Whizzer

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 21. 12. 2018 21:10

...
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 21. 12. 2018 21:10

Kazdou chvili me prijdou ty A-he03 uz se nemuzu dockat. Zatim je budu pouzivat s telefonem Huawei Mate 10 Pro. Mate je ozkouseny s telefonek jak to hraje da se to? Pripadne pres co poslouchate s cim si rozumi? Premyslim o Shanling M0.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 1. 2019 21:05

Najde sa niekto, kto ma Kyliny aj IT01 ? Mam totiz zaujimavy poznatok, len si ho potrebujem s niekym vystrngat. Dlho som bojoval s nadstavcami, aj som to tu kdesi pisal, nakoniec som skoncil pri MandarinEs s odstranenim tej peny. Znelo to fajn, bol som spokojny, ale nebol tam ten wow efekt... No po nejakej dobe (odhadujem 50 hodin) sa z nicoho nic som tie sluchatka zacal vnimat ovela pozitivnejsie - prislo viac detailov, basy uz neboli tolko v popredi a co je uplne divne, zrazu mi vyhovuju aj nadstvace, ktore som predtym odpisal (teda s vynimkou Comply, tie ku Kylinom nejdu). Aktualne pouzivam Spinfity, ktore som nikdy nemal rad... S nimi hraju Kyliny neskutocne.
Nedalo mi to a doniesol som si z prace iBasso IT01 a porovnaval. Aj ked iBasso su fakt male zazraky, mne proste hraju Whizzery o stupienok lepsie - viac detailov, menej basovej zlozky (to je asi jedina vec, co na IT01 nemam velmi rad a sice s nevolou, ale na PC pouzivam EQ), su svetlejsie ako IT01, vzdusnejsie. Vedel by niekto potvrdit vyvratit toto porovnanie ? Co sa tyka (mikro)detailov, take qJaysII ich maju viac, no qJaysII su vhodne na minimum stylov, ktore pocuvam.
Hoc verim na zahorenie sluchatiek, nezda sa mi, ze by zahorenie malo taky skokovity efekt. A rovnako ani psychoaktustika.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 1. 2. 2019 09:29

IT jsem měl jen měsíc cca půl roku zpět , kdy jsem dal přednost Haydnům . Teď po paměti si netroufám porovnat , ale Kyliny mám zas radši , jak Haydn
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 2. 2019 12:08

já myslím že psychoakustika to klidně být může. mě se taky občas stane že vezmu po delší době sluchátka co jsem dlouho neslyšel a zdaj se mi super, pak se to zase časem zhorší když se mi nový zvuk omrzí a začnou se objevovat věci co mi vadily. Mozek je svi.e a chce pořád něco novyho :D Což se dá asi částečně nahradit střídáním několika sluchátek např. nebo třeba jen nástavců. I momentální rozpoložení může mít vliv, nálada, prostředí atd... čím delší poslech tím víc mi vylezaji známý "vady na kráse".
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 3. 2019 20:01

Myslel som, ze som to uz niekde pisal, ale evidentne som myslel zle...
Mal som nedavno doma Whizzer Haydn a moznost priameho porovnania s Kylin. Porovnanie je samozrejme trochu mimo, nakolko obe sluchatka maju odlisnu zvukovu charakteristiku, ale jednu vec by som vypichol. Napriek tomu, ze ide o velmi dobre hrajuce sluchatka, o Haydn sa pisalo ako o velmi detailnych (az ultradetailnych), no ja som take nic nezaznamenal - prave naopak, Kyliny mi davali detailov daleko viac, a to napriek potlacenym stredom. V tomto sa plne stotoznujem s SSakulom, ktory to uz na forum pisal. Neviem, kde moze byt pes zakopany... mal som novsiu verziu Haydn (s odlahcenym materialom tela sluchatka), a hoci nemyslim, ze by v tych verziach zmenili aj zvuk, ale jedna z moznosti to je. Ved aj u KZ ZS5 bol rozdiel vo ver1 a ver2, no pri Haydn by v tomto pripade rozdielnych verzii bol rozdiel daleko vacsi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 4. 3. 2019 15:07

Ahoj v krabici , co jsem ti poslal , byl i přibalený starší pár kdy jedno sluchátko je normálně funkční , rozdíl jsem osobně mezi nimi neslyšel , ale vím že je ještě jedna první revize , tu jsem přímo neporovnával . Jinak Haydn nejsou vůbec špatné sluchátka , ale ty knowlesy v Kylinech mají prostě detailů víc , navzdory upozaděným středům .

Jinak lazení je na Haydn víc audiofilské , kdežto Kyliny jsou zábavná Véčka . To jsem nikdy nepopíral .

Osobně ale se divím , že prodáváš Kyliny a nechaváš si ibasso .

Nenapadá mě moc věcí , kvůli kterých si nechat Ibasso , krom možná usazení a nižší prodejní ceny .. Oboje jsou V a Kyliny jsou podle mého názoru lepší jak Ibasso resp bych je doporučil i jako upgrade k IT01 .
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 3. 2019 15:51

Na doma budú iBasso IT01S, uz prešli colnicou. IT01 su iba do prace, hlavne kvôli výbornej izolácii, zvuk je tak akurát, veľa detailov v práci je skôr na škodu.
Inak áno, aj mne je ľúto, že Kylin ponúkam na bazáre a ani sa u mňa neohriali, ale nechcem živiť veľa sluchatiek. Ak sa nepredaju, nebudem vešať hlavu, Kylin sú za tú cenu výborné, teda najmä pre tých, čo majú radi basy a cinkave detaily.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 4. 2019 09:53

Mam prosbu, vedel by mi niekto povedat, ci ten kabel z Kynilov pasuje na ine 2pinove sluchatka ? Ja uz Kyliny nemam, ale kabel sa mi pacil a da sa zohnat samostatne, otazne je, ci sa da pouzit inde... napr. na tie Taniso Mirai. Technicky su tie koncovky 0.78mm 2pin, ale vyzeraju inak, su akoby zapuzdrene,klasicke koncovky skor vytrcaju von.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků