Špunty a přehrávač, ~4-5 tis. Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Twen 20. 2. 2017 17:02

Zdravím!

Rád bych opět pokročil ve své audio výbavě o nějaký ten krok kupředu. Hodila by se mi nějaká sestava na cestování ale i na poslouchání u počítače v práci. Předpokládám, že než kupovat i špunty a uzavřená sluchátka, bude lepší investovat víc jen do špuntů a používat je i v práci. Nabídka je široká, po přečtení fóra jsem jen klasicky dospěl ke zvýšení původně zamýšleného rozpočtu, ale přímo k závěru jsem nedošel. :-))

Momentální sluchátková výbava jsou Superlux HD662F, Sony MH1C a DAC FiiO K1. Převážně poslouchám kytarovou muziku - rock, metal (většinou prog). Někdy ale zabrousím i na jazzovější věci až klasiku. Na MH1C mám trochu rozporuplné názory - přes cenu a relativní nepohodlí mě zvukově někdy strašně překvapí, někdy mi ale taky připadají "nejisté" a příliš zatemněné. Superluxy naopak musím většinou trochu upravovat ekvalizérem na basovější projev. Měl jsem šáhnout spíše po variantě B. Celkově mám tedy rád dobře strukturovanou basovou složku, ale rozhodně ne do extrému přebasovanosti pro elektronickou muziku... V menší, ale rozrůstající se míře mám hudbu v bezztrátovém formátu (flac) - především u věcí, které poslouchám často. Většinu mám v mp3 (snažím se o 320kbps), ale poslouchám i ze spotify nebo youtube (především při objevování nové muziky).

K přehrávači - ocenil bych větší výdrž na baterky pro delší cesty. Možnost využití jako DAC by byla výhodou, ale mám již zmiňovaný K1, který je dostatečně malinký na to, abych si ho bral sebou, když budu chtít pouštět hudbu z notebooku. LineOut pro připojení rovnou na zesilovač samozřejmě taky výhodou, ale opět není rozhodující. Hlavní je tedy kvalita zvuku, výdrž baterie, ale taky nějaká pohodlnost ovládání...

Ke špuntům už asi zatím nemám co dodat - převážující žánry, náklonnost k teplejšímu zvuku i zdroje poslouchávání už jsem psal výš...

Jak je v názvu tématu, rád bych se pohyboval kolem čtyř a pětí tisíc. (pět je celkem strop, přes kterých bych šel jen pro velmi výhodné nabídky). Preferoval bych nákup u zavedených obchodů, nebráním se zahraničí, ale možnost nákupu u nás je výhodou. Na sehnání mám cca měsíc.

Jako základní vyrovnanou variantu beru FiiO X1 a HifiMan RE-400. Nejsem si ale jistý rozložením financí - jestli lépe investovat do přehrávače (FiiO X3, nějaké xDuoo) a koupit nějaké čínské sluchátka ve stylu ViVo XE800, nebo jestli naopak ušetřit na přehrávači a raději dražší sluchátka typu Trinity Delta? Těžko sladit ceny tak, abych se vešel do toho limitu. ;-) Možnou strategií by taky bylo na jedné z komponent teď trochu ušetřit a dokoupit např dražší sluchátka zase třeba za dva roky. (obecně budou mít asi sluchátka nižší životnost než přehrávač, nebo se mýlím?) :hm

Díky za rady!

Edit: Delší výdrž přehrávače už nehraje takovou roli, stačí možnost připojení powerbanky (viz níž)
Naposledy upravil Twen dne 20. 2. 2017 19:30, celkově upraveno 1
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 2. 2017 18:11

Ak chces vacsiu vydrz, urcite nie XDuoo X3 a myslim, ze aj Shanling na tom nie je lepsie. Vyuzitie ako DAC ma myslim Fiio X3 a vydrzi o cca 1/3 dlhsie. Sluchatka Vivo XE800 ti asi sediet moc nebudu, kedze a) su svetlejsie a b) na HD662F musis upravovat basy. Z lacnejsich dobre hrajucich sluchatiek nespravis chybu s DZAT DF10, KZ ZST/ZS3 alebo u nas zohnatelne Superlux HD381 (ja by som ale skor zvolil lepsie hodnotene 381F, no tie asi jedine z Ciny).
Urcite dostanes zopar tipov, prip. navstiv temu k sluchatkam do 1000czk (viewtopic.php?f=1712&t=1132901).

Nie som si isty, ci v tej cenovej kategorii za prehravac aj sluchatka sa da ist kvalitou poznatelne vyssie oproti Sony MH1C, to uz tie Trinity budu skok hore, ale na prehravac ti zostane menej. Teple su 1More Triple Driver, mal som ich, mohli by ti zvukovo sediet, maju velmi dobre odozvy na nete, mal som ich doma a takmer ich zobral (no nakoniec zom zvolil Fiio EX1).... a k tomu z bazara Xduoo X3 (s powerbankou :) )
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 2. 2017 18:49

Určitě víc investuj do sluchátek, mají na výsledný zvuk největší vliv. Třeba koupit Delty a k tomu bazarovou FiiO X1.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Twen 20. 2. 2017 19:27

_daRK píše: Teple su 1More Triple Driver, mal som ich, mohli by ti zvukovo sediet, maju velmi dobre odozvy na nete, mal som ich doma a takmer ich zobral (no nakoniec zom zvolil Fiio EX1).... a k tomu z bazara Xduoo X3 (s powerbankou :) )

Jsem to ale hlupák, absolutně mě nenapadlo, že bych přehrávač zapojil do powerbanky v těch případech, kdy budu potřebovat delší výdrž než těch 8 hodin, které má xDuoo X3 ... Vzhledem k tomu, že nějakou powerbanku vlastním, odpadá důvod pro upřednostňování delší výdrže před kvalitou... Všestranností mě dost zaujalo FiiO X3, ale prakticky vyčerpává celý limit :hm :-D tak asi raději zůstanu u toho už koupeného FiiO K1 jako DAC a u přehrávače to omrzím...

Koukal jsem i na ty EX1 - cenově by seděly, ale ta "polootevřená" konstrukce asi nebude to pravé ořechové - ani do autobusu/vlaku, ani do práce... Kouknu ještě naty Triple Driver, díky za tip.

martas38 píše:Určitě víc investuj do sluchátek, mají na výsledný zvuk největší vliv. Třeba koupit Delty a k tomu bazarovou FiiO X1.

Jo, tohle mě taky napadlo - samozřejmě nejsem z bazarových nákupů úplně nadšený, ale omezený rozpočet k tomu svádí...

Edit: Což mě vede k myšlence využít zdejšího bazaru, kde je celkem slušná nabídka na FiiO X3 2nd Gen, které se mi z recenzí apod. dost zamlouvá. Řekněme, že to bych v případě úspěšného obchodu bral jako prémiovku a na sluchátka bych pořád nechal maximum někde na třech tisících (ano, jako vždy, celkový limit na útraty se stále zvedá a zvedá ;-] :roll: )
Edit2: Bazarový FiiO prodán, takže beru zpět...
Naposledy upravil Twen dne 20. 2. 2017 20:20, celkově upraveno 3
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 2. 2017 19:39

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 2. 2017 20:10

Nebo mrkni na bazar:
viewtopic.php?f=1872&t=1259696

Sluchátka jsou prakticky nový, se zárukou a máš zvuk na úrovni třeba Empire Ears Spartan, viz zde: viewtopic.php?f=1712&t=1258843

a přehrávač do 2000 koupíš v číně úplně v pohodě. A budeš mít univerzální řešení na hodně dlouhou dobu.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Twen 22. 2. 2017 23:26

No, upřímně, zatímco z reakcí na Trinity Delta je beru mezi vážné kandidáty, tak nabízené PM4 mi moc nesedí. Přeci jen je rozdíl mezi rozšiřováním sbírky sluchátek, v rámci kterého by se ztratilo, když jedny nebudou fungovat na 100 %, a mezi tím, že hledám jedny sluchátka, za které bych rád dal pro mě vyšší peníze, ale pak je prostě hodlám mít jako primární sluchátka na spoustu příležitostí... Takže vzhledem k popisovaným častým problémům s PM4 se jich celkem bojím...

Momentálně přemýšlím nejvíc nad odkazovanými Whizzery a nebo už zmiňovanými 1More Triple Driver. Stejně tak i přehrávač Nintaus vypadá dost zajímavě. Je možné očekávat, že v hudbě jako takové by byl na daných sluchátkách rozdíl mezi Nintaus X10 a např. xDuoo X3? Nebo by to spíš bylo minimální, ne-li nerozpoznatelné a tím pádem převažuje pohodlněji vypadající ovládání a výdrž baterky u Nintaus?
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 2. 2017 06:32

Nintaus a xDuoo X3 budou mít úplně rozdílné projevy. Nintaus jsem ještě neslyšel, ale podle recenzí má spíš teplejší zvuk, což xDuoo X3 rozhodně nemá ba naopak. xDuoo X3 bych já osobě s Whizzerem nepároval. Whizzer A115 hraje výborně už i s telefonem ( iP6s ). Raději bych šounil po inzerci a počkal až se něco objeví jiného. Pokud nutně xDuoo X3, tak tam bych já volil sluchátka, která jsou tupější na výškách, např. ty Tennmaky Pro co jsou teď na tour do 500,-.
Nejlíp doporučuju přišetřit a pořídit Shanling M1 s Whizzery ( cca 6k celkem ) a zvukově budeš mít vystaráno na dlouho.
Obecně Trinity moc nemusím, ale připouštím, že Delty špatný nejsou. Jen je třeba uvědomit si, že se nosí kabelem dolu, což nemusí každému vyhovovat. Já jednoznačně upřednostňuju kabel přes ucho, přijde mi to pohodlnější.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 2. 2017 08:48

Já nosím naprosto bez problémů Delty kabelem nahoru. Ten kabel to umožňuje a je to mnohem pohodlnější. Navíc se nepřenášejí do uší ruchy jak kabel drhne o oděv.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Twen 23. 2. 2017 15:15

mrazíkovo píše:Nintaus a xDuoo X3 budou mít úplně rozdílné projevy. Nintaus jsem ještě neslyšel, ale podle recenzí má spíš teplejší zvuk, což xDuoo X3 rozhodně nemá ba naopak. xDuoo X3 bych já osobě s Whizzerem nepároval. Whizzer A115 hraje výborně už i s telefonem ( iP6s ). Raději bych šounil po inzerci a počkal až se něco objeví jiného. Pokud nutně xDuoo X3, tak tam bych já volil sluchátka, která jsou tupější na výškách, např. ty Tennmaky Pro co jsou teď na tour do 500,-.
Nejlíp doporučuju přišetřit a pořídit Shanling M1 s Whizzery ( cca 6k celkem ) a zvukově budeš mít vystaráno na dlouho.

Naopak, X3 mě minimálně podle rozhraní zase tolik nezaujalo, spíše jsem ho považoval podle recenzí za nejvýhodnější nákup. M1 vypadá skvěle - podle recenzí i možností (DAC i Bluteooth), zároveň nachystané na Type-C (ačkoliv ještě nějaký čas budu určitě fungovat na klasickém USB), atp. , takže mě přes vyšší cenu dost zaujalo...

Obecně Trinity moc nemusím, ale připouštím, že Delty špatný nejsou. Jen je třeba uvědomit si, že se nosí kabelem dolu, což nemusí každému vyhovovat. Já jednoznačně upřednostňuju kabel přes ucho, přijde mi to pohodlnější.

Musím přiznat, že jsem vlastně žádné in-eary tohohle typu (kabel přes ucho) ani neměl, takže nemám jasnou preferenci...

Nicméně, s tím M1 bych koupil asi opravdu maximálně ty Whizzery. Ale podle recenzí by mohly hrát dost slušně (nemáš na ně už nějaký bližší popis? našel jsem zatím jen neukončené vlákno a fóru). Asi se téhle variantě začínám i přiklánět, dražší přehrávač by mohl vydržet dýl a být pohodovější, a v případě dalších přebytečných financí bych za nějaký čas mohl zase zkusit jiné sluchátka, pokud by mě Whizzery dál nebavily, neseděly úplně ideálně, nebo mě nedejbože opustily do křemíkového nebe...
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 2. 2017 15:46

Whizzer jsou hodně pohodlný ineary a recenze je na ně na HeadFi

http://www.head-fi.org/products/whizzer ... iews/18008

Aktuálně patří k mým oblíbeným špuntům. Chystám se o nich napsat něco víc, ale ještě to bude chvilku trvat. Obecně jsou projevem celkem blízko k deltám, jsou výrazně líp zpracovaný, hodně se mi i líbí koncepce kabelu, kdy memory část skutečně funguje a nepřekáží. Za cenu pod 100USD je to dobrý kauf.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 23. 2. 2017 20:50

Za mě osobně sou Trinity super sluchátka na začátek s tím, že si můžeš filtrama vyzkoušet jakej zvuk ti vyhovuje a výběr je opravdu velkej.
Do konce února mám možnost koupit od nich Mastery za 60 liber, což by podle aktuálního kurzu bylo lehce pod 2000. Sám je nechci, protože mám Master 4 a snad brzy dorazej u Huntery. Ale pokud bys chtěl, moh bych ti je za tu cenu objednat. Jako nevýhodu ale vidím nevyměnielnej kabel, což mě osobně od jejich nákupu odrazuje.
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 23. 2. 2017 20:56

mrazíkovo píše: hodně se mi i líbí koncepce kabelu, kdy memory část skutečně funguje a nepřekáží.


Zeptám se, to je stejný systém jako mají RHA?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 2. 2017 21:01

Já jsem si na takové to pohodové poslouchání pořídil Meze 12 Classics Gunmetal. Mají charakter, který hledáš. Hluboký basy, který ale nejsou nějak zvýrazněný, teplejší středy, dobře rozlišený ale neagresivní a trochu potlačený výšky. Není to na úkor rozlišení. Nejsou ostrá ani agresivní ale ani patlající a rozostřená. Příjemná prostorovost.
Patřej mezi sluchátka, který můžeš bez jakýkoliv únavy poslouchat hodiny a hodiny.
Jak by si ale stály ve srovnání s výše uvedenýma, to netuším.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2017 07:37

Bína píše:
mrazíkovo píše: hodně se mi i líbí koncepce kabelu, kdy memory část skutečně funguje a nepřekáží.


Zeptám se, to je stejný systém jako mají RHA?

RHA jsem neměl v ruce, tak nevím. U Whizzerů je to tak, že v tom místě oblouku za ucho bužírku vodiče nahrazuje jakási pružinka a ta drží tvar oblouku. Jelikož je stejného průměru, jako zbytek kabelu, tak za uchem nic netlačí. Navíc je perfetkně tvarovatelná a tvar drží, tudíž si jí po nasazení sluchátek můžeš upravit podle ucha a sluchátka výborně drží. Zatím nejlepší systém s kterým jsem se setkal.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků