In Ear do 100€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martin936 28. 12. 2016 20:42

Zdravím, momentálne vlastním Klipsch Image R6, no tie mi nevyhovujú hlavne ergonómiou (neustále si ich musím naprávať, lebo aj pri nepatrnom pohybe hlavy sa začnú vysúvať z uší, potom ma z toho naprávania bolia uši a vzniká podtlak v kanálikoch. Sú k nim 4 veľkosti silikónových špuntov, ani jedny mi nevyhovujú, buď sú príliš malé ,alebo veľké, jediné ktoré strčím do ucha sú dvojzávojové, no tie spôsobujú problémy vyššie uvedené.
Rozhodol som sa zaobstarať si nejaké nové, len mám dilemu s rozhodovaním sa medzi vyhliadnutými:

RHA-MA750
Etymotic MK5
Hifiman RE-400

Počúvam Trance (hlavne Vocal Trance) a Enya, Medwyn Goodall a pod. relaxačnú hudbu. Lákajú ma slúchadlá s vyrovnaným resp. analytickým zvukom, lenže nikdy som také nemal/nepočul a ani teraz nemám možnosť niekde si ich vyskúšať. Na basy si nejak nepotrpím, idem mi hlavne o čo najvernejší prednes v danej cene a aby boli pohodlné. Tie RHA vraj majú trocha zvýraznené basy, Hifimany pomerne vyrovnaný ale zábavný prejav a Etymotic skôr analytický. Zaujímalo by ma aj porovnanie s mojimi R6 zvukovo (ale predopokladám že R6 sú asi dosť pozadu). Posledné 3 dni som prehľadával toto fórum aj Head-fi no stále nie som pevne rozhodnutý, najviac sa prikláňam k tým RHA, zaujala ma aj kvalita spracovania a množstvo veľkostí špuntov v balení, len stále ma lákajú aj tie Ety (len ma na nich zaráža to plastové balenie, pôsobí to nedobrým dojmom). Prípadne ak máte iné tipy....

Ešte dodám - nič zo zahraničia, nemám s tým žiadne skúsenosti, radšej z SK/CZ.
Zdroj hudby: PC (základovka Asrock Z97), iPad mini 3, sem- tam Lumia 800
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod pepis99 28. 12. 2016 21:26

Za mna mozem doporucit shure se 215.za tu cenu hraju paradne,cisto, niesu prebasovane.
Ale hlavne by si si ich mal ty vyskusat a sam uvidis ktore ti padnu zvukovo kazdenu moze vyhovovat nieco ine.
pepis99
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 12. 2016 21:31

Skus ešte zvážiť aj Fiio ex1, tiez som pokukoval po rha, ale zobral som tieto a neľutujem. Je tu o nich vlákno, môžeš hľadať recenzie aj k Dunu Titan 1,to su tie isté.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 12. 2016 22:22

... pokiaľ nepotrebuješ mikrofón a ovládanie na kábli, tak by som sa vôbec nebál vyskúšať aj Fostex TE-02n za "pouhých" 25 eur ;-)
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... mit=recent

... inak aj tie hifimany sú v pohode
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2016 06:08

Z tych modelov co su tu spomenute su "analyticke" jedine tak Etymotic a tie Fostexy. Nie som si ale isty ci prave na trance je to nastastnejsia volba. Ani ta relaxacna hudba uz na nich velmi relaxacna nebude.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 29. 12. 2016 16:25

Shure Se 215 sa vraj za tú cenu neoplatia. Tie Fiio ex1 sú zaujímavé, len majú horšiu izoláciu (síce počúvam väčšinou doma, ale vadilo by mi počuť aj okolité ruchy z domácnosti), ďalej ma od nich odrádza nepohodlnosť dodávaných špuntov keďže mne ide hlavne o pohodlie a nechcem zase zháňať iné nástavce z Číny napr.
Zvukové očakávania som prehodnotil - celkovo ten zvuk nech je vyrovnaný t.j. nie prehnané výšky, stredy nech nie sú potláčané, či prekrývané, basov primerane, nech zvuk neznie plocho (viem že dosť poslucháčov elektroniky je typu "nech to má riadne basy až mi hlava odletí", ja skôr presnosť a detail).

Celkovo zhrnuté - chcem už nejaký kvalitatívny posun vo zvuku a nech sú aj pohodlné.
Vďaka za tipy a pomoc pri výbere.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2016 06:52

Niektore Trinity, tam si mozes menit charakter zvuku filtrami.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 30. 12. 2016 12:44

Uvažoval som zo začiatku aj nad Trinity. Čítal som tu na fóre kladné ohlasy na Delty, ale zas ma odrádza kvalita spracovania (môžu byť poškodené filtre ale aj nemusia), proste mám celkovo z Trinity zmiešané pocity...

Nakoniec som sa rozhodol pre tie RHA, snáď mi zvukovo sadnú, aj pohodlím, že vraj potrebujú 200h na zahorenie.
Sestre nedávno odišli t-jays three po 3 rokoch (prestalo hrať jedno slúchadlo), zaujali ju tie Hifimany RE-400, tak som ich zobral (majú ich teraz za 50€ v hifisluchadla.sk).

Ešte raz vďaka za pomoc pri výbere.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 12. 2016 13:31

Mám Trinity Delta a jsou naprosto v pohodě. Známý je má taky a taky žádné problémy se zpracováním, deformovanými filtry atd. V obou případech se jedná o verzi bez odpojitelného kabelu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martin936 2. 1. 2017 11:04

Porovnával som zvukový výstup PC a iPadu mini 3 s mojimi súčasnými Klipsch Reference R6 a zvuk z iPadu mi príde čistejší, detailnejší (viem že od integrovanej zvukovky sa kvalita očakávať nedá, kvalitnejšiu zvukovku chcem kúpiť až pri kúpe lepších repro k pc).
Napadlo ma zaobstarať si nejaký usb DAC, no ja sa v DAC-och vôbec nevyznám. Aký by ste doporučili k objednaným RHA a Hifimanom aby bol ich zvukový potenciál využitý ?
Cena povedzme do 50€

//Radšej počkám a kúpim potom internú zvukovku, ako prečítal som rôzne fóra, tak som usúdil, že to bude tak lepšie.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 6. 1. 2017 20:48

Tie RHA MA750 mám doma už myslím druhým rokom. Spokojnosť je veľká. Hrám ich z iPhonu a v pohode. Avšak po pripojení na Audioquest Dragonfly je zážitok z nich o level inde. Veľmi dobrá kombinácia. Za seba odporúčam.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 7. 1. 2017 17:59

Vo štvrtok poobede mi prišli, aj Hifimany určené pre sestru. Hneď som tie RHA vyskúšal s iPadom mini, nadšenie sa nekonalo, zvuk mi pripadal celkovo ostrejší, no nebral som to vážne keďže ich vraj treba nechať riadne rozohrať (vraj až týždeň). Včera aj dnes som ich mal chvíľu v ušiach a zvuk mi príde už trocha lepší, basy sa trocha zvýraznili, tú ostrosť tam vnímam stále(po 50h). Sestrine Hifimany RE-400 majú mäkší zvuk (tá ich nechala asi 24h hrať a zvuk sa jej už páčil). Som zvedavý po tých 200h ako budú hrať. Čo sa týka vzhľadu, spracovania a pohodlia tak tým u mňa zabodovali.

A čo sa týka zlepšenia zvuku z PC (Realtek je hrozný, aj iPad hrá lepšie), rozmýšľam nad Fiio E10k olympus 2
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 8. 1. 2017 20:18

Čo sa týka RHA, musíš nájsť špunty, ktoré ti sadnú. Mne hrajú dobre len s jednými. A zvuk je vynikajúci. So špuntami, ktoré nezatlmia ucho hrajú príšerne.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků