Audio Zenith "Hear the Truth" (PMx2)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 30. 1. 2017 10:41

Zdravím všechny.
Má někdo v ČR či SVK osobní zkušenost (popř. vlastní) s modelem PMx2 od Audio Zenith?
Web: Audio Zenith
Head-fi téma
+
Nějaké povídání ...

Obrázek

Vzhledem k tomu, že mám Oppo PM-2, tak jsem na to docela zvědavý a třeba bych to rád osobně porovnal. Kdyby byla ta možnost.
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 1. 2017 11:22

PMx2 byly na Big Sound 2015. Spousta porovnání, zajímavé čtení.
TL;DR: Na špičku ztrácí technicky, dobrá tonalita, dobrý komfort, relativně nenáročné.
http://www.innerfidelity.com/category/big-sound-2015

Nějaké další dojmy jsou i na SBAF. Vypadá to, že pro fanoušky HD 650 to může být zajímavá, i když dost drahá alternativa.
http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/audio-zenith-pmx2-redux-and-quick-impressions.60/
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 12. 2017 12:29

Pár měsíců vlastním současnou (druhou) revizi těchto sluchátek, byť na vlastní přání s velurovými náušníky z původní verze. Druhá revize má dle Audio Zenith několik vylepšení. V případě dotazů na tato sluchátka se tedy na mě může kdokoliv obrátit.

Sluchátka jsou to dle mého názoru špičková a mohou se směle poměřovat s tím nejlepším, co je na trhu. (Slyšel jsem je opakovaně vedle LCD4/Utopia/HD800 apod.). Jenže jako se vším, co se dá označit za "high-end", budou i zde hrát hlavní roli osobní preference každého z vás.

Komu se líbí tonální charakter sluchátek jako Audeze LCD-2 rev2, Hifiman HE-500 nebo Sennheiser HD650, tomu bych PMx2 určitě doporučil vyzkoušet. PMx2 si totiž dle mého názoru berou to nejlepší od každého z těchto modelů a kombinují to dohromady v přirozený čistý projev od basů po výšky. Co pro mě jejich hodnotu ještě navyšuje je kompaktnost - jedná se stále o circumaurály, avšak s vynikající přenositelností a skladností.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 9. 12. 2017 18:15

Čo je na tých slúchadlách modifikované oproti PM-2? Nejde mi to do hlavy, PM-2 stoja 700 USD a táto ich modifikácia 1900 USD.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 12. 2017 00:15

Nejlepe si procist prispevky a vysvetlujici videa z oficialni stranky, popr. z HeadFi ci SBAF fora.

Z toho, co vsak vim, se fyzicky zmenilo nasledujici:
- Modifikovane nausniky, jejich vypln se da rozdelit na nekolik "zon" a jsou mirne angled
- Modifikovana vnitrni prepazka menicu
- Modifikovane usporadani magnetu vuci blane menice
- Modifikovane vnitrni tlumeni musli
- Vizualni upravy (sede natrene mrizky, polepy na nekolika mistech, ...)

Vliv na zvuk sluchatek:
- neutralnejsi tonalita (hlubsi udernejsi bas, linearnejsi vzdusnejsi vyssi stredy az vysky)
- nizsi zkresleni napric frekvencnim spektrem, cistsi zvuk s vyssim rozlisenim
- nizsi tendence k neprirozenym rezonancim vychazejicim z musli ci nausniku
- mirne zlepseny pocit prostorovosti zvuku
- peclivy matching leveho a praveho kanalu vcetne nausniku, tudiz presnejsi imaging

Cena je dle meho porozumeni takto vysoka predevsim proto, ze si upravy zadaji svuj cas a Audio Zenith je v podstate jednomuzna firma bez jakekoliv serializace ci automatizace vyroby. Alex tuni kazdy model tak dlouho, dokud neni dle jeho nazoru optimalni, coz vzhledem k odchylkam Oppo menicu z vyroby pry neni vzdy snadne. Dalsi duvod vyssi koncove ceny je myslim ten, aby prilakala vice potencialnich distributoru. Tak ci tak to pry zadny profitabilni byznys neni - Alex chce predevsim umoznit lidem vlastnit sluchatka s co nejvice neutralnim zvukem... a prilis na tom svem vlastnim snazeni neprodelat. Je to pro nej spis konicek/poslani, pokud vim.

Ja jsem za jeho snahy hrozne rad, na druhou stranu mi tak trochu zkazil dojem z drtive vetsiny zbylych sluchatek na soucasnem trhu - oproti PMx2 rev2 mi v podstate skoro nic nezni dost prirozene. :-\ Ale uz ted se tesim, az se nekomu podari i tuto latku prekonat!
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 12. 2017 02:10

MHOE píše:Ja jsem za jeho snahy hrozne rad, na druhou stranu mi tak trochu zkazil dojem z drtive vetsiny zbylych sluchatek na soucasnem trhu - oproti PMx2 rev2 mi v podstate skoro nic nezni dost prirozene...

... no ja by som to až tak moc dramaticky neprežíval ... mal som možnosť podrobnejšie vyskúšať Oppo PM-1 a som šťastným majiteľom PM-3 a dovolím si tvrdiť (aj na základe meraní innerfidelity.com), že za tie prachy PMx2 až tak veľký zázrak zase nie je
:mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků