ORIVETI

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 14. 1. 2017 10:29

Výborná recenze, díky :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 16. 1. 2017 22:11

Mrazíkovo: ahoj poslouchám přes mobil a pořídil jsem si lowendový dac/amp Fiio Q1.
Zatím poslouchám s uzavřenými Bose AE2 a tam je rozdíl s/bez Fiia dost znát.
Doporučil by jste mi ty Basic na domácí relaxační poslech s touto sestavou?
Hudbu jedu ve flac, hudební styl tak nějak vše, kromě techna, hip-hopu a rapu :-)
p.s. vyšší level dac/amp v nejbližší době pořizovat nehodlám...
p.s.2: nejlepší špunty co jsem měl byli Xiaomi Piston 3rd a ty mě zvukově moc nenadchli, ale poslouchal jsem je jen s Nexus 5 a ten měl výstup nic moc...
Předem děkuji za odpověď...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 1. 2017 07:09

Ahoj, na Tvou otázku neumím jednoznačně odpovědět. Já Basic poslouchám s iPhonem nebo xDueem X10. Teď mám na cestě M1 od Shanlingu. iPhone je znám svým teplejším přednesem a ve spojení s Oriveti Basic je zvuk hodně hutný s hlubokým až tělesným basem. Bas je nejdominantnější složka zvuku, ale nezastiňuje ostatní pásma. Vokály zní čistě, výšky mají patřičnou jiskru. I prostorově patří Basic k tomu lepšímu co jsem s jedním měničem slyšel. Jen u rychlých náročnějších skladeb ( Metal např ) ztrácejí trošku na rozlišení. S X10 je zvuk vyspělejší. X10 je celkem neutrálně laděná a díky tomu je zvuk Basicu také vyrovnanější. Bas kultivovanější, ale neztrácí na kvalitě, naopak. Zbytek pásem je na tom podobně. Zatím jsem s Basicy maximálně spokojen. Neslyšel jsem One More Triple Driver, což je stejná cenová kategorie, ale jelikož upřednostňuju kabel za ucho, tak si myslím, že těch 99USD za Basic je investice do super zvuku s vyjímečným komfortem. Tudíž ano Basic doporučuju, ačkoliv přirozeně neumím odhadnout, jak si sedne s Tvým zdrojem. Nicméně o Q1 jsem zatím nic špatného co se zvuku týče nečetl, tak bych se toho nebál.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 17. 1. 2017 16:40

mam 2 otazky.

1) muzes oriveti basic porovnat s KZ ZST ? Chápu, že oriveti budou lepší, ale jde mi o to, jestli jsou např. úplně jiná liga (vzhledem k ceně)

2) je to trochu mimo téma, ale jaká je výhoda víceměničových in earů při normálním poslechu /Spotify na nejvyšší kvalitu)?

Díiky
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 1. 2017 17:08

1) ZST jsem poslouchal jen krátce a odeslal jsem je na tour. První dojmy byly hodně dobré, ža ty prachy si asi lzte těžko přát něco lepšího. Komfort usazení, izolace, zvuk, všechno správně. Nejlaciněji působí kabel, ale již lze zakoupit na Ali lepší. Zvukem jsou trochu do V, připomínají mi Rhapsodio RDB IV. Mají super prostor, někomu by se mohly zdát možná trošku nepříjemné výšky, ale to záleží hodně i na kvalitě nahrávky. Basic mají zvuk vyspělejší, vyrovnanější a bas je lépe kontrolovaný. I výšky zní kultivovaněji. Jsou lepší, dle mého rovnější. Nicméně ZST za nyní dostupných 13 doláčů jsou super kauf.
2) Já myslím, že největší rozdíl je ve schopnosti lépe rozlišit a podat detail, šíři scény a celkového podání prostoru. Myslím, že každý poslech je normální a je úplně jedno, jestli je to z offline přehrávače nebo stream. Záleží na kvalitě. Kvalitní nahrávku lépe podá kvalitní aparát. Méně kvalitní aparát bude kvalitní nahrávku kompromitovat a naopak. Dnes je už celá řada levnějších sluchátek se špičkovým zvukem. Problém já vidím spíš v tom, že u nás je dostupných pouze několik mainstreamových značek, u kterých zaplatitelné modely zdaleka nenabídnou kvalitu značek méně známých, ale u nás bohužel nedostupných. Oriveti nabízí jen dva modely, ale oba jsou špičkově propracované a kvalitou zvuku snesou srovnání s celou řadou renomovanějších značek a jejich i špičkových modelů. Už i ty ZST si myslím budou s přehledem šlapat na paty takřka většině toho co je v ČR na regálech s cenovkou do 15set.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 17. 1. 2017 21:20

1) počítám, že o mílové kroky před apple earpods a porta pro, což jsou momenátlně bohužel má jediná sluchátka.

2) jak jsem psal, větší zkušenosti mám akorát s

http://avmania.e15.cz/klipsch-reference ... -sluchatek

kde ani nevím, kolika měničové byly, ale předpokládám základ.

3) rekneme, ze kdybych koukal po sluchatkach do treba 4.000, co se da mimo CR sehnat, co opravdu stoji za to? posloucham metal, rock a obcas vaznou hudbu...







Máte zkušenosti i s bluetooth sluchátky?
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 1. 2017 21:50

Mrazíkovo: díky za odpověď, budu o nich uvažovat, i když zatím mi vyhovují "velká" uzavřená sluchátka...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 1. 2017 09:15

K tomu bodu 2 je este dobre dodat, ze to co pise mrazik treba chapat v teoretickej rovine. Vyssi pocet menicov neznamena automaticky lepsi zvuk. Zalezi na konkretnych modeloch.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 1. 2017 09:31

blackwhit píše:1) počítám, že o mílové kroky před apple earpods a porta pro, což jsou momenátlně bohužel má jediná sluchátka.

2) jak jsem psal, větší zkušenosti mám akorát s

http://avmania.e15.cz/klipsch-reference ... -sluchatek

kde ani nevím, kolika měničové byly, ale předpokládám základ.

3) rekneme, ze kdybych koukal po sluchatkach do treba 4.000, co se da mimo CR sehnat, co opravdu stoji za to? posloucham metal, rock a obcas vaznou hudbu...

1) To patrně ano
2) Už jsem psal, že Klipsch jsem nikdy v uších neměl, ale z toho co se píše v Tebou vloženeém odkazu si myslím, že charakterem zvuku budou podobné s Basic s tím, že u těch náročnějších skladeb nejsou agresivnější, ale ztrácí na rozlišení a detailu
3) Nová, starší? Basic nejsou špatná volba, ale těch možných kandidátů bude kolem 150USD asi víc. A pokud by mohl být nákup z druhé ruky, tak tím se nůžky ještě rozevřou. Jen pro ilustraci. U nás jsou k dostání v této ceně Fidue A73, což je tuším dvouměnič. Už je to dávno co jsem je měl, ale jsem takřka přesvědčen, že Basic budou lepší volba ve všech aspektech. Další možností je 1 MORE Triple Driver, ty jsou aktuálně hodně oblíbené. Nebo něco od Trinity. Já osobně je moc nemusím, ale byl bych hňup, pokud bych tvrdil, že hrajou blbě. Malinko dražší jsou LZ A4 a ty se momentálně taky těší veliké oblibě. A ještě o fous víc stojí iBasso IT03 a podle toho co se o nich píše by to pro mnohé mohla být konečná sluchátka. MEE Ausio Pinnacle P1, další povedený kousek lehce nad limitem. Simgot EN700, VSonic, Vivo XE800, TFZ. Možností za větší či menší peníze bude mraky. Hlavní je si ujasnit jaký zvuk mne baví a chci, z čeho budu poslouchat a potom už jen vybrat. Ideální startovací kousek do světa špuntů teď vidím v Tennmak Pro - pro milovníky temnějšího zvuku nebo KZ ZST pro toho, kdo chce detail, prostor a slušně úderný bas. Každé z nich cca za 500,- Kč.

BT sluchátka a obecně bezdrátové technologie zatím míjím. Nicméně dost často se tu různé modely doporučují, stačí hledat.






Máte zkušenosti i s bluetooth sluchátky?


-- 18. 1. 2017 10:33 --

Ryan Giggs píše:K tomu bodu 2 je este dobre dodat, ze to co pise mrazik treba chapat v teoretickej rovine. Vyssi pocet menicov neznamena automaticky lepsi zvuk. Zalezi na konkretnych modeloch.


Ano to co píšeš je pravda a pokud to vyznělo, že lobuju za vyšší počet měničů, tak určitě ne. Důkazem budiž mé nadšení z Oriveti Basic.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 18. 1. 2017 09:43

díky za odpovědi.

v zásadě hledám něco podobného jako byly ty klipsch - vzhledem k rocku a metalu mi nevadí trošku víc bassu. zase nechci, aby to "huhnalo" jako treba porta pro. Ale rád bych se posunul výš, i když převodník lightning-3,5mm a spotify nevim, jestli mě vůbec vejš pustí.

trošku bojuju, jestli vyzkoušet KZ ZST (nestojí nic) nebo jít rovnou do oriveti basic s tím, že s nima vydrzím. Popravdě, jak jsem psal mě lákají BT sluchátka (konečně bez drátů), ale bohužel z toho, co jsem slyšel, tak stejně dobré nebo lepší než Klipsch byly jen BO H8 a Bose QC35... ale zase dát 10.000 se mi nechce...

s optoma nuforce be6i zkušenosti nemáte?
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 1. 2017 09:51

KZ ZST jsou výrazně světlejší a malinko dominantnější na výškách, než Basic. Oriveti jsou přeci jen o kus dál.
Nuforce jsem neslyšel.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 18. 1. 2017 14:29

jeste chvilku budu premejslet a cist, ale nejspis vezmu ty oriveti. jak jsem psal - na rock, metal a cas od casu vaznou hudbu asi budou to prave...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 1. 2017 14:57

Dnes mi došly od defaga zapůjčené hifimany re-00. Sám jsem je teď objednával přes Massdrop a na první velmi rychlý poslech hrají velmi velmi dobře. Aktuálně jsou i zde na bazaru za 1000 Kč. Do konce týdne hodím do vlákna k tour levných sluchátek srovnání mezi třemi vybranými sluchátky a jako referencí právě hifimany, takže pokud nespěcháš zkus chvíli počkat
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 1. 2017 15:07

No já nevím, ale nebudou mít ten RE00 trošku jiný charakter, než blackwhit hledá? Určitě budou hrát pěkně, ale dá se o nich říct, že mají hutný zvuk?
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 18. 1. 2017 15:31

Nemají. RE0 jsou pro lidi co mají rádi typ zvuku Etymotic. Basy, hutnost jsou jinde.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků