Senn IE8 a Senn Momentum - osobní zkušenost

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bio 4. 1. 2017 17:23

Ahoj, jen se chci podělit o zkušenosti se sluchátky. Neustále jsem hledal, chodil po výstavách sledoval testy atd.. nakonec jsem si koupil Senn IE8 a Senn Momentum.
V podstatě jsem ale používal jen Momentum, protože ty IE8 mi prostě nedržely v uších ať jsem volil jakékoliv koncovky.
Rozhodl jsem se nechat si na ně udělat custom nástavce. V ten okamžik se ty sluchátka o 30% zvukově zlepšily a hlavně držely, nepadaly.
Je to tak strašně velký rozdíl, že nechápu, jak jsem někdy mohl nosit obyč špunty.
V té firmě, kde mi je dělali jsem si poslechl jejich Custom inear a něco takového, jsem opravdu nikdy neslyšel.
Používají profi měniče Knowles. Absolutně se to nedá srovnat s žádnými komerčními sluchátky, co se dají za rozumné peníze koupit. Byl jsem na mnoha HighEnd výstavách a prolezl spoustu obchodů, ale něco takového jsem neslyšel. Okamžitě jsem prodal moje Momentum, a trochu našetřil a koupil ty custom.
IE 8 s nástavci používám na kolo a nebo když jdu do hospody. Je určitě lepší, počkat, našetřit. Ve finále na tom jen vyděláte. Teda neproděláte, za prodej starých...
petr
Naposledy upravil MgX dne 7. 1. 2017 20:36, celkově upraveno 2
Důvod: Odděleno z jiného vlákna... http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=11422630#p11422630
bio
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 18:51

To co píšeš je jasný. Jestliže Ti sluchátka nedrží v uchu, netěsní a zvuk se tím degraduje. Máš-li kvalitní uni špunty a dobře zvolené nástavce, tak rozdíl mezi uni a custom verzí není tak propastný. A bohužel při prolézání obchodů tady v Čecháh jsi neměl moc šancí na slušný špunty ani natrefit, takže Tvé nadšení je zcela pochopitelné. Ještě se zkus podělit o informaci od koho své customy máš. Ď
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bio 4. 1. 2017 19:09

No jsem tu celkem nový, nechtěl jsem, aby to vypadalo jako reklama a nevím, jestli se to tady smí psát..

-- 4. 1. 2017 20:11 --

No a tobě IE 8 připadají blbý ?
bio
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 19:20

Já na Senneheisery moc nejsem. Mám doma velký HD598 na filmy, ale to je všechno.
Klidně to sem napiš, na tom není nic špatnýho, naopak to může spoustu kluků inspirovat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 4. 1. 2017 19:23

taky jsem zvědavý, co je to za customy. jen asi nemá cenu to házet do vlákna pro X10
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod bio 4. 1. 2017 19:27

tak co ? mám to sem dát a nebo ne ?
bio
Junior

Odeslat příspěvekod saba32 4. 1. 2017 19:29

mrazíkovo: Děkuji z celého srdce za projevenou důvěru, ale za A) já jsem se nezúčastnil přijímacího kola a nechci využít zadní vrátka a využít situaci k vlastímu prospěchu,/ i když chápu, že jako vlastník si "uzurpuješ" právo dát zelenou kartu/ B) příští týden jdeme montovat vzduchotechniku do pár hál v Německu, a sami nevíme, kolik času tam strávíme či jaké turnusy budeme točit, tudíž v období probíhající tour tvých sluchátek, nemohu zabezpečit svou dosažitelnost a nemám v moci řešit kontiunitu přeposílání tvých IEM, proto musím /byť nerad/ odmítnout tvoji nabídku.
Naposledy upravil saba32 dne 4. 1. 2017 19:34, celkově upraveno 1
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod bio 4. 1. 2017 19:34

Tak aspň popis, kdyžtak zítra zbytek , musím dnes končit.

Custom in ear sluchátka TRIO

sluchátka jsou třípásmová, kde crossover rozděluje zvukový signál mezi Woofer, Midrange a Tweeter (basový, středový a výškový reproduktor). Díky této sestavě oceníte křišťálově čistý zvuk s nekompromisním vykreslením a separací detailů. Díky individuálním koncovkám bude poslech komfortní a nebude rušen okolním prostředím (útlum 35 – 40 dB).
Jsou vhodné pro prémiové zvukové zařízení i pro jakýkoliv smartphone, iPod, iPad, iPhone, mp3 player, tablet nebo notebook.

- citlivost (1kHz) 113 dB SPL/mW
- Impedance 1kHz 12Ω; 500Hz 23Ω
- DC resistance 24,1Ω
- frekvenční rozsah 20Hz- 20kHz
- vstupní konektor 3.5mm Jack, délka kablíku 1,3m
- útlum od okolních ruchů 35 – 40 dB
schéma rozdělení akustických pásem u 3 pásmového reproduktoru (zdroj: Seltech)

K výrobě sluchátek je zapotřebí otisk uší, který Vám zhotovíme
Sluchátka vyrobíme během 3 pracovních dnů.

Tyto sluchátka jsou osazena unikátní patentovanou ochranou proti vniknutí nečistot do reproduktorů, která Vám zajistí jejich dlouhou životnost.

Nově jsou naše sluchátka osazena pozlacenou zásuvkou pro připojení kabelu.

Dodáváme kabel FiiO RC-SE1. Kabel z osmi samostatně vedených pramenů (každý z 11 drátků) z postříbřené mědi v teflonové izolaci. Každá signálová cesta je tak zdvojená! Bytelný kovový rovný Jack 3,5 mm. Část vedená kolem ucha tvarována průhlednou bužírkou. Součástí je i kvalitní bílá klipsna, do které se vejde i takto silný kabel.

měniče
http://www.knowles.com/eng/content/down ... ades_2.mp4
bio
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 19:40

Tak já už vím :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bio 4. 1. 2017 20:37

Porovnával jsem je ještě než jsem si je pořídil s IE 800 a hrají opravdu lépe.
Ale samozřejmě chápu, že to někdo může brát tak, že když je mám, tak je vychvaluji.
Opravdu se jen snažím podělit s tou mojí několikaletou cestou za, pro mě "posledními" sluchátky. Strávil jsem nad tím stovky hodin, kupoval nesmyslně a pak ještě nesmyslněji pod cenou prodával..

Jen tímto chci říct, že je jedno, od jaké firmy si custom sluchátka koupíte, ale určitě si kupte inear sluchátka od nekomerční firmy. Vždycky budou hrát lépe a za poloviční cenu. Samozřejmě to neplatí na velká sluchátka
" přes hlavu " Tam samozřejmě ty komerční hrají lépe.. Oppo, Stax, Audeze, Fostex .. atd
Jenže to už je za úplně jinou , pro mě nesmyslnou cenu, a myslím pro většinu lidí..
Petr
Naposledy upravil bio dne 4. 1. 2017 20:48, celkově upraveno 1
bio
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 20:44

To co píšeš teď je nesmysl. Založ o té firmě samostatný vlákno, ať to tu už neplevelíme. Tam se to může malinko víc rozebrat. Chápu Tvé nadšení, mám to podobně, ale generalizovat bez hlubšího poznání toho co nabízí trh všude, ne jen u nás, je tmářství.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bio 4. 1. 2017 20:51

Jo ok, ale já bych to nepsal, kdyby se tu neřešily sluchátka. Nezačal jsem s tím.
Nebudu nic zakládat. Omlouvám se za spam. Fakt jsem se jen chtěl podělit o zkušenosti s dlouholetým výzkumem.
Kdby měl někdo zajem , tak at se ozve už sem nebudu psát.
Ahoj všem
Petr
bio
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 21:00

Skoda, myslim ze by to bylo zajimave vlakno o tuzemskem vyrobci.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 4. 1. 2017 23:28

Napiste do google/Custom in ear sluchátka TRIO/ a vyjede vám cz firma i s ceníkem
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 5. 1. 2017 11:07

Kdo je zkusí?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků