HiFiMan HE-400i - sluchátkový zesilovač

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wapster666 16. 1. 2017 14:50

Zdravím,
koupil jsem si HiFiMan HE-400i a i když nejsou náročné, tak si myslím, že se zesilovačem by hrála o dost lépe. Můžete mi prosím poradit nějaký sl. zesilovač? Uvažuji o Schiit Magni 2 + Schiit Modi 2. Zajímají mě Vaše názory.

Případně zkušenosti, kde se dá koupit nejlevněji...

Děkuji moc předem za Vaše rady, zkušennosti. O:-)
wapster666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 16. 1. 2017 15:06

Nejlevneji na schiit-europe.com, alternativa audio gd nfb-11
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AK-47 16. 1. 2017 16:48

wapster666 píše:Zdravím,
koupil jsem si HiFiMan HE-400i a i když nejsou náročné, tak si myslím, že se zesilovačem by hrála o dost lépe. Můžete mi prosím poradit nějaký sl. zesilovač? Uvažuji o Schiit Magni 2 + Schiit Modi 2. Zajímají mě Vaše názory.

Případně zkušenosti, kde se dá koupit nejlevněji...

Děkuji moc předem za Vaše rady, zkušennosti. O:-)


Ahoj, Schiit Modi2 + Magni 2 ti muzu dat poslechnout v Kutne Hore. Akorat je mam pripojeny ve fabrice, tak bys byl pracovni navsteva kdyztak :-) domu se mi to tahat nechce v krabicich.... Nemam s cim porovnavat, byl to upgrade z Fiio Q1 :-), predtim jsem mel Nuforce Udac2, takze tohle je skok jako prase... Magni docela topi i na cca 10-20% vykonu na kterejch ho provozuju se SRH1540, to nadherny sasi je po zapnuti behem chvilky vlazne az teple, ruku na nem ale v pohode udrzim. Zvuk popisovat nebudu , neumim.
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 16. 1. 2017 18:14

Mel jsem a byl spokojený.Mel jsem to ve variante Uber.Dneska bych ale k zesiku Uber vzal Mimby,jako DAC.Urcite ale kdyz ne Mimby,tak v provedení Uber.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 17. 1. 2017 12:12

Doporučoval bych u HE-400i počítat s ekvalizérem. Zdůraznit trochu bas tahle sluchátka potřebují. Na integrovaném zesilovači jehož sluchátkový výstup sice moc nezesiluje ale na HE-400i to stačí (živené je to xonarem z PC přes foobar a asio ovladače) nejvíc oceňuji právě možnost přidat (nakroutit si) basy a trochu i výšky. Oproti moju vidím (slyším) dva rozdíly ve zvuku - soundstage je malinko širší a nižší, zatímco mojo jí má vyšší a užší. Mojo má sice trochu pevněji uchopený, čistší zvuk a tmavší pozadí, ale mohutnější zvuk nakroucený na ekvalizéru je těžko oželet (u Moja jde ekvalizovat zvuk na DAPu - ve Fiiu - ale výsledek nestojí za nic). A tím se dostáváme k tomu, že nevím, jestli a jak by fungovala ekvalizace zvuku v Foobaru při použití s externím DACem, a k tomu, že pokud vím možnost ekvalizace není výsadou stolních sluchátkových zesilovačů, asi proto, že to audiofilové považují za prznění zvuku. Takže nezbývá než ponechat otázku otevřenou, nebo se poohlídnout po přenosných řešeních s bass boostem - opakuji, pro použití s HE-400i. Pro mně osobně jsou HE-400i přechodnou zastávkou na cestě za dokonalým zvukem, a doma si je raději píchnu do stolního řešení právě kvůli možnosti ekvalizace zvuku. Až budu vybírat další sluchátka, vyberu si taková, která ekvalizaci nepotřebují.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahdi1234 17. 1. 2017 13:29

wapster666 - a z ceho poslouchas ted?

Jinak ja nemam pocit, ze by HE400i chybel bas, coz je zrejme dano vkusem kazdyho z nas :) pripadne volbou zanru. Slusne zahraji i s Fiia X3ii, ktery pouzivam v posteli. Pres Ifi Ican micro je nizky spektrum dominatnejsi a pridava se i mirne kosatejsi zvuk, neni to ale zadnej wow efekt a prechod zpet k poslechu primo z Fiia nezpusobi zaludecni krece. Ano, jsou dny (jednou do mesice), kdy zapnu na Ifi bass boost, protoze mam naladu.

razerfan - kdyz porovnas primo X3ii a pres Mojo, jak ti to vychazi?
mahdi1234
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 17. 1. 2017 13:33

Já jsem také nedávno zakoupil HE-400i a mám to propojeno s Schiit Magni 2 Uber a dac Casea Cepheus. A ano potvrzuji, že i já bych ocenil trochu více basů. Jinak jsem se zvukem plně spokojen. Uvažuji, jak tam dostat více basů tak, abych ale nepokazil zvukový výsledek...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod wapster666 17. 1. 2017 21:48

Nyní jedu s M-Audio od M-Track a používám Bass Boost 9db, nevím, jsem asi hudební barbar, ale bez toho mi to přijde naprosto bez basů. (Poslouchám metal a prostě chci slyšet basu) Otázkou, čím to je... mé staré Sennheiser HD555 basují o dost více.
wapster666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AK-47 18. 1. 2017 08:16

Takze neprijedes..? :-) metal mam v krvi, proto mam shure....
AK-47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wapster666 18. 1. 2017 21:47

Upřímně z Olomouce to mám trochu z ruky :-( pošli odkaz jaké máš sluchátka :-)
wapster666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AK-47 19. 1. 2017 22:27

Musel jsem uzavrena - poslech v praci. Shure srh-1540. equalizace je definitne minulost.
AK-47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 1. 2017 07:17

mahdi1234 píše:razerfan - kdyz porovnas primo X3ii a pres Mojo, jak ti to vychazi?


mojo x3ii na he400i porovnáme dneska, ale jako nejlepší nejlevnější řešení bych viděl k he400i přenosný sluchátkový zesilovač fiio a5 (nebo fiio e12a které jsem měl a které je předchůdcem a5). jasně že se tím neřeší dac, ale pokud má člověk aspoň trochu dobrou zvukovku nebo jakýkoliv přehrávač, tak z pohledu převodníku je pro he400i z velké části za vodou a to hlavní co vylepší zvuk je přece zesilovač a ne převodník, a tam je potřeba slušné zesílení plus mírně teplý zvukový projev plus bass boost a to vše tato dvě fiia mají. Kupovat si cokoliv jiného je investice do budoucnosti a shledáte, že he400i na tom nebude znít celkově líp.

já jsem fiio e12a prodal a nechal jsem si mojo, ale to jsem udělal proto, že poslouchám na moju hlavně špunty (echobox) které nepotřebují přidat bas a ta čistota moja jim sedí.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MynnyD 20. 1. 2017 07:44

jako nejlepší nejlevnější řešení bych viděl k he400i přenosný sluchátkový zesilovač fiio a5


můžu potvrdit, Fiio A5 je k HE-400i vhodné. E12A má poloviční output, takže radši E12. Zvuk je sice trochu zastřenější než se stolním zesilovačem (Nuforce HA-200), ale zároveň míň agresivní a unavující. Srovnával jsem i s Magni 2 U a je to podobné. Na obou musím poslouchat pod svojí běžnou hlasitostí kvůli agresivitě vokálů, s Fiiem to není problém.
MynnyD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 1. 2017 08:32

x3ii (low gain, eq off, hlasitost 110 z 120) vs mojo na he400i

banjo akustická hudba (bela fleck - perpetual motion - Chopin Mazurka in F sharp, Bach prelide no3 for solo violin)
x3ii: mene relaxovany (plossi) zazitek, mel jsem za to ze jde o podani prostoru protoze detaily jsou slyset na obou zarizenich, ale ma to neco do cineni s tim jak ruzne hlaiste jsou tony zahrany a ze nejsou tak pevne a jiste a ucelene artikulovány, ze u moja ma clovek pocit ze vidi jak zrovna kytarista sedi a jak kytaru drzi a jestli na hmatniku zrovna trochu ubral aby se skladba trochu zpomalila a pak zase zrychlil, zatimco u fiia se pred vami odehrava nahravka. Casem si uvedomite ze zarizeni ma sve meze v tom sdelit zivy akusticky hudebni zazitek.
mojo: za chvili si uvedomite charakter moja, jasna artikulovanost, zaoblenost (pevne uchopenych tonu), trosku moc sladkosti (sametovosti, mechovosti) naraz davsji moju urcity charakter. Je to o zvyku ale rozhodne je to poslouchatelne a hudebni zazitek je sdelen. Oddeleni jedlotlivych tonu od sebe, treba vybrnkavani hlubsich tonu hlubsiho akordu - kazdy ton je slyset zvlast a kazdy si muzete vychutnat - u fiia ne, prichazi jen informace ze je zahran hlubsi akord, ale naznak slaboucky naznak tehoz zazitku tam prece jen je. Fiio uz je zkratka take stredni trida.

rock Scorpions rock you like a hurricane
fiio: separace a pozicovani nastroju ve spojeni se sluchatky funguje, zvuk je trochu chaby a clovek si klade otazku zda je to masteringem nebo cim, na moju vice jasne podani vsech nastroju, chabost zvuku nastroju uplne nezmizela ale jsou podane vsechny prehledne a jsou dobre oddelene. Kytara na uvod reze lip - sametoveji nez na fiiu. Bas na nahravce oproti dnesni produkci chybi.

pearl jam - ten - why go
mojo: chtelo by to malinko bass boost (pridal jsem hlasitost a uz je to ok), zacatek pekne definovany, bubny jako ve zkusebne - ne, lepsi (nechybi jim dojem mistnosti ve ktere hraji), dlouhe tony baskytary se prijemne tahnou a zvoni na pozadi, nastroje jsou pekne separovane, pri nizsi hlasitosti muze vzniknout dojem ze mojo se s tim bahnem kytar ktere do zvuku nastoupi sotva pere, tuhle hudbu nelze poslouchat potichu. Atmosfera tam je, prechody na bicich po pulce nahravky zni velmi dobre, kopaky take v sobe maji tu pevnou zaokrouhlenou udernost, ale cim je hlasitost vyssi tim mene dominuji zvuku a je mozne se soustredit na kytary a ruzne detaily v nahravce, nejvic prace da rozklicovat doprovodnou kytaru (je tam vubec? neni tojen dojem? ne neni, je tam ten sum sledujici basovou linku) fiio: zvuk bicich na zacatku - dojem ze jsme v mistnosti nezmizel ale neni zdaleka tak silny, basa zvoni podobne ale chybi ji ta tahlost tj. to doznivani tonu pred dalsim uderem na strunu, zvuky kytar jsou proti moju malinko rozvolnene neuchopene rozplyzavajici se. Detaily slysime vsechny, atmosfera nechybi ale ta cast zazitku dotvarena jasne definovanymi zvuky nastroju tam neni. Prechody neohromily.
mojo dalsi skladba Black: wow, no nádhera, žádný bass boost není potřeba. Hlubiny údolí super.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 1. 2017 10:16

razerfan píše: ... pokud má člověk aspoň trochu dobrou zvukovku nebo jakýkoliv přehrávač, tak z pohledu převodníku je pro he400i z velké části za vodou a to hlavní co vylepší zvuk je přece zesilovač a ne převodník ...
... s tým zásadne nemôžem súhlasiť ... presne naopak - čo sa týka zvuku, tak primárny je DAC ... výnimočnosť Mojo spočíva práve v tom, že obsahuje veľmi solídny DAC strednej triedy za "začiatočnícku" cenu ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků