Sluchadla 60-70€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stava_sa 19. 12. 2016 18:37

Zdravím,

potreboval by som rad ohľadom výberu slúchadiel. Cena do cca 70€. Použitie doma na pc.

Preštudoval som si fóra a ľudia odporúčali Fostex TH-7 - v eshopoch ale nachádzam označenia TH-5. Ďalej boli odporúčania aj na značku Audio-technica konkrétne ATH-T500AVC . Oplatí sa investovať o 20€ viac do ATH alebo radšej mám vziať TH-5/7?

Vedeli by ste mi poradiť? Ďakujem
Stava_sa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 12. 2016 20:08

... pokiaľ ti nevadí mierne nabasovaný zvuk, tak by som vyskúšal toto:
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... 30-i-black
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stava_sa 19. 12. 2016 21:22

Radšej by som sa držal pri stanovenej cene. Už ATH sú 20€ nad budget.
Stava_sa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 12. 2016 22:17

... sory, nevšimol som si tú cenu ... potom toto:
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... r-HD-4-20s
... ale tie som nepočul
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2016 22:21

choď si ich pred kúpou vyskusat, mne sa Fostex nezdali pohodlné, tiez som ich zvazoval, ale nakoniec zobral Ath AVC500, tiez to nie najpohodlnejšie na svete, ale rozdiel to je... u mna aj pocitovo. V tej cene, co píšeš, su aj Marshall II, rovno na ne zabudni :) Silný tlak najmä zo začiatku a kazia sa.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stava_sa 19. 12. 2016 22:59

A co model Audio-Technica ATH-M20x ?
Stava_sa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2016 23:04

tie tu asi zatrhnu, skor uz tie fostexy. Ath mx40 a mx50 su dobre, ale uz mimo tvoj rozpočet,mne ale napr MX50 sedeli komfortom menej ako avc500.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 12. 2016 23:17

Fostexy nie su cirkumauralne, to nemusi byt na doma uplne pohodlne. V tejto cene bud HyperX Cloud alebo tie AT. Alebo niektore Superluxy.
A ak nemusia byt uzavrete, tak potom Omnitronic SHP600.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 12. 2016 23:21

_daRK píše:tie tu asi zatrhnu...

:mrgreen: ... prečo? ... však keď je niekto veľmi šporovlivý, tak to je jeho vec ... akurát pod cca 100eur už sa nedajú očakávať nejaké veľké zázraky ... ani tie malé fostexy nie sú až taká bomba a navyše sú hodne nepohodlné ... keby som chcel za každú cenu ušetriť, tak potom kľudne aj Superlux HD662
https://www.muziker.sk/superlux-hd-662
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stava_sa 20. 12. 2016 07:30

Omnitronic SHP600 - našiel som len na jednom slovenskom eshope a nepôsobil na mňa dôveryhodne
HyperX - o tom som veľmi dobré recenzie nenašiel

Išiel by som do Superluxu. Viete mi povedať aký je rozdiel medzi HD-662 a HD681 EVO? Stoja zhruba rovnako.
Stava_sa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 12. 2016 08:01

Stava_sa píše:HyperX - o tom som veľmi dobré recenzie nenašiel
.

To si cital nejake divne recenzie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 12. 2016 11:37

@Stava_sa: Ako alternativu k 681EVO by som zvazil HD681B alebo HD681. Tie EVO mi prisli uz basovejsie viac ako je OK, no na druhej strane AVC500 maju basov cca rovnako. EVO maju vyhodu, ze maju v baleni aj velurove nausniky. Tiez som podlahol caru tychto cinskych zazrakov, no po tyzdni som ich odlozil a nepouzil, radsej mam tie AVC500, DB 770 a ineary.
Tie HyperX maju na testfreak.com hodnotenie 4.7 z cca 3000 hodnotitelov, takze by som sa ich nebal (http://www.testfreaks.com/headphones-he ... -cloud-ii/) Je to sice ku Cloud II, ale Cloud I na tom horsie nebude.

@bacil2: ta tvoja tema sporovlivosti :) Nie kazdy je ochotny investovat do sluchatiek velke peniaze (aspon nie zo zaciatku), aj ja som sa na tieto veci dival donedavna inak a myslel si, ze nakupom prvych lepsich sluchatiek to skonci.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 12. 2016 19:24

_daRK píše:@bacil2: ta tvoja tema sporovlivosti :)
... to nie je moja téma. To je vaša téma páni, ja sa jej akurát nevyhýbam ... vo svojom portfóliu mám rôzne kúsky od 5 do 1500 eur a viem, že cena nemusí byť vždy primárna :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 12. 2016 20:06

Stava_sa píše:Zdravím,

potreboval by som rad ohľadom výberu slúchadiel. Cena do cca 70€. Použitie doma na pc.

Preštudoval som si fóra a ľudia odporúčali Fostex TH-7 - v eshopoch ale nachádzam označenia TH-5. Ďalej boli odporúčania aj na značku Audio-technica konkrétne ATH-T500AVC . Oplatí sa investovať o 20€ viac do ATH alebo radšej mám vziať TH-5/7?

Vedeli by ste mi poradiť? Ďakujem
40€ aj s poštou v cene
viewtopic.php?f=1872&t=1258548 . Ak by si mal záujem, ozvi sa. :-)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stava_sa 25. 12. 2016 12:04

Naštudoval som si viac recenzií o hyperx. Ukázalo sa, že prvé info, ktoré som o nich čítal boli fakt "čudné". Takže objednal som si. Sedia mi výborne, na okuliare ma netlačia, príjemne počúvanie bez otlačených uší (aj viachodinové), parádne balenie, mikrofón premňa ako bonus. Hudobnú kvalitu som očakával približne takú akú som za tie peniaze dostal. Snáď by mohli hrať trošičku hlasnejšie, ale to už bude asi záležitosť integrovanej zvukovky. Takže spokojnosť. Vďaka za všetky rady.
Stava_sa
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků