Modifikace sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duuudl 20. 2. 2017 16:15

Modifikace HIFIMAN HE-400i.
požadavky: zvýraznění nejnižších frekvencí až po nižší středy, snížení zkreslení (zrnitosti) v oblasti kolem 4k a zvýraznění prostorovosti a vzdušnosti nahrávky.
Všechny tyto požadavky řeší výměna náušníku Focuspad za MrSpeaker Alpha Pads. Pro nasazení na 400i je potřeba plastový kroužek s packama z velurových náušníků z modelu Hifiman 300, 350 nebo 400S.
Nebo je možné náušníky přilepit oboustraně lepící páskou.
Demontáž mřížek nedoporučuji, nic nepřináší.
Dále doporučuji snížit přítlak na hlavu vzhledem k výšce náušníků.
Je potřeba odšroubovat 2 křížové šroubky držící koženkový náhlavník a roztažení ocelového mostu a zpětnou montáž.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 2. 2017 17:13

Doplním, že rovnako je to možné riešiť s Angled Boženkami ala Brainwavz náušníkmi.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahdi1234 20. 2. 2017 17:24

K HE400i pridam, ze se stock padama se mi osvedcila zmena, co me poradil typek na headfi - http://www.head-fi.org/t/698974/hifiman ... t_13113583 tedy vlozit do nausniku ve predu nakej predmet, ja sem tam vrazil hmozdinku :). Zajimavy je, ze pri pouziti Ifi Ican se prostor znatelne zvetsil, pri krmeni pres Fiio X3II ma tato uprava minimalni vliv.

Mrizky vidim jako duuudl, nic neresi a jeste se zanasi sluchatka, silne nedoporucuju.

Daji se ty Alpha pads sehnat nekde v Evrope?
mahdi1234
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 2. 2017 18:18

Len ak nájdeš nejaké na head-fi.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 2. 2017 20:34

Pokud nechci na uších nosit kůži (MrSpeaker Alpha Pads) ani plast (Brainwavz Replacement Angled Memory Foam Earpad), kterému se říká vznešeně koženka, mám nějakou další možnost? Původní velurové náušníky na HE-400i by měly mít potah z bavlny, pokud to tedy není jen převlečený plast.. Prý se slovem velur občas označuje i plast a Hifiman na toto téma taktně mlčí.

Odvíjí se zvukový charakter modu právě od toho, že je to kůže, která má jiné zvukové vlastnosti než velur - více basuje? Moc se mi to nezdá, protože se bavíme jen o povrchu dotýkajícím se uší. Nebo myslíte že za změnu zvuku může hlavně množství a tvar matrace nacházející se uvnitř náušníku, nebo dokonce jiný materiál této matrace? Boky mají velurové náušníky na HE-400i také z koženky, čili z plastu, takže v tom by to být nemělo. Pokud jde tedy o tvar a rozměry pěny tvořící vnitřek náušníku, neměl by být snad problém doporučit i velurové - čti bavlněné (do bavlny zabalené plastové) náušníky, ne?
Naposledy upravil razerfan dne 20. 2. 2017 21:29, celkově upraveno 1
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 20. 2. 2017 21:19

Brainwavz náušníky jsem zkoušel a nedají se zvukově s MrSpeaker Alpha Pads srovnávat.
Zvuk ovlivňuje: typ potahu náušníků (kůže, koženka-plast, velur-plast, mikroplyš-plast)
síla materiálu (tuhost)
vnitřní náplň - typ pěny, hustota
tvar a velikost náušníků, hloubka, naklonění
Zkoušel jsem jich hodně a jedny z mála, které jsem nezkoušel a mohly by hrát dobře jsou kožené náušníky Audeze LCD Lambskin - cena kolem 2500,-/ pár k sehnání i v ČR.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 2. 2017 21:29

ok, díky

nevermind - udělal jsem to co radil mahdi - trochu zvýšit předek a přelepit páskou.
edit - nejdřív jsem to přelepil celé k tělu sluchátek (od okraje náušníků přes mezeru mezi náušníky a sluchátky až po tělo sluchátek) a musel jsem to strhnout - zvuk byl extrémně dutý.Strhl jsem pásku poměrně rychle a sloupl s tím i kus koženky - pozor na to :-). Pak se mi zdálo, že basů strašně ubylo a zkusil jsem ještě jednou zaexperimentovat- přelepil jsem černou izolační páskou jen úzký pruh koženky na náušnících cca 1,5cm v širších místech a 1cm na užších, 1-2mm jsem okolo pásky nechal volný - dutost zvuku ustoupila ale úplně nezmizela, nicméně basu opět přibylo. Subjektivně mám pocit že by to chtělo ještě o 1mm užší pruh pásky, propustnější materiál. Basů je tak akorát, tedy znatelně víc než předtím, ale dutost tam je trochu slyšet. Každopádně uznávám že náušníky mají na zvuk. charakter sluchátek extrémní vliv a v případě he-400i to za experiment stojí (víc basu se hodí, a víc basu tím z nich dostanete). Opět to strhnu? Moc se mi nechce - je to téméř ok.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 23. 2. 2017 09:24

kůže (lambskin) vs mikroplyš (microsuede) na Audeze LCD pads - odkaz na zkušenosti (porovnání na sluchátkách LCD-2) rozdělený na dvě části - 1, 2

Mikroplyš nemá menší množství basů jak by někdo očekával, rozdíl je údajně jen ve výškách - "If you want super smooth treble, go with leather. If you want a hint of sparkle, vegan is the way to go."
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 2. 2017 10:03

Ja tam nevidím nič o plyše.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 23. 2. 2017 21:24

Audeze pro LCD nabízí 2 verze kožených náušníků a 2 verze s potahem mikroplyš, vždy plněné paměťovou pěnou.

Jen pro zajímavost na sluchátkách OPPO PM-1 jsem porovnával kožené a mikroplyšové náušníky a na basech hrály totožně. Zásadní rozdíl byly vyšší středy (nižší výšky), které byly v podání mikroplyše příšerné - agresivní, drsné (podle mě naprosto nepoužitelné).
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 24. 2. 2017 23:08

Na jednom nejmenovaném českém eshopu začínajícím na "a" a končícím na "go", který je čistě náhodou uvedl dnes do prodeje (..), jsem objednal ty audeze náušníky (semiš) spolu s nejlevnějšími hifiman velurovými náušníky (290,-) pro vydundání upevňovacích kroužků. Kožené náušníky nechci - pohodlí a etika mi radí radši vybrat plast, i když pravda, váhal jsem. Tyhle "veganské" (co je na plastu veganského?) by měly být super pohodlné, a náznak jiskry ve výškách místo "laid back - super smooth" výšek by nemusel být na škodu. Ukáže poslech.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 25. 2. 2017 18:29

Super, dej pak vědět jak ti to hraje.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 28. 2. 2017 21:57

Je to nebe a dudy.

(zjištěno prohazováním - LCD náušníky versus stock velurové vs levné velurové)
slyším více detailů, projev je artikulovanější, prostor je větší a jde i "víc do hloubky", basu je trochu více, a výšek přibylo víc než basů. Asi je to dané rozměrem (náušníky jsou hlubší) a tvarem jejich vnitřku (ovál namísto kruhu). A k té jiskře vs super smooth výškám - samozřejmě nemůžu porovnávat (nemám koženou variantu), ale uznávám, že ten atak slyším. Výšky nemají obroušené hrany, a protože jsou lépe slyšet, může to působit (na některých albech víc a na některých méně) rušivě. Jsou syrové, ale neoznačil bych to za no-go cestu. Mění se tím ale charakter sluchátek, už to není ten midcentrický zvuk, stejně výrazné jako středy jsou nyní i výšky. Umím si představit, že kožené náušníky tento fakt "zjemňují". Já bych za kožené neměnil, dokud bych neměl přímé srovnání, a navíc tyto semišové jsou velmi pohodlné. A ještě k vyzískání více detailů - na svém oblíbeném albu které znám zpaměti slyším na konci reverb a na začátku tiché podupávání o čemž jsem doteď neměl ani páru že to tam je.

Doporučuji koupi LCD náušníků k HE-400i, a na základě výše uvedeného se snad dokážete rozhodnout pro materiál potahu. Je to bomba.

Řečí čísel - Master of Puppets zní asi 2x líp. Řekl bych že se zlepšila i dynamika.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perpeťák 2. 3. 2017 22:46

Modifikace Koss Porta Pro.

Aneb když se molitany rozpadají tak je nahradíme:

1. Opěrky vyřízni například z tužší jemné pěnové hmoty jaká se například používá jako výstelka kufříků pro rozličná zařízení. Přilep oboustrannou fest lepící páskou. S tvarem můžeš experimentovat, například větší elipsovité jsou pohodlnější.

2. Ostrý okraj sluchátkové mušle obrousit do kulata, stačí radius půl milimetru.

3. Kup pár tenkých černých silonových punčochových ponožek. Rozstřihni. Vystřihni jednovrstvé kotouče o průměru mušlí sluchátek. Pravidelně napni na mušle. Jestliže to uvnitř nehezky přečnívá, zastřihni.

Vypadají dobře, sedí dobře, projev je bezprostřednější a transparentnější než s molitany.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 3. 2017 08:42

Na Porty jsem si vyráběl náhradní náušníky tak, že jsem použil slabej molitan (asi 3mm) šedý barvy.Tenhle slabej molitan bejvá strčenej v kufru s ráčnou a ořechama.Trochu pak voní strojním olejem.

Vystřihnul jsem několik koleček (asi tak velikosti budoucího náušníku, nebo spíš o něco větší).Do jednoho kolečka jsem vystřihnul kulatej otvor na navlíknutí na sluchátkovej měnič (podle původního částečně rozpadlýho náušníku).Pak jsem po okraji kolečka nakapal drobný kapky vteřiňáku (po americku - super glue) a přiložil kolečka molitanu na sebe.
Takhle vznikne takovej molitanovej polotovar náušníku, kterej už je normálně použitelnej.Ale ještě se vyplatí to trochu začistit nůžkama, případně se to dá opatrně šmirglovat.To aby nevzniknul takovej tvrdej okraj, kterej by mohl trochu tlačit.
Případný mezery mezi kolečkama molitanu se daj dolepit kapkou lepidla.

Tímhle způsobem se dá vytvořit libovolně velkej molitanovej náušník, libovolně tlustej přidáváním dalších vrstev.Je to omezený jen tím, jestli se vám povede sehnat dostatečný množství toho slabýho molitanu z kufru s nářadím, nebo z něčeho jinýho.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků