluchátka, pokud se dají sehnat do 2 500 Kč (ideálně i za 2 000 Kč??? - jestli je to vůbec možné). Budu je hlavně používat na procházkách (i podél silnice), takže ocením nějaké to potlačení okolního hluku, hluk kabelu při pohybu a hlavně pohodlí (když budu kroutit hlavou a rozhlížet se :-D ), ovládání hlasitosti a přepínání skladeb na kabelu.
Pročetla jsem si tu samozřejmě různé vlákna a doporučení a z toho všeho se mi asi nejvíce zamlouvají RHA MA750 (max. limit). Ovšem teď jsou i na istyle Bose Soundsport in-ear za 1990 Kč - je to krok zpět?
Prosím tedy o radu, další návrhy a zda-li RHA MA750 můžou splňovat mé požadavky.
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 2. 2017 21:31

Za těch 2500Kč určitě Oriveti Basic. Bohužel nemají ovládání na kabelu a musí se objednat ze zahraničí. Ale je to celkem logický krok z Klipsch S4, zvukově podobné, ale mnohem dokonalejší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 2. 2017 07:14

Pokud by šlo oželet to ovládání, tak toto stojí za zvážení:

http://penonaudio.com/Earphones/Whizzer-A15-Earphone

Whizzery mají menší mušle, tudíž budou pohodlné i pro dámské ucho, kvalitně provedené vedení kabelu za uchem zaručuje dobré usazení, bez potřeby ho upravovat za pohybu a i zvukově jsou to velmi povedená sluchátka. Zvuk je lehce do V, bas jde hluboko, je pěkně konturovaný a sekundují mu výšky, které nemají sklony k sykavkám, ale mají jiskru. Ačkoliv se jedná pouze o jednoměničová sluchátka, zvuk je pěkně rozlišený a má dostatek detailů. I přednesem prostoru patří v dané ceně k tomu lepšímu, co jsem zatím měl. Myslím, že na požadované žánry ideální naladění.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anysek1 26. 2. 2017 08:53

Díky :)
Bývá na ty Oriveti Basic i nějaká akce (nebylo na ně Black Friday)? A platí se tam clo nebo něco ještě?

Právě nevím, jestli by mi vyhovoval ten kabel za uchem u Whizzer A15. Ale teď jsem si všimla, že i RHA MA750 mají kabel za ucho :/ Moje chyba..

Takže nenašlo by se něco s kabelem normálně dolů, prosím? :)
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 2. 2017 09:11

Clo je v tomto případě otázka štěstí.
ad kabel dolu, hodně se chválí toto, já to zatím neslyšel:

http://penonaudio.com/Earphones/In-ear- ... MORE-E1001

-- 26. 2. 2017 08:14 --

Ještě tady je z čeho vybírat:

https://audiobudget.com/leaderboard.php
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 26. 2. 2017 09:55

kabel za ucho ti právě nejlíp splňuje tu tvoji podmínku "hluk kabelu při pohybu" a zvyknout se na to zvyká neskutečně rychle. I když nosíš brýle, tak to není problém.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 2. 2017 09:59

Je to tak, jak píše kolega. Ještě doplním, že Oriveti Basic mají také kabel za ucho.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 2. 2017 10:37

Na nošení venku určitě kabel za ucho! Ale rozmyslel bych se jestli obyčejný nebo s tou tvarovatelnou části. Já mám nejradši tenci opletenej. Ty gumový tvarovatelný části mi vadí. Tenkej kablik za uchem prakticky necítíš.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anysek1 26. 2. 2017 10:48

Máš na mysli tenký opletený káblík u Oriveti Basic? A jsou jejich mušle vhodné i pro dámské ouško (vyberu si z těch nástavců-špuntů)? :)
Anysek1
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 2. 2017 10:54

Mám na mysli jakýkoliv tenký opleteny, ale není to podmínka. Orivety neznám, ale takový kablik mají třeba i Xiaomi Piston, Trinity apod. V pohodě je ale i poddajný splétany kabel. Je to věc zvyku. Pokud jde kabel za uchem tak vlastně díky tření drzi daleko líp v ty pozici. Tzn. pokud jdeš venku a třeba se rozhlizis na prechode tak se ti sluchátko nemá tendenci vytahovat z ucha. Ani ruchy se tolik nepřenáší. Zkrátka jenom výhody. A zvyká se na to fakt snadno. Záleží ale i na konstrukci mušle sluchátek, lepší je ergonomicky tvarovaná mušle s hlubším usazením - delším krčkem. Orivety by měly být v tomhle ohledu OK.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 2. 2017 11:19

To je přeci úplně jedno, jestli je kabel pletenej nebo ne. Je řada kabelů nepletených a přesto dostatečně ohebných a měkých, že jsou i pohodlný. Stejně tak není univerzální pravda, že se při kabelu za uchem nepřenáší žádné ruchy ( tzv mikrofonní efekt ). Oriveti má kablík dobrej a netrpí na ME. Jestli jsou Basic vhodný pro dámský ucho se těžko odpovídá. Manželka si je zkoušela a moc dobře jí usadit nešly. Žena má obecně odpor ke sluchátkům s kabelem přes ucho, takže se ani moc nesnažila. S výběrem nástavců by neměl být problém u jakýchkoliv sluchátek, případně jdou i nástavce přikoupit. Basic mají tvar takové malinko větší lentilky. Jestli se Ti vejde do ucha lentilka, tak tam ty Basic ubytuješ taky :-)
Basic mají hutnější zvuk s menším objemem výšek. Na delší poslech to je prima, ale řadě lidí by to nemuselo vyhovět, poněvadž by jim výšky chyběly. V tomto ohledu jsou lepší ty Whizzer. Výšky nejsou potlačené, tak jako u Basic, ale nejsou ani ostré. Zvuk je více vyvážený.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 2. 2017 12:12

No já neříkám že to je univerzální pravda. Jenom sdílím SVOU zkušenost s různými kabely. A prostě já radši tenkej opletenej než silnější spletanej. Ale když je poddajnej tak taky OK. Nerad ty tvarovatelný bazmeky. Taky jsem psal že se ruchy TOLIK nepřenáší a ne že se nepřenáší vůbec.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 2. 2017 12:20

Anysek1: Oriveti mojí ženě sedí, akorát musí použít menší nástavec než používám já.
Clo jsem neplatil, sami mně nabídli, že na fakturu uvedou cenu 20USD. Poslali to přes DHL. Pokud bys je objednala, uveď do objednávky i tel. číslo, protože někomu to pak dlouho leželo v depu DHL a nevěděl, že to tam má.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 2. 2017 12:29

vencaxxx píše:No já neříkám že to je univerzální pravda. Jenom sdílím SVOU zkušenost s různými kabely. A prostě já radši tenkej opletenej než silnější spletanej. Ale když je poddajnej tak taky OK. Nerad ty tvarovatelný bazmeky. Taky jsem psal že se ruchy TOLIK nepřenáší a ne že se nepřenáší vůbec.


OK. Co se týče memory části za uchem, tak je fakt, že to umí pořádně udělat málokdo. U aftermarketových kabelů jsem se s tím ještě nesetkal. Teď budu jako kolovrátek :-) Whizzer to má fakt vymakaný, za uchem to drží a vůbec to nepřekáží.

Pokud máš ráda teplejší zvuk s dobrým basem a nepotřebuješ tolik výšky, tak Basic je dobrá volba. Pokud chceš zvuk s větší čistotou a detailem, tak Whizzer. V obou případech se jedná o dobrou volbu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anysek1 26. 2. 2017 13:14

Tak akorát to ucha narvu Apple earpods, ale po čase (a v pohybu) nejsou vůbec pohodlný. U těch Whizzer se mi moc nelíbí zatočení-ta konstrukce, když to tak napíšu. Ale začínají se mi zamlouvat Oriveti :)
A něco dalšího už nemá cenu? Třeba Trinity Vyrus, ...? Teď jsou Trinity VYRUS V2 za 39 liber (z původních 59).
A nebo prostě počkat, až budou Trinity Delta zase v akci? :)
Anysek1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků