Sluchátka do práce a na občasný přesun (2-3k), nechci špunty

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paleandr 19. 1. 2017 14:07

Ahoj, rád bych Vás poprosil o radu na sluchátka do práce a zřídka kdy do vlaku atd. Aktuálně používám špunty VSONIC GR04, ale tak nějak mě z nich pobolívají uši, takže bych rád něco většího přes hlavu co by zároveň i tlumilo okolí. Doma mám sluchátka Takstar PRO 80, s nimiž jsem po zvukové stránce spokojen (ty ale u nás zakoupit nejde). Na ven používám již zmíněné VSONICy, které mi taky sedí. Chtěl bych tedy něco s podobným přednesem těchto dvou.

EDIT: Poslouchám z klasické PC bedny, takže v tom není napojeno nic speciálního. Do vlaku atd. max telefon.

Co by jste mi prosím doporučili?


P.S.: Máte někdo typ, jak trochu změkčit hlavový most na těch Takstarech? Když je mám delší dobu, začne mě z toho bolet hlava. Nějaké DIY řešení by bylo super :)

Díky všem ještě jednou
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Paleandr 24. 1. 2017 23:32

Nikdo nic?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 25. 1. 2017 08:28

Pred nedávnom som riešil pre 2 kamarátov presne tento istý problém. Kandidáti:

AKG Y 50
Audio-Technica ATH-AVC500
Fostex TH-7 (na bazari je na predaj kus za 35 E)
Audio-Technica ATH-M40x

Obaja si vybrali AKG Y 50. Obaja sú spokojní.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2017 10:15

AVC500 a M40X rozhodne nie je nieco co by bolo vhodne na prenasanie. To uz rovno moze nosit tie Takstary a nepotrebuje ine sluchadla.
Y50 su zas dost basove, to je uplne iny zvuk ako Vsonic. Takze najskor Fostexy. Pripadne napr. Beyerdynamic Custom Street. Sice to tiez nie je uplne podobny charakter, je ale blizsie ako u AKG. Alebo doplatit na Audio-Technica ATH-SR5.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 25. 1. 2017 10:59

Díky moc, zkusím si všechny popsané projít. Kdyby někoho ještě něco napadlo, budu samozřejmě rád. :)

-- 25. 1. 2017 12:14 --

Teoreticky, kdyby jsme se uplně odprostili od toho, že to budu někam přenášet, ale nechal bych to opravdu jen v kanclu, pomůže to?
Paleandr
Junior


Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2017 13:41

DTX 350 maju krehky most. Tym je lepsie sa vyhnut.

Keby su to nechcel prenasat, tak to si mozes kludne zaobstarat este jedny Takstary.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 1. 2017 14:04

Ryan Giggs píše:DTX 350 maju krehky most. Tym je lepsie sa vyhnut...
... už sa niekomu zlomili, alebo je to zase nejaká internetová fáma? ... mne fungujú v pohode
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2017 14:18

Ano zlomili, nie raz. Uz sa to rozoberalo aj tu na fore.

Tebe funguju, ale nie si asi najreprezentativnejsia vzorka, kedze ich predpokladam velmi casto nepouzivas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 25. 1. 2017 17:24

Ryan Giggs píše:DTX 350 maju krehky most. Tym je lepsie sa vyhnut.

Keby su to nechcel prenasat, tak to si mozes kludne zaobstarat este jedny Takstary.


U nás se to nedá nikde sehnat, takže leda Aliexpress (ale zase riskuji pravost)? + Po delší době mě z nich bolí hlava, viz první post. Dá se s tím něco dělat?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 1. 2017 06:41

Tie prve si kupoval zvonku, tak nie je problem. Daju sa tu zohnat ako Kingston HyperX Cloud.
Da sa to vyriesit inymi nausnikmi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 1. 2017 08:23

Ryan Giggs píše:Ano zlomili, nie raz. Uz sa to rozoberalo aj tu na fore.

Tebe funguju, ale nie si asi najreprezentativnejsia vzorka, kedze ich predpokladam velmi casto nepouzivas.

... skutočne nie som reprezentatívna "užívateľská" vzorka ... a keď to tu tak sledujem, tak na to začínam byť aj celkom hrdý 8-) ... ja si totiž na svoje veci zvyknem dávať pozor a nemyslím, že všetci neskôr narodení musia byť hulváti, ktorí hneď zošrotujú všetko, čo im príde pod ruku ... pre takých akčných jedincov sú určené napr. Skullcandy Grind

... on ani samotný Tyll Herstens nebude reprezentatívna vzorka, keď si dovolil dať krehké DTX350m na svoju "Wall of Fame"
http://www.innerfidelity.com/content/in ... jOGdeUe.97


PS: DTX350 som bez väčších problémov v lete používal pri cestovaní v MHD ... nič som nezlomil, akurát mi pri manipulácii s nimi dosť vadilo, že majú obojstranný kábel
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 1. 2017 10:14

Ahoj k těm DTX 350 mi v pražském Audigu řekli, že je distributor stahuje z trhu kvůli výrobní vadě na hlavovém mostu...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 1. 2017 14:45

bacil2 píše:
... on ani samotný Tyll Herstens nebude reprezentatívna vzorka, keď si dovolil dať krehké DTX350m na svoju "Wall of Fame"
http://www.innerfidelity.com/content/in ... jOGdeUe.97
A tym si chcel povedat co? Ze nejaky recenzent oznaci nieco za dobre, este to dobre byt nemusi. Hlavne po stranke vydrze. On tomu venuje tak 2 tyzdne, mozno mesiac, asi tazko moze mat dlhodobu skusenost so spolahlivostou.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 1. 2017 18:50

... tým som chcel povedať, že Tyll nie je len tak nejaký easy pako ... napríklad na rozdiel od teba! ... inak mimochodom Tyll na "krehkosť" DTX350 sám jasne upozorňuje
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků