Superlux HD661 mod - problém?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 18. 1. 2017 16:14

Ahoj,

kupil jsem si na test sluchátka superlux HD661 a zkouším na nich různé úpravy. Hlavový most jsem celý uřezal a udělal si nový, menší. Uvnitř jsem to vyplnil nějakým molitanem ale to nepřineslo asi žádný benefit.

Před chvíli jsem uprostřed krytu měniče vyfrézoval díru ale bohužel se to až tak dobře nevyvedlo. Mezi měničem a černou dírkovanou krytkou je nějaká průhledná plastová membrána, do které udělal odštěp při vrtání malinkou dírku a je taky trochu deformovaná. K čemu tam ta plastová, průhledná membrána slouží? Je vůbec k něčemu?
Na zvuk to proražení membrány nemá vliv. Nic nepraská ani nebzučí.
Samotná díra v tom černém děrovaném krytu přinesla velké zlepšení zvuku. Zvuk je nyní detailnější, hloubka/soundstage je mnohem širší. Hudba se mi nyní zdá taková živější a zábavnější.
Uvažuji, že celý ten černý kryt nějakým způsobem demontuju, alespoň tu prostřední část. Pokud by ani ta průhledná membrána nebyla k čemu, tak bych se jí taky zbavil.

Za rady a poučení děkuji
Přílohy
2017-01-18 15.53.12.JPG
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 1. 2017 21:10

Pixxel píše:Ahoj,
kupil jsem si na test sluchátka superlux HD661 a zkouším na nich různé úpravy.
...
Před chvíli jsem uprostřed krytu měniče vyfrézoval díru ... Mezi měničem a černou dírkovanou krytkou je nějaká průhledná plastová membrána, do které udělal odštěp při vrtání malinkou dírku a je taky trochu deformovaná. K čemu tam ta plastová, průhledná membrána slouží? Je vůbec k něčemu?
...
Pokud by ani ta průhledná membrána nebyla k čemu, tak bych se jí taky zbavil.

Za rady a poučení děkuji
Tý průhledný membrány se klidně zbav, ta je tam fakt úplně k ničemu ... akorát se pak nesmíš divit, že z výslednýho kraválu ohluchneš.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pixxel 19. 1. 2017 08:08

Ekkare moc díky za radu ale ten sarkasmus byl, podle mého, zbytečný.
Stačilo v klidu a míru napsat, co to je za membránu, k čemu slouží a s klidným doporučením sdělit abych ji zachoval.
Takhle si vyplýtval plno své energie na zvýrazňování a zvětšování ironické textu:).
Nikdo učený z nebe nespadl a já jako laik nevím do detailu o všech součástkách a částech sluchátek, např. k čemu slouží průhledná plastová membrána, o které člověk na internetu moc informací nenajde (doteď jsem nenašel žádné relevantní čtení o této membráně).
Pixxel
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků