[první dojmy] Audeze iSine20

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sarga 15. 2. 2017 16:44

Je takové sci-fi.
Přílohy
audeze_sine_inear_handson_10.jpg
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 15. 2. 2017 21:20

Pobavilo ;) Ale vážně, tohle si fakt někdo koupí když je na trhu tolik normálně vypadajících a dobře hrajících IEMs? Tohle bude fakt jenom výstřelek pro pár bláznů...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 15. 2. 2017 21:58

Koupí, já se na ně třeba chystám ;) s Cipher kabelem, porovnám-li například s Noble Sage přes Mojo, hrají lépe.

Ale já blázen jsem, takže zapadám do konceptu :D
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 2. 2017 22:39

... podľa mňa je optimalizovaný veľkoplošný jenomeničový koncept IEM zvukovo určite principiálne podstatne lepší ako kadejaké súčasné bizarné x-meničové "zázraky", ale vzhľadom na optimálne použitie s "cipher káblom" ich mám úplne na háku ... je to podľa mňa zákerne inovatívny "applácky" koncept, ktorý bohužiaľ asi v budúcnosti prevalcuje posledné zbytky zdravého rozumu v rámci sluchátkového posluchu/biznisu ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 16. 2. 2017 07:57

Audeze by již mělo pracovat na USB-C variantě Cipher kabelu, je to tedy čistě "applácký" koncept?
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 16. 2. 2017 08:48

bacil2 píše:... podľa mňa je optimalizovaný veľkoplošný jednomeničový koncept IEM zvukovo určite principiálne podstatne lepší ako kadejaké súčasné bizarné x-meničové "zázraky"


Teoreticky možné, jen čekám, až to někdo jednou vyrobí. Aktuálně se zdá, že jsou všichni ještě daleko.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 18. 2. 2017 11:05

takže jak si před pár měsíci v úvaze o zasmrcení headphone jacku posteskl, že se blíží doba, kdy budou sluchátka vyladěná na jeden konkrétní dac+zesilovač (umístěný v kabelu), tak ta doba už je tady?
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 18. 2. 2017 11:14

Ano, už se to tak zdá. Výrobce vytvoří v podstatě nedokonaly produkt a následně jeho zvuk zachraňuje přes EQ a DSP. A najednou sluchátka hrají "správně" jen s jedním kabelem a jen z určitého zařízení.


Jinak já to trochu zkoušel přes EQ, ale k iSine kabelu to mělo dost daleko.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 18. 2. 2017 13:56

Neměl by se tím zabývat antimonopolní úřad - nebo nějaká jeho obdoba na úrovni EU? (link zde). Vnímání zvuku je sice subjektivní, ale pokud je to "jasné jako facka" tak je to na podnět.

Jo btw, víte jak reagují firmy, když jim někdo sáhne na zisky? Tak tady si to přečtěte (zajímavé to začíná být od kapitoly "Sawyer MINI a nesrovnalost v udávaných číslech") .
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 19. 2. 2017 19:39

Nahodou jsem narazil na to jak si nekdo poradil s izolaci a pohodlim, takhle by mozna i byly pouzitelny, lol

Obrázek

Obrázek
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 12. 4. 2017 16:57

Tak v květnu se dočkáme nového kousku LDC i4 za 2 500 USD. Bohužel zdá se, že se stále stejně nepraktickým designem:

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 12. 4. 2017 19:42

Mě iSine20 naprosto nadchly, super pohodlné a zvuk velkých sluchátek, už jsem si je objednal.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 16. 4. 2017 18:22

Já už je nějaký pátek mám(asi zatím jediné prodané v ČR), používám nejčastěji s Cipher kabelem a nedám na ně dopustit.

Zkoušel jsem i s Mojo, to posune zvuk ještě dál, jen doporučím ekvalizaci co je popsaná přímo Audeze, na Head-fi lze najít. Se SigmaTunes ST-1 to pak hraje perfektně. Jen je to zase poněkud nepraktické.

Co se týká praktičnosti, pro poslech za chůze bez problému, používám prakticky jen EarLocks, ale nemusí sednout každému.
Audeze by mělo začít brzy prodávat vylepšené ty silikonové šuntíky, viz: http://cdn.head-fi.org/7/7c/7c20267c_IMG_1889.jpeg
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 26. 4. 2017 16:27

https://www.youtube.com/watch?v=uWmaql59Mj0
Nějaké záběry z výroby iSine a nejen jich.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 2. 6. 2017 01:13

Po 3 týdnech poslech už můžu napsat své postřehy k iSine 20:

negativa:
ploché kabely jsou skutečně příšerné
DAC na kabelu pro apple je fakt těžký - bez dodávané klamerky se nedá používat

dál už jen pozitiva:
perfektně vyrovnaný kmitočtový průběh v celém rozsahu (žádné peaky ani propady, žádná agresivita)
naprosto dokonale rovná fázová charakteristika (skvělá spojitost zvuku)
extrémně malé zkreslení
užasná prostorovost a vzdušnost zvuku, velmi dobrá lokalizace
výborná dynamika
i přes vynikající podání detailu (nic neskrývají), si lze vychutnat i nedokonalé nahrávky (to umí jen špičkové magnetoplanary)
zvukově překonávají Sennheiser HD 600, AKG K 712, Fostex TH-X00/TH-600 i modifikované Hifimany HE-400i, při přímém porovnávání s Sennheiser HD 800 (Anaxilus Mod) je to nerozhodně s vyjímkou subbasů tam kraluji iSine 20
vzhledem k velkému průměru krčku vynikající pohodlí, sluchátka se zasouvají jen velmi mělce do zvukovodu odpadá nepříjemný pocit ucpání - používám plastové držáky za ucho, po úpravě tvaru o nich vůbec nevím
hodnocení se vztahuje ke klasickému kabelu, ne ke kabelu s DACem
posloucháno na stolním zes. HYPA 1, dále na AK Junior, OPPO HA-2se
iPhone SE přes jack - lehce horší dynamika

ideální pro poslech v klidném prostředí díky velmi nízké izolaci, srovnatelné s otevřenými domácími sluchátky, doma, ve vaně, na rotopedu, v parku na procházce i ve městě, na pláži (dá se s nimi i běhat- není můj případ), jen do autobusu se fakt nehodí
duuudl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků