ORIVETI

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 2. 2017 19:14

Pro nás jsou dostupné nejlépe přímo u výrobce. Můžeš mu zkusit napsat a požádat ho o slevu nebo sleduj inzerci na HeadFi, teoreticky by se tam mohly objevit. Možná je bude někdo časem pouštět i tady. Zkusil bych tam napsat. Marco je celkem prima.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 1. 3. 2017 22:13

Mal som teraz možnosť trochu dlhšie počúvať Oriveti Basic a dosť zásadne som ma ne zmenil názor. Tie slúchadlá majú skrátka niečo do seba. Svojím ladením možno nie sú možno ideálne pre rockovú a metalovú hudbu a sú dosť vyberavé na zdroj zvuku (na zlom zdroji zvuku hrajú otrasne), ale pri lepšom zdroji zvuku hrajú naozaj skvele a páčia sa mi čoraz viac.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domstero 2. 3. 2017 22:35

Ahojte dnes mi konečne po mesiaci došli Oriveti...Som velmi spokojný sedia naozaj dobre a zvukom ma stále niečím prekvapuju a to ich počúvam prve hodiny... lenže mne sa smola lepí na päty.Nielenže som ich preplatil o nejaké to euríčko, ale mi práve teraz začalo blbnúť pravé slúchadlo až ma oblial pot, lebo ak to mám zasa vracat far far away :( viete mi stým poradiť čo mám robiť po prípade či sa to nedá nejako opraviť lebo keby som to poslal naspät zas by som ich nevidel zas mesiace a bohvie kolko by som platil za zaprecolenie a podobne. vdaka
Domstero
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 25. 3. 2017 18:03

Domstero: vyriesil si to, ci ?

A ja som nad nimi uvazoval (a uvazujem) ako o upgrade (v mojich financnych moznostiach) SE MH1...
Mrazikovo, a ostatni chalani co ich mate... Maju soundstage aj vrstveny (aj co sa tyka poloh dole, hore), alebo len do sirky ako SE MH1/Sony MH1C ?
Dakujem za odpoved...

Hanni : takze s Clip Zip (rockbox) by hrali otrasne ?... Horsie ako s MH1(C)? Neznesiem sykavky, tak neviem co najlepsie do max. 110Eur (aj s postovnym) si zadovazit... FiiO EX1 nema hladke vysky, ale skor agresivne... Na Trinity treba dlho cakat a nemaju dostatocne kvalitnu konstrukciu, ci ? Sluchadla by som pouzival len doma a len v polohe lezmo. Proste si ich pustit na 30-60 minut pred spanim... Pri SE MH1 sluchadlach davam +2db na vysky, -2db na basy a + 1,5db na stredy. Nemam problem sa pripadne pohrat s ekvalizerom ani u Oriveti, neocakavam, ze mi budu vyhovovat na "flat" (ale ani nevylucujem). Najhorsie pre mna su sykavky (ktore nastastie s MH1 nepoznam...ale chce to upgrade najprv sluchadiel, neskor pribudne napr. Xduuo X3), a tie by s Oriveti nehrozili, co je fajn...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 3. 2017 23:58

Tak Oriveti určitě sykavky nemají. Mají trošku potlačené výšky a výrazné, ale pevné a čitelné basy. Ale ani Trinity Delta nemají sykavky a s tou konstrukcí to není nijak zlé. Za mě mají lepší zvuk než Oriveti, ale do V, což nemusí každému vyhovovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Domstero 14. 4. 2017 20:09

Neposiela som ich nikde lebo Sa Chyba prejavuje iba občas... je to chyba uz v konektore kde stačí jack trocha pritlačiť na stranu a uz nabehne aj práve sluchadlo a potom to hra dobre zatial dlchsie dobu dúfam ze sa to nebude zhoršovať v tom pripade by som to mal asi reklamovať... super by bolo keby sa dal kupit náhradný kábel bo samotné sluchadla su vporiadku
Domstero
Junior

Odeslat příspěvekod DavidMat 15. 4. 2017 09:49

Tak jak to popisuješ, nebude chyba v kabelu ale v přehrávači.
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod blackwhit 20. 4. 2017 15:00

Ahoj, mám možná laický dotaz, ale někde jsem zahlédl článek, že když mají sluchátka výměnný kabel - což je případ těchto - dal by se připojit kabel s bluetooth modulem a udělat z nich příležitostně bezdrátová. Fungovalo by to?

díky
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 20. 4. 2017 17:29

Samozřejmě, stačí sehnat modul s odpovídajícím mmcx konektorem a orivety se stanou bezdrátovými
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domstero 21. 4. 2017 10:56

určite nie lebo ich počúvam na viacerých zdrojoch
Domstero
Junior

Odeslat příspěvekod bandur 4. 5. 2017 13:24

zdravím vedel by mi niekto povedať či sa oplatí prejsť na orivety basic z IE8 .. myslím tým že charakter majú podobný, ale ako celok bol by to upgrade či downgrade v kvalite zvuku? diky
bandur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spearfish 5. 5. 2017 19:18

Nepoužívá oriveti basic nekdo s Shanling M1? Teoreticky to vypadá jako fajn kombinace ale kdyby někdo měl zkušenost rád bych si odhad potvrdil.Děkuji.
spearfish
Junior

Odeslat příspěvekod Domstero 13. 9. 2017 11:01

ahojte vedeli by ste mi poradit vhodné náhradné špunty na BASIC a náhradný odnímatelný kábel. Na ich stránke teraz ponukáju AFFINITY https://www.oriveti.com/product-page/pr ... 5mm-stereo len stoji 200USD to by som potreboval lacnejsiu alternatívu a este jedna poznámka dokáže ovplivniť aj zvukovo kvalitnejší kábel? Dekuji
Domstero
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 9. 2017 11:08

Podíval bych se na penon.com. Tam mají i nástavce i řadu v celku slušných a ne drahých kabelů. Nástavce i kabely ( z produkce FiiO ) nabízí i p. Hejtmánek na headphones.cz
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domstero 13. 9. 2017 11:20

http://www.headphones.cz/inshop/nahradn ... c-se1b.htm tieto by mali sediet či?

-- 13. 9. 2017 12:44 --

dopuručil by si aj nejaké konkrétne druhy špuntov na dokonalú izoláciu asi nejaké penové a ako zistím či budú sediet na BASIC
Domstero
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků